Šta je novo?

Beogradski izbori (očekivanja, planovi, ideje)

То је сва тачно, али ипак има мало и до тога да би опозиција могла/морала да буде боља. Просто не умеју да поентирају, као да су кљакави. Али, чињеница је да би били много бољи на власти.
 
То је сва тачно, али ипак има мало и до тога да би опозиција могла/морала да буде боља. Просто не умеју да поентирају, као да су кљакави. Али, чињеница је да би били много бољи на власти.
Niko to i ne spori, ali to je ocigledno najbolje sto imamo u ovom trenutku posle dugih 12godina i izbor se svodi na to ili ovo ili ono...
Ja sam žalostan (frustriran ne toliko) ovim šljamom koji vlada beogradom i ova opozicija takva kakva je (pa i da je duplo gora da su sve teletabisi tu) mi je daleeeko bolja od ove mafije koja drzi monopol koji između ostalog sprečava i odvraća i neke sposobnije ljude da možda uđu u politiku...
Dakle dosli smo na ili - ili,
i onda kreće salva pljuvanja te kljakave opozicije i samim tim njeno dodatno ukljakavanje kao da sve ovo sto radi mafija nije dovoljno...
 
Moje misljenje je da opozicija prosto radi namerno za AV. Jer svi do jednog iz opozicije smatraju da AV radi dobro (potajno) i onda rade sve sta mogu da mu obezbede pobedu. Tipa blokiraju gazelu, blokiraju autoput, protiv su anketnog odbora ....tj gde god mogu da iziritiraju nekoga (time sto blokiras gazelu navlacis bez nekom delu gradjana) oni namerno vuku takve poteze. Zatim onda gledaju strategiju "gusenja" protesta tipa smaranje dok se ne razvodnji do kraja (na primer trajna blokada autoputa).
Poenta je da sad svi iz opozicije misle da AV radi bas dobar posao za drzavu i da je strateski interes da ostane na vlasti. Zato mu i pomazu. Pomazu mu tako sto pokusavaju da iziritiraju (sve sto treba je da nagovore neke svoje glasace da odustanu time sto se prave da su de*ili) gradjane koji su negativno nastrojeni prema vlasti. Znaci njihova strategija je "pokusajmo da smorimo sve takvim potezima da svi odustanu".

Jedini koji je tu izvan kombinacije po meni je Bosko Obradovic koji je naivan do zla boga i izvisi u svakoj kombinaciji jer ga niko nece :)
 
Ја немам проблем с тим што је опозиција кљакава у тој својој улози, и мени не мора нико да црта и објашњава како Град Београд у претходних 11 година није имао НИТИ ЈЕДАН КАПИТАЛАН ПРОЈЕКАТ, да је Ђуправа била за 106 копаља испред Малоуправе, ВеУправе и ШЧУправе, у практично свим областима у надлежности града.

Ипак, легитимно је да људи желе да им опозиција буде квалитетнија, било у тој улози, или у будућој улози власти, али је бзвз због тога не излазити на изборе, или вршити антикампању, и радити у корист наше штете.
 
@vradovic

Да ли би могао да ми објасниш зашто сматраш да је СНС власт радила боље од претходне власти у Граду Београду? Разложено по областима у надлежности градске управе.
 
Sve se slažem samo što je za mene lično "bzvz" preblag izraz u tom slučaju...

hiljadu puta sam rekao, legitimno je da je nekom ova vlast > ove opozicije - ali stvari treba onda nazvati pravim imenom
 
@vradovic

Да ли би могао да ми објасниш зашто сматраш да је СНС власт радила боље од претходне власти у Граду Београду? Разложено по областима у надлежности градске управе.
Nisam ja to rekao. Ja sam rekao sta je moje misljenje zasto opozicija radi ovo sto radi.

Prosto treba prihvatiti da opozicija smatra da je nacionalni interes drzave da AV ostane na vlasti i da je u tome skoro cela opozicija saglasna (glavni igraci) samo ne mogu to da kazu otvoreno jer bi se onda pojavila neka nova opozicija. Poenta je da drze to u ovakvoj fazi samo da pokusaju da mu pomognu preko 50% da namakne. Zato sada krece "raskol" i "svadja" u opoziciji prosto treba demotivisati biracko telo sto pre koje nije za vlast. Ne pokusavaju oni njih da navuku da glasaju za AV jer znaju da je to nemoguce samo hoce da ih demotivisu da ne izlaze.
 
