Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Verovatno su rešili da posle više od mesec dana poprave kvar na pružnom prelazu na raskrsnici Prvomajske ulice i Bavaništanskog puta u Pančevu. Sve to vreme ne radi ni semafor na toj raskrsnici, a svi koji iz pravca Kovina idu ka BG tu skreću levo, a imaju i znak Stop, pa je bilo veselo.
 
Kolika je popunjenost beo voza u špicu, da li se napuni ceo voz ili je uvek polu prazan?

U poslednje vreme Batajnički je postao haotičan, dešava se da na onom iz Ovče na Tošinom nema mesta da se uđe u špicu.
Meni je neverovatna scena na manjim stajalištima poput Altine ili Kamendina kada izađe 100tinak putnika, scena kao u Holandiji.. 😄

Resnički jeste isto pun, ali nije u tom obimu, a van špica se često vozim sam u jednoj sekciji.

Lazarevački i Mladenovački još slabije.
 
Svi vozovi se otkazuju u ovoj navali popodne iz bg voz sistema.Zna li se razlog, prvo navodno kasne pa ih otkažu.. Neki su čekali po sat vremena u prazno. Sreća naišao voz za Prijepolje koji me je spasio...
 
Da, juče je voz u 19.30 iz NS mileo pa stajao, mileo pa stajao, od ulaska u bežanijski tunel do NBG stanice. Trebalo mu je jedno 15tak min.

I koliko im treba sad da to dovedu u red?
 
412 035/077 je napadnuta pre neki dan u Lazarevcu, je*******ali su joj kevu najblaže rečeno.
Na 8 mesta je napadnuta istovremeno.

Foto: DD

received_2179623035726274.jpeg
 
I dalje mili na istoj deonici...

Edit. Doduše brže je prošao nego pre 2 dana...

Al dobro je što nisam uzeo onaj u 15.44 iz Ovče nema šanse da bih ga uklopio sa vozom za NS iz Bataje u 16.36
 
Poslednja izmena:
412 035/077 je napadnuta pre neki dan u Lazarevcu, je*******ali su joj kevu najblaže rečeno.
Na 8 mesta je napadnuta istovremeno.

Foto: DD
Sramota ja sam mislio da je ovaj forum pristojno mesto! Okačiti fotografiju bez precrtanih nepristojnih sadržaja, isto je kao i izaći na ulicu bez gaća, pa makar i prljavih!

Ovo je minimum za minut obrade pre puštanja u javnost.
BG-VOZ-slika.jpeg
 
@Karlo del Ponte slažem se. Možda bi trebalo napraviti zabranu kačenja slika vozova sa grafitima na forumu, kao što su na željeznice.net uveli još pre 15 godina (mada ne znam koliko se poštuje sada). Objavljivanje slika vozova sa grafitima na internetu je jedan od načina promocije grafitera.
 
Sramota ja sam mislio da je ovaj forum pristojno mesto! Okačiti fotografiju bez precrtanih nepristojnih sadržaja, isto je kao i izaći na ulicu bez gaća, pa makar i prljavih!

Ovo je minimum za minut obrade pre puštanja u javnost. Pogledajte prilog 200845
@Karlo del Ponte slažem se. Možda bi trebalo napraviti zabranu kačenja slika vozova sa grafitima na forumu, kao što su na željeznice.net uveli još pre 15 godina (mada ne znam koliko se poštuje sada). Objavljivanje slika vozova sa grafitima na internetu je jedan od načina promocije grafitera.
Potpuno se slažem. Treba otići i dalje od toga. Pa cenzurisati svaki film, seriju, dokumentarac ili medijsku reportažu u kojoj se vidi bilo koji grafit, čak i u pozadini.

A ljude masovno sprovesti na obaveznu edukaciju i obuku da skreću pogled u drugu stranu čim negde vide neki grafit i time bojkotuju iste, dok se grafiteri ne smore i ne odustanu. Za situacije kada ljudi nemaju gde da skrenu pogled obučiti ih da stave trake preko očiju i vode se štapom za slepe dok se ne udalje iz područja gde ima previše grafita.

Za kraj, arhive filmova i medija, kao i sam internet, potpuno očistiti od svakog sadržaja koji u sebi ima i jedan piksel grafita. Bolje je nemati slike i videe nečega nego ih imati sa grafitima. Uostalom, sa pojavom AI oruđa, možemo da rekonstruišemo svaku fotografiju pa i uspomenu po našoj želji. Tako možemo da započnemo i akciju izbacivanja nepoželjnih slika Beograda i zamenjivanja boljim verzijama. Recimo, slike Beograda u 21. veku bez grafita, bez parkiranih automobila, bez nadogradnji i kockarnica. I to proglasimo novom realnošću i zvaničnom istorijom.

Idem sada da pišem Igoru zvaničan građanski zahtev da obriše sa foruma sve slike trolejbusa iz 2019. i perioda rekonstrukcije Trga, koje su fotografisali forumaši kao dokaz da je GSP tada ostavljao trolejbuse nečuvane po okretnicama. Potom ću da mu napišem zahtev da sa foruma počne da uklanja sve fotografije Beograda na kojima se pojavljuje neki grafit. Nakon toga bi mogao neko da me odmeni pa da isto piše i medijskim kućama, a onda i internet servisima i kompanijama.
 
Poslednja izmena:
Vrh