Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Zar je ovo prva zurka koja je pravljena na ovom mestu kod kule?
Znam da narodnjaci obicno nista ne izmisle prvi, nego kopiraju i du tamo gde je vec napravljen "hajp".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871483#p871483:1n44lwzq je napisao(la):
Drakche » 13 Aug 2021 12:57 pm[/url]":1n44lwzq]Zar je ovo prva zurka koja je pravljena na ovom mestu kod kule?
Znam da narodnjaci obicno nista ne izmisle prvi, nego kopiraju i du tamo gde je vec napravljen "hajp".


Pošto je ovo izgleda forum samo za "vizuelne tipove" a otvorila se nova strana, da ponovim sliku

E8ksBY_XMAYDJkL

Možda nije prva žurka, ali je prvi put da je neko okačio ogroman poster razgolićene raskrečene "starlete" na - vojničku grobnicu.
Hajdemo - novi pokušaji žmurenja, okretanja glave, guranja glave u pesak, razvodnjavanja i relativizovanja....
 
Нећу да браним ове старлете, али очигледно су необразоване и немају појма да је ова кула гробница војника који су погинули у однрани Београда 1915. Највећа срамота иде на терет надлежних који су ово дозволили - менаџменту града и ЈКП Београдска тврђава. Мада не чуди ме ништа кад се сетим младе Андреје Радуловић задужене за споменике.
 
Aaaa, zato je to veče i Pobednik bio posebno raspoložen:
20210811_203706.jpg

Jbg, ja bih bio prilično šokiran i da je uopšte neko nekoga pitao za bilo kakvu dozvolu!
 
Oдлично показује наш однос према онима који су крв испустили за слободу ове земље, да би после кураве прадавале ту исту крв. Свака част!
 
Ma ne opravdavam nista, vec mi je uvek sumnjivo kada u fokus dodju golisave folk pevacice, a drugi prodju neprimeceni. Odmah pored je terasa na kojoj su stalno zurke.

Ovo sto je okaceno na jaksicevoj kuli jeste preslo granicu, to bez sumnje. Kriv je onaj koji je to dozvolio, ali i svi koji su pomagali u organizaciji zurke, jer su trebali da znaju bolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871499#p871499:1hcai3k1 je napisao(la):
Прле » 13 Aug 2021 01:51 pm[/url]":1hcai3k1]Oдлично показује наш однос према онима који су крв испустили за слободу ове земље, да би после кураве прадавале ту исту крв. Свака част!


Ne. Greška.
Osim ako kada kažeš "naš" samoga sebe svrstavaš među njih.

Ja sa ovim nemam ama išta, ja nisam deo "njih".
Oni i ja nismo "mi".
Njihovo viđenje patriotizma je šuplje srbovanje, kafansko urlikanje, isticanje simbola gde im i jeste i nije mesto, ogromni spomenici u inat neistomišljenicima...hajka na izmišljene izdajnike... dobrovojoni davaoci - tuđe krvi. A ljudi, socijalna politika, priroda, čist vazduh, pijaća voda... pa i obeležja onim koji su umirali u nekom blatu za slobodu naroda .... to bre njih ne zanima.
Samo da zgrabe što više, da se ugrade, da prevare, otmu...
Kao što ovako gaze preko mrtvih branilaca Beograda, tako gaze i žive ljude danas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871500#p871500:3ny5s7r6 je napisao(la):
Drakche » 13 Aug 2021 01:53 pm[/url]":3ny5s7r6]Ma ne opravdavam nista, vec mi je uvek sumnjivo kada u fokus dodju golisave folk pevacice, a drugi prodju neprimeceni. Odmah pored je terasa na kojoj su stalno zurke.

Ovo sto je okaceno na jaksicevoj kuli jeste preslo granicu, to bez sumnje. Kriv je onaj koji je to dozvolio, ali i svi koji su pomagali u organizaciji zurke, jer su trebali da znaju bolje.

Pogrešna stvar ti je "sumnjiva". Ove guske nisu u stanju da organizuju ni odlazak na pijacu, a ne ovakav događaj. Naravno da je ovo osmislio neko em blizak vovim lastima, em operisan od bilo kakvog morala (što i ide zajedno jedno sa drugim).
 
Ја знам да једном обезбеђење парка није дало да уђе војни камион који је пошао у музеј по неке експонате за неку изложбу. Значи неко је морао макар рампу да подигне да се унесе ова турбо фолк сценографија самозване диве.
 
Па наш, ако ћутимо и пустимо да ово прође. Значи да смо сагласни и да смо исти. Ја протестујем, већ сам им написао писмо. Форма на сајту не ради, ко хоће нека пише на пошту office@jpbt.rs
 
Relja, ne moras uvek u prvoj recenici svakom reci da apsolutno nije u pravu :laugh:
Slazem se da ovo u startu nije smelo dobiti dozvolu od bilo koga, ali isto tako smatram da mi kao pojedinci takodje moramo biti odgovorni, ako ne jos odgovorniji, od onih koji su ovo odobrili. Ako vec "ja" nemam znanje i svest, imam gomilu ljudi pored sebe koji ce mi reci zasto je pogresno to sto radim. Meni je to normalno, ali ocito da u ovom slucaju nikoga nije bilo briga.
 
Послао сам протестно писмо управи Београдске тврђаве и добио следећи одговор:
 

Prilozi

  • PGP.jpg
    PGP.jpg
    509 KB · Pregleda: 1.196
Svaka čast na trudu, i lepo od njih što "nisu odobrili", kako kažu...

Ali... da li su zvali policiju, komunalnu... jesu li podneli krivičnu prijavu protiv organizatora...kako je ova "scenografija" prošla kapiju na ulazu u tvrđavu...?
Ipak su oni ti koji treba da se "staraju" o tom "kulturnom dobru od izuzetnog značaja"...

Sa jedne strane, da, oseća se da je osoba koja ti je odgovorila zgađena i revoltirana isto kao i mi, sa druge strane... da se ne prave malo... nevešti, da ne uoptrebim neku uvredlljivu reč?
 
Мислим да је време да се затвори тераса.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=871893#p871893:c9abenb9 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 15 Aug 2021 02:54 pm[/url]":c9abenb9]https://www.novosti.rs/amp/scena/poznati/1027111/skrnavljenje-bez-nase-dozvole-beogradska-tvrdjava-posle-neprimerene-proslave-rodjendana-milice-pavlovic

Kalemegdanska terasa je izgleda dala dozvolu.


To je odprilike kao da je "Cunami" dao dozvolu za postavljanje splavova....

Restoran nije exteritorija na kojoj ne važe naši zakoni i propisi i to što restoran postoji na tom prostoru ne znači da su objekti izuzeti iz nadležnosti ovog JP. Još jednom - scenografija je prošla rampu na ulazu u tvrđavu. Osim toga, za obična kolica za prodaju kokica na prostoru u nadležnosti JP postoji procedura kako se dobija dozvola i gde smeju da budu postavljena... sve to ima i na njihovom sajtu...
Ili je u pitanju - korupcija, ili nemaju hrabrosti da se suprotstave srknavljenju spomenika. Uzalud sve one rekonstrukcije, devalvirali su sami sebe na samo još jedno državno preduzeće za primanje plata iz budžeta.
 
Тараса би могла да попије казну, а још боље одузимање лиценце.
 
Pevaljke i starlete u narodu su dobile sakralni status.
Vecini su one veznije (recimo "Majka Ceca") od kostiju mrtvih heroja.
 
Наравно ништа од било какве одговорности или казне неће бити...
Да је ико икада за било шта одговарао овде, не би се данас тако понашали...

Када Министарство заштите животне средине може да НЕ БУДЕ одговорно за пожар у Винчи и тровање Београда, како би Београдска тврђава одговарала за нешто што се дешава у Београдској тврђави?
 
ovo nije prvi put da rade ovakve stvari ali su sada stvarno prešli granicu. skoro svake nedelje ukrašavaju ovaj deo za razme svadbe i proslave....ali su sada prvi put stavili vaginu u razmeri 50:1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh