Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

Mozes okaciti fotke ostale propale indistrije u temu o industriji .Ja volim takodje da obidjem pokojnu industriju
Sa jedne zgrade davida paica su poskidali prozore i on ce uskoro da ide pod mac
 
Ljudi, govorim kao neko ko zna dosta bivših zaposlenih iz IPM-a (što porodično, što po prijateljskoj liniji): fabrika nije ništa ozbiljno proizvodila od druge polovine 1980ih. Od početka 1990ih je krenula priča o prinudnim odmorima, bilo je, doduše, tu i tamo nekih "projekata" (uglavnom po narudžbini, za skandinavske zemlje itd.). Do kraja decenije je postalo jasno da tu nikakve industrije više neće biti. Svi koji su se zapošljavali u to neko vreme su dolazili da bi im "išao staž", završavali su svoj posao (stručno usavršavanje, magisterijum i sl.) i tražili bolja mesta. Javašluk je posebna priča: bilo je tu "iznošenja mašina" i nošenje dotičnih u novoosnovane privatne radionice, koketiranja sa novopečenim bogatašima,... Jedan direktor je sredinom 1990ih godina izgubio šleper u vlasništvu firme. Hej bre!
Ukratko, nije IPM propao ni pre 5, ni pre 10 godina, propao je sa SFRJ. Kraj priče.
 
2fi42d.jpg


Vajzli spiking Travolta. :D Evo imamo potvrdu i od nekog ko je direktno upućen u (nekadašnje) poslovanje firme i fabrike. Ipak je sve to odavno u finansijskoj komi, ovo je samo bilo isključivanje sa aparata.

Direttore, obišao sam svašta nešto al retko kad sam slikao. Beše to i u vreme kad sam imao stariji telefon. Kad iskopam opet neku arhivu, okačiću na drugim temama. :)
 
Zapravo, IPM je (čak i kada je prestao da radi) ostao baza izuzetnih inženjera, to su ljudi koji su bili u srednjoj i kasnoj mladosti kada je počela kriza. Uglavnom su do pre par godina ostali prijavljeni u firmi da dočekaju penziju, a radili su "po pozivu" razne projekte. To, već, jeste šteta. Ali, to je generacijska šteta cele zemlje.
 
Najcrnje je sto sa tim inzinjerima umire i industrisko znanje i sposobnost da se nesto novo napravi pokrene
Cudi me da niko nije preuzeo liniju za pravljenje mehanizma za automacko zatvaranje vrata diplomat ili nekih drugih stvari oni su radili pumpe visokog pritiska za imt i imr i druge .Sankcije i vese 90te su dotkle sve neke i bombardovanje .Propast i nerad jednog vuce druge za sobom
 
130'000 m2 bruto površine (GBA) od ovog MPC tržnog centra kod Konjarnika
je interesantno skoro toliko veliko kao
143'000 m2 bruto površine (GBA) od BW Galerije u 1. FAZI
https://www.eaglehills.com/sr/our-developments/serbia/belgrade-waterfront/bw-galerija

tako ukoliko ne dođe do 2. Faze od BW Galerije kao što je opisano ovde, na zadnjem postu:
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=20&t=3739rsina

onda bi ovaj tržni centar na Zvezdari
bio skoro veliki kao BW Galerija ;-)

ipak što je u neto površini (GLA)
na papiru puno manji:

od 43'000 m2 (GLA) u MPC Zvezdara
vs.93'000 m2 (GLA) u BW Galerija

uglavno dužina placa na Google Maps mereno
je kod ovog MPC centra oko 270m x 110m
a kod BW Galerije bez garaže 270m x 160m

i obadva će imati 3 sprata.

zanimljivo :)
 
Bruto kvadratura koja se nalazi na sajtu eagle hills-a je nadzemna tj bez podzemnih etaža i bez garaže.
GBA: 300,000 m2
Above ground: 143,000 m2
GLA: 93,000 m2

