Šta je novo?

Beogradska predizborna kampanja 2014.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko, al videcemo :)

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Unakazio do kraja seceranu kao i jos par firmi kao novi autoput itd
 
Pazi nije tesko ali cesto su namjerno vodjene u tom pravcu jednu firmu iz kraljeva stecajni upravnik je vratio da posluje konsolidovoa a onda su dosli oni sto su bacili oko poceli da pritskaju ko mu je dozvolio da spasi firmu ,jedva su se izvukli samo zato sto su radnici bili slozni
 
Znam, imam prijatelja koji je lično gledao kako nekoliko firmi biva privatizovano da bi se sve svelo na prodaju zemljišta za izgradnju. Radnici bez posla, gazda kupi avion. I ljubavnici bundu. Jagnjeća brigada u tranziciji.

Može li se negde doći do informacija za šećeranu i novi autoput?
Ali da nisu iz Kurira.
:)
 
Ono što je meni u početku ličilo na zezanje postalo je stvarnost. Igor Brakus (jedan od naših najmaštovitijih radio voditelja) je predao listu za beogradske izbore i ista je prihvaćena.

brakus-izbori2014-sajtbrakus.jpg


Sad bar imam za koga da glasam, možda i zbog sledeće izjave:

GP"JESTE SVEjeDNO"obaveštava da se odrekao prava na nadoknadu troškova kampanje,jer ne želi da novac gradjana troši u besmislene svrhe.
 
Optuzivati da je stecajni upravnik kriv za propast firme , je kao kada bi hirurga otpuzili da je kriv sto se pacijent razboleo i mora hitno da se operishe ili optuziti sudiju jer je ubica lisio zivota nekoga.

Posao stecajnog upravnika je da provede zakonom propisani stecajni postupak sa glavnim zadatkom da se poverioci namire(poverioci najceshce iniciraju stecajn postupak zbog nelikvidnosti i nesolventnosti firme da placa svoje obaveze)

Krivica je u 99% slucajeva kod lopova i nesposobnih koji su vodili firmu i doveli je do toga da se radnicima mesecima i godinama ne isplacuju plate, drzavi porez, poveriocima dugovi.
 
Poredjenje sa sudijom i hirurgom ti je lose ,nova autoput je mogla da proda samo dio zemljista i da izadje iz stecaja a ne sve ekskluzivne lokacije koje je imala
Evo ti primejr beka koji je prodao plac ispod kalemegdana , namirio sve povjerioce u potpunosti ,isplatio radnnike ostalo im jos 10 mil e na racunu ,jos snjima urpoavlja stecajni upravnik ,i vec je par puta stavljo na prodaju njihopv robnu kucu u knezu bez uspjeha .
I ono naj vaznije zasto pojedini stecajni upravnici imaju po 30 stecajeva a neki 1 ili nijedan
Sad mi reci da moze da jedna osoba vodi kako treba 30 stecajeva a pritom drasticno uveca svoju imovinu
 
direktor":2wu264vi je napisao(la):
I ono naj vaznije zasto pojedini stecajni upravnici imaju po 30 stecajeva a neki 1 ili nijedan

Zato što neki stečajni upravnici imaju deset zaposlenih:

http://blog.b92.net/text/17733/Sta-je-p ... upravnika/

direktor":2wu264vi je napisao(la):
Sad mi reci da moze da jedna osoba vodi kako treba 30 stecajeva a pritom drasticno uveca svoju imovinu

Ne razumem baš jasno rečenicu, ali ajde da pretpostavimo da hoćeš da kažeš da se neko opasno okoristio kao stečajni upravnik.
Ko, koliko predmeta, koliko para, i daj proverljivu informaciju o tome. I objasni zašto nije pao u "Borbi protiv korupcije".
Opet, molim da to ne budu informacije iz "kredibilnih" medija tipa Informer, Kurir...

Danas je u Srbiji moguće napisati svašta, to ne mora imati nikakve veze sa istinom, i ništa se zbog toga neće desiti ni novinaru, ni mediju koji takvu svinjariju objavi.
Seća li se neko priče o roditeljima male Tijane.
Najskandaloznije je da su tzv. pristojni mediji tipa B92 preneli tu vest bez svoje provere.
Pisanje/slikanje o "Beogradu na vodi" je novi primer:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=818569
Kao informativna služba Aleksandra Vučića.
Ne primećuje se da se novinar makar počešao po glavi. Jok, copy-paste.

