Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

1604850912967.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789126#p789126:33eqcy41 je napisao(la):
Прле » 31 Oct 2020 11:24 am[/url]":33eqcy41]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=789037#p789037:33eqcy41 je napisao(la):
Pendolino » Суб Окт 31, 2020 2:20 am[/url]":33eqcy41]PKB pruga za Padinjak je dezintegrisana, moralo bi sve od nule.

,,,nego, što nema stanica i polazaka bgvoza na google mapi?

Битно је да је траса катастарски у власништву, да ли била стара или се правила од нуле, мислим да нема разлике..

А ово друго, ја нисам уверен да Гугл пита ЖС за ред вожње него ентузијасти то раде бесплатно.
Trasa i dalje postoji, valja samo obnoviti prugu. Rešenje na brzinu je uvesti DMV vozove, ako hoćemo uložiti u vozila, onda kupiti EMV koji mogu da idu i na baterije, kao Stadler Flirt Akku

https://www.electrive.com/2019/06/21/germany-55-stadler-flirt-akku-to-repace-diesel-trains/
 
Много је скупо, а кад поцркају батерије, стаће...

ДМВ је паметније решење
 
Ако су преостале, ремонтовати наравно.

Него ја имам што се тиче ДМВ генерално друго мишљење. 711 које сада имамо треба комплетно превући у равничарске крајеве, јер колико сам успео да рашчивијам техничке карактистике код нас постављен мотор мање снаге тј није максималне коју та димензија може да да.

Друго, можда трба размислити о варијанти за врдовите пределе где би јачи мотор био горе, а не доле (уколико профил то дозвољава наравно) јер технички таква могућност постоји. Такво решење има још ту предност што по нашим травнатим пругама не би било запушавања хладњака и прегревања мотора.
 
Не знам шта је у питању, читао сам коментаре људи на форумима који су ближе железници да тако тврде. Могуће је да сам извео погрешан закључак, али имамо овде бар једног машиновођу, па ваљда ће се јавити.
 
https://www.vesti.rs/Novi-Sad/Penzionisani-poslednji-plavi-vozovi.html

Kako piše u gore navedenom linku, ostale su tri Macose, jedna je u koliko-toliko voznom stanju za nedaj bože situacije. E sad, da li se ove dve mogu remontovati i da li se isplati, to je pitanje. Izgleda da one više služe kao izvor delova za ovu koja je u voznom stanju.

Pošto sam malo ispao iz železničkih tokova (čitaj, iskočio sam iz koloseka :)), ne znam u kakvom su stanju Šveđanke? Da li bi se tu moglo nešto iskoristiti za saobraćaj?

Da li možda kupiti neku polovnu dizel garnituru? Meni se, lično, jako dopada Kanarček (SŽ 713/715) sa Slovenačkih železnica, iako ne verujem da bi ih prodali.

https://www.zeleznice.in.rs/forum/viewtopic.php?t=743
 
Ta jedna Macosa je išla NS-So preko Vrbasa pre nekoliko dana.
710 'Šveđani 'su još uvek aktivni u Zaječaru a jedan je nedavno remontovan u Hrvatskoj gde je i klimatizovan. Ali ti vozovi su prekratki za BGV.
U BG čvoru su sve pruge elektrificirane svakako a pruga PKB prolazi kroz slabo naseljene krajeve i ide naokolo. Greška je što nisu zadržali prugu oko Kalemegdana za gradske potrebe i da njome idu Macose na relaciji Krnjaca-Resnik i Krnjaca- Zemun.
Međutim prioritet je bio BnV, ostalo je istorija.
 
^^Ta linija bi mogla da ide na Dunav stanicu i Dorćol. Iako je plan da se tu pruga ukine zbog linijskog parka, ja sam ubeđen da može i park i pruga. Svestan sam da pruga kruži, to rešenje bi bilo na brzinu. Ja sam više za varijantu da pruga ide kroz Zrenjaninski put, a da se krakovi za Padisnku Skelu i drugi za Jabučki i Glogonjski rit iskoriste za nju, umesto da kruže i koristio bi se tram-train. O tome sam pisao na temi o tramvajima na str. 716 i 717.
 
Језиво. Полиција да почне да ради свој посао под хитно. А и судство.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792924#p792924:1hw7hsny je napisao(la):
trialin » 13 Nov 2020 07:02 pm[/url]":1hw7hsny]Ovo ko da je vest sa Kosova 199... I neke a ne iz BG 2020..


