Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

Pozdrav!

Ima li neko prognozu koliko bi mogle da porastu cene sranova u blizini ovog trznog centra (npr.na udaljenosti do 1 km)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564504#p564504:9d0n9hzy je napisao(la):
dejo2000 » 03 Sep 2018 02:43 pm[/url]":9d0n9hzy]Pozdrav!

Ima li neko prognozu koliko bi mogle da porastu cene sranova u blizini ovog trznog centra (npr.na udaljenosti do 1 km)?

Zanimljivo pitanje, u nastavku moje razmisljanje na ovu temu. Na cenu kvadrata kao sto znamo utice ponuda i traznja, a na traznju razni faktori od kojih bih - po mom misljenju - izdvojio lokaciju, dostupnu infrastrukturu i sam objekat (starost, tip i kvaliet gradnje). Izgradnja trznog centra utice na infrastrukturu (u pogledu komercijalnih sadrzaja koji tom kraju objektivno nedostaju). Lokacijski posmatrano taj kraj ima tri celine:

Deo sa "donje" strane Vojislava Ilica tj potez oivicen ulicama Krusevacka - Gospodara Vuvica - Vojislava Ilica - Ustanicka, koji ima solidnu infrastrukturu (javni prevoz, skole, gimnazije, zelene povrsine, izlaz na autoput) i tu ima dosta malih novogradnji. Glavni problem atraktivnosti je blizina zatvora. Najveci uticaj na cene ocekujem u ovom delu, 5 do maksimum 10% i to samo za novogradnje.

Deo desno od ovog objekta uz Ustanicku (fakticki Konjarnik) su uglavnom starije stambene zgrade, ne ocekujem neko vece pomeranje cena ovde.

Deo sa "gornje" strane Vojislava Ilica (ka BKA), Uciteljsko Naselje, je tipicno ogledalo svega negativnog sto se desavalo u urbanizmu i gradjevini u Srba. Ovde ne ocekujem neko preterano pomeranje cena, jer je sama lokacija nazalost dugorocno unistena ljudskim nemarom.
 
Da, umalo da zaboravim. Najviše mislim da će “profitirati” relativno lepi deo iznad vojislava ilića, od krsta do cvetkove pijace (ispod liona). Tu ima lepih i kvalitetnih novogradnji, a ovaj TC im neće biti daleko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564519#p564519:umv0xfck je napisao(la):
srdjan » Pon Sep 03, 2018 3:26 pm[/url]":umv0xfck]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564504#p564504:umv0xfck je napisao(la):
dejo2000 » 03 Sep 2018 02:43 pm[/url]":umv0xfck]Pozdrav!

Ima li neko prognozu koliko bi mogle da porastu cene sranova u blizini ovog trznog centra (npr.na udaljenosti do 1 km)?

Zanimljivo pitanje, u nastavku moje razmisljanje na ovu temu. Na cenu kvadrata kao sto znamo utice ponuda i traznja, a na traznju razni faktori od kojih bih - po mom misljenju - izdvojio lokaciju, dostupnu infrastrukturu i sam objekat (starost, tip i kvaliet gradnje). Izgradnja trznog centra utice na infrastrukturu (u pogledu komercijalnih sadrzaja koji tom kraju objektivno nedostaju). Lokacijski posmatrano taj kraj ima tri celine:

Deo sa "donje" strane Vojislava Ilica tj potez oivicen ulicama Krusevacka - Gospodara Vuvica - Vojislava Ilica - Ustanicka, koji ima solidnu infrastrukturu (javni prevoz, skole, gimnazije, zelene povrsine, izlaz na autoput) i tu ima dosta malih novogradnji. Glavni problem atraktivnosti je blizina zatvora. Najveci uticaj na cene ocekujem u ovom delu, 5 do maksimum 10% i to samo za novogradnje.

Deo desno od ovog objekta uz Ustanicku (fakticki Konjarnik) su uglavnom starije stambene zgrade, ne ocekujem neko vece pomeranje cena ovde.

Deo sa "gornje" strane Vojislava Ilica (ka BKA), Uciteljsko Naselje, je tipicno ogledalo svega negativnog sto se desavalo u urbanizmu i gradjevini u Srba. Ovde ne ocekujem neko preterano pomeranje cena, jer je sama lokacija nazalost dugorocno unistena ljudskim nemarom.
Moja je prognoza da ce najvise profitirati deo iznad lidla, raskrsnica V.Ilica i Ustanicke, upravo usled dobre povezanosti, zgrade su relativno nove iz 70 tih. Koliko sam pratio tu je bila cena m2 oko 1200€. Iz prakse, izgradnja Delt centra u J.Gagarina je povecala cene stanova oko 10% do 15%, ali je bio Belvil kao konkurencija.
Ovde toga nema, a nema ni slobodnih placeva. Znam da je 2013 u zgradi preko puta novog trznog centra cena m2 bila 2000€ + pdv (drugar kupio), sto je previsoko.
Bilo bi zanimljivo izracunati koliko ovolika investicija (100 m), povecava cene starogradnje u radijusu od 500-600 m....
 
Za 10 dana nestade fabrika ko da je nikad nije ni bilo.
 
Остао и патрљак од сервиса, осим ако то нису у току дана разговали, јутрос је стајао
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566362#p566362:17lnmstl je napisao(la):
SRBO » Mon Sep 10, 2018 2:24 pm[/url]":17lnmstl]Остао и патрљак од сервиса, осим ако то нису у току дана разговали, јутрос је стајао
Čuh da ga za sada neće ni dirati.
 
Сервис су начели још прошле недеље

Јако чудно како је поравнато све. Сад само треба део уз Петра Бајаловића, онај остатак Метала, да се уради нешто и биће фино
 
Nije najbolji ugao, ali se vidi da su očistili ovaj prostor gde je bilo više kamiona na slikama iznad.

 
Da li neko zna da li je u ovoj zgradi bilo azbesta. Nadam se da nije. Bilo je puno prasine.
 
Vrh