Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Potpisali su danas ugovor, vozovi PA-BG kreću 4. januara, nažalost saobraćaće samo radnim danima. I opet se u celom tekstu nisu udostojili da napišu do koje od dvadesetak beogradskih železničkih stanica će Panvoz ići, bitno je da pola stranice zauzima hvalospev najvećem sinu svih naroda i narodnosti, zahvaljujući čijoj energiji i lavovskoj borbi su pančevci ponovo dobili voz do Beograda, koji su imali decenijama pre nego što je njegov burazer krenuo da se bavi autoprevozničkim biznisom.

Izgleda da će neke polaske obavljati RVR, a neke Flirt, što verovatno isključuje mogućnost da će ići do Prokopa ili Zemuna, sa stajanjem na Vukovom Spomeniku i Karađorđevom Parku. Ako kažu da će biti 2 različite vrste voza, sa kapacitetom od 450 i 600 putnika, ništa drugo mi ne pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
Upravo su objavili budući red vožnje Panvoza na sajtu.

Polasci iz Pančeva Vojlovice za Pančevački Most(Dunavski Peron):
05:38, 06:35, 07:40, 16:40, 17:50, 18:50

Polasci sa Dunavskog Perona za Pančevo Vojlovicu:
04:50, 05:52, 06:40, 15:51, 16:43, 17:52

Vrhunski idiotizam je što vozovi ne staju na stajalištima BG Voza Ovča, Sebeš, Krnjača i Krnjača Most, niti saobraćaju do Zemuna ili barem Prokopa. Ali jednog dana će valjda ukapirati da putnici žele da stignu vozom do najbliže tačke svom radnom mestu/školi/fakultetu, a ne da presedaju bezbroj puta svakog dana. Izgleda da Panvoz ipak kreće 1. januara, tako bar piše u vremenskom pretraživaču reda vožnje, mada je kontradiktorno to što u napomeni stoji da svaki polazak ne saobraća nedeljom i državnim praznikom.
 
Kolika je cena karte?
Na vestima kažu 121 dinara, ali to je verovatno od Pančevačkog Mosta do Vojlovice.

Znam da je cena karte vršačkog RE voza od Pančevačkog Mosta do Pančeva Glavne 84 dinara, a do Pančeva Varoši je već 121 dinara, jer razdaljina baš na tom parčetu pruge prelazi prvih 20 kilometara.
 
На сајту Србија воза за онлајн куповину карте цена карте за Панвоз од Панчевачког моста до свих станица у Панчеву je 150 динара. За Вршачки регио цена је 80 динара до Главне, а 134 до Вароши. Притом 2 од 6 полазака иду одмах пре или одмах после Вршачког региа. Путницима из Главне и Вароши се више исплати да иду региом, 10 минута пре или после него Панвозом, притом за исту цену региом могу и до Вуковог споменика, Карађорђевог парка и Прокопа.
 
На сајту Србија воза за онлајн куповину карте цена карте за Панвоз од Панчевачког моста до свих станица у Панчеву je 150 динара. За Вршачки регио цена је 80 динара до Главне, а 134 до Вароши. Притом 2 од 6 полазака иду одмах пре или одмах после Вршачког региа. Путницима из Главне и Вароши се више исплати да иду региом, 10 минута пре или после него Панвозом, притом за исту цену региом могу и до Вуковог споменика, Карађорђевог парка и Прокопа.
Ali tako mogu da ga ukinu za par meseci i kažu, eto mi hteli ali nije bilo putnika..
 
To je ona logika, sve se može kad se hoće, ali u negativnom smislu. Otprilike, hoće da sve linije BG: voza poukidaju, a da pritom ispadne da su dobročinitelji sa uvođenjem milion linija sa po 2 -3 polaska dnevno, i to sa ovo malo RVR jada (u smislu stanja samih vagona i lokomotiva, kao i njihove brojnosti) što nam je preostalo.​
 
Čekam 4. januar da vidim botove a sigurno će ih biti.
Treba se malo zezati sa plaćenom masom.
Laže Vesić ne trepće, kaže voz ukinut pre 12 godina.
Voz je ukinut čim su obnovili tj instalirali novi kolosek izmedju Pa i BG.
Pre 6 godina.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Svima srecnu novu godinu - Nesto prelistam sta je obuhvatilo ulaganje u Beogradske dijametre na Ruskim sajtovima - 39 Lastochke. Projekt je dogovoren kao strateski, kako da se odradi je velika enigma. https://sinaratm.ru/media/media-abo...oda-podpisat-soglashenie-o-zhd-seti-belgrada/

Screenshot 2023-01-01 092410.jpg


Screenshot 2023-01-01 091708.jpg
 
Nema od toga ništa, Siemens je napustio Rusiju, oni sad sasatvljaju taj EMV sa nekim svojim komponentama, u principu snalaze se..
Ta kupovina je za nas sada "lov u mutnom", previše smo mi siromašna zemlja da bi rizikovali uzimanjem EMV-a sa upitnim kvalitetom ili ukradenom tehnologijom..
Drugo, Rusija je izbačena iz Evrope za narednih nekoliko decenija, transport takvih vozova kao i nabavka delova bi bila otežana, a to nama stvarno ne treba.