Nisam ja to rekao. Ja sam rekao sta je moje misljenje zasto opozicija radi ovo sto radi.

Prosto treba prihvatiti da opozicija smatra da je nacionalni interes drzave da AV ostane na vlasti i da je u tome skoro cela opozicija saglasna (glavni igraci) samo ne mogu to da kazu otvoreno jer bi se onda pojavila neka nova opozicija. Poenta je da drze to u ovakvoj fazi samo da pokusaju da mu pomognu preko 50% da namakne. Zato sada krece "raskol" i "svadja" u opoziciji prosto treba demotivisati biracko telo sto pre koje nije za vlast. Ne pokusavaju oni njih da navuku da glasaju za AV jer znaju da je to nemoguce samo hoce da ih demotivisu da ne izlaze.
Ниси сада то написао, али ево јавно те питам да ли тако мислиш, и ако мислиш, зашто тако мислиш?
 
Ниси сада то написао, али ево јавно те питам да ли тако мислиш, и ако мислиш, зашто тако мислиш?
E hvala ti sto si se ispravio :)

Iskreno ne smatram se dovoljno kompetentnim da odgovorim na to pitanje. Prosto ne ucestvujem dovoljno u sistemu da bi mogao da dam realno misljenje.
Mogu ovako povrsno da kazem neko svoje misljenje.

Kada bi se fokusirao samo na Beograd (posto za to pitas).

Trenutni rezim
Beograd na vodi je po meni ogroman uspeh.
Expo 2027. takodje.
Prokop
Klinicki centar.
Aerodrom Nikola Tesla
Dosta ima obecanja u futuru (Metro, rusenje sajma, tunel, novi most, premestanje autobuske....) sto iskreno budi nadu ali nisam ubedjen da ce se i ostvariti ali bi svakako voleo.

Bivsi rezim
Most na Adi - realno velika stvar za Beograd i pokazala se ispravnom investicijom
Ja nemam secanja za druge velike projekte jer opet kazem ne ucestvujem dovoljno u gradskom zivotu.

Jedino sto sa prethodnom vlascu imam negativna licna iskustva iz sveta biznisa koja su povezana sa pretnjama i ucenama pa mozda malo ima tu i licnog negativiteta.
Iskreno ne bi voleo da dodje D.DJ na vlast. Opet sa druge strane nisam ni sa Sapicem odusevljen jer nekako zapustio je Linijski park recimo (to mu zameram). Moj licni utisak je da mnogo prica a malo rezultata (ali to je mozda samo utisak mozda covek radi). Ja bi pre Vesica stavio da vodi grad nego Sapica ali ocigledno da ljudima koji su prisutni u Beogradu 24/7 on je iz nekog razloga antipatican. Iskreno nisam bas ni za ove pro-liberalne partije jer sam video sta to nosi sa sobom i ne bi mi se svidelo da u Srbiji dodje tako neko na vlast.

Opet najverovatnije nije sve tako jednostavno. Ja ono sto znam znam iz medija (osim jednog slucajnog naleta za vreme vladavine D.DJ sa njegovim pajtosima) ili sa ovog foruma tako da sam bas osakacen sa informacijama u odnosu na ljude koji su prisutni 24/7. Pratim citam i ne komentarisem Vam mnogo politiku jer vidim da ste tu bas osetljivi :)

Ipak nisam ni za menjanje sad po svaku cenu pa da imamo Beograd u jednom rezimu a drzavu u drugom sto bi dovelo do raskola. Kad dodje do promena lepo bi bilo da bude celokupna promena ali ako moze bez s*anja.
 
Poslednja izmena:
Хвала, ипак је одговор за мене потпуно очекиван.

БнВ, и остали пројекти које си навео, су пројекти Републике, а и тешко би се шта позитивно о њима могло рећи.

За 11 година СНС пошасти, град Београд није реализовао нити један капиталан пројекат, што је само по себи спектакуларан фејл, и готово је невероватно да се о томе ништа не говори. Чак су у том смислу успели да имају и минус салдо, јер су обуставили пројекат канализационог интерцептора, па и пројекат метроа који је имао реалну шансу да већ сада буде у пуној функцији.

