Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Покојни Тирке је својевремено на ту тему рекао нешто у стилу: "Вековни страх Срба од купања најбоље се оцртава у троструком систему заштите Београђана од својих река - теретни саобраћај, железница, пристаниште и лука... :D
 
E vala svaka mu je na mestu
Šta mi radimo na promeni u 21 veku
samo zalivamo kolonskom vodom bez kupanja

dokaz
Ubismo se sa Beton halom, Japancem uskoro i onom crvenim ,,ko dekinim,,
nikome ne pada napamet kupanje-uklanjanje
onog nataloženog mulja, groblja brodova , čišćenje kanala . . . .
 
Hmm, Boco....sa jedne strane se zalis kako se nista ne radi na silasku BG na reke, a bilo sta da se krene to ne valja....ne kontam....
 
Pa hajde da skontamo zajedno :)

Pored lepih utisaka koje čovek ponese sa obale postoje i ružne slike koje potiskujemo
Kanalizacioni izlivi
Kanalizacioni izlivi nisu spušteni u rečnu vodu (do matice) nego prelivaju se preko stranice keja što i vidljivo pri uobičajenim letnjim nižim vodostajima . Prizori izliva iz velikih kanalizacionih cevi složicemo se , ne samo da su ružni nego i smrde.
Nus pojava takvog tehničkog rešenja je i odbijanje silaska na reke i potencijalnih pecaroša jer na ,,plovak,, se direktno hvataju spomenuti izlivi što ne bi bio slučaj da su sprovedeni par metara dalje do rečne matice
Uopšte sadašnje rešenje kanalizacionih izliva stvara poduži spisak direktnog uticaja na ruženje tj odbijanje od ,,obalnih,, aktivnosti Beogradjana

Ne odmuljavanje
Ne odmuljavanje obala izaziva koncentrisanje raznog otpada , usporavanje rečnog toka
smrad i sklonište rojeva insekata Takođe sprečava normalno pecanje i pristajanje čamaca na planirana mesta. Složićemo se da je rešavanje problema zapravo potrebno ,,kupanje,, a direktno je vezano i sa narednom stavkom

Groblje plovila
Pod grobljem plovila nisu samo napuštena plovila vec i plovila koja su oštećena, ili su u izgradnji. Takođe preveliki broj ,,odobrenih,, vezova tih plovila ometa sprečava kontakt sa vodom vidimo je zamo izmedju plovila.
Uopšte potrebna je dobra redukcija u planiranju broja tih (statičkih) plovila i uklanjanje krševa.
Što je za izgradnju, to premestiti u luke i brodogradilišta, a što je za otpad u železaru

Koncept keja t.j šetališta
Trenutni koncept šetališta ko da je radjen samo za bicikliste i kafedjije, čista jurnjava,
tu i tamo po koja klupa, sve usmereno na ,, idi dalje ako nemaš para za splav restoran,,
Nedovoljan broj mesta sa sadržajima koj omogucavaju više satano zadžavane na jednom mestu (kao na Adi).
Toliko vode a česme ko da su od zlata.

Imao bih još podosta ali mrzim dugaćke mailove pa i ovaj
ali eto da skontamo razliku izmedju kupanja i samo prelivanja kolonskom vodom (prateće arhit. umetnička rešenja)
 
Овогодишњи традиционални, девети карневал бродова биће одржан у суботу 7. јула на
Савском пристаништу у 17 сати. :kk:
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1510438


Stavke iz predhodnog posta ne iziskuju skupe kredite a njihovo rešavanje doprinesi svima u Bgdu pa time i uvecanju značaja i dimenzija karnevala u odnosu na teritorijalne pokrivenosti , raznolikisti sadržaja , uvećanje vremena trajanja. . . . .
 
Evo malo kulturnog masledja parobrod zupa pod zastitom drzave nasta bi licio tek da nije pod zastitom






U srecna vremena dok je brodom gazdovalo srpsko brodarsko drustvo



 
boca-ica":2s2ppqkg je napisao(la):
ali eto da skontamo razliku izmedju kupanja i samo prelivanja kolonskom vodom (prateće arhit. umetnička rešenja)
Moze a i ne mora bit`....

Mozda se ne ide nekim standardnim redom, ali ce jedno neminovno vuci drugo....

...recimo, ti splavovi godinama stoje tu, i najvecem broju stanovnika su sasvim normalna pojava. Svest se na njih navikla. Postavljanjem pomenute umetnicke instalacije ce se neminovno nametnuti pitanje...sta ce ti splavovi tu....
 
Dobronameran poziv ostalim BB da iznesu misljenje o ,,kupanju i kolonskoj vodi,,

Dosadašnje akcije progutale su ne malo novca a efekti nisu očekivani

Kristalizacija redosleda prioriteta u odnosu na potrebe i želje
sigurno ce biti od velike pomoći gradu pri donosenju odluke vezano za Beogradske reke i priobalje
 
Kupanje kažete, a ne to nije moguče!

381718_2786464026018_1943495463_n.jpg
 
boca-ica":39jtej1j je napisao(la):
Dosadašnje akcije progutale su ne malo novca a efekti nisu očekivani
Iskreno me zanima koje su to pare? Mozda sam nesto prevideo, ali instalaciju je umetnik poklonio Beogradu, a ona se izradjuje od recikliranih materijala, tj. od otpada.....

....?
 
stf
Nema razloga za brigu i sukob
ako sam ukazao na prioritete uređivanja -rešavanja
kanalizacionih izliva, odmuljavanja, groblja plovila, koncepta uređenja keja
nisam protiv instalacije poklona Beogradu
više me brine napisano
,,Svest se na njih navikla.,,
ne i nikada
a to što trpimo zbog opravdanih i ne opradanih razloga
ne znači da ce se svest navici

Iskreno se nadam da ova tema privuče i ostale čl. BB (a ne samo nas dvoje)
kako bi što lepše uredili reke i pribalje.
 
@ Boco, pa upravo cinjenica da je tema privukla samo nas dvojicu govori o kolektivnoj svesti o nasem priobalju.

Zasto ne bismo smislili akciju da iznajmimo camac i pokupimo one plasticne flase? Ja sam uvek za. :)

Kada sam govorio o svesti mislio sam na prosecnog Beogradjanina i njegovom odnosu ka splavovima. Mi na BB smo jako mali procenat, ni cenzus ne bismo presli. :)
Upravo zbog tih prosecnih Beogradjana mislim da je bolje preskociti neki stepenik u redosledu i time dosta brze nametnuti pitanja.
 
Upravo iz tih razloga potrebno je mišljenje i stručnih čl. BB
da li je bolje preskati stepenice ili otklanjati probleme redom.
važno je da se krene ,
eto Đile je doveo u red bahate vozače pribalja, a koj je sledeci prioritet :rolleyes:
javni plan mora da postoji kako bi se stavka po stavka čekirala

Odlična ideja za prikupljanje plutajuceg otpada :kk:
ona bi mogla biti sprovedena u okviru pred karnevalskih aktivnosti
združenim snagama nadležnih, posetioca i učesnika najvaljenog karnevala :)

Edit
Ulaznica za VIP binu za posmatranje defilea brodova
da bude neka količna tih skupljenih flašica :vops:
eto i lične promocije VIPovca plus promocija karnevala
TVslike sa svih karnevala pa i ovoga obleću svet :cool:
 
1156369273.jpg


Zbog ovoga moze cela evropa da nam zavidi! :p

Slika preuzeta sa skyscrapercity-a
 
Одлична слика. Ада делује много чистије овако на слици, него што то заиста јесте. :) Мада недавно је добила "плаву заставу" за квалитет плаже (прва која је додељена Србији) што је свакако за похвалу.

Плава застава за плаже и марине је међународни еколошки програм заштите животне средине мора, река, језера и приобаља, чији је првенствени циљ одрживо управљање водама и обалним појасом.
 
Čišćenje obale Save

U gradskoj komunalnoj inspekciji saznajemo da su počeli da opominju vlasnike spavova da očiste smeće oko svojih splavova.

Posle reportaže Studija B, o prljavštini koja je usled niskog vodostaja preplavila dobar deo savske obale sa novobeogradske strane između mosta Gazela pa sve do Ušća, u gradskoj komunalnoj inspekciji saznajemo da su počeli da opominju vlasnike spavova da očiste tone plastičnih flaša, automobilskih guma i granja oko svojih objekata.

Jutros su ekipe gradskih komunalnih preduzeća počele čišćenje smeća u tom delu grada.

Na istom prostoru, jednom od najlepših beogradskih šetališta kako smo primetili, na donjem nivou uz samu reku, nema ni jedne jedine kante za otpatke.

Posle celodnevnog nastojanja da saznamo u čijoj je to nadležnosti, iz Gradske čistoće su nas uputili na gradsko Zelenilo, a u tom preduzeću smo konačno saznali da bi kante trebalo da postavi preduzeće Beograd Vode, gde su nam najavili da će to uraditi u roku od nekoliko dana.

http://studiob.rs/info/vest.php?id=78715&kategorija=Beograd

Iz ove vesti se vidi koliko neki ne rade svoj posao:

Zasto tek sada opominju?
Zasto samo opominju?
Zasto uz jedno dugacko setaliste nema nijedne kante za djubre?

Prolazim uz reke vrlo cesto i stvarno je haos.
 
Te velike splavove/diskoteke bi po meni trebalo sve pozatvarati. Samo mali restorancici ko hoce da ruca uz reku, ili neki kafe/bar splavovi da ostanu. Ionako kada udjes u takvo neko cudo ni nemas osecaj da si na splavu. Nek iznajme prostor u beton hali. Ionako je 70% nepopunjena.
 
Homer Jay
+1 :)
Napokon, mora da smo samom Bogu dojadili kuknjavom. . .
 
U to leglo kriminala ne sme ni Djilas da primirise... Cak su im omogucili jos vise pozicija za vezove... :notok:
 
Feanor
Verovatno si u pravu, ali postoji i opcija
da su to dobre m u z a r e . . . .
 
Ovo govorim iz "inside" informacija...

Realno ajde ti oduzmi desetini razlicitih kriminalnih grupa tolike prihode koje donose vec poznati splavovi... Ima naravno i normalnih gazda i splavova ali vecina je ... :notok:
 
Vrh