Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656510#p656510:1o70tuc5 je napisao(la):
Drakche » Уто Сеп 03, 2019 7:05 am[/url]":1o70tuc5]Ovako
20190815-154341.jpg

je trebalo da izgleda celom duzinom setalista, sve do malog stepenista kod FR ambasade.



Имамо на лицу места пример за узор ! Управо тако како је поплочање на степеницама треба да изгледа цело Савско шеталиште од Малих степеница у Париској па све до доњег дела шеталишта - до тиса где се налази јапанска чесма.

Исто тако требало би да буде поплочан део око споменика Захвалности Француској и до улаза , где су сада тезге.

За остале стазе не знам шта је најбоље решење, али сам убеђен да асфалт није, јер даје туробан изглед сваком врту, а није ни туцаник, јер је вероватно тешко чистити било шта са такве површине.

Можда би била добра камена прашина која се користи у многим, посебно медитеранским вртовима, али не знам каква је за одржавање, извесно је да има лепу и топлу окер боју која се сјајно слаже са зеленилом.
 
Otvori se nova strana teme, i kao da ništa nije pisano :)
Ovaj beli kamen je super za kamione koji vuku haubice, kamena prašina je optimalna za točkove dečijih i invalidskih kolica... :)
Ko vas šiša, bitno da "lepo izgleda" na nekoj slici kada se postavlja na internet....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656883#p656883:32h6zyiv je napisao(la):
Дошљак » 04 Сеп 2019 17:17[/url]":32h6zyiv]Слажем се да на тврђави и у парку има пречих ствари за сређивање.
То је само изговор којим се настоји скренути пажња с потпуно неразумног залагања за асфалтирање трвђаве.

На тврђави је више ствари које захтевају сређивање. Асфалт је, бар у мојим очима, највидљивији међу бројним недостацима Београдске тврђаве.

Разуме се, сада, кад је постављен, и кад је бачен новац на њега, било би поптуно сулудо уклањати га и постављати плоче. То не мења чињеницу да је само постављање асфалта била глупа идеја, и да у скорој будућности ту треба да видимо плоче. Без тога, ништа што урадимо по другим питањима (од јарбола надаље) неће бити довољно.
 
Ja сам против асфалта, али за почетак треба да се среди структура саме тврђаве - зидине, куле и капије, сва она обрушена места и где имамо табле опасности од обрушавања. После може да се ради на естетици. Поплочавање стаза у овом моменту би било једнако шминкање крезубих уста као што су сулуда гондола и бесмислена пасарела.
 
Гондола није шминкање већ скрнављење. То је пре песница у лице него неки руж на уснама.

Што се тиче осталог, слажем се. Асфалт је већ ту. Немамо ми пара за бацање, тако да ћемо морати да га толеришемо, бар на неко време. А, као што кажете, и онако имамо пречег посла.
 
Шта год се у Београду среди, изгледа горе него пре. Сређивање Калемегдана је захтеван посао, а Београд нема услове и средства.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656109#p656109:27nebw86 je napisao(la):
AcaDorcol » 02 Sep 2019 09:47 am[/url]":27nebw86]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655490#p655490:27nebw86 je napisao(la):
busspoter » 31 Aug 2019 08:04 pm[/url]":27nebw86]Sinoć sam sedeo na klupici na platou kod Pobednika i za to vreme je 7 ljudi palo na ona 3 stepenika kod ograde koja gleda na Zemun. Kasnije sam otišao da vidim u čemu je problem i video sam da je kocka na koju se staje potonula, a kako je veoma glatka, lako se sklizne sa nje. Čak i ja koji sam video i znao šta me očekuje zamalo pao kad sam tuda prolazio da vidim u čemu je problem. Nisam mogao da slikam, bila je noć, ali ako neko bude u prolazu neka fotka i pošalje nadležnima.

Pohvaljujem post Busspotera!
Danima, da nekazem mesecima traje ta situacija sa opasnim stepenicama. Cak su se gradjani samoorganizovali i na onaj najkriticniji srednji kamen koji se najvise iskosio poredjali neke ostatke i komade kamena koji se nasao u blizini kako bi turisti izbegavali stajanje na taj uglacani iskoseni srednji kamen u srednjem stepeniku, ali je neko to sklonio, pa se stalni padovi ponavljaju neprestano.
Molim nadlezne iz preduzeca zaduzenog za Kalemegdansku tvrdjavu da hitno nesto preduzmu jer se lako moze desiti ozbiljna povreda nekog gradjanina ili turiste, posebno starijih osoba kojih ima dosta medju posetiocima......Malo je poznato da prelom kuka u periodu godinu dana od traume, prezivi svega 50% ljudi koji dozive tu povredu!

Stvarno je urgentno!

Prvom prilikom kada budem prolazio tuda uslikacu kriticne stepenice i poslati mail ``Tvrdjavi`` da hitno, makar ogradi taj deo za prolaz, ili da bar postavi UPOZORENJE, ako ne smeju nista da diraju bez saglasnosti Zavoda ......

