Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

A, znači tu mu je "proizvodnja".

Ma užas, a naročito ako su istinite tvrdnje (a činjenice govore da jeste) da je u vezi sa ekipom sa severa Kosova.
 
astrodule":302xfxxl je napisao(la):
A, znači tu mu je "proizvodnja".

Ma užas, a naročito ako su istinite tvrdnje (a činjenice govore da jeste) da je u vezi sa ekipom sa severa Kosova.
Nisam siguran, ovaj prethodni je tako...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
https://www.novosti.rs/beograd/vesti/91 ... gc.twitter

DUŽ uređene obale Save i Dunava nalazi se ukupno 319 splavova koji rade kao ugostiteljski objekti.
Ovo su rezultati nedavno završenog popisa koji je obavio Sekretarijat za privredu, a koji su obuhvatili uže gradsko jezgro na kojem su smešteni plutajući objekti. Tačnije, na spisku su splavovi koji se nalaze na uređenoj levoj obali reke Save na Novom Beogradu u blizini naselja "Dr Ivan Ribar", prostoru oko Ušća i desnoj obali u blizini Mosta na Adi na Čukarici. Kao i plutajući objekti na Dunavu u Zemunu i prostor Ada Huje na Paliluli.

Radna grupa koju je formirao gradonačelnik Zoran Radojičić, pristupila je izradi nove Odluke o postavljanju plutajućih objekata na vodnom zemljištu, a Sekretarijat za privredu je zaključio ugovor sa Urbanističkim zavodom za izradu Plana za postavljanje splavova na teritoriji prestonice. Planirano je da uskoro budu definisne zone na kojima će biti moguće postavljanje plutajućih objekata, odlaganje uklonjenih objekata, kao i zona na kojima se može odrediti mesto boravka brodova u raspremi na vodnom zemljištu u Beogradu.

- Usvajanje nove odluke očekuje se nakon usvajanja Zakona o izmenama i dopunama Zakona o vodama koji je trenutno u skupštinskoj proceduri - objašnjavaju nadležni. - Stupanjem na snagu novih pravila definisaće se obaveze korisnika plutajućeg objekta u skladu sa odobrenjem o postavljanju.

Nove odluke trebalo bi i da utvrde jasne obaveze vlasnika splavova i Grada. Vlasnici splavova će morati da održavaju i čiste deo priobalja koji zauzimaju. Kako je ranije bilo reči, splavovi čiji vlasnici ne budu izmirivali obaveze prema Gradu, odnosno plaćali naknadu, biće uklonjeni. Ugovorima će biti predviđena naknada za njihovo uklanjanje i to o trošku vlasnika koji nisu izmirivali obaveze. Takođe, planirano je i da objekti u zonama Gradu plaćaju naknadu po kvadratnom metru. Kao i da će za postavljanje splava vlasnik morati da dobije saglasnost nadležnih institucija koje se bave urbanizmom kako bi objekti bili približno sličnog izgleda.

DUŽINA rečnih obala Beograda je oko 200 kilometara. Na teritoriji grada postoji 19 vodotoka prvog reda, koji su u nadležnosti JVP "Srbijavode" i oko 200 vodotoka drugog reda bujičnih vodotoka - nadležnost lokalne samouprave.
 
Još jedan hoštapleraj..
Inicijativa ZaNašKej je tražio prisustvo građana ili njihovih predstavnika tim fantomskim sastancima u sekretarijatu za privredu.
Ili barem pristup informacijama o zaključcima sa sastanaka.
Naravno odgovora nije bilo...
Iskreno, verovatno sastanaka nije ni bilo., ove stvari se u ovom gradu rešavaju u uskom krugu ljudi....

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
bg-reke-sava-avg2020.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=769413#p769413:193fvlzw je napisao(la):
SerbPacker » Wed Aug 26, 2020 6:11 pm[/url]":193fvlzw]Još jedan hoštapleraj..
Inicijativa ZaNašKej je tražio prisustvo građana ili njihovih predstavnika tim fantomskim sastancima u sekretarijatu za privredu.
Ili barem pristup informacijama o zaključcima sa sastanaka.
Naravno odgovora nije bilo...
Iskreno, verovatno sastanaka nije ni bilo., ove stvari se u ovom gradu rešavaju u uskom krugu ljudi....

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

I zato će samo stavovnici Beograda na vodi imati priliku da uživaju u otvorenom pogledu na reku, a nas ostale ko xebe. st***.
 
https://www.facebook.com/savskinasip/po ... 9871527539

Ko je u pravu, Savski nasip koji tvrdi da je ovo posečeno da bi se napravile vikendice, ili osoba koja kaže da je ovo planska seča?

posecene topole savski nasip 1.png
posecene topole savski nasip 2.png
posecene topole savski nasip 3.jpg


Dragan Dragic
ovo je redovna seca kanadske topole.izvodjac radova su srbije sume,posle sece i ciscenja sledi posumljavanje,podrzavam vasu stranicu ali ste sada malo preterali

Dragan Dragic
posle 25 godina od sadnje topole se seku za celulozu i ostalo ovo je redovna seca ako odete tamo videcete da je svako stablo markirano i na kraju ko ce da pravi vikendicu 150 metara od vode a vec postoje kuce pored vode pojedine cak i ogradjene.
 
Nije to klasična mržnja, nego nedostatak svesti i neznanje šta znači voleti prirodu.

