Šta je novo?

Beogradski izbori (očekivanja, planovi, ideje)

Šapić tuđi projekat predstavlja kao svoj: Kako se škola iz Jute „stvorila“ u Višnjičkoj banji


Postoji li gradilište u Beogradu a da ga, otkad su raspisani izbori, nije posetio Aleksandar Šapić? Ima li škole i vrtića čiju izgradnju nije najavio? Gde god ide, sa sobom nosi i slike budućih projekata velikog formata. Dovoljno velikog da nekom zapadne za oko da su sliku buduće škole u naselju Sanivil bukvalno skinuli sa tuđeg sajta, iz druge države i predstavili to kao svoj projekat.

Poučen lošim iskustvom prethodnih dana s nezgodnim medijima i još nezgodnijim aktivistima, Šapić je u nedelju prepodne put Višnjičke banje poveo dron, podrobne medije, desetak uniformisanih aktivista stranke i još dvadesetak neuniformisanih da glume da su iz naselja Sanivil – kažu nam to oni koji tamo stvarno žive, a koji su ceo performans bivšeg gradonačelnika posmatrali sa terasa.

„Pa evo od danas, da ne licitiramo previše, ali ako Bog da za 4-5 godina. Ovde sednete u kola, proširenim Slanačkim putem prođete pored škola i vrtića, spustite se u Višnjičku ulicu i nakon 7-8 minuta se nalazite već u centru Novog Beograda. Ja mislim da je to nekada delovala kao naučna fantastika“, priča predsednik Privremenog organa Beograda i kandidat za gradonačelnika Aleksandar Šapić.

Al sreću kvari prokleti gugl. Jer ono što je nekada delovalo kao naučna fantastika, ispostaviće se, i jeste naučna fantastika.

Šta to povezuje Višnjičku banju i Solt Lejk Siti, odnosno kako je bivši gradonačelnik Aleksandar Šapić inspiraciju za izgradnju osnovne škole pronašao u saveznoj državi Juti?

Naime, u toj se državi stvarno gradi škola, ali srednja, i zove se Skajlajn. I ne bi to bilo važno da ne izgleda identično kao osnovna koju Šapić obećava u Sanivilu. Stavili nešto crveno da se malo razlikuje, ostavili renderovane srednjoškolce i ta-na-na-na eto škole.

„Treba da se prostire na dva hektara, za 900 dece, moderna škola. Sledeće godine ulazi u plan i program Beograda, krajem sledeće godine bi možda mogla da krene da se gradi“, dodaje Šapić.

Za to vreme, ona nerenderovana deca idu u vrtić i osnovnu školu gde ih je, kažu Višnjičani, dvostruko više nego što kapaciteti dozvoljavaju.

Meseci su delili Aleksandra Šapica da zaista prisustvuje otvaranju skole u Višnjičkoj banji. Jer septembra te 2012, kada je ovde otvorena prva i jedina osnovna škola „Milena Pavlović Barili“, on je sa mesta pomoćnika gradonačelnika vec prešao na poziciju predsednika opštine Novi Beograd.

S pozicije na koju pretenduje – da bude novi gradonačelnik – biće da Šapić zna više od onih koji ovde žive, jer on kaže ovde su imovinski problemi rešeni.

Život van kampanje izgleda drugačije. Ukratko: po prvobitnom planu zaraslom u šiblje – stoje i vrtić i škola i tačno se zna i gde. Kako se, međutim, menjao projekat, na uštrb škola i vrtića rasli su stambeni blokovi. O svom problemu neće pred kamerama, ali stanari Sanivila više ni gde će im jednog dana kada se stavrno izgrade biti i škola i vrtić, jer je u međuvremenu kažu, parcela za to namenjena pripala opštini Zvezdara s kojom se Višnjička banja graniči.

Kod predsednika Zvezdare poslao ih je predsednik Palilule, ali su im, ukratko, i jedni i drugi rekli – da baš zbog imovinskih problema projekat stoji u mestu već godinu dana. Iz mesta ga, u par koraka – metodom „kopi-pejst“ – pokrenuo Šapić, onaj pravi, ne renderovani.

 
I sad mi lepo prijavimo ovo arhitektonskom birou koji je uradio ovo resenje za ko zna gde i.... OVI id*** ce ga kupiti od nasih para samo da se pokriju iako tu nece biti skole jos dugo dugo (a takve verovatno nikada)
 
Samo da dopunim da se podatak iz GIK - a odnosi na broj glasača.
 
Prema popisu Beograd ima 1.668.273 stanovnika.
U osnovnim školama je upisano 505.247 učenika.
Prema GIK - u u Beogradu ima 1.613.190, što je za 13.000 više nego na prethodnim izborima.

Nije logično da bude pola m dece u 1.7m stanovnika, tj u tih 8 godina da bude skoro trećina stanovništva Beograda! Možda na nivou Srbije.
 
Београд апсорбује младе парове са децом из целе Србије.
 
Nelogično prosto, neću ni da guglam. Starosna piramida je sigurno već duže deblja u starijim populacijama.

Možda sa svim srednjoškolcima i studentima, mada i to je previše, na nivou cele države možda ok.
 
Svake godine se upisuje oko 60 hiljada prvaka na nivou Srbije, tako da je ovaj broj sigurno netačan.
 
FB_IMG_1702732905388.jpg
 

Evo nekih pobrojanih obećanja da nam se nadju
 
Koliko mi se gledaju renderi i slusaju ideje, masta o boljem gradu pa da motivisan i pun optimizma izadjem na izbore.

Svima je muka od politike.
 
Za neke (dosta njih izgleda) na žalost nije...
 
Idi smrdi na donjoj temi.

Procitaj prvu stranu ove teme i vidi kako treba da izgleda forum, a ne tvoje frustracije i izlucevine koje citamo ceo dan (doduse, ne ja jer si na ignoru).

A tvoje pisanje je jednako celom opozicionom delovanju. Jedna ogromna nula koja vise i nije toliko daleko od toga da mi se gadi jednako kao i Gangula.

To vladanje strahom je nesto sto Vucic radi, ne, kod mene ne pali to, bilo to Vuciceve fore, bile vas Djilasovih botina koji plasite narod Gangulom.

Gangula je uostalom bio Djilasov pomocnik.
 
Sad se ostavi ove teme, imate onaj rijaliti dole.

Ako umes da napises post kao sto je @Kailan ov na prvoj strani, napisi, ako ne, vrati se u rijaliti na relax podforumu.
 
Kako se samo upecaju ko somovi na bucku... lol
Na žalost zbog takvih mentola sto svoje frustracije leče na taj način, moraćemo da trpimo i gangulu i jednopartijski monopol jos dugoo dugooo...
 
Koliko nesposoban narod treba da bude da mu je ovo najbolja opozicija koju moze da iznedri za 12god?

A tek ova maloumna zamena teza sa dr.gangulom kao da opozicija gubi od njega a ne od mafijaske hobotnice koja drzi pod kontrolom sve budzetske tokove novca, sva budzetska radna mesta, sve medije sa nacionalnom frekvencijom i one stampane, tuzilastvo a po potrebi i sudstvo, suma sumarum monopol nad novcem, vlašću i silom - i onda dođe neko i prosere se kako opozicija gubi od gangule lol...

I ne, ne gubi opozicija, ne verujem ja da je njima mnogo loše i da izgube, gube ovaj grad i većina ljudi u njemu pa i oni koji oštre onu stvar nad opozicijom...
 
Vrh