Srećom, bar im se za Kurir upalila crvena lampica, pa ne prenose njihove predizborne laži.
 
Dusane blic je svojevremeno pisao o stecajnim upravnicima ,nasiroko trenutno nemam vremena da kopam tekst ,nisam u bg jedva stizem da ispratim sta se radi na forumu
 
Ma svako može da ima svoj neki program(koji može i da nam se sviđa) ali druga je stvar šta je realno i da li je taj čovek kapacitet za ostvarivanje nekih stvari koje se ne mogu rešiti već decenijama? Molio bih da mi neko objasni zašto bi se uspešan inženjer u tim godinama vraćao u Srbiju i svesno odabirao da radi blatnjave poslove stečajnog upravnika(položiš ispit za stečajnog i to je to) a sam priča o tome kako ga sad bacaju u blato? U krajnjem slučaju čovek je izdao svog vođu i bacio se u krajnje beskrupuloznu borbu ne bi li omirisao makar malo vlasti, što malo govori o njegovom karakteru(krajnje nebitno koga je izdao).

Nije pitanje da li se slažete sa njegovim programom nego da li vi na osnovu ovih premisa procenjujete da je takav čovek tolika veličina koja bi da krajnje inženjerski reši problem koji niko nije uspeo ko zna koliko. Inače me ne zanima da se raspravljam o politici nego je ovo malo drugačija politička priča od uobičajenih klišea na internetu i moja nezavisna procena je da je on jednostavno klasičan političar(za sad u pokušaju) koji se bori za svoje interese i da je u najmanju ruku loš čovek.
 
ftj":xooqs2jb je napisao(la):
Ma svako može da ima svoj neki program(koji može i da nam se sviđa) ali druga je stvar šta je realno i da li je taj čovek kapacitet za ostvarivanje nekih stvari koje se ne mogu rešiti već decenijama? Molio bih da mi neko objasni zašto bi se uspešan inženjer u tim godinama vraćao u Srbiju i svesno odabirao da radi blatnjave poslove stečajnog upravnika(položiš ispit za stečajnog i to je to) a sam priča o tome kako ga sad bacaju u blato? U krajnjem slučaju čovek je izdao svog vođu i bacio se u krajnje beskrupuloznu borbu ne bi li omirisao makar malo vlasti, što malo govori o njegovom karakteru(krajnje nebitno koga je izdao).

Nije pitanje da li se slažete sa njegovim programom nego da li vi na osnovu ovih premisa procenjujete da je takav čovek tolika veličina koja bi da krajnje inženjerski reši problem koji niko nije uspeo ko zna koliko. Inače me ne zanima da se raspravljam o politici nego je ovo malo drugačija politička priča od uobičajenih klišea na internetu i moja nezavisna procena je da je on jednostavno klasičan političar(za sad u pokušaju) koji se bori za svoje interese i da je u najmanju ruku loš čovek.

Zašto se vratio u Srbiju: Ma bu****, deca počela da zaboravljaju jezik, pa se vratio, dopalo mu se da živi u Srbiji, moron. Ko bi još ovde želeo da živi. Ja stvarno ne razumem ove obrazovane ljude, šta im vredi obrazovanje, ma najbolje da svi odu, da im vidimo leđa.

Vučić nikad nije bio njegov vođa, Radulović nije bio ćlan SNS, ušao je u vladu po Vučićevom pozivu, kao neko ko je ono što je u vladi radio, radio u skladu sa onim što piše i govori javno od 2006. Treba se bar malo obavestiti, pa onda zaključivati.

Deluje kao bolji čovek od većine moralnih gromada koje su zadnjih deset godina vodile ovu zemlju u sveopšti raspad sistema. Na osnovu onoga što je radio i govorio zadnjih nekoliko meseci, ja sam spreman da ga podržim, kao što već jesam volontiranjem u skupljanju potpisa za izlazak na izbore.
 
http://blog.b92.net/text/23841/Predizborna-anketa-v-20/

Nova detaljna anketa na B92 blogu, nije reprezantivna u smislu cele Srbije, vecina glasaca je koliko vidim srednjih godina, obrazavana, vecinom se informishe na internetu. dobra je jer se moze uporediti statistika glasanja na proslim izborima za DS, LDP, Beli listici i sada kada ima 5 opcija DS,NDS, Dosta je bilo, LDP, Beli listici.
 
