Šta je novo?

Beogradske reke i priobalja

Kakva bolestina, daju sve od sebe da sacuvaju splavove tako sto se toboz bore za nasip a onda salju romaticne slike kad se reka vidi bez splavova...

Ne smeta im nelegalna ili legalizovana kriminalna gradnja na nasipu par stotina metara nize ali im smeta probijanje nasipa za kabal koji pritom nasip i ne probija do maksimalne visine vodostaja. Pricam uvek, te ekipe sluze da pravi otpor za kljucne stvari anestezira svojom gluposcu.
 
Ne smeta im nelegalna ili legalizovana kriminalna gradnja na nasipu par stotina metara nize
Naravno da ima smeta i bilo je dosta protesta povodom toga. Više puta.
Oni likovi Marka Žvaka su pravili video i pretilo im se i rečeno im je da ne smeju tamo ni biciklom jer im je ugrožena bezbednost.

Ali da ne skrećem sa teme, niko nije zaboravio na taj nelegalni deo nasipa.
 
Kakva bolestina, daju sve od sebe da sacuvaju splavove tako sto se toboz bore za nasip a onda salju romaticne slike kad se reka vidi bez splavova...

Jel tako?

A što onda ne bi lepo pokupili sve splavove i nastavili i sa sojenicama sve do Ostružnice (a verujem i dalje, nisam dugo bio)? Eto, ne bi bilo potrebe ni da se kopa nasip...
 
Čuh na N1 da je Šapić izjavio da se nastavljaju radovi na povezivanju vode do splavova, da su ono u martu bili samo pripremni radovi. Takođe je izjavio i da će biti podnete krivične prijave protiv onih koji su izazivali paniku među grašanstvom, ali da neće biti gonjeni oni koji su protestvovali i tom prilikom bili legitimisani. Takođe je izjavio da su zatrpane rupe koje su bušili i da bušenja neće biti više na tim istim mestima.​
Zanimljivo je da je Sapic preuzeo i ulogu sudije odnosno sudije za prekrsaje.
To narod voli. Takve likove.
 
te ekipe sluze da pravi otpor za kljucne stvari anestezira svojom gluposcu.
Meni izgleda, pišem uopšteno, da se dobar deo ljudi vadi na sve i svašta, samo da ne bi prstom mrdnuo, a da u očima javnosti ispadne kao da su oni u suštini borci koji čekaju pravi trenutak ili da se neke stvari reše same od sebe ili su pak velikoborci (velikokritičari) po društvenim mrežama i forumima, koji skupljaju lajkove i tome sl. , a kada treba nešto konkretno da se uradi, onda ne mogu zbog ovoga ili onoga, makar to bilo i da napišu nadležnima koji problem imaju i da to potkrepe makar 1 fotografijom.

Drugo, šta su te ključne stvari ako se za to što se neko bori za njegov kraj, da mu ostane park, zelena površina, ili da mu ne grade tik uz zgradu u kojoj živi ili da se gradi ono što je planom i predviđeno a ne nešto deseto i sl. govori konstantno da nisu velike stvari i da se za iste ne vredi boriti i ulagati primedbe na planove, kada će ionako da se sve uradi po želji ljudi koji imaju zaleđinu. Isto tako se gotovo svaki put kritikuju ljudi koji izađu na ulicu da iskažu svoje nezadovoljstvo zbog ovoga ili onoga i pritom blokiraju saobraćaj, a kada se neko pobuni zbog raznoraznih manifestacija po gradu koje takođe blokiraju grad, dobije odgovor istih onih kritičara ljudi koji protestvuju, da može da se strpi da se dešavanje u gradu završi i da ne mora baš u tom trenutku da izađe u grad, da nije baš toliko hitno...​
 
Naravno da ima smeta i bilo je dosta protesta povodom toga. Više puta.
Oni likovi Marka Žvaka su pravili video i pretilo im se i rečeno im je da ne smeju tamo ni biciklom jer im je ugrožena bezbednost.

