Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Већ смо много пута коментарилисали. Воз нема где да се окрене ни на П мосту (осим да заузима колосек) Вук и Карађорђев нема говора, а Прокоп има једну зашкољицу: правац за Панчево и из Панчева су на разним колосецима тако да Прокоп не може да буде искоришћен за окретање.
Zar vozovi nemaju 2 kabine sa jedne i druge strane?
 
Imaju, ali da bi se promenila strana potrebno je vreme + razumno vreme čekanja za polazak i to potraje 20-30 minuta..
A blokirati 20-30 minuta jedan kolosek na Pančevcu, Vuku ili Karadjordjevom je preeeeeviše, tačnije gotovo neizvodljivo zbog ostalog saobraćaja na toj pruzi..
 
Zeznuli su veoma, čak nije ni smešno... Povratna Pančevački most - Pančevo glavna, ukoliko se koristi voz koji saobraća do Vršca je i dalje 128 rsd.

Povratna na istoj relaciji (Pančevački most - Pančevo glavna) u vozu koji saobraća do Pančevo Vojlovica, to su ovi novouvedeni vozovi je 300rsd. Tako barem barem pokazuje aplikacija. A po toj ceni se karte online kupuju...

InShot_20230104_123504048.jpg
Screenshot_20230104-123310_Srbija voz.jpg

Screenshot_20230104-123317_Srbija voz.jpg


I cena novouvedenog za povratnu kartu:
Screenshot_20230104-123244_Srbija voz.jpg
 
Нису се ништа зезнули. Увели 6 полазака - 3 пред почетка радног времена, 3 након завршетка радног времена, радног времена из фабрике 1963. по цени скупљој од другог воза. Нити је 1963. година, нити је радно време исто 60 година касније, нити људи који путују БГ-ПА раде у фабрикама (углавном). Када за пар месеци не буде било путника, задовољно ће га укинути, под изговором да нико не користи "Панвоз". Потрошена струја и новац за саобраћање ових возова који ће превозити ваздух ће се којим промилом одразити на свеобухватно повећање цена у држави и то је то. Mission accomplished.
 
Весић намерно саботира ову линију у старту. Зар је толико тешко да се пусти воз Панчево-Прокоп-Нови Београд-Земун (да прескаче стајалишта са спорним висинама перона до сређивања истих), да не буде никаква посебна линија, никакав Панвоз, већ воз Земун-Панчево?
 
Problem je onog trenutka kad Pantransport ili kako se zove firma dobije konkurenciju, izgubiće putnike momentalno. Koleginica svakog dana putuje iz Pančeva na faks i očajna je zbog povećanja cene karte. Čak je i u emisiji Veče sa Ivanom Ivanovićem jedna srednjoškolka zamolila za godišnju kartu, jer ona nema para da dođe u Beograd da se školuje. Zato se sabotira, jer se ti ljudi trenutno muzu kao krave.
 
Већ смо много пута коментарилисали. Воз нема где да се окрене ни на П мосту (осим да заузима колосек) Вук и Карађорђев нема говора, а Прокоп има једну зашкољицу: правац за Панчево и из Панчева су на разним колосецима тако да Прокоп не може да буде искоришћен за окретање.
Ovo me uvek nerviralo sa Prokopom sto je tako retardirano projektovan da nisu svi koloseci dostupni u zavisnosti od pravca sa kog dolazis
 
Može li neko stručniji da nam objasni zašto ovaj voz ne ide do Prokopa preko Vuka?

у принципу може да иде до Прокопа, само што би онда воз морао да напушта станицу да изврши промену правца, као што ради воз за Вршац. оно што су могли да ураде је да ставе да воз иде до Новог Београда. али је проблем у главама глава које о томе одлучују
 
Sutra počinje da saobraća Panvoz. Vesić najavio trodnevnu besplatnu vožnju. Ne znam u kakvom su stanju stajalište na Strelištu i stanica Vojlovica.. kad sam poslednji put prolazio tuda čini mi se da to nije bilo dobro.
Malo su uredili , malo ništa posebno.

