Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

To sam se i ja pitao..ne znam kako ce to da izvedu u ovom vozu do Vrsca..ali ako su vec odlucili da uvedu tamo mogli bi i u Beovoz. Uostalom, jos ni u BG:Vozu nisu proradili validatori...
 
Па, ако је тако, онда то могу увести у 5 пари локолаца у правцу Лапова, 5 пари локалаца у правцу Ужица, 7 пари локалаца у правцу Новог Сада, 3 пара локалаца у правцу Руме, 2 пара локалаца у правцу Пожаревца. Када је уведен Јединствен тарифни систем 1989. маркице су важиле у Ласти и у локалним возовима све до Лазаревца, Младеновца итд.
 
boca-ica":2nvu1sii je napisao(la):
Očigledno je da se neka grupica vandala, u poslednje vreme navrzla na BGvoz
svaki dan primecujem vidno nova oštećenja enterijera u BGvozu

Za zaštitu javne imovine neke službe su dobro placene
a po rezultatima se jasno vidi da ne rade svoj posao :rant: :bash: :rant:

Edit
Ne postoji održavanje, koje može nadomestiti nerad nadležnih

Treba raditi ovako kao u Engelskoj:

"A bus driver ordered all his passengers off his vehicle after a woman spilled some coffee on board in a case billed as 'health and safety gone mad'.
Ten passengers were travelling on the Wilts and Dorset bus service at Westbourne, Bournemouth, Dorset, when their journeys were cut short after a small amount of drink was upset on the floor by a woman trying to buy a ticket.
Passenger Robert Readman, queueing behind the woman, said only a third of the coffee hit the floor - but all the passengers were told to exit immediately. "

http://www.dailymail.co.uk/news/art...pills-coffee--elf-n-safety.html#ixzz1oQ6zRXJv
 
vranac":3nfne7os je napisao(la):
Treba raditi ovako kao u Engelskoj:
Da, to je baš u našem duhu.. :/ Iživljavati se na nedužnoj devojci, a da mu se pojave istetovirani ćelavci, ne bi smeo ni da ih pogleda, sve da mu se popišaju na sred autobusa... :notok:
 
Hajde nek se javi neko ko je video patrolu komunalaca bar jednom u BGvozu od kada su osnovani.

Ubiše se čuvajuči cvece po Tašu ko da su oni samo parkovski čuvari
nikako da ukapiraju ono BG u reči BGvoz
Još jedino da promenimo ime vozu, pa da se zove Tašvoz
e onda bi se bar jednom i pojavili :laugh: :lool: :laugh:
 
Mislis zbog izlomljenog inventara po vozovima? Pa trebali bi da onda stave u svaku kompoziciju po 4 komunalna policajca,svakog u jedan vagon i tako svo vreme dok voze,to je jedini način da se sačuva,a to ako bi ponekad i prošetali po vozu nije nikakva vajda.
 
BGvoz u dnevnom radu nema vandala jer bi ih uobičajeni korisnici dobrooo za uši izvukli :p
svi znamo da je njihovo vreme ,, rada ,, nakon 20,30 h uglavnom poslednji polasci ,
Školski primer
Tinejđersko nezadovoljstvo manifestuju vandalizmom, samo na mestima gde se osecaju sigurnim
da ne mogu da trpe posledice, a takvim činjenjem dižu lični rejting pred svojim društvom

Prisustvo bar dvočlane patrole komunalne poicije u poslednjem krugu BGvoza bi sigurno imalo efekta ( 1 radni sat )
a radi se o visokim iznosima materijalne štete koju mogu da spreče,
samo kada bi hteli da rade svoj posao :rant:
 
boca-ica":3807d1dd je napisao(la):
BGvoz u dnevnom radu nema vandala jer bi ih uobičajeni korisnici dobrooo za uši izvukli :p
svi znamo da je njihovo vreme ,, rada ,, nakon 20,30 h uglavnom poslednji polasci ,
Školski primer
Tinejđersko nezadovoljstvo manifestuju vandalizmom, samo na mestima gde se osecaju sigurnim
da ne mogu da trpe posledice, a takvim činjenjem dižu lični rejting pred svojim društvom

Prisustvo bar dvočlane patrole komunalne poicije u poslednjem krugu BGvoza bi sigurno imalo efekta ( 1 radni sat )
a radi se o visokim iznosima materijalne štete koju mogu da spreče,
samo kada bi hteli da rade svoj posao :rant:

Bravo za post :kk: :kk: :kk:

Ne prodje dan a da na enterijeru garnitura ne vidimo neki od "umetnichkih radova" maloletnih delikvenata. Potpuno si u pravu kada kazes da se urnisanje garnitura desava u vecernjim polascima i to pretezno u zadnjim salonima do upravljacnice.Od samog starta rada BG:VOZ-a sam govorio da je potrebno uvesti patrole komunalne policije koje ce obilaziti vozove u toku dana,a pogotovu u kasno popodne i vece. Kondukteri obilaze voz u toku voznje ali njih niko ne zarezuje jer znaju da im oni ne mogu nista. Valjda je neko u gradskoj vlasti uocio ovaj problem i nadam se da ce preduzeti nesto po ovom pitanju.
 
boca-ica":3utpaduw je napisao(la):
BGvoz u dnevnom radu nema vandala jer bi ih uobičajeni korisnici dobrooo za uši izvukli :p
svi znamo da je njihovo vreme ,, rada ,, nakon 20,30 h uglavnom poslednji polasci ,
Školski primer
Tinejđersko nezadovoljstvo manifestuju vandalizmom, samo na mestima gde se osecaju sigurnim
da ne mogu da trpe posledice, a takvim činjenjem dižu lični rejting pred svojim društvom

Prisustvo bar dvočlane patrole komunalne poicije u poslednjem krugu BGvoza bi sigurno imalo efekta ( 1 radni sat )
a radi se o visokim iznosima materijalne štete koju mogu da spreče,
samo kada bi hteli da rade svoj posao :rant:
Ti kao da se ni ne voziš ovim vozom o kome pričaš,enterijer se uglavnom uništava,verovao ti ili ne,u podne radnim danom kad se delikventi vraćaju iz škole,video sam to nebrojeno puta ili vikendom kad nema toliko putnika,a uveče nit oni koriste voz a i imaju verovatno pametnija posla.
 
U podne jedva da ima koje slobodno mesto za sedenje , (juče sam se vracao oko 14 h )
to je previše putnika za ukus tinejđerskih ,,nestašluka,,
BGvoz je prepun ,, teške radničke klase ,, koja nema veliku toleranciju za nestašluke svoje dece, a kamoli tuđe
Tu vaspitna ćuška samo sevne tek tako :laugh:

Vandali su u poslednjim ,, điru,, voza
Znam jer sam se pre mesec dana vracao kasno (isprljan i ne obrijan) u gotovo praznom vozu
u vagonu sa takvom grupicom
koja je bila vrlo bučna, a kada bi ,,graja,, postala vrlo visoka , pretpostavljam uvod u ,,akciju,,
susretali su se sa mojim mrkim pogledom te su se malo utišavali i tako nekoliko puta
nema tu mudrolije. . .Klinci bez nadzora su vrlo nestašni u tim godinama tako je oduvek
naročito kada se osecaju vrlo sigurnim kao u poslednjem gotovo praznom krugu BGvoza
a drugo
šta je problem odvojiti 1 radni sat patrole komunalne policije za BGvoz,
ili čekaju poseban dopis od uprave BG voza koj je morao biti poslan podavno
edit
još bolje rešenje je da takve štete koje nece da sprečavaju na BGvozu
neka nadoknadjuju iz namenjenog buđeta komunalaca pa ako im se isplati . . . .
 
Podne,znači mislim oko 12h kada nema mnogo ljudi pogotovo u zadnjem delu voza,tamo je sve uvek prvo uništeno,od sedišta preko zidova do bus plus aparata(za njih mi jedino nije žao :-D ) A kondukter umesto da bleji tuda jer i nema neka zaduženja verovatno sedi kod mašinovođe i tuguje jer ne mogu više da drpaju pare,bar ne na Bg vozu.
 
Darko75":38cd1fij je napisao(la):
A kondukter umesto da bleji tuda jer i nema neka zaduženja verovatno sedi kod mašinovođe i tuguje jer ne mogu više da drpaju pare,bar ne na Bg vozu.

darko75

Opet si poceo po starom. Taman sam pomislio da si se malo dozvao pameti a ti opet pocinjes da ponizavas i omalovazavas druge.
 
Daaj ,zezaš me čoveče,pa jel sam rekao nešto netačno,jel ima neko zaduženje kondukter u Bg vozu osim da nosi onaj papirić i da na Tošinom bunaru izađe da da polazak i to samo u jednom smeru? Dobro ovo za tugovanje jeste neka moja pretpostavka ali samo zato što bi mogli da sačuvaju dosta toga da se samo malo iscimaju ali lenjo je to i naviklo na leba bez motike.
 
Darko75":31apyhzl je napisao(la):
Daaj ,zezaš me čoveče,pa jel sam rekao nešto netačno,jel ima neko zaduženje kondukter u Bg vozu osim da nosi onaj papirić i da na Tošinom bunaru izađe da da polazak i to samo u jednom smeru? Dobro ovo za tugovanje jeste neka moja pretpostavka ali samo zato što bi mogli da sačuvaju dosta toga da se samo malo iscimaju ali lenjo je to i naviklo na leba bez motike.
Pišeš prazne priče o nečemu o čemu nemaš pojma, okani se toga više, momčino!



