Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682369#p682369:2zc47hm3 je napisao(la):
mvbg1 » Pet Nov 22, 2019 3:52 pm[/url]":2zc47hm3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682366#p682366:2zc47hm3 je napisao(la):
Noki » 22 Nov 2019 02:12 pm[/url]":2zc47hm3]mvbg1 ocekivao sam odgovor, posto mi se post nastavljao na tvoj, onda je neko nepisano forumsko pravilo da se prethodnik ne citira... vidim da imas najvise znanja u ovoj oblasti, ali ako iz nekog razloga ne zelis da odgovoris, postujem... :)
Ma nisam stigao da ti odgovorim jer sam vozio. Pratim signale, osmatram prugu i tako. :wink:
Komande u neposednutoj upravljačnici su isključene i ne mogu uticati na upravljanje voza.
Ne znam zbog čega je upravljačnica bila otključana ali ona mora biti zaključana. Ne toliko zbog opasnosti da bi neko mogao izvesti neku diverziju i ugroziti bezbednost putnika, već zbog mogućnosti da se napravi materijalna šteta u samoj kabini.

Ako, ako.. nemoj da te ja ometam :D Hvala na odgvoru. :) Problem je bio u tome da vrata nije bilo moguće zatvoriti, samim tim ni zaključati.. ali s obzirom da sad znam da je nemoguće upravljanje iz neposednute upravljačnice, onda nema razloga za brigu ;)
 
Dobro vece.

Zivim kod sajma stlano gledam BG voz, nisam se dugo vozio, ranije sam isao bas redovno, svakodnevno..

Gledam malocas prodje voz, pun, stoji se, krcat.. :shock:
Jedno vreme je bilo prazno skroz..

I vidim ide sa plisanim sedistima, ranije kad je postojao Beovoz (za Pancevo, Mladenovac, Valjevo) isao je sa plisanim na tim liniama, sada vidim ovde ide sa plisanim, a ne sa plasticnim sedistima..Plastikaner je isao od Nove pazve do pancevackog mosta, nekad i za Resnik i Ripanj..

Kakav ide na liniji Resnik - Ovca sada? Njih ne vidjam, oni ne idu kroz BG Centar!

Kakav ide za Mladeonvac, nisam video, vidim ide tri puta dnevno od BG Centra, nikad se nisam zadesio na Prokopu kad on krece ili dolazi..
 
За Младеновац, ако сам добро упратио ових јутара, тренутно возе један пластиканац (412-093/094) и један са плишаним седиштима (412-099/100). :wink: Упућенији да ме исправе ако грешим.
Узгред, кад смо већ кренули о седиштима, живо ме интересује каква су добиле 412-005/032 и 412-027/028 које су релативно скоро ремонтоване, никаквих слика нема, јесу ли остала пластична или су и оне добиле она лепа плишана као 029/030 и 099/100? :D Камо среће да су полако кренули са избацивањем огавне пластике из тих гарнитура.
 
@ Рипањац 405

Hvala na info! :D

Moramo sacekati nekog ko se vozi redovno sad, pa zna koja su sedista u kojoj garnituri i na kojoj liniji..

Ja sam voleo ta plisana sedista uvek, udobna su bila, jedino higijena nazalost, nasa stara boljka.. :o :roll: :|
 
Онај ко седи воли плишана, онај ко стоји воли пластична јер се значајно смањује простор за стајање, што је у време редукције велики проблем
 
WLABmz":3czalj72 je napisao(la):
Za produženje BG voza do Pančevo u nekom pristojnom taktu ne postoji dovoljan broj elektro motornih vozova, naročito sad kada je uvedena linija za Mladenovac, a planira se za Lazarevac. Vidite da su čak morali Resnik - Ovča da razrede sa pola sata na sat, jer nema vozova. Pre pet godina se pričalo o nabavci vozova za gradsku železnicu, ali sad više to nije ni u ideji. Računajte da je jedna nov savremeni elektormotorni voz oko 5 miliona evra...
I jedan na recimo 3h nije loše samo da bude redovno ...

Recimo ovako, polazak iz PA-Vojlovice :

5 , 8, 11, 14 , 17 i 20h

Samo čini mi se da im je i to previše ...ljudi su odustali od voza jer su id*** isti ukinuli na potezu PA Vojlovica - Beograd.
Ćutimo...dobro nam je...
 
