Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Tačno, ali izlaskom Siemens-a kao cele korporacije, trebalo bi da je i taj ugovor izmenjen, takodje dosta delova se za Lastochku uvozilo, sada se praktično sve sklapa od ruskih, a da se ne lažemo to znači i pad kvaliteta...
Nisam Rusofob da neko ne pomisli, ali u ovoj trenutnoj geopolitičkoj situaciji realizacija ovakvog ugovora skoro pa da je nemoguća, sigurno u narednih nekoliko godina, a verovatno i u narednim decenijama, a mi nemamo toliko vremena za čekanje..
Što se tiče gasa, "poltika je k***a", ugovor je potpisan dva meseca pre invazije, tada niko nije mogao da predvidi (mada je već bilo tenzija) šta će se desiti..
Uostalom mi možemo uzeti "Desira" direktno od Siemens-a, ali naravno glavni uslov je da nadjemo nekog ko bi nam dao sredstva kao Rusi, a to je trenutno i najveći problem...


U čast uvodjenja linije ka Pančevu, blast from the past, Foto Petar Surla:
Pogledajte prilog 151715
U analizama drzavnih nemackih agencija se i dalje smatra da su sklopljeni ugovori vazeci. U maju 2022 je Lavrov trebao da raificira gasni aranzman, uz to ide taj ruski kredit za Beogradski dijametar i 39 vozova. Odustanja od tog dogovora nema, vidicemo sta budu dalje odlucivali. Rusija srpsko trziste nece lako ispustiti.
https://www.gtai.de/de/trade/serbie...-schaukelt-weiter-in-richtung-russland-847456
 
Hrvatski portal je pisao da su aranzmani za cenu gasa do 2025 i kreditiranje Beogradskih dijametri spojeni. Gasni aranzman smo vec koristili, tako da sumnjam da je, ako je tako dogovereno, drugi deo aranzmana propao i ako je dogovoreno od strane oba predsednika. Nece Vucic odustati dok god Putin drzi do aranzmana.
https://www.poslovni.hr/regija/srbi...bi-rusi-gradili-beogradsku-zeljeznicu-4315052
Screenshot 2023-01-01 180558.jpg
Screenshot 2023-01-01 180632.jpg
 
Ja vam kažem da je mrtva i da nije pominjana barem od poslednjih izbora.
 
Da, treba od nekoga naći milijardu i kusur evra za to.

Ja onda kažem da se uzme od Francuza, da grade Kinezi, a da se i vozovi onda uzmu od Alstoma, i Egis da radi planove. To sve umesto metroa, da se zadovolje Makron i Si.
 
Због чега треба да задовољавамо Макрона? Извозимо у Француску и подвласне њој државе? Француска нам даје знања из области медицине, енергетике, одбране? Француска ће повући призњае Космета?
 
И то важи чак и када те мешународна држава кеца тј смањује ти животни простор, да не кажем, ради о глави? Или се мешунарнодно право не бави тим "ситницама" Или нама то није битно, само да се ушлихтамо и покажемо како смо "добри"?
 
Ваљало би правницима да се мало позанимају тим уговором.
 
Ваљало би правницима да се мало позанимају тим уговором.

Нема потребе, БЈР Србија нема моћ самосталног одлучивања ни шта ће да потпише, а шта неће, нити је суверена држава.
 
Сутра треба да идем за НС, прочитао сам давно овде да мора да се скенира баркод са карте како би ушао на НБГД, јел то важи још увек, јел може са телефона да се очита и јел се очитава на истом месту где и бус плус?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Сутра треба да идем за НС, прочитао сам давно овде да мора да се скенира баркод са карте како би ушао на НБГД, јел то важи још увек, јел може са телефона да се очита и јел се очитава на истом месту где и бус плус?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Mislim da barijere nisu u funkciji, ali ukoliko jesu, bar kod se očitava na naznačenom mestu gde piše Srbija Voz, ne Bus plus.

Od dogovora sa rusima nema ništa. Trebalo je to da se potpiše u januaru 2022, međutim rusi su verovatno znali šta se sprema pa su odugovlačili. Posle početka rata sve to pada u vodu, takav projekat sa rusima u ovom trenutku je politički neizvodljiv. Naša delegacija je bila preko leta u Škodi, spoiminjao se i CAF, dakle traže novog partnera za ovaj projekat
 
Неизмишљати топлу воду већ узети ФЛИРТ у градској верзији. А за инфраструктуру видети или ЕУ или са Кинезима то да се одради.
 
Сутра треба да идем за НС, прочитао сам давно овде да мора да се скенира баркод са карте како би ушао на НБГД, јел то важи још увек, јел може са телефона да се очита и јел се очитава на истом месту где и бус плус?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Баријере не раде, само их гурнеш унапред и прођеш. Јутрос прошао.
 
Ma da l' je moguće, samo gurneš i prođeš... Neverovatno... A pričalo se još proletos da nema više švercovanja... Plašio sam se, da su mi švercerski dani odbrojani, kad ono, međutim...
 
Vrh