Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Срамотан детаљ на тврђави у дино парку. :rant: :bash: :notok:
 
Ako ovo nije provokacija ja ne znam sta je.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Капирам...као мазнули таблу са границе? Али што је не префарбаше? Где су сада улични уметници и цртачи? :o
 
A zašto tako reagujete? :D
Maznuli tablu, doneli u Beograd, isekli, obrnuli naopačke i koriste kao tarabu.
Realno, za bolje i nije.

Možemo da diskutujemo koliko je zaista dobar štos, da li je takvom humoru ili "humoru" mesto na tvrđavi, meni je ovo više za neki svinjac.
Meni ovo najviše liči na neuspeli i neshvaćeni "radikalski" humor iz 90-tih.
 
Filmska ekipa je danas bila oko dino parka, snimali su neke akcione scene sa puno specijalaca, kola hitne pomoći... Možda da je taj šiptarski panel bio deo njihove filmske scenografije? Jedva me pustiše da prođem do mosta ispred kapije kod Sahat kule:

 
Та табла је са друге стране са натписом Дино бар, биће да је сценарио мазнута па искоришћена најреалнији али и та аљкавост је недопустива за Калемегдан и тврђаву.
 
Prijavio sam Beokomu tu tablu, stigao mi je odgovor od JP Beogradska tvrđava:
35441298cf1f1d7207e8970433208656.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Уместо жичаре, могли би да пораде на Победнику.
 
Ja se tako plašim najavljene rekonstrukcije Pobednika. Jeste sve to u lošem stanju, ali imam osećaj da će to da traje barem godinu dana.

Da li su počeli da rade nešto konkretno na Velikim stepenicama?
 
Најгорња је из 1931, а предзадња из 1938. Приметно је одсуство платоа, а и дрво поред заклања потпуно победника.
 
Da li u toj seriji možda imaš i koji kadar sklupture poznate kao "Molitva" Frana Kršinića koja je pre rata stajala na mestu današnje grobnice narodnih heroja?
 
То би требало да је негде овде претпостављам. Имате икакву фотку како кип изгледа?
 
Прегледао сам и на жалост, ништа. као да су сви игнорисали тај кип и уопште кутак. За утеху, нешто пар занимљивих снимака. Ране 30.
 
Ove ogradice oko klupa mogli bi da urade ponovo negdje fino bi izgledalo kad zaraste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612436#p612436:bouqpi8g je napisao(la):
Каулиак » 29 Mar 2019 06:23 pm[/url]":bouqpi8g]Прегледао сам и на жалост, ништа. као да су сви игнорисали тај кип и уопште кутак. За утеху, нешто пар занимљивих снимака. Ране 30.
file.php

file.php

file.php

file.php

Nema veze, hvala puno.

edit - forumska skripta izmešala redosled fotografija...

Na poslednjoj fotografiji, desno, vidi se ograda od "Kajzerove klupe", postavljene na mestu sa kojeg je nemački car Vilhelm II posmatrao ušće i Donji grad 1916. Valjda su okupatori hteli da naglase značaj tog događaja za neku njihovu verziju istorije. Ne znam zašto, ali mislim da su je naši zadržali čisto iz vica. Rekao bih da je uklonjena zbog izgranje onog bunkera posle 1948., njeni delovi i dalje stoje razbacani kod zgrade ZZSKGB.

A na pretposlednjoj se vidi pukotina na zidu. Proradilo klizište i taj deo platoa je uklonjen i park je pojednostavljen.
 
Nesto i na vrijeme da urade ali jedna ugradjena daska kao da je vec malo rascvjetala plus spojevi da li su u istoj ravni
 
Mostić je OK.


Nego, kada su uklonjene one dve "uvek zauzete klupe" koje gledaju na ušće, na onoj ledini ispred Kralj kapije?
 
Vrh