St Vukov spomenik i Beovoz s'početka ovog veka, rekao bih...
st-vukov-spomenik.jpg
 
Rile":2ldvsu6q je napisao(la):
Pišeš prazne priče o nečemu o čemu nemaš pojma, okani se toga više, momčino!


Uh ovo mi zvuči kao pretnja,izgleda da sam pogodio tačno gde treba a i mnogo sam se sada uplašio pa ću prestati da pišem o korupciji na železnici jer tamo svi zarađuju za ovu zemlju mnogo više nego što su plaćeni a najmanje su plaćeni najpošteniji među njima-kondukteri :D
 
Četvrtak, 15. Mart 2012.

Tokom prethodne noći i jutra, na pruzi između Zemuna i Zemun Polja, ukradeno je ukupno 69 metalnih tegova za zatezanje kontaktne mreže. Zbog toga je železnički saobraćaj na ovoj deonici sat vremena tokom prepodneva potpuno bio obustavljen.

Nakon što su stručne službe srpskih železnica obišle prugu između Zemuna i Zemun Polja, na kojoj je krađa počinjena, odlučeno je da se saobraćaj ponovo uspostavi, ali sa znatno smanjenim brzinama vozova. Tako zbog ove krađe, vozovi između Zemuna i Zemun Polja saobraćaju brzinom od svega 10 do 20 kilometara na sat.

To će prouzrokovati značajna kašnjenja svih vozova u unutrašnjem i međunarodnom putničkom i teretnom železničkom saobraćaju, koji saobraćaju ovom deonicom, na prugama Beograd – Subotica i Beograd – Šid. Zbog toga će ozbiljno biti narušena i redovitost novog gradskog prevoza "BG Voza", koji saobraća između Batajnice i Pančevačkog mosta, a karakteriše ga izuzetan kvalitet i tačnost.

"Železnice Srbije" odmah su započele zamenu ukradenih metalnih tegova, kako bi se pruga Zemun – Zemun Polje što pre osposobila za normalno i redvno odvijanje železničkog saobraćaja.

"Železnice Srbije" izvinjavaju se korisnicima usluga zbog ovih poteškoća u odvijanju saobraćaja, prouzrokovanim krađom metalnih delova železničke infrastrukture.

Inače, samo prošle godine na srpskim prugama registrovano je 80 ovakvih slučajeva, a srpskim železnicama samo krađom metalnih tegova za zatezanje kontaktne mreže naneta je direktna materijalna šteta od oko 7 miliona dinara. Srpskim železnicama zbog krađa ukupno nedostaje oko 500 ovakvih metalnih tegova, od čega polovina u beogradskom železničkom čvoru. Zbog krađa metalnih delova sa voznih sredstava i infrastrukture, srpske železnice godišnje trpe direktnu materijalnu štetu između 150 i 200 miliona dinara.
 
ок, само када следећи пут стављаш тако неку вест увек стави линк ка тој вести
 
Primetio sam takodje da bg voz na relaciji Batajnica-Pancevacki most u tunelu posle stanice prokop dosta uspori, na oko 15km/h. Ne znam dal su se sine nesto sje*******ale ili su i odatle malo pozajmljivali delove.
 
Kako me nervira kad nas Bg voz u Batajnici na trećem koloseku istovari u onaj tucanik,nije mi jasno zašto to radi kad je peron dovoljno dugacak,još stariji sugrađani se polome dok izađu.
 
Svi pokradeni tegovi i zatezači kontaktne mreže zamenjeni su novim, betonskim, poput onih koji su ugrađeni tamo, prema Pančevu, i brzine su vraćene u normalu.
Između Prokopa i Karađorđevog Parka na jednom mestu u dužini od svega 10 metara vozovi moraju da saobraćaju smanjenom brzinom do 20 km/h zbog problema na jednom šinskom sastavu. Sličan problem i ista brzina postoji i na ulazu u stanice Novi Beograd i Z Polje, samo na rastojanju od po 50 m.
Isto tako između Tošinog bunara i Novog Beograda postoji lagana vožnja od 50 km/h u dužini od 50m zbog naprsnuća na jednom šinskom sastavu. Sve je to posledica prohujale zime i debelih minusa a sada kada je vreme stabilizovano, i to će moći da se sredi vrlo brzo.
 
Potrebno je smao, koliko sam shvatio, zavariti šine, to je manji kvar i nema veze sa rekonstrukcijom, jer šine i nisu menjane
 
Rile,kada ce srediti te lagane voznje,posebno iritira ta pred stanicu NBG koja postoji od pocetka rada bg voza.
 
Vrh