Napisan je dopis JP Kalemegdanska tvrdjava i moram priznati da su odmah reagovali u najkracem roku i sanirali juce stepeniste, (prilazem slike) uz konstataciju da zaista nisam ocekivao tako brzu reakciju........Pohvaljujem sve nadlezne sto su tako brzo i efikasno reagovali i sto su mi poslali povratnu informaciju sa sve slikama obavljenih radova!
 
Кад би још показали такву брзину у склањању шљунка и вратили траву која је ту била од настанка врта на делу који окружује водоскок Борац, затим заменили ограду од шипки за скеле изнад рова иза споменика Захвалности , које стоје ту деценијама, успут непримерено ниску ! И попунили цветне леје које су на већини места пусте и вратили цвеће које је увек постојало код споменика Захвалности Француској...
 
Svaka cast na obostranoj reakciji.. Ja sam vam pisao jer sam znao da necu skoro ici u tom pravcu pa da bar neko od clanova posalje fotke da vide nadlezni problem...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657414#p657414:g4hhpbpd je napisao(la):
dra.gan » 06 Сеп 2019 07:43[/url]":g4hhpbpd]Сређивање Калемегдана је захтеван посао, а Београд нема услове и средства.
Па, и није баш тако захтеван.

Не знам о каквим условима говорите, али што се тиче средстава, очигледно их има. Да нема, не би било новца за разне тргове, фонтане и приватне фасаде.

Ако средстава тренутно нема, јер су потрошена на штошта друго, сваки дан доноси нове порезе, а свака нова година, нови буџет.
 
Budžet za novogodišnju rasvetu je svake godine sve veći.
Grad je upravo dobio od Republike dodatnih milon eura.
Niko me ne može ubediti da para - nema.
 
Управо тако, Реља. Јасно је да средстава има, како уопште, тако и конкретно, за пројекте које помињемо.

Јер, не говоримо ми овде о неким кулама у облацима, већ сасвим разумним стварима које су савршено у оквирима наших могућности.

Али, шта да се ради, кад се средства троше неразложно, а о приоритетима одлучују малоумни, и они које не занимају интереси заједнице.
 
Имамо новчана, али не сва средства за сређивање.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657939#p657939:o1pg8a3t je napisao(la):
dra.gan » 08 Сеп 2019 02:37[/url]":o1pg8a3t]Имамо новчана, али не сва средства за сређивање.
О каквим тачно средствима говорите?

Јер, ако имамо новчана средства, онда се и сва друга дају прибавити. То, ваљда, и јесте једна од основних сврха новчаних средстава.
 
Bio danas u Smederevu.. Koliko su grad i tvrdjava zapušteni - to je za plakanje..Traje Smederevska jesen, pa je u tvrdjavi vašarište - hajde što se prodaju gaće, čarape, alat i kojekakve drangulije, ali što je sve toliko prljavo i zapušteno, bez ikakvog reda i ukusa postavljeno, kese i razno djubre pliva po kanalu ispred male tvrdjave, Jezava takodje prepuna djubreta.. Oko tvrdjave železnica i sve u raspadu, grad prljav da čovek ne poveruje očima, crkva na sred glavnog trga sa fasadom u raspadu...

Jednom rečju - STRAŠNO.. Da tako izgleda grad i tvrdjava koja je u 15. veku bila glavni grad Srbije. Da mi toliko ne držimo do sebe..Kad bi tako nešto Slovenci imali - pa iz Amerike bi dolazili turisti u obilazak..

Posle svega, i Kalemegdan mi sa svim manama izgleda kao rajska bašta..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657947#p657947:3ix5cgod je napisao(la):
Хаеул » 07 Sep 2019, 20:00[/url]":3ix5cgod]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657939#p657939:3ix5cgod je napisao(la):
dra.gan » 08 Сеп 2019 02:37[/url]":3ix5cgod]Имамо новчана, али не сва средства за сређивање.
О каквим тачно средствима говорите?

Јер, ако имамо новчана средства, онда се и сва друга дају прибавити. То, ваљда, и јесте једна од основних сврха новчаних средстава.
Говорим Вам о материјалу.
 
Jel zna neko šta je ovo gorelo na Kalemegdanu pre par noći?
Znam da ovoga nije bilo pre žurke u Barutani u sredu jer sam te večeri prošao tuda.
A onda se odjednom pojavilo u nekom momentu od tada. Hmmm... :x
 
Neko se zezao sa pirotehnikom. Tražio sam vest u novinama, nema.
 
Vidi se da je trava na padini žuta i suva, ne potpuno, ali nedostaje samo jači plamen ili izvor toplote, jači od bačenog opuška.
Ne čudi me... kako danas bukvalno svako može da kupi vatromet i da ga ispaljuje kad hoće i gde hoće i koliko hoće. samo je pitanje dana kada će da neko izavove požar... u zgradi, na Adi... na Kalemegdanu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658064#p658064:3ekd0tun je napisao(la):
dra.gan » 08 Сеп 2019 07:23[/url]":3ekd0tun]
Говорим Вам о материјалу.
Па, ваљда је једна од основних сврха новчаних средстава набавка материјала.

Да ли хоћете да кажете да више нема одговарајућег камена?
 
Vrh