Šta je novo?

BEO Shopping Center [ Tržni centar | 130 000m² ]

Dešava se da veličine odeće nisu istovetne i kod jednog proizvođača, dok je kod obuće već mnogo lakše ubosti broj. Ja kupujem relativno mnogo preko interneta, ali garderobu jedino ako je baš jeftino da je mogu prezaliti. Takođe veliki problem sa online kupovinom kod nas su raspale kurirske službe. Dešava se da ih čekam i po 2 nedelje,a kad dođu po pravilu žele da naplate više nego što treba.
 
Nije toliki problem u izboru velicine, koliko u celom sistemu dostave, povracaja, zamene sto rece Dart.
Na Amazonu u SAD porucis danas, sutra stigne, probas velike, isti dan vratis, a dan nakon toga dobijas drugu velicinu. A kod nas 2 nedelje da stigne, pa msm...
 
Сигурно има и тога са пробавањем али цена је кључна, ево ја сам једно време у Аустрији ишао у СпортДајрект само да испробам ствари и онда се вратио кући да наручим са њиховог сајта, јасно је где то води јер роба у радњи не може да буде јефтина као на сајту.

А што се тиче курирских служби поред неких мањкавости нисам приметио да се чека две недеље, наручиш данас они сутра испоруче, наравно у Србији ако је роба то наравно не важи за наручивање из иностранства.
 
Ne znam koga si uzeo kao pandan da stize sutradan, ali svi znamo koliko to traje kod vecine.
Evo taj sport direkt, kod nas factcool. Zaista nemam volje da pisem koje sam sve probleme imao sa njima, evo jedan. Slika Kupaceg i gornjeg i donjeg dela pise kupaci kostim. Stize samo gornji deo, zoves oni imaju neke verzije i averzije koje je mucno i slusati.
Dostava se ceka poprilicno dugo. Shvatam entuzijazam nekih ljudi, ali... Jednostavno daleko smo od SAD, Austrije... Kada budemo shvatili nase probleme krenucemo napred.
 
Не знам шта је то факткул, наручивао сам директно од њих, никакви препродавци, чак је из Енглеске стизало у Србију за неколико дана ако убодеш прави термин, а осим онда када су Поште штрајковале па се посао ПостЕкспреса прелио на друге курирске службе и чекало се по недељу дана увек када наручујем, понављам из Србије, стиже данас за сутра свакаква роба.
 
Izvini, ocigledno moram da nastavim. Ne navodis od koga porucujes? Znas li ti kolika je sada mreza dostave kod nas. Dostavlja i mala kozarska radnja iz Nisa svoje torbe, al opet zavrsi u rukama D-Expresa koji te zove i kaze da sidjes jer, nemas lift, jer je u guzvi, i last but not least ne zna da nadje adresu. Nema tu vise sta da se prica, mozemo se vratiti ovom velelepnom objektu i trosenju novca ovim tempom u njemu jos bar 10 godina.
 
Све курирске службе највише Пост Експресом, Бексом, шта ја знам, и тим Д експресом сећам се само једном да ме из Бекса замолио да сиђем јер је било нешто тешко 20+ кила, једина мана је што мораш да будеш на адреси да не остављају као Амазон испред врата, а што се тиче адресе никада није било проблема јер су бројеви уређени нормално, па не знам да ли си икада тражио адресу у нпр. Кумодражу или Медаковићу и сл. па то ако не знаш људе по имену и презимену нема теорије да нађеш кућу.
 
U Moskvi su radnje to resile odlicno. Narucis recimo obucu, nekoliko modela pa i brojeva ukoliko nisi siguran koji ti odgovara, kurir njihov doveze, probas i uzmes ili ne uzmes sta ti se svidja. Nema nikakvih problema.
Nismo mi jos tu...
 
Meni je kurir POST EXPRESA pre 6 meseci tuznim tonom saopstio da ne zna kako da nadje adresu.
Pritom ne razumem taj tvoj deo o Medakovicu, Kumodrazu, sto to nabrajas? Hoces da kazes da je sad problem ulica Borivoja Stojanovica 3? Ili bilo koja druga na ovom svetu? Ulica je ulica, broj je broj. Ne razumem te stvarno.
 
Assad84":3t92kwrw je napisao(la):
А што се тиче курирских служби поред неких мањкавости нисам приметио да се чека две недеље, наручиш данас они сутра испоруче, наравно у Србији ако је роба то наравно не важи за наручивање из иностранства.

