Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Колико сам схватио Пољаци су почели да праве тих 18 комада? Када су испоруке планиране?
 
Zar TPS Zemun nije završena?

Nije. Završetak 1. faze se planira tek na jesen. Posle predstoji 2. faza.

Колико сам схватио Пољаци су почели да праве тих 18 комада? Када су испоруке планиране?

Ne postoje javne informacije o tome. Navodno je ugovor potpisan 27. decembra 2021. ali se nigde ne može javno pronaći. Po uslovima tendera planiran rok za isporuku svih 18 garnitura je 3 godine od potpisivanja ugovora. E sad, u ugovoru su mogli da dogovore drugačiji rok, ali s obzirom da su standardni rokovi isporuke železničkih vozila 2-4 godine, ne verujem da ćemo dobiti 18 garnitura do kraja godine, kako je najavio Toma Mona. Za razliku od nabavke KISS-a, gde se svaki detalj mogao javno pronaći, ovo je kao pod nekim velom tajne.
 
Nabavke koje idu preko EB su često tajne. O novosadakim elektrobusima se isto ne zna apsolutno ništa.
 
Bg voz nije nista danas doneo na 73 i 706, gomila uklapanja zbog neadekvatne turaze plus solo vozila... Ne može.. Ž
 
Pa zato što ne vozi ljude tamo gde ih voze te dve linije. 706 vozi direktno u centar grada, a kroz centar Zemuna, što voz ni ne dotiče, dok 73 vozi kroz centar Zemuna i dobar deo Novog Beograda do blokova. Stanica Tošin bunar je najbliža nekoj stanici 73-ke i to je jedino ukrštanje koje je relativno blizu, tj. koji je isti deo grada. A i ne znam kako je sama železnička stanica u Batajnici povezana sa ostatkom naselja. U suštini, bilo bi dobro da svi prevozi nekako ili tu završe ili bar prolaze.
 
Moram da priznam da sam se ovom novom početku BG:voz-a obradovao baš. Odlučio da malo pešačim do stanice svaki dan i od stanice do posla, taman imam usput klopu da uzmem, ne moram da jurim parking itd. Dva dana je sve bilo kao u bajci, a onda danas dolazim na stanicu Altina u 10:00, voz treba da naiđe u 10:06 i vidim da u koloseku ka gradu stoji bg voz jedno 50ak metara pre stanice, mrtav. Popnem se na stanicu, reko, ko zna šta je, krenuće uskoro. U 10:06 nailazi istom smeru ali u kontra koloseku druga garnitura, ja pokušavam kroz pothodnik da ga stignem, ne uspevam, i vidim kako onu "mrtvu" garnituru kreću da vuku u rikverc ka stanici Zemun Polje.
Nakon toga odem na bus, unesem ussd kod, vidim da će bus za tipa 11 stanica (što je okretnica) i odlučim da se vratim kući po auto.
Eto, to nam je donela rekonstrukcija. Inače na svim tim stanicama rade zvučna i vizualna obaveštenja i čuo sam ih drugim danima kako najavljuju koje vozilo dolazi na koji kolosek i u kom pravcu, ovog puta muk i nas par koji trčkaramo kroz pothodnik kao sumanuti.
 
Kvarovi se dešavaju, i dešavaće se, to nije toliko veliki problem. Ali da putem razglasa nisu obavestili putnike da pređu na drugi peron, a potom da ih voz ne sačeka minut da pređu na drugi peron jer nisu obavešteni je javašluk, bezobrazluk i nesposobnost.
 
Moram da priznam da sam se ovom novom početku BG:voz-a obradovao baš. Odlučio da malo pešačim do stanice svaki dan i od stanice do posla, taman imam usput klopu da uzmem, ne moram da jurim parking itd. Dva dana je sve bilo kao u bajci, a onda danas dolazim na stanicu Altina u 10:00, voz treba da naiđe u 10:06 i vidim da u koloseku ka gradu stoji bg voz jedno 50ak metara pre stanice, mrtav. Popnem se na stanicu, reko, ko zna šta je, krenuće uskoro. U 10:06 nailazi istom smeru ali u kontra koloseku druga garnitura, ja pokušavam kroz pothodnik da ga stignem, ne uspevam, i vidim kako onu "mrtvu" garnituru kreću da vuku u rikverc ka stanici Zemun Polje.
Nakon toga odem na bus, unesem ussd kod, vidim da će bus za tipa 11 stanica (što je okretnica) i odlučim da se vratim kući po auto.
Eto, to nam je donela rekonstrukcija. Inače na svim tim stanicama rade zvučna i vizualna obaveštenja i čuo sam ih drugim danima kako najavljuju koje vozilo dolazi na koji kolosek i u kom pravcu, ovog puta muk i nas par koji trčkaramo kroz pothodnik kao sumanuti.
Pokvario se RVR, sta je tu kriva nova pruga?
 
Pokvario se RVR, sta je tu kriva nova pruga?
RVR je jutros pokidao kontaktnu mrežu između Zemuna i Z Polja pa je to napravilo probleme na pruzi i izazvalo zakašnjenja.

mreža.jpg
 
то нема везе са реконструкцијом, већ распалим Горбачовима, који су одавно зрели за пензију
Ko bi rekao da je do nabavke Stadlera RVR je zapravo bio najmlađe sredstvo na prugama :D.

(711 ne računam, njih ima u saobraćaju ko da su stari 50 godina)
 
Mozda je naivno pitanje al, da li koristi ko BG voz 2/3/4, tj ovaj sto prolazi kroz Rakovicu pa dalje? Vidim uglavnom pominjete Batajnicu pa zato pitam.
Nije mi stanica bas blizu ali moze se doci do nje nekako. Nikad se nisam vozio bg vozom pa ne znam da li koristi busplus ili se kupuju karte unutra, da li je sad redovan, za koliko se stize od rakovice 1-2 stanice do Karadjordjevog parka ili Vukovog spomenika npr? Racunam brze nego sa 47/48/59 ako se potrefi da krece okvirno kada treba a i da dodje uopste, jel.
 
Bus Plus se koristi samo na stanicama Vuk i Karađorđev park. Koliko znam, u samim vagonima nema aparata za validaciju, tako da ako se ne ulazi na navedenim stanicama - BGVoz je besplatan.
 
Rakovica-Vuk deset minuta. Od pre par dana u mnogim satima je interval na pola sata. Treba koristiti polaske koji kreću iz Resnika, oni uglavnom ne kasne. Polasci iz Lazarevca znaju da kasne, a posebno oni iz Mladenovca, ali njih je tek tri tokom dana. Inače, gužvi nema, skoro uvek može da se sedne, osim možda u jutarnjem špicu. U smeru ka gradu se ne plaća, od grada se kuća Busplus na ulasku u Karađorđev, Vukov i Pančevački...
Meni je Rakovica na 15 minuta pešaka, laganog hoda, i uvek mi je bolje nego da se gužvamm u autobusima.
 
Mnogim ljudima je 15 minuta previše, a siguran sam da je i njima neka stanica toliko udaljena.

Šteta što ljudi ne koriste više voz, mada ih i ne krivim jer nisu navikli da je išta pouzdano kod nas.
 
Vrh