Ali da ne skrećem sa teme, niko nije zaboravio na taj

Meni izgleda, pišem uopšteno, da se dobar deo ljudi vadi na sve i svašta, samo da ne bi prstom mrdnuo, a da u očima javnosti ispadne kao da su oni u suštini borci koji čekaju pravi trenutak ili da se neke stvari reše same od sebe ili su pak velikoborci (velikokritičari) po društvenim mrežama i forumima, koji skupljaju lajkove i tome sl. , a kada treba nešto konkretno da se uradi, onda ne mogu zbog ovoga ili onoga, makar to bilo i da napišu nadležnima koji problem imaju i da to potkrepe makar 1 fotografijom.

Drugo, šta su te ključne stvari ako se za to što se neko bori za njegov kraj, da mu ostane park, zelena površina, ili da mu ne grade tik uz zgradu u kojoj živi ili da se gradi ono što je planom i predviđeno a ne nešto deseto i sl. govori konstantno da nisu velike stvari i da se za iste ne vredi boriti i ulagati primedbe na planove, kada će ionako da se sve uradi po želji ljudi koji imaju zaleđinu. Isto tako se gotovo svaki put kritikuju ljudi koji izađu na ulicu da iskažu svoje nezadovoljstvo zbog ovoga ili onoga i pritom blokiraju saobraćaj, a kada se neko pobuni zbog raznoraznih manifestacija po gradu koje takođe blokiraju grad, dobije odgovor istih onih kritičara ljudi koji protestvuju, da može da se strpi da se dešavanje u gradu završi i da ne mora baš u tom trenutku da izađe u grad, da nije baš toliko hitno...​

Nece ljudi prstom da mrdaju jer je sve politizovano posebno liberalne struje koje narod nece po cenu da gleda vuciceve lovokradice jos 100 godina na vlasti ne znam kome jos to nije jasno. Gde god se pojavi ekipa poput cute i patkice ode mas u propast. Posebno kad se vidi sustina price koja je mnogo dublja od onoga o cemu se ovde raspravlja i nema nikakve veze sa glupim kablovima i prokopavanjem nasipa za 30cm koga bre briga za to pa kladim se da je probusen na jos 50mesta do sada iz istog razloga samo privatnik nelegalno sprovodio pa niko nije ni spazio.

I prica ne moze da se drzi na nivou kabla, i onda kao nema dozvolu za to pa jbt ceo grad je legalizovan covece donet je zakon o legalizaciji donet je i najretardiraniji pravilnik o izgradnji na svetu sa idiotskom procedurom, zoniranje ne postoji bukvalno prema proceduri svako moze da gradi sta hoce a mi ovde pricamo o nekom kablu?

Hocu da kazem, ako nesto treba da uspe mora neko da se usaglasi sa nekim sta su ciljevi a da nije besmisleno arlaukanje kojim se nista ne postize. Koji je cilj arlaukanja na savskom nasipu? Sta hoce, da zadrze postojece stanje? Ne kapiram uopste nek se izjasne ili opet prdenje u cabar kao i oko svake dobre stvari eno grade novi beograd kako ko oce i onda se pojavi ekipa kojoj bas crkva smeta iako je ceo novi beograd nakaradno postavljen poslednjih 20 godina. Ne moze tako ne pije vodu mogu da vriste koliko hoce, samo gnev na sebe mogu da navuku.
 
Hocu da kazem, ako nesto treba da uspe mora neko da se usaglasi sa nekim sta su ciljevi a da nije besmisleno arlaukanje kojim se nista ne postize. Koji je cilj arlaukanja na savskom nasipu? Sta hoce, da zadrze postojece stanje? Ne kapiram uopste nek se izjasne ili opet prdenje u cabar kao i oko svake dobre stvari eno grade novi beograd kako ko oce i onda se pojavi ekipa kojoj bas crkva smeta iako je ceo novi beograd nakaradno postavljen poslednjih 20 godina. Ne moze tako ne pije vodu mogu da vriste koliko hoce, samo gnev na sebe mogu da navuku.​
Ja stvarno ne znam šta se narod buni zbog jedne crkvice umesto škole / vrtića. Ja stvarno ne znam šta hoće ovi iz Savskih blokova, da zadrže postojeće stanje, a Savski nasip već izbušen k'o švajcarski sir? Ja stvarno ne znam šta su našli da se bune za ove stvari a ne bune se što se unakažava NBG prethodne dve decenije?
Nece ljudi prstom da mrdaju jer je sve politizovano posebno liberalne struje koje narod nece po cenu da gleda vuciceve lovokradice jos 100 godina na vlasti ne znam kome jos to nije jasno. Gde god se pojavi ekipa poput cute i patkice ode mas u propast. Posebno kad se vidi sustina price koja je mnogo dublja od onoga o cemu se ovde raspravlja i nema nikakve veze sa glupim kablovima i prokopavanjem nasipa za 30cm koga bre briga za to pa kladim se da je probusen na jos 50mesta do sada iz istog razloga samo privatnik nelegalno sprovodio pa niko nije ni spazio.​
Kao što napisah, lakše je laprdati uz pomoć interneta, nego dići zadnjicu i uraditi nešto konkretno. Lakše je okriviti čitav svet za neuspeh nego dati lični doprinos da se nešto (pokuša) uradi po pitanju tih sitnica koje život znače.​
 