Očigledno nisi imao iskustva u skorije vreme. Ja čekam evo već 10 dana neku belu tehniku iz Tehnomanije preko City expresa. Samo da bih dobio operatera na telefon trebalo mi je sat vremena. A njihov odgovor je da zbog gužve ne mogu ništa obećati,a ako se meni žuri da dođem u njihov centralni magacin i sam preuzmem (kod Aerodroma cca 20km od mene).
Dok mi je Royal izgubio jednu pošiljku,a druga stigla posle 2 nedelje. Dexpres mi je polomio nešto u paketu,a novi sam dobio tek posle 2 meseca i zvanja inspekcije. Kurir iz Beksa mi je više puta pokušao da naplati dodatnih 300-400 dinara (što je praksa i kod ostalih kurira samo u manjem iznosu).
Jedino je postexpres korektan ,ali veći lanci ne sarađuju sa njima.
Izvinjavam se za off topic.
 
Могуће да су у последње време успорили (иако ми је пре две недеље кад сам наручивао стигло данас за сутра) јер сам видео неку репортажу да им се промет кад је почело ванредно стање смањио а онда после пар недеља експлодирао што траје и даље, људи једноставно не желе више ни да иду у гужву било где ако не морају, овако је много лакше.

@dripac28

Ако ниси имао искуства са тражењем адресе на поменутим локацијама, Медаковићу, Кумодражу, Алтини где улице поред бројева имају и делове не вреди ти објашњавати. Сећам се да сам једном тамо случајно срео поштара коме адреса није ништа значила него сам морао да му кажем име и презиме човека и чиме се бави :laugh:
 
Assad84":2es368mh je napisao(la):
Сигурно има и тога са пробавањем али цена је кључна, ево ја сам једно време у Аустрији ишао у СпортДајрект само да испробам ствари и онда се вратио кући да наручим са њиховог сајта, јасно је где то води јер роба у радњи не може да буде јефтина као на сајту.

А што се тиче курирских служби поред неких мањкавости нисам приметио да се чека две недеље, наручиш данас они сутра испоруче, наравно у Србији ако је роба то наравно не важи за наручивање из иностранства.
Majicu iz Fashion&Friendsa sam čekao 13 dana preko CityExpressa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743061#p743061:1ylvh0sr je napisao(la):
Assad84 » 29 Мај 2020 09:14 am[/url]":1ylvh0sr]Сигурно има и тога са пробавањем али цена је кључна, ево ја сам једно време у Аустрији ишао у СпортДајрект само да испробам ствари и онда се вратио кући да наручим са њиховог сајта, јасно је где то води јер роба у радњи не може да буде јефтина као на сајту.

Наравно да је роба у радњи скупља јер треба платити изнајмљивање простора, трошкове некретнине и плате запослених. Међутим, и ти си навео кључни разлог зашто онлајк куповина не може да замени робне радње - ако у њој не купиш, одеш да пробаш јер другачије ризикујеш.

Из овог твог искуства долазим до закључка да робне радње свакако неће изумрети. Доћиће у моменту до изједначавања цена када промет у радњама довољно опадне а на интернету порасте. Изједначавање ће наравно ићи на поскупљење робе на сајтовима. Радње се неће укинути.
 
Којом логиком ће цене на интернету да се повећају још је конкуренција онлајн све суровија, па нису оне мање ето из неког хира већ из разлога који сте навели у првој реченици а који не могу да се избегну класичним начином продаје, када промет у радњама довољно опадне оне ће се затворити јер неће моћи да смање цене због трошкова и нико није рекао да ће оне скроз нестати јер ће остати неке да људи испробају одећу у њима :laugh: увек ће онлајн бити доста јефтиније јер једноставно нема битних трошкова, посебно у тржним центрима овог типа који су скупи за одржавање.
 
Ја делим исто мишљење у смислу да више волим нешто да видим и пробам уживо. Але рецимо ништа нисам вратио што је наручено преко Заланда (иако та опција постоји). Увек напишу колико је висок модел и коју величину носи а за већину ствари унете су мере за обим прса, струка... Није толико тешко изабрати праву величину.
 
Мишљења сам да ће продавнице које продају све за кућу и намештаја као што их има нпр. у Змај шопинг центру да опстану јер људи долазе тамо и у cash&carry али да се продавницама одеће, обуће, технике, козметике које доминирају по новим великим шопинг центрима лоше пише, ево један други пример, до релативно скоро је синоним за куповину кола била пијаца Бубањ поток, ко данас иде да гледа и купује кола тамо, она и даље постоји али цела та трговина која је већа него икад се преселила на два интернет сајта, у то би било тешко поверовати пре само неколико година.
 
