Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Овај текст као да је имао минимум речи који мора да се испуни.
Вук-Ресник, Ресник-Прокоп, Прокоп -Батаја, Батаја-Овча, Овча-Панчевац, све је стигло на време (контрадикција са насловом)
 
Autor teksta Pedja nije saobraćajac već ekolog. Preneću mu vaše kritike a imam i svoje koje su slične. Drago mi je da se što više priča i piše o Bg vozu jer mi izgleda da se malo govori o njemu a poslovni blokovi na NBG imaju ogroman broj putnika koji koriste Bg voz. Tako se desilo da prvi put vidim pre neku nedelju da je na stanici NBG u špicu u 16.09 ka Vuku ostalo još putnika ispred voza jer nisu mogli ući u njega!
 
Npr prva stanica nakon pancevackog mosta Krnjaca, pored nekog stadiona a izlazi se kroz neko grmlje na ulicu koja lici na one iz filma Borat, psi laju, rupe, divlja gradnja itd, horor. Bg voz da se ulozi para bi tako dobra alternativa metrou bila... naprave eventualno park and ride garaze ili parkinzi u blizini, ali ne, mora samo kroz bgh20 i ostala sns naselja metro i samo se tamo ulaze :)
 
Voz u 7 27 iz Batajnice kasnio sa dolaskom u stanicu, samim tim i sa polaskom. Krenuo je tek u 7 42. Možda i drugi polasci kasne, pa da znate.. Na sajtu još uvek nema obaveštenja o kašnjenju..
 
Baš danas sam koristio voz i izgleda da je došlo do nekog problema na signalu između Prokopa i Vuka, pa su vozovi iz Batajnice išli samo do Prokopa.
 
Ovaj moj je jutros došao na NBGD i stajao nekoliko minuta, sva sreća pa mi je naleteo Soko i prevezao sam se do Prokopa pa na 36icu...
Zamerka je sto kasne informacije do putnika, gledam sajt i vidim da kače oko 9h vesti da se polazak koji je bio u 6h nije realizovan zbog tehničkih problema. Kapiram da možda žele ljude da obaveste da polaska nije bilo uopšte(tj da ljudi nisu zakasnili na voz, ili da je voz prošao ranije) ali bi svakako značilo da to bude što približnije real time-u..
 
Nama je na Tosinom bunaru jedan putnik rekao oko 8:20 da je voz koji je trebalo da stigne u 8:13 otkazan (da je to video na aplikaciji)

Razglas je radio, ali nas nije obavestio da je taj polazak otkazan.

E onda, oko 8:30 je razglas rekao da taj sto je trebalo da stigne u 8:13 je krenuo i da ce ici samo do Prokopa.

Na Prokopu je pisalo da su neki otkazani, ali onda se desilo da su otprilike u isto vreme stigla dva voza koja idu ka Ovci, i za jedan je pisalo da je skracen (do Prokopa), a za drugi nije pisalo nista.
 
Jutros nije radila ni linija od Rakovice. Na stajalištu Karađorđev park nije u funkciji bila leva cev (ka Vuku) a ni tunel od Rakovice ka Centru. Nešto sam načuo , od nekih radnika Srbvoza, da je pokidana kontaktna mreža negde u tunelu
 
Upravo sam izašao dole sa stanice na Franšu, radnici kažu da će biti BG voza tek za 4-5 sati.. Ja sam čekao 10ak min I prošle su dve garniture ka Ovči ali kroz tunel koji redovno vodi ka Bataji/Zemunu, drugi tunel je blokiran mašinom koja ima platformu za popravljanje mreze. U njoj su radnici ali nista nisu radili dok sam ja bio tu.
 
Evo da dodam i fotke.. Dole uopšte nema rasvete, ljudi se snalaze telefonima. Svetlije su fotke nrgo što je u realnosti, da ne bude zabune..
IMG_20231128_132624.jpg
IMG_20231128_132722.jpg
IMG_20231128_132823.jpg
IMG_20231128_133313.jpg
 
Neka cev sa kablovima (nije utvrđeno koja) je pala na KM mrežu i rezultat dizrupcije ste mogli da vidite (a i osetite).
 
A da neko nije pokušao da ukrade nesto ili je palo zbog dotrajalosti
 
Da li se normalizovao saobraćaj kroz Vračarski tunel?
 
Vrh