Ja stvarno ne znam šta se narod buni zbog jedne crkvice umesto škole / vrtića. Ja stvarno ne znam šta hoće ovi iz Savskih blokova, da zadrže postojeće stanje, a Savski nasip već izbušen k'o švajcarski sir? Ja stvarno ne znam šta su našli da se bune za ove stvari a ne bune se što se unakažava NBG prethodne dve decenije?


Kao što napisah, lakše je laprdati uz pomoć interneta, nego dići zadnjicu i uraditi nešto konkretno. Lakše je okriviti čitav svet za neuspeh nego dati lični doprinos da se nešto (pokuša) uradi po pitanju tih sitnica koje život znače.​

To je fejk borba to je sustina, ta opozicija ima istog gazdu kao i pozicija sinhronizovani su u svim akcijama vrlo dobro. Ja ne znam jel to treba da se crta i ptica na grani je to skapirala do sada - dakle takva borba je besmislena. Bolje bogu da se molimo jer kakav narod takva i vlas nismo ni mi mnogo bolji kao kolektiv sasvim zasluzeno dobijamo i one sto nas vode u propast.
 
To je fejk borba to je sustina, ta opozicija ima istog gazdu kao i pozicija sinhronizovani su u svim akcijama vrlo dobro. Ja ne znam jel to treba da se crta i ptica na grani je to skapirala do sada - dakle takva borba je besmislena. Bolje bogu da se molimo jer kakav narod takva i vlas nismo ni mi mnogo bolji kao kolektiv sasvim zasluzeno dobijamo i one sto nas vode u propast.
Hvala ti što si me obavestio da sam član opozicije. ;)
 
Искрено, ево ни мени није јасно о чему се овде ради тачно?

Да ли би спровођење инфраструктуре цевима преко насипа (не кроз насип) решило проблем свима? Да ли би то омогућило да се настави са уклањањем сплавова и зауставило протесте?
 
Да ли би спровођење инфраструктуре цевима преко насипа (не кроз насип) решило проблем свима?
I da i ne.

Да ли би то омогућило да се настави са уклањањем сплавова и зауставило протесте?
Uklanjanje splavova nije direktno vezano za sprovođenje cevi preko nasipa. Jedan deo splavara se buni pre sverga zato što tvrde da je tender bio namešten. I još neke stvari su tu u pitanju. A sami građani se bune zbog načina sprovođenja povezivanja cevi.​
 
Да ли би грађанима било прихватљиво да се инфраструктура повеже, тако да се не буши насип?

@vucko Да ли је то нешто што је прихватљиво? Питам директно тебе, пошто видим да енергично пратиш стање међу локално / политчко-опозиционој популацији.
 
Хвала ти на појашњењу, искрено трудио сам се негде да нађем такву информацију, али нисам успео да видим.
Ништа, руководиоци града су на потезу онда. Луди су ако не прихвате, а не капирам што не би.
 
IMG_5141.jpeg


Kakva je ova kršina?
 
Хвала ти на појашњењу, искрено трудио сам се негде да нађем такву информацију, али нисам успео да видим.
Ништа, руководиоци града су на потезу онда. Луди су ако не прихвате, а не капирам што не би.
Verovatno imaš na N1 (prvenstveno mislim na snimke), pošto su oni pratili celu ovu situaciju i intervjuisali ove što protestvuju, uključujući i jednog iz Marka žvaka koji je stanovnik blokova, ali i splavare.
 
Да ли би грађанима било прихватљиво да се инфраструктура повеже, тако да се не буши насип?