За 11 година СНС пошасти смо се навикли да реконструкције улица коштају 5 пута више, трају 5 пута дуже, али буквално - не 20, 30%, него 5 пута!!! За време ДЂ смо се жалили на реконструкције које су биле 5 пута краће и јефтиније, а и даље су пример квалитета (добро - бар неке :) ).

За 11 година СНС пошасти није набављен нити један трамвај, или тролејбус, а нови аутобуси су набављени тек у 9. или 10. години владавине. БГ воз је упропаштен. ДЂ набавио нове трамваје, троле, аутобусе, и васкрсао БГ воз.

За 11 година СНС пошасти је изграђено нешто мало нових саобраћајних површина, и реконструисана је једна жута трака на Бранковом мосту. ДЂ изградио, финансирао или реконструисао 5 мостова, и пробио неколико нових саобраћајних коридора.

За 11 година СНС пошасти је обустављено и оно мало што се радило на канализационој инфрастуктури за приградска насеља, тек након 11 година изграђен 1 ДЗ у Борчи, ДЂ саградио неколико школа и домова здравља, баш у тим приградским насељима.

Ето, овако на брзину... намерно помињем тог ДЂ-а, који све жуља, јер је једини оперативни руководилац са таквим резултатима. То што је бахат, нецивилизован, лош опозиционар... је потпуно друга раван.
 
Odlična super-skraćena analiza radikalske kuge koja apsolutno vlada zadnjih skoro 12 god (pri tome đilas bio na vlasti više nego duplo manje) za strance...

I posle neko dođe i leči svoje komplekse na jedinoj pravoj opoziciji koju imamo, pa jbt i šećeroski da im je kandidat bolji je izbor od radikalske crne kuge!
 
Slažem se sa tobom Radoviću! Kao što sam i sa mnogim stvarima na onoj drugoj škakljivoj temi, kada su i tebe i mene napadali da smo botovi, mada su nam motivi različiti!

Mislim da sam baš juče to objasnio u drugoj temi. Opozicija (sad da li fake, pod šapom službe ili takva kljakava i nesposobna) radi sve da sebi da autogol i činjenica je da joj na nacionalnom nivou apsolutno savršeno odgovara šta radi dramoser! To ja tvrdim ovde jako dugo, sad priznali bar sebi to ovi deklarativni opozicionari ili ne! To što on radi, radili bi i Čanak i Čeda, ali oni znaju da oni sami to ne bi mogli da postignu bez jeftine i patetične šatropatriotske propagande. Da Čeda uradi sve što ovaj radi, otvoreno, bez ovih njegovih odvratnih žalopojki, gorela bi skupština!

Ti spadaš u onu grupu ljudi kojima treba stabilnost, pa makar vladao bilo ko, što je meni razumljivo. Ima ih dosta i ovde! Ujedno to je veliki razlog zašto se ovaj ne menja. Ogromna razgranata partijska hobotnica sa većim ili sitnijim ličnim koristima (puta 3, 4, zbog članova porodice, babe, dede, deca, unuci itd), onda neki mali procenat zombiranih sa krajnje leve stane Gausove krivulje IQ raspodele (da ne kažem teži termin), ali i taj mali procenat je više stotina hiljada ljudi na nivou države. Onda dolazimo do vas kojima odgovara ta fake stabilnost zbog ličnih stvari, a ne vidite dalekovido posledice ovog modela! Moraš da imaš stalno rastuće SDI ili doznake da balansiraš ove njegove gluposti, ali svakako ćeš morati i da prodaješ porodično srebro (što je loše samo po sebi, ali dobro baš zbog tih namnoženih botova, pa bih i podržao tipa na 20, 30 godina). Onda si u stezi, radiš šta ti se kaže. Ako nešto nećeš ili vidiš da je dugoročno loše, sutra ćeš doći u poziciju da promeniš kurs, onda kreće potpuno druga priča, debt/gdp, inflacija (zapad nema te naše probleme, pa opet tako mora da ispegla sa vremena an vreme). Onda tako vidiš kako mladi, obrazovani, svestrani, pametni inženjer npr koji isto tako ne može da podnese ove, ali koji je morao da uđe u kredit npr, kaže sebi, ćuti, dobar je...

Ipak i dalje mi nije jasno zašto na nivou grada ne urade nešto...
 