Vojlovica


440f76ce51af80b7f8eeba90e473307f.jpg


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Kada se stavi na papir do Vojlovice cena po kilometru i jeste 150 din..
Problem je u tome što su izgleda celu tu tarifu stavili za sve stanice u Pančevu, po toj logici svako se može voziti od Vojlovice do, na primer, Glavne stanice za tačno 0,00 din...
Sve u svemu uvek nešto zeznu...
Pan voz će biti dobar Pancevcima nedeljom do buvljaka - stanica Strelište.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Koja laž.

12 polazaka (nije se desilo)

Uvedeno je 12 dnevnih polazaka, a red vožnje moguće je videti na sajtu beovoz.rs.


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
у принципу може да иде до Прокопа, само што би онда воз морао да напушта станицу да изврши промену правца, као што ради воз за Вршац. оно што су могли да ураде је да ставе да воз иде до Новог Београда. али је проблем у главама глава које о томе одлучују
To sto mora da manevrom izadje iz stanice, predje skretnicku liru i promeni smer i vrati se u stanicu na drugi kolosek da bi mogao da se vrati nazad ka Pancevu je totalna glupost kako je Prokop projektovan i veliki propust.

Voz je morao sa istog koloseka da ima mogucnost da ide nazad ka Vracarskom tunelu.
 
Malo su uredili , malo ništa posebno.

Vojlovica


440f76ce51af80b7f8eeba90e473307f.jpg


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
Ма да лије могуће да су алумијум офарбали...Видећемо колико ће држати. Није да не може, али то мора специјална фарба, чисто сумњам да су се бактали.
Мада, једном годишње, ником не би рука отпала да офарба да изгледа пристојно
 
Mene samo plaši da ne bude još veća navala na Vršačke vozove, s obzirom da su jeftiniji, a staju i na Vuku, Karađorđevom kao i na Prokopu i time su daleko bolja opcija, a sada su dobili i dobru reklamu....
Evo ja bi prvi ovako , ako polazim od Vojlovice odem Panvozom do Pančevo Varoši ili glavne pa sačekam Vršački pa do lepo Vukovog spomenika i nema da se patim i platim ulaz u stanicu.

Samo mi se čini da neće ovo ostati baš tako , ili će spustiti malo cenu Panvozu ili će poskupeti karta Vršačkog od Pan do Prokopa.


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ма да лије могуће да су алумијум офарбали...Видећемо колико ће држати. Није да не може, али то мора специјална фарба, чисто сумњам да су се бактали.
Мада, једном годишње, ником не би рука отпала да офарба да изгледа пристојно
Ti paneli su nekada bili beli i bio je neki kontrast.
Ovo sada je generalno ružnije ali opet bolje ne mogu da prskaju grafite sem ako nije u nekoj beloj ili generalno svetloj boji.
Možda su na to računali.

Tu nije ništa rađeno neki sigurno 10-15 godina a možda i više.
Bio je nekada kiosk i prodaja karata.

5b339e71db825e64aa7ffa57bd80ffea.jpg
256740286ca8022d881a93e2a2f432de.jpg


Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Nazivi naseljenih mesta, koji se sastoje iz više reči, pišu se velikim početnim slovom (Banatsko Novo Selo, Bajina Bašta..), kod imena ulica imamo više pravila, npr: Živim u Vojvode Dobrnjca.. ali je pravilno i- Živim u Ulici vojvode Dobrnjca.. pukla je cev u Bulevaru oslobođenja, ali mislim da bi pravilno bilo i npr- pukla je cev gore u Oslobođenja, kod FON-a.. čini mi se da je tako..
I tačno i netačno. Zvaničan naziv ulice određuje i pravopis - ako se ulica zove "Ulica vojvode Dobrnjca", onda se tako piše, a ako se zove "Vojvode Dobrnjca", onda se V piše velikim slovom. Šta je pravilno, zavisi od samog naziva ulice, uz primenu pravopisnih pravila.
 
 
@astrodule

Хммм, трик питање :)

Најбоље је по старински: "у Зорана Жунковића улици" (што му, заправо, дође исти ред речи као код "у Ресавској улици").
 
Vrh