@vucko Да ли је то нешто што је прихватљиво? Питам директно тебе, пошто видим да енергично пратиш стање међу локално / политчко-опозиционој популацији.

Prelazak instalacija preko nasipa je jedan deo priče, još uvek nje jasno kako i kuda misle da ih sprovedu od zelenih površina do obaloutvrde - da li će da lome betonske ploče donjeg šetališta, da buše kroz obaloutvrdu... ostaje i pitanje pristupa splavovima prilikom visokog vodostaja, kada je donje šetalište pod vodom, a često i zelene površine do samog nasipa (pa se dovijaju sa nkakvim improvizovanim mostićima od fosni na paletama i burućima...).
Sve ukazuje da je ovo loša ideja - nasip ne sme da se kopa, buši... ova obala nije ni projektovana da se sa druge strane nasipa nalaze plutajući ugostiteljski objekti, ne mogu da shvatim da je nekim ljudima prihvatljivo da se kroz nasip koji treba da služi da štiti od visoke vode - sprovode cevi za pijaću vodu. To je apsurd.
Ali kada se setim da je prihvatljivo - prvo za državu - da se servisni put na nasipu koristi kao ulica za automobile zbog vikendica u forlandu i da njime prolaze čak i teški kamioni, onda mi je makar jasno kako smo stigli do ovog apsurda.
 
Jedan od "Cuamija" sa savskog šetališta.
Svima im je naloženo da moraju da premeste splavove dok se ne završi uvođenje inatalacija, bez objašnjenja kako i gde.

Ovo je dokaz nepostojanja države u Srbiji: em mu je neko dozvolio da nagura nekoliko ovakvih sklepotina na Savski kej, em nemaju plan gde treba ga se izmesete, em ga je on preko noći odšlepao rekom a da niko ne reaguje, em stoji ovako već nedeljama.
Niko ne sme sam da radi svoj posao jer ne zna kome će se zameriti, počev od svog šefa. Država razbucana.
 
Да ли би спровођење инфраструктуре цевима преко насипа (не кроз насип) решило проблем свима?
Koliko sam pratio, trebalo bi iskopati manji kanal 80cm dubine i 50cm širine do i preko nasipa, položiti cev, zatrpati i nabiti zemlju, pa će se posle par kiša zemlja sleći i sve će biti kao i ostali deo nasipa. Nema nikakvih "bušenja i rušenja", niti će nasip "pući i poplaviti" NBG.
 
Prelazak instalacija preko nasipa je jedan deo priče, još uvek nje jasno kako i kuda misle da ih sprovedu od zelenih površina do obaloutvrde - da li će da lome betonske ploče donjeg šetališta, da buše kroz obaloutvrdu... ostaje i pitanje pristupa splavovima prilikom visokog vodostaja, kada je donje šetalište pod vodom, a često i zelene površine do samog nasipa (pa se dovijaju sa nkakvim improvizovanim mostićima od fosni na paletama i burućima...).
Sve ukazuje da je ovo loša ideja - nasip ne sme da se kopa, buši... ova obala nije ni projektovana da se sa druge strane nasipa nalaze plutajući ugostiteljski objekti, ne mogu da shvatim da je nekim ljudima prihvatljivo da se kroz nasip koji treba da služi da štiti od visoke vode - sprovode cevi za pijaću vodu. To je apsurd.
Ali kada se setim da je prihvatljivo - prvo za državu - da se servisni put na nasipu koristi kao ulica za automobile zbog vikendica u forlandu i da njime prolaze čak i teški kamioni, onda mi je makar jasno kako smo stigli do ovog apsurda.
obaloutvrde se brane i dzakovima jbt a ne da probije vrh nasipa jer kao da nece da nabiju zemlju nazad kad vrate kablove ko da je tehnicki neostvarivo. Ko u 21 veku kad bi reko e ne moze da se gradi na novom beogradu jer mocvara. Eno ga novi beograd sa sve podzemnim garazama vec 70 + godina. Nego mora o necemu da se prica. Ta prica prokopao kabl nisam cuo nista smesnije. Nikad nece inace biti dokazane one navodne eksplozije u obrenovcu koje su se prema pricama cule pre probijanja nasipa ako to sluzi kao alibi - neko je kopao kablove u obrenovcu. Banalno. Znamo zasto je poplavljen obrenovac ne bi se vracao na to. ovo za nasip kao ulicu se slazem.

