Šta je novo?

Beogradski izbori (očekivanja, planovi, ideje)

koji botovski post. ko da citam medju b92 komentarima.

ne znam cemu lozenje SNS hobotnicara, podsecate me na gangulu koga je kamera onako lepo snimila kako se bori sa necim (pre toga je otisao do klonje), deluje da se na klonji nije olaksao - naprotiv.

elem, brojke bi pomogle :
IZBORI 2024.
Бр.Назив листе/кандидатаБрој освојених гласоваПроценат освојених гласова (%)
11. ИЗБОРНА ЛИСТА КАНДИДАТА ЗА ОДБОРНИКЕ СКУПШТИНЕ ГРАДА БЕОГРАДА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ - БЕОГРАД СУТРА366.34552.8

Nije izašlo - 53.84%
Dakle SNS hobotnica vlada sa 25% podrške u populaciji Beograda. Tj. 3/4 Beograda APSOLUTNO NE PODRŽAVA grupaciju koja se okupila oko Acike.

6 meseci ranije, kada je izaslo 250 hiljada ljudi vise... kraj 2023.

Странка, коалиција или група грађанаГласови%+/–Мандати+/–

dakle Acika je dobio identicno glasova, samo je sada imao pored sebe i dezurne tzv podguzne muve koji na izborima 2023. su zajedno imali jedva 50 hiljada glasova.

ali je zato deo ''opozicije'' odlucio naprasno da bojkotuje izbore. sad im kao nesto ne valja. a pre je uvek sve bilo u redu. i nisu odlucili ni da protestvuju da se ispravi to sto, kao, ne valja.

i evo nama hobotnice na + 60 mandata.

hmmmm...

homer simpson mode on

Lisa needs bracelet?! Dental plan ;)
Lisa needs bracelet?! Dental plan ;)
Lisa needs bracelet?! Dental plan ;)

homer simpson mode off
 
Poslednja izmena:
Naši bojkotaši (msm da ih treba upisati):

ССП - Странка слободе и правде (скраћено ССП) је социјалдемократска политичка странка у Србији. Води је Драган Ђилас.
СРЦЕ - Србија центар (скраћено СРЦЕ) је политичка странка у Србији. Води је Здравко Понош.
Заједно - Заједно је политичка странка у Србији. Основана је 11. јуна 2022. спајањем Заједно за Србију, Еколошког устанка и Скупштине слободне Србије. Копредседници странке су Биљана Стојковић и Небојша Зеленовић.
др Милош Јовановић — НАДА за Београд — Српска коалиција НАДА — Национално демократска алтернатива — Нова демократска странка Србије (Нoви ДСС)
 
Разумем одлуку али мислим да није време да се већ сад званично одбијају мандати у Градској скупштини и Скупштини општине Нови Београд. Опозиција би требало да организује свакодневне протесте у Нишу и испред општине НБГ, па тек онда да разматра овакве ствари.
 
 
🤣
 
Ja sam se iselio iz Beograda pre skoro 10god. i glasam na Fruškoj gori.

A nije bitno za koga ja glasam, već za koga glasaju Begoradjani na lokalu.
 
Poslednja izmena:
Ovaj Draza prvo da nauci da prica pa posle moze da se bavi tom profesijom, ali prvo od najnizih nivoa da krene, da radi za neki Alo, Informer, Novu... kao segrt.

Ako vam je bitno sta je on rekao i to je dokaz necega, onda ste bas nisko pali.
 
Reizabran gradonačelnik, sledeće nedelje rebalans budžeta.

 
Vrh