Evo kako je menadzerska perjanica zutog tajkunskog udruzenja surovala sa Bekom i Miskovicem i stitila njihove interese:



DOKAZ: Kako su Beko i Mišković davali naloge Đilasu!

Politika 11:14, 10.03.2014.

Autor: Ljubinka Mijušković,Foto: Marina Lopičić


Lider DS Memorandum između „Luke“ i Grada potpisao istog dana kad mu je i poslat iako se samo urgentne stvari, kao što je uvođenje vanredne situacije, potpisuju tako hitno i bez saglasnosti Skupštine

dragan-dilas-1394404846-.jpg


BEOGRAD - Mišković, pa potop!
Dragan Đilas, lider DS, slepo je izvršavao naređenja vlasnika „Luke Beograd“ Miroslava Miškovića i Milana Beka u vreme dok je bio na funkciji gradonačelnika, a Grad u sporu sa ovom kompanijom. U prilog tome govori Memorandum o razumevanju, koji su „Luka Beograd“ i Grad potpisali u martu 2009. godine, a koji je bivši gradonačelnik parafirao istog dana kada su mu ga vlasnici „Luke“ poslali!

Mimo procedure

Prema rečima našeg izvora iz stručne službe gradske uprave, samo se hitne stvari, kao što su uvođenje vanredne situacije u Gradu, potpisuju urgentno, a ostali dokumenti prolaze proceduru koja traje minimum dva do tri dana!

Tim ugovorom, kako je Kurir već pisao, Đilas je interese „Luke“ izjednačio sa interesima Grada i omogućio im nesmetano korišćenje zemljišta koje je predmet spora u trenutku kada spor traje i kada Grad dobija presude u svoju korist!

- To znači da je Dragan Đilas svoju servilnost prema Miškoviću i Beku izjednačio sa elementarnim nepogodama! Neuobičajeno je da se dokument potpisuje istog dana, postoji procedura koja iziskuje minimum dva do tri dana.

I to ako je dokument hitan! Ako nije, procedura traje obično oko 15 dana! „Luka“ je potpisala Memorandum 18. marta 2009. godine, a dan kasnije, 19. marta, Đilas je primio dokument. Istog dana kada mu je Memorandum uručen Đilas je brže-bože stavio svoj potpis iako je znao da je pre toga morao da traži saglasnost Skupštine grada! - kaže izvor našeg lista iz stručne službe gradske uprave i dodaje:

- Đilas je tajno potpisao dokument i tako izigrao gradski organ i prekršio Statut grada.
Na Memorandumu je pored Đilasovog potpisa i njegov lični pečat - pečat gradonačelnika, broj 1.

Ravnopravni partneri

Podsetimo, bivši gradonačelnik je ovim memorandumom „Luku Beograd“ podigao na nivo ravnopravnog partnera i izjednačio njen privatni interes s interesom Beograda. „Luka“ je kao svoj interes za potpisivanje ovog memoranduma navela obavljanje delatnosti i izgradnju planiranih objekata i da kao partner Grada nesmetano koristi zemljište koje se nalazi u njenom kompleksu. Sa druge strane, Grad je kao svoj interes za potpisivanje ovog dokumenta naveo afirmaciju principa dogovora kao princip budućnosti u radu gradske uprave?!

dragan-dilas-luka-beogra.jpg


dragan-dilas-luka-beogra.jpg


dragan-dilas-luka-beogra.jpg


miroslav-miskovic-milan-.jpg


Imali moćnog slugu...Mišković i Beko Imali moćnog slugu...Mišković i Beko

Kuzmanović, DS:
JA TO NIKAD NE BIH POTPISAO

Bivši predsednik opštine Vračar Branimir Kuzmanović, inače član DS, na pitanje da li bi on Memorandum između „Luke“ i Grada potpisao na dan kada je taj ugovor i dobio kaže:
- Svaki sporazum koji ima neki obligacioni odnos išao bi prvo u pravobranilaštvo. On navodi da je kao predsednik ove opštine, neke papire morao da potpisuje dan za dan, ali samo ako je taj termin bio poslednji rok i ako su zahtevali urgentnost. U svakom drugom slučaju, kako navodi, morali su da prođu proceduru.