@ Mareeram
У тим новоремонтованим јесу плишана (029/030, 099/100), али нису она која су била оригинална, већ нека Пулманова тамноплава са шарама, као у туристичким аутобусима. Но, и та су одлична. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683053#p683053:2b3z6o0x je napisao(la):
Рипањац 405 » Pon Nov 25, 2019 6:28 pm[/url]":2b3z6o0x]За Младеновац, ако сам добро упратио ових јутара, тренутно возе један пластиканац (412-093/094) и један са плишаним седиштима (412-099/100). :wink: Упућенији да ме исправе ако грешим.
Узгред, кад смо већ кренули о седиштима, живо ме интересује каква су добиле 412-005/032 и 412-027/028 које су релативно скоро ремонтоване, никаквих слика нема, јесу ли остала пластична или су и оне добиле она лепа плишана као 029/030 и 099/100? :D Камо среће да су полако кренули са избацивањем огавне пластике из тих гарнитура.
Dugo pratim ovaj forum, pa me nekako ovo "natera" da se registrujem i odgovorim na ovo pitanje. :lol: Mislim da ću morati da te razočaram. I garnitura 005/032 i garnitura 027/028 imaju plastična sedišta, s tim što se u 005/032 nalaze "Interprodukt Nova Varoš" sedišta, dok se u 027/028 nalaze "Vogelsitze" sedišta (radi se o plavim sedištima, meni mnogo kvalitetnijim od Interproduktovih). Kako neko napisa gore, u garniturama koje poseduju plastična sedišta ima mnogo više mesta, što je dobro u špicevima, ali manjka komfora, dok je kod garnitura sa plišanim sedištima situacija obrnuta.
 
Kad god sednem na plisana sedista imam utisak da je to pozajmljena neka seoska garnitura ... :?

Takodje kad god vidim ulazna vrata direkcije za Beogradski metro i voz - Svetozara Markovica 38.... odmah mi vidim sliku iz Alen Forda :lol: :lool: :lol:
 
Dugo pratim ovaj forum, pa me nekako ovo "natera" da se registrujem i odgovorim na ovo pitanje. :lol: Mislim da ću morati da te razočaram. I garnitura 005/032 i garnitura 027/028 imaju plastična sedišta, s tim što se u 005/032 nalaze "Interprodukt Nova Varoš" sedišta, dok se u 027/028 nalaze "Vogelsitze" sedišta (radi se o plavim sedištima, meni mnogo kvalitetnijim od Interproduktovih). Kako neko napisa gore, u garniturama koje poseduju plastična sedišta ima mnogo više mesta, što je dobro u špicevima, ali manjka komfora, dok je kod garnitura sa plišanim sedištima situacija obrnuta.
Штета, надам се да ће уградити та плишана у неку од оних које су сада на ремонту! Шта знам, недавно сам се возио гарнитуром 101/095 до Ресника која има плишана седишта. Воз јесте био солидно пун, али ипак сам стајао као човек, било ми је далеко пријатније него у све и једном бусу. Јесте, можда имају нешто мањи капацитет, али ни у гарнитурама са плишаним седиштима га не фали превише, бар моје искуство тако говори... :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683050#p683050:gogdshz4 je napisao(la):
Mareeram » Pon Nov 25, 2019 7:12 pm[/url]":gogdshz4]Dobro vece.

Zivim kod sajma stlano gledam BG voz, nisam se dugo vozio, ranije sam isao bas redovno, svakodnevno..

Gledam malocas prodje voz, pun, stoji se, krcat.. :shock:
Jedno vreme je bilo prazno skroz..

I vidim ide sa plisanim sedistima, ranije kad je postojao Beovoz (za Pancevo, Mladenovac, Valjevo) isao je sa plisanim na tim liniama, sada vidim ovde ide sa plisanim, a ne sa plasticnim sedistima..Plastikaner je isao od Nove pazve do pancevackog mosta, nekad i za Resnik i Ripanj..

Kakav ide na liniji Resnik - Ovca sada? Njih ne vidjam, oni ne idu kroz BG Centar!

Kakav ide za Mladeonvac, nisam video, vidim ide tri puta dnevno od BG Centra, nikad se nisam zadesio na Prokopu kad on krece ili dolazi..

Ja bas i ne pratim garniture po brojevima, jos manje znam proizvodjace sedista... ali najjednostavniji odgovor na tvoje pitanje je da do Resnika idu sva sedista :D Kako plasticna siva i plava, plisana svetlije plava, tako i remontovane garniture sa plasticnim, a i remontovane sa plisanim teget sedistima... Dakle nema pravila kad ce ti sta naici :)

Meni su omiljena plisana svetlije plava, to je kao da se u fotelju zavalis i nadam se da ti vozovi nece uskoro na remont, tj. da su izasla relativno skoro, jer vagoni izgledaju lepo i ocuvano..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683069#p683069:1wurvt5x je napisao(la):
dex87 » Pon Nov 25, 2019 9:00 pm[/url]":1wurvt5x]I jedan na recimo 3h nije loše samo da bude redovno ...

Recimo ovako, polazak iz PA-Vojlovice :

5 , 8, 11, 14 , 17 i 20h

Samo čini mi se da im je i to previše ...ljudi su odustali od voza jer su i***** isti ukinuli na potezu PA Vojlovica - Beograd.
Ćutimo...dobro nam je...

Koja je poenta toga? Onaj koji svakodnevno putuje na toj relaciji nema nikakvu korist od takta na 3 sata zbog nefleksibilnosti, a na toj relaciji je najviše takvih putnika. Jedino takt na sat vremena uz po dodatnih 1-2 voza u špicu ima neku korist, bez toga bolje da se i ne zamlaćuju, kao što se zamlaćuju za Mladenovac, čisto u dnevnopolitičke svrhe, da bi mogli da stave na papir da su uveli BG:voz za Mladenovac.
 