Kamenovan voz u Krnjači, povređen mašinovođa
Povređen mašinovođa kada je oko 16 sati kamenovana kompozicija Beovoza na železničkoj stanici u Krnjači.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... njaca.html
received_362804061477224.jpeg

received_1062362260900727.jpeg

received_1000186127150800.jpeg

Trojica roma gađali.
Kolega je prošao odlično kako je mogao da nastrada.
 
Da li je policija uspela da ih pronađe ili se još traga za njima? Taj deo grada mi sve više čini na divlji zapad, samo vidite u kakvom su stanju skoro remontovane stanice pa će vam biti jasno. E sad tu treba da ima i održavanje koje očigledno nepostoji.
 
Nije bitno da li su romi ili nisu, to je govor mržnje i etikitiranje. Kada neko iz Novog Sada ili Kragujevca gađa voz niko ne napiše "trojica novosađana" nego napišu "trojica mladića". To je sakriveni govor mržnje za koji će mnogi reći da nije i ovo ili ono ali jeste. Gađaju i belci vozove.Pitanje je zašto uopšte neko gađa voz?
 
Није етикетирање већ идентификовање преступника. Тај крај није уређен и у околини има доста дивљих и полудивљих насеља. Теорија разбијеног стакла на делу, само обрнут пример - у теорији разбијени прозори напуштених објеката привлаче графитере који амбијент чине још привлачнијим за деликвенте, овде имамо деликвенте који су прво графитирали стајалишта, а онда разбили прозор на возу. Разлог, највероватније алкохол и дрога у комбинацији са доколицом мајком деликвенције, социјалним статусом и тзв. уличном културом.
 
To sve drugo može biti razlog ali da li je dokoličar rom ili belac je etiketiranje, taj neko je uradio zbog dosade, zabave, ovoga ili onoga ali nije uradio zato što je rom ili nije tako da je to potpuno nevažna, a i informacija koja pravi štetu.
 
Problem: mladi propaliteti koji kamenuju voz i ugrožavaju putnike pa i druge u okolini
Moguća prepreka u rešavanju problema: NVO i razni dušebrižnici koji bi digli dževu ako bi policija uzela da vaspitno prečešlja taj deo naselja

Prilagođeno rešenje: skupi se 30 buldoga iz Interventne ili 92ke + još 30 pripravnika Policije (to su oni mladi bez opreme, što imaju samo uniforme) u taj deo naselja da nekoliko dana zaredom, u periodima kada mogućnosti i resursi to dozvoljavaju (to je već tehnički detalj), podele u 12 ekipa i puste da šetaju kroz naselje i trkeljišu sve i svakog na koga naiđu. Pride, Grad Beograd pošalje jednog ili dva građevinska inspektora koji će usput u okviru svojih zadataka i ingerencija da obiđu malo taj deo grada i upozore na nezakonitosti.

Ekipe policije se šetkaju kroz ulice i legitimišu svakog ko deluje iole sumnjivo. Nikakve patrole, nikakve racije. Samo da se šetkaju na svakom koraku i ''njuškaju'' sve i svakog što vide. Uz njih povremeno prođe i poneki od ovih inspektora kako uoče neku nepravilnost, ''ZVRC'' na vrata i ''dobar dan, primetili smo da imate nadogradnju... Aha, nemate dozvolu... A što nemate? Jel znate da se to kažnjava? Jel znate da to može da bude srušeno? ''

Ako neko pita za osnov da ga legitimišu, samo kažu neki od MUPovih dobrih starih izgovora ''ličite na traženo lice''. Policajcima se samo naredi da ako neko pita otkud odjednom toliko policije u tom kraju i šta to hoće da ''poruče'', da kažu ''pa ovde je skoro bilo neko kamenovanje, pa smo odlučili da pojačamo patrole. Ali ne brinite, ko ne krši zakon, nema čega da se plaši''. Svako, ali svako će odmah razumeti poruku. 8)

Posle nedelju dana naselje bi ili samo otkucalo i predalo propalitete, ili bi putem nezvaničnih kanala obećalo MUPu i Gradu da od sad pa nadalje niko više neće ni prići pruzi van železničke stanice, saaaamo da ih više ne maltretiraju i ne ometaju svakog dana. 8)

I samo da budem jasan, ne zagovaram ovo, nego ovo.

Dakle ništa racije, ništa duge cevi, ništa oprema za demonstracije, ništa diskriminacija... Samo 60 policajaca i poneki gradski inspektor koji će nekoliko dana da trkeljišu (narodski - da dr**ju) svakoga i sve što im se učini sumnjivo ili zanimljivo.