Gotovo, došli smo do čanka i čede (inače sastavnih delova sns mafije) na temi o gradskim izborima...
...pa onda neki sićušni "mali" procenat zombiranih, jbg žvala i njegov pr team nikako da shvate koliko je taj procenat mali pa onda uludo ulupavaju pare i energiju u animiranje i anesteziranje debila (kojih je eto bas bas malo prema jednom ovom prorocanstvu), jbg nemaju izgleda toliko jake poznavaoce ovog naroda kod sebe u ekipi...
 
Poslednja izmena:
Sad si i ti bezobrazan, pričali smo upravo na nacionalnom nivou!

Znaš koka-koli ne treba reklama, pa opet ulupavaju milijarde godišnje u to! Tako i ovaj ulupava u medije, jer zna da mora to da održi! Prvi put kad izgubi izbore u BG npr, gubi i gomilu medija, onda se situacija totalno menja, a menja se i partijska hobotnica, osipa se! Selidba oportunista, ali i sloboda medija, sad ovi mogu da furaju propagandu koje hoće. Da je kojim slučajem sada opozicija uspela da napravi tesnu BG većinu i da se organizuju izbori za godinu dana, uzela bi ta nova vlast (bivša opozicija) 10-15% više, onako lagano bi dobila.

Ipak i dalje mi nije jasno zašto na nivou grada ne urade nešto...

Mada mi se odgovor i nameće. Evo samo pročitaj ove konkretne zamerke na strani, pročitaj pitanja za opoziciju, zašto ovako, zašto onako...pa ko želi da ima takvo glasačko telo koje razmišlja, koje pita, koje ne kontrolišeš?

Dramoser lepo zna, imam procenat zombiranih, znam da imam gomilu i ovih koji hoće samo stabilnost bez obzira na cenu u budućnosti, a onda imam i odlično razrađenu interesnu hobotnicu! Nekima je dovoljno da dobiju dnevnicu što postavljaju njegov štand na pijaci, neki imaju neku sitnu funkciju u mesnoj zajednici, nekima je neko zaposlen, ali njemu i taj intelektualac (a ima ih) ne postavlja pitanja, on vrlo dobro zna cenu svega toga!
 
Ne znam ko je bezobrazan,
goje je lepo navodio primere sa lokala,
jedino ovaj stranac ako nije pisao nešto za nacionalni nivo (nisam bas detaljno procitao pa sam mozda propustio) obzirom da sa beogradom veze nema kako i sam kaze...

Samo se ti teši da debila ima "par procenata", mislim da je i tebi samom jasno da je taj broj dosta veći od toga...

A ono jes, opozicija ima tu "nesrecu" da joj biracko telo nije vecinom debilno kao radikalsko - pa joj je mnogo teze da ugodi svima - dok sa druge strane radikali samo dreknu "živela srbija" (dok je pljačkaju) i elektorat im doživi orgazam...
 
Edit, sad sam video ovo za coca-colu, jedan od boljih bisera iz repertoara što je babi milo to joj se i snilo...
 
Djilas nece pobediti na izborima, pomirite se sa tim. Ni njegovi Obradovici.

On moze da ima maksimalno 30 i nesto posto - nedovoljno.

Meni idu na onu stvar svi na Adi kada je lepo vreme pa sam lepo odustao i ne idem i ne zovem sve tamo redom seljacinama i glupima koji treba da se nauce redu i naredjujem im da se ponasaju kako meni odgovara, vec biram druga mesta za trcanje, bajs i bleju. Odnosno nasao sam drugo resenje i svi srecni.

Ako sve bude kao i prosli put, opet ce ludi Nestor biti u sredini. Nece Djilas i Kostunica zajedno vise ici na preko 50 posto, pomirite se sa tim.

Narod je ovakav, onakav, namislja, razmazen je, jede govna... ok, treba se pomiriti sa tim i videti sta raditi.

Ako bude opet Djilas(ov) kandidat i ne bude bilo plana i programa i kvalitetne kampanje bez pucanja sebi u noge, ostaju dve opcije - Nestor ide sa Vucicem ili se opet ide na nove izbore.

Na novim, trecim izborima botovi su organizovani, ucenjeni... i izaci ce opet i uzeti isti broj glasova, a SPN glasaci ce se smoriti i broj ce im opadati.

