Šta je novo?

Beogradski izbori (očekivanja, planovi, ideje)

Istina. Čak se i ulice u najodržavanijem čedu Grada i Partije - Beogradu na vodi - već raspadaju.
Mislim na ploče koje su već popucale na nekim mestima, stubiće ispred Galerije koji su nahereni i oštećeni, ivičnjake koji već tonu... Mislim da ne budem pogrešno shvaćen, nije Černobilj, ali... ono... očekivao bih da deonice sa toliko nadzora, radnika (obezbeđenja i održavanja), i toliko bitne vladajućoj garnituri, i stare svega godinu dana... budu u boljem stanju, a ne da već pokazuju znake raspada.

Što ti kažeš, nema 30 metara neke deonice gde je sve kako treba (a da je starije od 3 meseca).
 
>Istina. Čak se i ulice u najodržavanijem čedu Grada i Partije - Beogradu na vodi - već raspadaju.

zar je to moguce? Ima li neka slika?
 
Nemam sliku ali evo konkretno šta sam video:
1) ispred ulaza 2 u TC Galeriju (u Vudroa Vilsona), video sam čuknute i naherene stubiće (za koje se zaista pitam i od čega su napravljeni a i ko ih je i kako ulubio, jer ima prostora da se mimoiđu dva kamiona, a kamoli auta, tako da mora da se bude žešći bilde da se to čukne...)
2) 50 metara severno od istog ulaza, blizu raskrsnice sa Nikolaja Kravcova, vide se prva mesta trotoara sa pločama koje su počele da tonu i pucaju. Jeste u pitanju par kvadrata, ali već je počelo. I sigurno će ga biti još više.

Kad budem prolazio opet ovih dana, uslikaću. Ali mi je definitivno ostao utisak, isto kao i Zionu, kako ovde ništa javno ne može da se izvede kako treba. Godinu dana je neki maksimum maksimuma koliko se može očekivati da nešto javno izgleda novo i sređeno, a većina stvari krene da propada u proseku već posle 6 meseci. Očekivao sam da će bar Vučićeva i Bin Zaje*******ova čeda tu biti drugačiji, jer može im se da upregnu službe i radnike da sve to održavaju i čuvaju. Ali očigledno je ovde i to van domašaja...
 
Poslednja izmena:
Jel se zna sta ce biti sa frfljavim Gremlinom iz sahta kada dodju i prodju ovi gradski izbori?
 
Вероватно ће да пређе на републички ниво, типа министар, саветник председника републике, директор неког предузећа-институције.
 
efa.png
 
Možda nepopularno mišljenje, ali iskreno se brinem da bi SNS mogao do još jednog mandata u Beogradu. Periferija će tu biti itekako presudna i verovatno će se fokusirati najviše na nju, što se juče i videlo kad je Vučić otišao da potpiše listu u Borču, a usput je svratio i u Zemun. Mislim da su oni svesni da centralne opštine gube, ali će zato tražiti "spas" u prigradskim opštinama, gde je realno i veći procenat starijeg stanovništva, manjeg stepena obrazovanja, čitaj lakše za manipulaciju...

Iskreno se nadam da opozicija već planira agresivnu kampanju, i da će se više posvetiti ruralnim krajevima, nego krugu dvojke i Vračaru.
 
Моја процена је да СНС побеђује у свим београдским општинама осим можда на Врачару и Старом граду, побеђује и на републичким изборима, једина шанса су председнички избори ако се уђе у други круг.
 
Mislim da SNS pobedjuju svuda osim na Starom Gradu, Savskom Vencu i Vracaru.
SNS po mentalitetu, ideologiji i shvatanju sveta na zalost odgovara vecini gradjana.
Ponosh je do te meer stanizovan da nema sanse.

Koalicija Moramo bi mogla da uradi nesto u predgradjima jer nije satanizovana kao stranke oko Djilasa i Jeremica.
 
oh-god-praying.gif


Bila bi fora da Vucic skoci s Beogradjanke samo da bi ponizio opozicionu javnost.

Hajde Alek, skoci, iznerviraj nas, udari nam inat. :D:cool:
 
Ja mislim da će SNS da pobedi i na izborima u SAD, pored toga što će da ima u svim opštinama u Beogradu i ostalim gradovima, selima i sl. apsolutnu vlast, bez opozicije, kao i u skupštini Srbije. :)
 
Imama insajdesrku informaciju od Clana Partije.
Vodja je naredio da se u Borci zavrsi vrtic do izbora.
Borca je vazna. Uzme li Borcu, uzeo je i Palilulu.
Vodja zna da su centralen opstine irelevantne.
 
Зна математику гласова и расположење становништва по крајевима.
 
Pa to nije neka tajna, mislim kad je javna tajna da se dovlače ljudi iz drugih gradova, pa čak i RS, da se prijave u Beogradu, nije tajna ni ovo da oni računaju da (lažnim) kvantitetom nadjačaju opozicione glasove. Već godinama unazad se zna da su centralni (omraženi) delovi bili neka od poslednjih uporišta protiv SNS izliva, i da su zato posle stanovnici tih opština (koji nisu bili upisani u SNS favorites listu) ispaštali i bivali kažnjivani na razne načine.
 
Опет је опасно да се политички иступа са том поделом периферија-центар. Баш насупрот, опозиција мора код грађана периферије да потенцира и каналише незадовољство.
 
Ma to stoji nego samo kažem da se zna već odavno da SNS pikira na brojnije, i one opštine gde će lakše da izvuče većinu.
Mada... sećam se šuškanja pre par godina (ne sećam se više kad, jbg, kad imamo izbore češće nego godišnja doba...) kad nisu uspeli da osvoje Stari grad i Savski venac, da iako su u javnosti glumili kulijanu, da su se bili prilično frustrirali zbog toga. Nije im smetalo to što nemaju potpunu kontrolu tu, smetalo im je iz sujetnih razloga, što nisu (tada) uspeli da pokore sve redom i nametnu svoje jednoumlje i primitvizam u svakom kutku grada i zemlje.

E posle je nažalost i to palo.
 
U Pozeskoj solidna guzva za potpise, kod Zavetnika niko ziv 🤣
 
Za koga je gužva, pošto je SNS već proglašen za prvog na svim listama?
 
Moramo, htedoh na Ne davimo Beograd temi da postavim.
 
Ја у почетку од нове (надам се) градске власти очекујем промену принципа а не конкретне пројекте. Конкретни пројекти треба да се ускладе са принципима.
Основни принцип је да градска влас треба да буде превасходно комунално-инфраструктурна организација.
У преводу градска власт треба да:
1 гради и одржава саобраћају инфраструктуру
2 гради и одржава водоводну и канализациону инфраструктуру
3 гради и одржава вртиће, школе, општинске и друге непрофитабилне објекте.
4 прави планове за развој града у смислу категоризације земљишта (стамбено, привредно, паркови.....)
5 води рачуна о екологији.
6 уводи прописе и води строгу контролу папирологије и поштовања прописа прилико изграње објеката.
7 бори се против постојеће дивље градње што рушењем што легализацијом тамо где је могуће.
8 води рачуна о историјскох заоставштини. (заштита објеката, обнова фасада, археолошка истраживања...)
9 организацијом промотивних манифестација, типа маратона, Бир феста ....
10 ....

Власт не треба да се бави:
1 изградњом стамбених и пословних објеката (типа БНВ), већ само да их контролише.
 
Није искључено, ал можда пре буде и неки од потпредседника владе и нпр. министар локалне самоуправе, а што да не и МУПа.
 
Vrh