Šta je novo?

Beogradski Sajam


Хале 2 и 3 којих на овим рендерима из неког разлога нема су за зграду станице жст Прокоп свемирски бродови.

Pogledajte prilog 187943Pogledajte prilog 187945Pogledajte prilog 187944Pogledajte prilog 187946Pogledajte prilog 187947Pogledajte prilog 187948
Нема их из јасно знаног разлога, а то је да ће бити срушене.
 
Zanimljiv je koncept, sviđaju mi se renderi, ali smatram da je dosta nisko. Moglo bi to da ide dosta u visinu. 100-300 m da su zgrade.
 
Još nešto mi je upalo u oko u ovoj objavi Siniše dr Malog:

- na zgradi Opere (pokojnom Sajmu) stoji bilbord za koncert Tejlor Svift :D
- iz njegove objave, osim ako se nije precizno izrazio, se može zaključiti i da će Teslin muzej u zgradu Pošte u Savskoj, tako da od termocentrale "Snaga i svetlost" možemo da se polako opraštamo :(
- očekivano se ne pominje nova zgrada Filharmonije i ovaj Frankenštajn na Sajmu će nam biti poturen kao zamena :(

 
Eto izgovora da Bnv ima i muzeje i pozorište i operu. Samo još da napomenu da je za operu, muzeje i pozorište uklonjen sajam i glavna železnička stanica.
 
Smanjili su visinu novih zgrada oko hale 1 i one koje čine rečni front.
Pitam se zasto, hehe. :)
 
Опет су појели фин простор за безличне стамбене зграде које би се продале и да су испод гробља Лешће или преко пута Панчевачког моста.
 
Kao što sam rekao mogao sam da izaberem bilo koju drugu lokaciju na reci i da uradim isti taj projekat

Onda i izaberi. Guranje silnih zgradurina oko sajma izgleda kao najgori oblik novosadizacije Beograda. Pored već izradenog prvog dela BNV koji sad ne mozemo da srušimo, sajam ne sme da se takne. Postojeće hale, zeleno okolo i šetalište. Ceo prilaz reci ćete zatvoriti iz svakog ugla...
 
Još nešto mi je upalo u oko u ovoj objavi Siniše dr Malog:

- na zgradi Opere (pokojnom Sajmu) stoji bilbord za koncert Tejlor Svift :D
- iz njegove objave, osim ako se nije precizno izrazio, se može zaključiti i da će Teslin muzej u zgradu Pošte u Savskoj, tako da od termocentrale "Snaga i svetlost" možemo da se polako opraštamo :(
- očekivano se ne pominje nova zgrada Filharmonije i ovaj Frankenštajn na Sajmu će nam biti poturen kao zamena :(

Ministarka za kulturu je danas u jednoj emisiji govorila o projektu Filharmonije na Ušću koja će sa Prirodnjačkim muzejem i muzejem Savremene umetnosti, formirati zajedničku umetničku četvrt.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Ministarka za kulturu je danas u jednoj emisiji govorila o projektu Filharmonije na Ušću koja će sa Prirodnjačkim muzejem i muzejem Savremene umetnosti, formirati zajedničku umetničku četvrt.
Sad je trka - šta će pre da izgrade? Bezlične kvadrate na mestu Sajma, ili filharmoniju i prirodnjački na Ušću.

Znam na koga konja bi se ja kladio.
 
Svaki ministar vaska obaska prica sta stigne ....
20240202_180415.jpg

Master majnd kako bi se danas reko hale 1 sajma
 
Значи унутар хале 1 ће сазидати зграду опере, ваљда да не троше грађевинако земљиште Београду на води… потпуни циркус.
Pa tako su najavili od samog starta, čisto da ne bude da su eto ostavili nešto od Sajma a da služi jedino i isključivo skupljanju prašine, pošto jedina druga opcija je rušenje i te hale i izgradnja stambeno - poslovnog objekta na njenom mestu.​
 
Isto tako su rekli da će da grade novu autobusku stanicu na Novom Beogradu 😏
Doduše, to nisu predstavili kao kompleksan projekat.
Mislim da se to dvoje ne moze porediti. Autobusku stanicu treba da gradi javno preduzece a to je problem na kvadrat, zbog načina kako funkcionišu i sto je najgore, kako razmišljaju. A ovde je ipak drzava u prvom planu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Smanjili su visinu novih zgrada oko hale 1 i one koje čine rečni front.
Pitam se zasto, hehe. :)
Tи рендери служе за омекшавање народа и психичку припрему запоседања територије. Инвеститор ћр одлучивати о изгледу и габаритима зграда. Биће већа и висина и и мање ће бити слободних површина.
 
Mislim da se to dvoje ne moze porediti. Autobusku stanicu treba da gradi javno preduzece a to je problem na kvadrat, zbog načina kako funkcionišu i sto je najgore, kako razmišljaju. A ovde je ipak drzava u prvom planu.
Moguće da si u pravu, a i voleo bih da jesi - drugim rečima, nojevski ću da se pravim jesi :vops:
 
Tи рендери служе за омекшавање народа и психичку припрему запоседања територије. Инвеститор ћр одлучивати о изгледу и габаритима зграда. Биће већа и висина и и мање ће бити слободних површина.

Jasno slažem se sa tobom.
Meni to isto govori da neko možda prati razgovore koje mi vodimo ovde jer je visina predvidjenih objekata na onim prvim irskim renderima dosta kritikovana na forumu pa su je smanjili upala sada na ovim novim.

Verovatno kao što kažeš žele da kupuju mir na taj način sto naravno nije nikakav pokazatelj ili garancija da će ispoštovati te nove gabarite.
 
Vrh