Da se vratimo na temu ;)
MPC-ov tržni centar na Zvezdari je po prvobitnom planu trebao da bude veći od Ušća tj 154.580m2 GBA od čega 52.660m2 GLA
 
ako dodamo još SuperVero i veliku Lidl prodavnicu
koji su odma pored ovog MPC tržnog centra

onda smo skoro stigli ukupno na istu GLA površinu
kao što je tržni centar na Beogradu na vodi hehe :)
 
A da malo pricamo na srb jeziku manite me engleskih usiljenih skracenica gba i gla srb bre
 
Tačno, nema razloga za engleskim skraćenicama. Bruto građevinska i neto površina. Imamo i mi skraćenicu BGRP ako baš želite. Neto se kaže korisna površina na srpskom.
 
906eb9fb34d81af57b6dc814706f38f3.jpg


Stigle mašine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Требало им је хиљаду година да стварно крену

Занимљиво је како се некако видело да пропада чим су престали са радом потпуно - зграда као да је сама знала да ће је рушити, иако се објективно ништа није измењало (сем што је неко полупао прозоре и посекао зеленило, али и пре тога)

Како год пошто ће ово бити неки ултра мега гига ТЦ биће фино јер ће скочити доста цене некретнина по крају и растерати инвеститоре који се ц*** и довести нормалне - врло битно за овај мој горњи, старији (уџерасти) део насеља

Друга ствар - апсолутно нема потребе да се руши све, може да се реновира и надогради простор

А као треће, то је МПЦ...
 
Bas lepo sto grade ovaj TC. Ovde u kraju nema nista, Aviv park nista specijalno jako losa ponuda.. U Aviv se ovde samo ide po hranu i neke sitnice, a odeca i ostalo svi u Usce idu.. Konacno da zivne taj deo svakako da nije idealno resenje al opet bolje nego da tu zvrji propala industrija. Mogli bi i neki parkic da naprave tu za decu.. Verujem da ce i opstina Zvezdara srediti onu cigan malu kod Velizara Kosanovica i rascistiti onu divlju deponiju.. Ee jadna smo zemlja kad treba da se izgradi ceo trzni centar da se opstina pokrene da sredi nesto. Ajde videcemo daj boze da urede tu malo dole a mozda nam konacno pojacaju 21 tad :wink:
 
Ovo su uglavnom renderi pre redukcije bruto površine.
 
Izgleda vrhunski, šteta što nisu uzeli i ono parče do vojislava ilića gde godinama stoje oni nezavršeni objekti. Vidim da su ih i na render uvrstili, tako da ne očekujem da se tu nešto značajno promeni u budućnosti.

Inače, po renderu je Mis Irbijeve dosta sužena na račun ovog trotoara... Zna li se šta o tome? Ako nešto treba da se radi, trebaće proširenje toj ulici, pogotovo sad.
 
Zna li se kome pripada ta uska parcela uz V. Ilića?. Izgleda da će ti nedovršeni objekti i onaj sakupljač kartona opstati...
Našao sam u katastru, vodi se na neka fizička lica.
 
Тај део између приступног пролаза и Војислава Илића (то је ваљда пре била Војислава Илића пре него што су направили сад овако велику, али то је било пре мене) чека ПДР (као и остатак насеља када се пређе Велизара Косановића, мада то није спречило Лидл). Како год вероватно ће сад да се растерају и да натерају да барем доврше започете објекте
 
Nadam se da nece sa ovako dobrim projektom proci kao Ada Mall
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=558713#p558713:2rc1lla1 je napisao(la):
SRBO » Sub Avg 11, 2018 4:08 pm[/url]":2rc1lla1]Не пратим Аду толико, да ли причаш о томе да су ставили све неке јефтине марке?
Da na to mislim a najvili su ga kao stvarno dobar soping centar.Da ne ponavljam sve sam napisao na temi Ada Mall. :D Ako ovoj soping centar bude pratio ponudu Usca onda mogu da kazem da ce to biti dobar trzni centar.
 
Verovatno će zakupci biti 90% slični onima u Ušću, dovešće možda jedan ili dva nova brenda da bi ispromovisali objekat pred otvaranje.
 
Vrh