kopmania
Advanced
- Učlanjen(a)
- 02.09.2010.
- Poruke
- 3.153
- Pohvaljen
- 2.710
Kako intereseantno sesti u prirodu pored automobila Pa valjda ima nekih daljih mesta od puta i automobila...
Kako intereseantno sesti u prirodu pored automobila Pa valjda ima nekih daljih mesta od puta i automobila...
Ух тај проклети Сорош и његов паклени план да нас уништи одбраном наших насипа
Ајде прошло је 30 и кусур година сморили сте више са истом песмом и најпровиднијом демагогијом. Редом:
"Има других лоших ствари у овом систему па не треба ни против ове да се борите"
"Нећемо се ваљда држати закона ко пијан плота"
"Битно да се гради"
"Је л' те Сорош платио да то кажеш?"
Интересантно само како сарадња са Сорошевим сином не дискредитује власт која уништава насип
Сорошеви плаћеници глуме да бране насип од сорошевих плаћеника и зато не треба да их подржимо у заштити насипа и комшија од поплава јер смо против сорошевих плаћеника
Prijavi se za sledeće izbore i tako daj svoj doprinos društvu u kome nisi zadovoljan nijednom političkoj opciji, u smislu eto ja sam spreman da konkretno uradim to i to i nisam kao kurta i murta koji ne nude ništa konkretno.
У Министарству кажу да је у току припрема законског акта који би омогућио да се те границе утврде и на тај начин би појам водног земљишта био другачије регулисан.
Приобаље би требало да буде јавно, али су неки уписали приватне плацеве на самој обали Саве
Лаички, али и по закону, река и приобаље требало би да буду јавни, заједнички. У пракси је мало другачије. Из Закона о водама проистиче да ниједна кућа не би могла да има двориште и излаз на саму реку. Ипак, постоје они који су у катастру уписали приватне плацеве на обали.www.rts.rs
Priobalje bi trebalo da bude javno, ali su neki upisali privatne placeve na samoj obali Save
Laički, ali i po zakonu, reka i priobalje trebalo bi da budu javni, zajednički. U praksi je malo drugačije. Iz Zakona o vodama proističe da nijedna kuća ne bi mogla da ima dvorište i izlaz na samu reku. Ipak, postoje oni koji su u katastru upisali privatne placeve na obali.
Na Internetu može da se pronađe nekoliko oglasa u kojima se prodaju placevi na obali Save. Svi su privatni, uknjiženi i prostiru se do same reke. To znači da se nalaze u zoni vodnog zemljišta, što ne bi smelo, kažu stručnjaci.
"Vodno zemljište je u zakonu o vodama prepoznato kao javno dobro zajedno sa vodenom površinom, tako da može biti samo u vlasništvu države. Pokušaj prenamene iz javne svojine u privatnu je sigurno u suprotnosti sa zakonom", objašnjava dr Aleksandar Anđelković sa Šumarskog fakulteta.
Dakle, između reke i privatnog placa, prema zakonu, mora da postoji prostor koji je javna svojina.
Bez obzira na to ko je vlasnik, postavlja se pitanje da li i šta sme da se gradi na tom području. Tu je zakon jasniji.
"Na novobeogradskoj strani, tamo u delu prema reci od savskog nasipa, gde su reni bunari, tamo imate sagrađen veliki broj objekata od čvrstih materijala, potpornih zidova, nasutih puteva. To je sve na javnoj svojini, na vodnom zemljištu, to je sve nezakonito i ne može da bude legalizovano", ističe Aleksandar Anđelković.
Priobalje bi trebalo da bude javno, ali su neki upisali privatne placeve na samoj obali Save
Laički, ali i po zakonu, reka i priobalje trebalo bi da budu javni, zajednički. U praksi je malo drugačije. Iz Zakona o vodama proističe da nijedna kuća ne bi mogla da ima dvorište i izlaz na samu reku. Ipak, postoje oni koji su u katastru upisali privatne placeve na obali.www.rts.rs
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju grada Beograda prodala je prošle nedelje deo obale na Zemunskom keju. Prema propisanoj nameni, na ovoj lokaciji će biti izgrađen sportski kompleks, ali i prateći komercijalni objekti. 600 kvadrata parcele uz šetalište kupila je za oko 300.000 evra Sportska akademija Kočović, firma u vlasništvu sina gradskog funkcionera Dragoljuba Kočovića. U gradskoj Direkciji za građevinsko zemljište za Insajder navode da je sve urađeno u skladu sa zakonom.
Deo obale Dunava prodat je kao da je reč o bilo kojoj drugoj građevinskoj parceli bez posebnog značaja za grad i njegove stanovnike.
Deo dunavskog keja prodat kao parcela bez značaja za grad i njegove stanovnike
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju grada Beograda prodala je prošle nedelje deo obale na Zemunskom keju. Prema propisanoj nameni, na ovoj lokaciji će biti izgrađen sportski kompleks, ali i prateći komercijalni objekti. 600 kvadrata parcele uz šetalište kupila je za oko 300.000 evra...insajder.net