Snimljeno na stanici Krnjača most pre 5 min.

https://streamable.com/s6xbd

I posle neki kažu gužva u BG:vozu... Bolje gužva u BG:vozu a most pređeš za 4 minuta, nego zastoj od sat vremena u praznjikavom autobusu.. :)
 
Kako je bolje imati gužvu u BG: vozu, kada ne mogu da uđem u taj isti voz, pa moram da idem na taj prazan autobus.
 
I posle 4 minuta eto mene na Paliluli - uži gradski deo ;)

Situacija na samom mostu je nešto bolja, ali daleko od idealne.. Na prilazu sa strane Krnjače je potpuni zastoj... Imajte to u vidu ako se krećete ovim delom grada..

Stanje na mostu u 17.35h

https://streamable.com/wn4q1

@sole ja sam malopre opušteno ušao.. gužva se skroz dala istolerisati a kad se voz zahuktao na mostu išao je kao raketa!
 
Danas je počelo validiranje karata na stanici "Vukov Spomenik". Poled validatora stoje, rekao bih, ljudi iz "Bus plus-a", kao i pripadnici policije. Tako je barem bilo kada sam ja tu prošao pre nekih sat vremena.
 
Ако идем из Раковице и изађем код Вука где су баријере јел ће ми тражити карту?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
U "Karađorđevom parku" karta je potrebna samo kada se ulazi, pa bi trebalo da je tako i u "Vukovom Spomeniku". Čak, šta više, radnici i policija bili su okupljeni samo na delu gde se ulazi na stepenice.
 
Kada bi se tražila karta i prilikom izlaska, voz bi bio maltene prazan. :)
 
Ne mogu da traže kartu kad ima stanica i bez validatora i kontrolora a jedna od njih je i Rakovica... sigurno će biti kao i ranije samo na ulazu u stanicu...

Što mi drago što im na pančevcu to nije zaživelo.. Izgledalo je kao trka između, kako da ih nazovem, onih koji bi da osiguraju da se prevoz plaća i domišljatih putnika... Stave ogradu, razvale ogradu, stave rotirajuća vrata, pokvare vrata, poprave vrata, polome staklo pored vrata... i uvek naravno može da se zaobiće stanica i uđe okolo...

Uvek me obraduje ta domišljatost i snalažljivost našeg naroda :p
 
Код Карађорђевог парка су прво улазили около са колосека из улаза у тунел, онда је ограда ту заварена, па су прескакали ограду, е онда је нека жена нажалост погинула.
 
Mora se biti oprezan.. video sam iz voza pre neki dan jednu ženu kod Karađorđevog parka iz tog pravca, na šinama, ide ka stanici... Znači da i dalje tuda ulaze na stanicu... Na Pančevcu tih problema nema jer ima više bezbednih ulaza gde ne ideš preko šina...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683660#p683660:18d5jn27 je napisao(la):
kojekude » Čet Nov 28, 2019 10:43 am[/url]":18d5jn27]Objavljen je red vožnje železnice za 2019/2020. BG voz je istumban dosta (bar linija Batajnica - Ovča koju ja koristim), većina polazaka je pomerena na vreme 15-20 minuta ranije nego do sad... Počinje da se primenjuje od 15.12.

http://infrazs.rs/pristup-infrastruktur ... 2019-2020/

Dosta je nečitljivo za laike, da li postoji neka ustaljena tabela kao do sada?
 
Воз који је кренуо јутрос из Батајнице око осам се покварио. Негде између НБГ и Прокопа је само стао и кренуо назад до НБГ. Путници су обавештени тако што је док су путницви били у возу са разгласа најављено да ће доћи други воз. Проблем је што скоро нико није чуо шта је речено и свако је припитивао некога поред себе. Нико није знао ни где треба да чека воз. Не разумем зашто није преко разгласа поновљена информација кад су путници изашли, не може се очекивати да путници у затвореном воз коме ради мотор чују разглас. Ево мало атмосфере са станице где путници у незнању прелазе са једног перона на други. Пола их чека на једном а пола на другом перону.



Такође се десило једанпут да је у Земуну пред улаз у тунел воз само стао и нико није имао појма шта се дешава, онда су полако сви почели да излазе, кренем и ја. Питам неке путнике нико нема појма шта се дешава. Видим неки путници прилазе да питају неког радника на железници, приђем и ја а он љутио одговара да се десио квар на мрежи и да не зна кад ће се успоставити поново из коментар да је већ пре мене рекао то људима коју су га питали, као да је очекивао да ти којима је рекао обавесте и остале путнике.

Такође једном се десило да је воз само стау у тунелу тошин бунар, тако је стајао преко пола сата а у једном тренутку је нестало и светла за то време није добијена никаква информација и путницу су били баш нервозни посебно кад се угасило светло.

Уз разумевање да су радови и да није лако организовати саобраћај у тим условима не могу да разумем овакво остављање путника без икакве информације.

Због оваквих и сличних ситуација мислим да би у возу требало да постоји разглас како би путници били обавештени на прави начин а не да морају да припитују путнике који или не знају шта се дешава или имају неку полуинформацију.
 
Vrh