Niko od tih što zagađuju prirodu neće reći "ja mrzim prirodu", ali oni imaju čudnu svest i savest. Za njih je ljubav prema prirodi roštilj, ali nije da se pokupi đubre posle roštilja.

Oni bukvalno nisu svesni šta rade i čak i kada bi im razložio na proste činioce gde to đubre završava, oni to ne bi razumeli i rekli bi da je dužnost javnih službi da počite posle njih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775657#p775657:fesis2sp je napisao(la):
astrodule » Čet Sep 17, 2020 11:08 am[/url]":fesis2sp]Nije to klasična mržnja, nego nedostatak svesti i neznanje šta znači voleti prirodu.

Niko od tih što zagađuju prirodu neće reći "ja mrzim prirodu", ali oni imaju čudnu svest i savest. Za njih je ljubav prema prirodi roštilj, ali nije da se pokupi đubre posle roštilja.

Oni bukvalno nisu svesni šta rade i čak i kada bi im razložio na proste činioce gde to đubre završava, oni to ne bi razumeli i rekli bi da je dužnost javnih službi da počite posle njih.

Da. Postoji ogromna zelja da se zivi bezbrizno, bez odgovornosti.
"Neko treba da pocisti"
"Treba da se sredi"
Ono sto bez pokrica nazivamo srpskom elitom zivi iskljucivo tako i ne zeli da bude odgovorno.
Mi smo narod dece.

Ali postoji i neka cudna odvratnost prema zemlji, tlu, prirodi i organskom koju vecina ispoljava.
 
Tačno tako...
Eno za one labudove vest "vikendaši koji imaju kuće tu su primetili..."
I onda niko da kaže da ti "vikendaši" ne bi ni smeli da budu tu...
Kao i oni ljudi koji imaju kućice na VRO...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775701#p775701:3dxkq7lj je napisao(la):
MC_ » 17 Sep 2020 01:59 pm[/url]":3dxkq7lj]...

Ali postoji i neka cudna odvratnost prema zemlji, tlu, prirodi i organskom koju vecina ispoljava.


Ima toga čak i na forumu. Otvorene, nezautete zelene površine, travnjaci se posprdno nazivaju "pašnjaci", dekorativno zelenilo - "salatom"...
Bekstvo od porekla, valjda, ne znam...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775874#p775874:1efj4ay8 je napisao(la):
GOJE » Pet Sep 18, 2020 9:31 am[/url]":1efj4ay8]Dorćol juče:

file.php

Ovaj ruzicnjak je nazalost, potpuno zapusten. Tamo gde ruze nisu iscupane, raste korov i divlje ruze, a Zelenilo ga odrzava kao nogama. Ja sam nekoliko puta prijavljivao...prave se ludi za odrzavanje, kazu imaju "redovno odrzavanje" i toga se drze...Ja kazem da ocigledno nije redovno cim zapadne u takvo stanje.

Takodje sam molio da dopune ruze, jer je ruzicnjak postao k'o seoska taraba, ali se vade na to da su ruze donacija Japana i da oni ne mogu da dopunjavaju bilo cime sto izlazi iz okvira "donacije".

Ako se neko seti, neka i on prijavi...zalosno je da setas kejom i gledas kako ruzicnjak zapusteno izgleda. :(
 
Pa ti okreni ghlavu na drugu stranu pa nećeš primetiti zapuišten ružičnjak. :)
 
640px-Rosaleda_-_Parque_del_Retiro_-_20070805.jpg



На обали од Земуна до хотела Југославија су такође засађене руже као и на Дорћолској обали Дунава. У истом граду на обали друге реке - Саве, сада већ деценијама се саде сплавови и уз њих припадајући инвентар, бандере, каблови, а од недавно и канте за рециклажу отпада...

Није лако одржавати ружичњак на толико великим и јавним просторима, тога нема у свету. Ружичњаци су уобичајено у делу неког врта или установе ботаничког врта, који нису отворене јавне површине као наше обале, него ограђени вртови са радним временом, запосленима који воде свакодневну бригу и правилима понашања у врту која су написана видно истакнута код улаза.

Нама недостају такви ружичњаци које би требало да поседује сваки већи врт или природна целина, Калемегдан, Ушће, Ада Циганлија, Ташмајдански врт, Топчидерски врт, обала Западног Новог Београда... Али не на начин као тај на дорћолској обали, него у посебном издвојеном, ограђеном делу, са надзором и нечијом сталном бригом.
 
Ti splavovi, to je pravac u kome idemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775972#p775972:qownx26k je napisao(la):
solecar » Pet Sep 18, 2020 3:15 pm[/url]":qownx26k]Pa ti okreni ghlavu na drugu stranu pa nećeš primetiti zapuišten ružičnjak. :)

Da nije tuzno, bilo bi smesno. :mrgreen:
 
Juce se oko Dunava osecao smrad fekalija. Moze li to da bude zbog navodno intenziviranog praznjenja sept. jama u Dunav.
 
Ja sam bio sinoc na NBG i osetio sam uvece bas smrad, kao iz zooloskog vrta. Ne znam kakav je vodostaj, ali moguce je kad je vodostaj nizak, da se voda povuce i da fekalije iz svih wc-ova sa svih splavova padaju umesto u vodu, na zemlju i tako sire smrad.

Samo pretpostavka.
 
Vrh