Ćute
OD ĐILASA NI GLASA

Konkretna pitanja poslali smo Draganu Đilasu preko njegovog portparola Ivana Nikolića putem SMS poruke, ali odgovore do zaključenja broja nismo dobili.
 
Да имаш имало информација (и мозга) знао би да је Ђилас први човек који је оспорио Мишковићу и Беку право да земљиште Луке третирају као сопствено грађевинско земљиште. Али ти си усуд БеоБилда, страначки бот који уместо сопственог мишљења на ове стране пласираш Курирово ђубре.
 
alo sizif oladi malo jel im 'kurir' ukrao vise od 30% glasova?
 
Ја ти рекох чињеницу. Град и Лука (Беко и Мишко) су почели да се туже кад је Ђилас први јавно оспорио овој двојици право да без накнаде зидају на појасу пре и после Панчевачког моста. Месецима и годинама је трајало то надгорњавање. И управо захваљујући Ђиласу тајкуни нису успели да направе бесплатну конверзију земљишта у грађевинско и до дан данас на појасу који је већи од Града на води нису сазидали ни један квадрат. Тога нема у тексту теби омиљеног гласила које већ две пуне године, из дана у дан пљује по овом човеку. А ми, захваљујући теби, то читамо.
Нема потребе да скачемо с теме на тему. Разлози пада популарности демократа су бројни. Од одговорности Тадића и Ђиласа и дела људи око њих, до дејства бесомучне пропаганде таблоида и тролова попут тебе. За то што ти радиш на овом форуму постоје само два објашњења- или немаш морала, или немаш мозга.
 
Nebojsa":256tjtyf je napisao(la):
alo sizif oladi malo jel im 'kurir' ukrao vise od 30% glasova?

Na sta mislish kada si rekao ukrao 30% glasova?

P. S Anketa na b92 blogu vec presla 2300 glasova , duplo vishe nego ovi profesionalni anketari, samo sto naravno nije reprezentavni uzorak Srbije , ali rezultati su i za mene veliko iznenadjenje


http://blog.b92.net/text/23841/Predizborna-anketa-v-20/
 
Nije preterano iznenađenje.

Odziv za Radulovića među mojim kolegama, što u firmi, što u struci, je neverovatan, do te mere da znam samo jednog etfovca koji je protiv, a to je čovek koji je teoretičar zavere :)

s druge strane, ovde nema najbitnijeg dela biračkog tela, onog koji najčešće izlazi, misli da je ateizam zlo (ovde je 40% ateista), radi u javnom sektoru i na internetu prati koja pevačica je počastila fanove slikom u toplesu.
 
U mom okruzenju je slican slucaj mada vecinom su obrazovani glasaca iz BGa i NS-a i ili su privatnici ili rade u privatnim firmama.
Ono sto mi je najvece iznenadjenje je energija koju ulazu iako nemaju nikakvu korist , da prenesu ideju drugima i lobiraju da se glasa za Dosta je bilo. Da li je to slucaj i na tvom uzorku?

Mada opet mi je neverovatno da na tako velikom uzorku od sada vec preko 2600ljudi ima preko 56% glasova, ocekivao sam oko 30-40%. Zanimljivo je videti odakle Restartu dolaze glasovi , moze se videti kako ti isti ljudi su glasali 2012god.
LDP-u su smanjili glasove sa 15% na 2.9%(sto mi je moram priznati mnogo drago)
Beli listici pad sa 18.1% na 4.5%
Neizasli pad sa sa 28% na 8%
DS pad sa 21.2 na 12.5% (odvojeni Tadic 1.7%)
SNS pad sa 5.6% na 2.9%
URS pad sa 2% na 0.6%

P.S Meni licno je od Sase Radulovica bolji 2. covek pokreta profa Dusan Pavlovic, (posle jucerasnjeg intervjua je moja keva resila da ne glasa za Tadica nego za Dosta je bilo)

http://www.b92.net/video/kaziprst.php?y ... _id=822196
 
Мислим да форум има нека ограничења кад је реч о економској пропаганди - конкретно, рекламирању еминентрног трач-листа "Курир".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh