Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Да ли раде сплавови тамо, каква је ситуација?
 
Судећи по томе да уклањају и 20/44 мислим да ће бити пресликана прича са Савског кеја - Уклањају се мањи, колико-толико подношљиви сплавови а остају мафијашко-картелске зградетине на води.
 

HAHHAHAHHAH

Pišaj po narodu, čuj licenca:

"Licencu za ostanak na Savskom keju dobilo je 28 splavova koji su za to ispunili uslove."

A Zapoa barka i dalje stavlja svoj program i tvrdo da se seli tek krajem leta.
Screenshot_20240529_013754_Instagram.jpg

Screenshot_20240529_013743_Instagram.jpg
 
Искрено штета за шлеп, један од нормалнијих и опуштенихиј сплавова, притом сам пловни објекат изгледом најмање нарушава амбијент пошто је један од пар који нису коцке на понтонима.
Штета и за Запу, мени је тамо увек било лепо, опуштено, весело и без тензије, док су они остали фенси сплавови увек били са надрканим гостима, надрканим обезбеђењем и надрканим ценама. Иста прича и за 20/44, ретко место за кул екипу кпјој други сплавови нису пријали.
Изгледа остаје оно потонуло ругло Фристајлер, као и остали куплераји на води.
 
Искрено штета за шлеп, један од нормалнијих и опуштенихиј сплавова, притом сам пловни објекат изгледом најмање нарушава амбијент пошто је један од пар који нису коцке на понтонима.
Штета и за Запу, мени је тамо увек било лепо, опуштено, весело и без тензије, док су они остали фенси сплавови увек били са надрканим гостима, надрканим обезбеђењем и надрканим ценама. Иста прича и за 20/44, ретко место за кул екипу кпјој други сплавови нису пријали.
Изгледа остаје оно потонуло ругло Фристајлер, као и остали куплераји на води.

Jedini način za te fenserske splavove jeste da potunu, svaki dan navijam.

Zappa i Šlep su bili ok, ali mi je Zappa bila izuzetno ružan objekat, dok je Šlep to što kažeš izgledao pristojnije u odnosu na okolne splavove.
 
Ја бих све сплавове пребацио на леву обалу Дунава, да се мало развија крај.
Можда би то стимулисало увођење речних трамваја, и дало развојни замах Банатском Београду.
 
Ne može, to su zauzeli novi divlji sojeničari (mada mislim da nisu ni sojenice već full vikendice)
 
Шапић је најавио и да данас креће уклањање нелегалних сплавова од Бранковог моста ка Ушћу.

– Ми смо у протеклих десетак дана говорили доста о завршетку уклањања нелегалних сплавова на Савском шеталишту. Чекамо сад и постављање на излицитиране позиције 28 сплавова који су остали и онда полако радимо пројекат уређења читавог Савског шеталишта. Крећемо данас са уклањањем и сплавова од Бранковог моста ка Ушћу. Ја сам одавно рекао тим људима да ме узму за озбиљно, пошто ме многи нису узимали за озбиљно, и да не чекају да им закуцамо на врата. Данас ћемо закуцати и тамо на врата сплавова, јер крећемо да их уклањамо. Да не буде да им опет нисам рекао, па да буде: „Јао, мајко, шта ме снашло?” Све сте знали, деценијама сте користили јавну површину без икаквих папира, дозвола и плаћања, имали сте прилику да лицитирате за нове локације и у том делу града. Део од Бранковог моста низводно ка Ушћу мора да буде очишћен, да би се видео Калемегдан, јер је то једини део одакле се Калемегданска тврђава може видети са обале река – завршио је Шапић.

 
Гледам слику на Гугл мапама па сада ни нема 28 сплавова на НБГ страни…
 
Да, дс, изгубили су, али никада није било ругло поред реке.
 
Neko je rezervisao taj restoran čim nije uklonjen prilikom rekonstrukcije šetališta, to je sve 1/1 državno zemljište, taj objekat je na istoj parceli 69/1 kao Beton hala, iz katastra za tu parcelu. Sad kad gledam mapu, ne znam kako je bilo ranije, ali mislim da je neko ovde izgurao da se ovaj objekat ubaci zajedno u parcelu sa Beton halom.


Screenshot 2024-05-30 011503.png

Screenshot 2024-05-30 012132.png
 
Poslednja izmena:
Искрено штета за шлеп, један од нормалнијих и опуштенихиј сплавова, притом сам пловни објекат изгледом најмање нарушава амбијент пошто је један од пар који нису коцке на понтонима.

Počinje se od splavova koji su OK za nas manjinu.

Koren problema je sam sistem, tj izbor pristupa u uređenju obala. Koji je proces izbora koji splav ostaje a koji mora da se ukloni? Licitacija. Šta to znači? Da pobeđuje onaj ko na tom mestu najviše zarađuje pa na licitaciji može da ponudi najvišu cenu. A NE onaj ko je tu GRAĐANIMA najkorisniji. Nego ko najviše zarađuje. A ko najviše zarađuje? Onaj ko umesto splava ima ogromnu kocku, čitavu zgradurinu na vodi. Kako se mali splavovi, razna mala udruženja građana i ljubitelja reke mogu takmičiti sa onima kojima je čitav cilj maksimizacija zarade, ako je ovima drugima cilj samo elementarna usluga onima koji vole reku? Naravno da ne mogu. Pa imamo sistemski problem, tj pogrešan izbor vrhunskog kriterijuma selekcije. Šta bi na obalama TREBALO da bude, i kako onda osigurati da se baš TAJ cilj postigne.

Dakle to nužna posledica opšte komercijalizacije i opšteg neoliberalističkog pristupa ovih vlasti. Nema tu ništa slučajno, naprimer nekakvo nesnalaženje ili neznanje. Ne, to je svesna i namerna posledica prioriteta koji se uvek daje zaradi, a ne potrebama većine. Kad vlast nije servis nego profitni centar, onda se nešto drugo i ne može desiti. I to ne važi samo za splavove, nego za sve. Uravnotežavanje budžeta grada bi trebalo da bude samo sredstvo da se postigne nešto drugo što je prioritet, dakle niz usluga građanima, a ne da upravo zarada bude primarni cilj.
 
Poslednja izmena:
Vrh