E tako to rade ozbiljne države, kada hoće da pošalju poruku. Hoćeš da se mangupiraš a onda da se kriješ u masi? Važi. Ima da zagorčamo život i tebi i svima u tvom okruženju. Pa da vidimo ko će prvi da popusti. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793190#p793190:1mv02gt7 je napisao(la):
Biciklistkinja » 14 Nov 2020 09:33 pm[/url]":1mv02gt7]To sve drugo može biti razlog ali da li je dokoličar rom ili belac je etiketiranje, taj neko je uradio zbog dosade, zabave, ovoga ili onoga ali nije uradio zato što je rom ili nije tako da je to potpuno nevažna, a i informacija koja pravi štetu.
Kakvo etiketiranje i govor mržnje pobogu???
Očigledno imaš neki problem u glavi pa si to tako doživeo.
Da si bio na mestu mog kolege kada mu je kamenčina razbila glavu ne bi tako razmišljao.
U čemu vidiš govor mržnje? U tome što sam rekao istinu?
Da li smo došli do tog stadijuma u društvu da se oni više ne smeju spomenuti u bilo kakvom lošem svetlu? Pa makar to bila potpuna istina.
E zaobiđi me sa tom demagogijom molim te.
Veoma teške i optužujuće reči si mi uputio bez nekog osnovanog razloga.
Zato u najmanju ruku tražim da mi se ovde javno izvineš, a Igora bi zamolio da povede računa šta se ovde piše i ljudi optužuju za nešto što nisu napisali a kamo li pomislili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793190#p793190:3on2v2qa je napisao(la):
Biciklistkinja » 14 Nov 2020 09:33 pm[/url]":3on2v2qa]To sve drugo može biti razlog ali da li je dokoličar rom ili belac je etiketiranje, taj neko je uradio zbog dosade, zabave, ovoga ili onoga ali nije uradio zato što je rom ili nije tako da je to potpuno nevažna, a i informacija koja pravi štetu.
Ne pravi štetu nikome. Meni je recimo kad sam čuo za kamenovanje prvo palo na pamet da su iza toga pančevački autoprevoznici. A ako su počinioci Romi - to samo ide u prilog ovoj tezi. Jer onaj ko ima interes da naudi železnici neće sam otići pored pruge vec ce unajmiti nekog. Romi su savršeni za taj posao jer su jeftini, žive blizu pruga, i zaštićeni su kroz tzv 'politiku identiteta' koja ih štiti od odgovaranja za sitne prestupe baš zato što su Romi.

Ne postoji 'pozitivna' diskriminacija, već samo diskriminacija. Ti kao LGBT imaš potrebu da braniš 'politiku identiteta' jer ona sad štiti tvoje interese, ali moglo je da se dedi da ti budeš u tom vozu i da budeš povređen. Ili neko tvoj, u svakom slučaju nedužan, baš kao ovaj mašinovođa.
Da li bi onda izašao pred njih i rekao 'Izvinite, razumem vas, jer ste Romi'?
 
Mislim da su ovde izabrane pogresne reci. Naravno da se zna ko je kamenovao voz, zna se gde se to desilo i ko zivi u tom okruzenju. Ali ne treba to odmah reci, javno, jer sta ako se nekakvom istragom ustanovi da ipak nisu Romi to uradili? Onda nastaje skandal, optuzuje se govor mrznje, etiketiranje, itd. Isto kao tokom teroristickog napada u Becu. Nijedna normalna austrijska televizija, nijedan politicar na funkciji, dok je trajao napad, nije javno rekao da je to neki musliman, iako je svima to bilo jasno. Zasto? Jer ako bi se uspostavilo da nije musliman, nego neki austrijanac, srbin, rus, ko god, a ne musliman, onda bi to bio ogroman skandal. Nije poenta u zabrani da se neko optuzuje odmah, poenta je u ocuvanju mira, bezbednosti i ugleda dok se ne utvrdi ko je pocinio krivicno delo. Na vest da je pokradena zeleznicka oprema/tehnika, da su pokradene zice neke, neki spomenik, znaju svi ko je to ucinio i u 99% slucajeva je tako. Nije tu nikakva politicka korektnost, od strane osoba na nekoj politickoj ili javnoj funkciji, nego je to preventiva od posledica. Lakse je zadrzati (opste) misljenje i sacekati da se utvrdi identitet, nego posle trpeti tuzbe, pretnje i ostalo.
 
Vrh