I da i ne.


Uklanjanje splavova nije direktno vezano za sprovođenje cevi preko nasipa. Jedan deo splavara se buni pre sverga zato što tvrde da je tender bio namešten. I još neke stvari su tu u pitanju. A sami građani se bune zbog načina sprovođenja povezivanja cevi.​

Au lebac ti prvi put se otkrila topla voda oko tendera za splavove. Brale dal postoji uopste tender koji je nenamesten? Cak i da je nenamesten materijalno najjaci su oni koji nisu posteni, i to je realno kao i da mogu da zadovolje uslove. Vecina splavova ovih ostalih nisu ni za stajgu na zalost, sklopocije iz 90tih na kojima ni trska na nadstresnicama nije menjana. (uglavnom).
 
Poslednja izmena:
obaloutvrde se brane i dzakovima jbt a ne da probije vrh nasipa jer kao da nece da nabiju zemlju nazad kad vrate kablove ko da je tehnicki neostvarivo. Ko u 21 veku kad bi reko e ne moze da se gradi na novom beogradu jer mocvara. Eno ga novi beograd sa sve podzemnim garazama vec 70 + godina. Nego mora o necemu da se prica. Ta prica prokopao kabl nisam cuo nista smesnije. Nikad nece inace biti dokazane one navodne eksplozije u obrenovcu koje su se prema pricama cule pre probijanja nasipa ako to sluzi kao alibi - neko je kopao kablove u obrenovcu. Banalno. Znamo zasto je poplavljen obrenovac ne bi se vracao na to. ovo za nasip kao ulicu se slazem.​
Liniju 15 preusmerili preko Karađorđevog trga i Nikolaja Ostrovskog, jer imaju problem sa peskom koji ne mogu da stabilizuju da im ne nestaje negde kada prelaze kamioni i autobusi ulicom 22. oktobra (na delu između pomenutih ulica), uz svu tehniku koju omogućuje XXI vek, i ti od takvih ljudi očekuješ da će jedan nasip uspešno da vrate u pređašnje stanje nakon prokopavanja istog. Ili recimo rekonstrukcija ŽS NBG koja prokišnjava... Da ne idemo dalje, primera ima koliko god hoćeš.
Au lebac ti prvi put se otkrila topla voda oko tendera za splavove. Brale dal postoji uopste tender koji je nenamesten?
Što se više priča o ovakvim stvarima, veće su šanse da će se neke stvari sprečiti, koloko god ti to delovalo nerealno. Ćutanjem se samo daje alibi za sve što se dešava u gradu i državi.​
 
Liniju 15 preusmerili preko Karađorđevog trga i Nikolaja Ostrovskog, jer imaju problem sa peskom koji ne mogu da stabilizuju da im ne nestaje negde kada prelaze kamioni i autobusi ulicom 22. oktobra (na delu između pomenutih ulica), uz svu tehniku koju omogućuje XXI vek, i ti od takvih ljudi očekuješ da će jedan nasip uspešno da vrate u pređašnje stanje nakon prokopavanja istog. Ili recimo rekonstrukcija ŽS NBG koja prokišnjava... Da ne idemo dalje, primera ima koliko god hoćeš.


Što se više priča o ovakvim stvarima, veće su šanse da će se neke stvari sprečiti, koloko god ti to delovalo nerealno. Ćutanjem se samo daje alibi za sve što se dešava u gradu i državi.​

To za cutanje se slazem samo cuta neka cuti. Sve se slazem ali vidi, nece protest da promeni stvari, proci ce 2 nedelje donece ti papir i zacepiti usta, evo sad je legalno. Druga varijanta je pravljenje kompromisa radi samopromocije. Kao sto je donet i retardirani prostorni plan i legalizovano svako urbano nasilje pod kojim moze da se podrazumeva jedno 90% sveukupne izgradnje koja se desava poslednjij 10+ godina.

Inace potopise gracanicu kod valjeva niko glasa da kaze, eno antonije ubi se od litija a sprdaju se s njim. Jel mu to dodje isto? A on o ovome pricao jos pre 10+god. Kladim se da ga bas ti ne bi podrzao a slicna je tema. Prosto ideoloski mora da dodje do razmimolilazenja 2 ekipe.
 
Vrh