I Sapic ce pobediti. Samo ce sa svim odlaganjima i novim izborima jos duze biti gradonacelnik, dva mandata i ceo period izmedju.

Evo ja vam kazem, pa vi pljujte, zabole me vise. Bez plana i programa i dobrog kandidata ili sa kandidatom iz Djilasove stranke, ja tu nedelju kada su izbori sam van Beograda i ne zanima me nista, necu ni pratiti, suncacu se, praviti klopu i svirati gitaru.

Da, st*** sam neodgovorna.
 
То је сва тачно, али ипак има мало и до тога да би опозиција могла/морала да буде боља. Просто не умеју да поентирају, као да су кљакави. Али, чињеница је да би били много бољи на власти.
Pa i jesu kljakavi, pogledaj samo ko se bavi beogradskim temama, uštirkani Dobrica koga je mama poslala da bude gradonačelnik pa da može da se pohvali u komšiluku.
 
Tipa blokiraju gazelu, blokiraju autoput, protiv su anketnog odbora ....tj gde god mogu da iziritiraju nekoga (time sto blokiras gazelu navlacis bez nekom delu gradjana) oni namerno vuku takve poteze.
To je poseban uzas kada se blokira nesto sto inace savrseno funkcionise pa se sprecavaju posteni gradjani da normalno zive. Ne znam sta je sad ovo pre tri minuta, verovatno opet nesto protestuju klosari kojima smeta Rio Tinto koji bi doneo profit Srbiji i besposlicari kojima smetaju masovna ubistva koja samo dokazuju da smo postali deo civilizovanog drustva poput SAD-a u kojima je to svakodnevnica.

1000005890.jpg
 
Zameram vlasti
Sto nisu za 11 godina
1.renovirali zgradu za muzej grada
2.kupili nove trolejbuse
3.probili nasip na nbg
4.zavrsili bar 2 deonice bul pat pavla
5.radili na interceptoru
6.rekonstruisali i širili tram prugu
7.nisu kupili tramvaje iako kao pokušavaju
8.nisu rekonstrisali kneza milosa
9.nisu uradili ni jednu od najavljenih garaza
10.nisu sredili nusicevu ,kraljevića marka
11.lose rekonstrisali 4 bulevara
12.opste ne odrzavanje svega
13.grafiit
14.nema mosta preko ade huje
15.nema mosta vinca
16.nema mosta preko save
17.nema mosta pešačkog
18.nema novih emv za bg voz
19.nema sluha za građane probleme ideje
20.nema platoa ispred crkve sv Marka
21.smorih se....nastavi niz
Ps bice i za opoziciji ...post
 
22. Nisu rekonstruisali Pančevac
23. Nisu ni započeli izgradnju kanalizacione mreže na levoj obali
24. Nisu uradili ništa na biciklističkoj infrastrukturi
25. Nisu postavili stanice za iznajmljivanje bicikla
26. Nisu sagradili gradsku galeriju na Kosančićevom vencu
27. Nisu rekonstruisali Studentski trg
28. Nisu rekonstruisali Kalenić
 
To je poseban uzas kada se blokira nesto sto inace savrseno funkcionise pa se sprecavaju posteni gradjani da normalno zive. Ne znam sta je sad ovo pre tri minuta, verovatno opet nesto protestuju klosari kojima smeta Rio Tinto koji bi doneo profit Srbiji i besposlicari kojima smetaju masovna ubistva koja samo dokazuju da smo postali deo civilizovanog drustva poput SAD-a u kojima je to svakodnevnica.

Pogledajte prilog 195704
to se zove RAZVOJ

edit: mislim na guzvu na gazeli
 
То је сва тачно, али ипак има мало и до тога да би опозиција могла/морала да буде боља. Просто не умеју да поентирају, као да су кљакави. Али, чињеница је да би били много бољи на власти.
I da je opzicija gora na vlasti od ovih trenutno na vlasti, bili bi bolji na vlasti samom cinjenicom da su novu ;)

Mislim da nije poenta trenutno to da li su bolji ili gori, nama samo treba promena. Promena razmrdava institucije, menja kadrove, smanjuje mogucnost korupcije, razvija demokratiju itd... A realno tesko mogu biti gori od ovih sada
 
Vrh