Za dodatne projekte koji su bili u planu treba tražiti finansijera negde drugde..

Moj neki predlog za nove EMV, ako bi se uspela obezbediti finansijska podrška od nekog u Evropi, u pitanju je šestodelni Stadler Flirt sa po 2 vrata u kolima sa po svake strane, kao i mogućnost uparivanja u sinhron:
524-304 (5).jpg
 
Siemens i Sinara su 2013 potpisalai ugovor za 40 godine, tako da imaju pravo do 2053 da rade po licenci. Ugovor je koliko je videno potpisan 10. decembra 2021. Sad nisu objavili da su odustali, ugovor o Lastochkima je vezan za cenu gasa, vec smo koristili taj aranzman, jedino da se vrati novac za gas.
 
VOZ-PAN.jpg

Je l' sam ja glup, pijan od sinoć pa ne znam da pročitam ovaj red vožnje, ili su oni pogrešili redosled stanica i satnicu?
 
Kad polazi prvi voz iz Vojlovice i kad staje na Strelište?
 
Upravo su objavili budući red vožnje Panvoza na sajtu.

Polasci iz Pančeva Vojlovice za Pančevački Most(Dunavski Peron):
05:38, 06:35, 07:40, 16:40, 17:50, 18:50

Polasci sa Dunavskog Perona za Pančevo Vojlovicu:
04:50, 05:52, 06:40, 15:51, 16:43, 17:52

Vrhunski idiotizam je što vozovi ne staju na stajalištima BG Voza Ovča, Sebeš, Krnjača i Krnjača Most, niti saobraćaju do Zemuna ili barem Prokopa. Ali jednog dana će valjda ukapirati da putnici žele da stignu vozom do najbliže tačke svom radnom mestu/školi/fakultetu, a ne da presedaju bezbroj puta svakog dana. Izgleda da Panvoz ipak kreće 1. januara, tako bar piše u vremenskom pretraživaču reda vožnje, mada je kontradiktorno to što u napomeni stoji da svaki polazak ne saobraća nedeljom i državnim praznikom.
Najavljeno je da iz Vojlovice vozovi polaze u 5:38, 6:35, 7:40...a to u ovom redu vožnje koji sam okačio ne vidim.. napisan je pogrešno. Gde može voz da putuje 16 min od Vojlovice do Strelišta a razdaljina je 700 metara, a da 3 minuta putuje od Pančevo glavne do Pa mosta..
 
Od Pančevačkog Mosta do Pančeva Glavne vozno vreme 4 minuta ???!


Izgleda da su pobrkali vozna vremena: od Vojlovice do Strelišta ima 3-4 minuta, od Pančeva Glavne do Pančevačkog Mosta 16 minuta, a u ovoj tabeli je to obrnuto. Kakvi nepismeni debili primaju platu u ovoj zemlji od para svih nas poreskih obveznika.:mad: Da nije bilo protesta u Pančevu, ne bi se smilovali da ponovo uvedu čak ni ovu osakaćenu liniju.
 
Siemens i Sinara su 2013 potpisalai ugovor za 40 godine, tako da imaju pravo do 2053 da rade po licenci. Ugovor je koliko je videno potpisan 10. decembra 2021. Sad nisu objavili da su odustali, ugovor o Lastochkima je vezan za cenu gasa, vec smo koristili taj aranzman, jedino da se vrati novac za gas.
Tačno, ali izlaskom Siemens-a kao cele korporacije, trebalo bi da je i taj ugovor izmenjen, takodje dosta delova se za Lastochku uvozilo, sada se praktično sve sklapa od ruskih, a da se ne lažemo to znači i pad kvaliteta...
Nisam Rusofob da neko ne pomisli, ali u ovoj trenutnoj geopolitičkoj situaciji realizacija ovakvog ugovora skoro pa da je nemoguća, sigurno u narednih nekoliko godina, a verovatno i u narednim decenijama, a mi nemamo toliko vremena za čekanje..
Što se tiče gasa, "poltika je k***a", ugovor je potpisan dva meseca pre invazije, tada niko nije mogao da predvidi (mada je već bilo tenzija) šta će se desiti..
Uostalom mi možemo uzeti "Desira" direktno od Siemens-a, ali naravno glavni uslov je da nadjemo nekog ko bi nam dao sredstva kao Rusi, a to je trenutno i najveći problem...


U čast uvodjenja linije ka Pančevu, blast from the past, Foto Petar Surla:
gvz_2.jpg
 
Znači "novinari" zaebali stvar. Sada je sve jasno.
Pa nisu novinari ništa zehebali, u tekstu je okačena tabela sa sajta Srbijavoza.

Uzgred, evo sad uđite na sajt Srbijavoza:
Preuzmite tabelu sa redom vožnje Panvoza i nećete dobiti traženu info, jer u tabelu nisu uopšte ubacili red vožnje.. Budale teške.
 
Vrh