Kakvu imaš vezu gradskim prevozom sa autopijacom, a kakva ti je veza do tržnih centara? Jedini tržni centar za koji sam čuo da ima slabu posetu je Zemun park, ali samo zato što tamo ne postoji ništa što već nema na drugim mestima, koja su znatno bliža. Tako da i ovaj tgržni centar će biti posećen, pogotovu što u njegovom okruženju imaš Šumice, Konjarnik, Učiteljsko naselje i Denkovu baštu, a u neposrednom okruženju Aman plus, Lidl i Super vero.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743306#p743306:3dme72jz je napisao(la):
solecar » Sub Maj 30, 2020 12:55 am[/url]":3dme72jz]Kakvu imaš vezu gradskim prevozom sa autopijacom, a kakva ti je veza do tržnih centara? Jedini tržni centar za koji sam čuo da ima slabu posetu je Zemun park, ali samo zato što tamo ne postoji ništa što već nema na drugim mestima, koja su znatno bliža. Tako da i ovaj tgržni centar će biti posećen, pogotovu što u njegovom okruženju imaš Šumice, Konjarnik, Učiteljsko naselje i Denkovu baštu, a u neposrednom okruženju Aman plus, Lidl i Super vero.

Vise ljudi (pa i ja) je primetilo da Ada Mall ima slabu posetu. Svakako ne koliku su ocekivali.
 
Moguće, ja eto nisam ni jednom bio tamo i mnogo veće su šanse da ću više puta posetiti Beo shoping centar nego li uopšte svratim do Ada mall - a, jer sam više orijentisan ka Vojislava Ilića i Zvezdari.
 
Meni se čini da je veća gužva u Ada molu nego u Delta sitiju ili Bigu.
 
BEO zahvata ogroman broj velikih naselja kao sto su Konjarnik, Medakovic 2 i 3, Brace Jerkovic, Sumice+Lekino brdo, ceo potez od Cvetka do Vuka, veliki deo Vracara, Uciteljsko, deo Mirijeva.... itd.

Stadion je jedina konkurencija ali bedna konkurencija.
 
Biće ovaj tržni centar skroz okej što se tiče posete.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Treba dodati da ce ovaj tc biti najblizi celom Vracaru, Lionu, Vuk, Autokomanda... skuplja klijentela
 
Svi pričaju Big na Karaburmi radi slabo, Ada Mol radi slabo, a pojedine radnje su prepune i gužva je čak i radnim danima, a kamoli vikendom. Najbolji pokazatelj toga koliko je jedan TC uspešan je broj praznih lokala u njemu, a BIG i Ada imaju možda po 1 ili 2 lokala koji su prazni ili u pripremi, a ako želite veći lokal u Delti ili Ušću morate platiti iznos od stotine hiljada evra da bi vam zakupac prodao ugovor. Drugo, ada kao najmlađi TC još uvek treba da se "razradi"... Gradiće se tržni centri još 20 godina u Beogradu sigurno, postoji i dalje potražnja za lokalima koja ne pokazuje tendenciju da će se smanjivati.

Jedino što me čudi kod novog TC na konjarniku je njegov iznimno ružan eksterijer, neinventivno ime i odsustvo bilo kakvog originalnog koncepta. Nisam očekivao to od ozbiljne firme kakva je MPC.
 
Svaki TC u Beogradu, osim Delte i Ušća, je imao period razrađivanja i za svaki se prvih godinu dana, možda čak i duže, govorilo da samo što nije zakatančio vrata. Ta priča je bila za Stadion, a sad su unutra neviđene gužve. Isto se "šuškalo" za BIG, pa već duže tamo skoro da igla ne može da padne. Suviše su to velike investicije da bi se u njih nepromišljeno ulazilo, bez veoma opsežnih analiza tržišta i mikrolokacije, kao što ih ne bi ni toliko bilo da nisu izuzetno plodonosne.

Što se imena konjarničko-šumičko-učiteljskonaseljsko-denkovobaštanskog centra tiče, i ja sam bio iznenađen ovim generičkim nazivom, ali pretpostaviću da su radili brojna istraživanja i organizovali silne fokus-grupe, te da mogu lako da odbrane pomenuti izbor. No, zvao se ovako ili onako, u njegov uspeh ni najmanje ne sumnjam, čak verujem da mu neće biti potrebno ni uhodavanje - to je ubedljivo najveći TC u gustom gradskom tkivu i do njega će veliki broj ljudi moći da dođe peške ili kratkom vožnjom a da ne prolazi pustahijske deonice koje odaju utisak izolovanosti ili udaljenosti.

Ada Mall (u koji sam, ako me pamćenje dobro služi, kročio samo dvaput, ali mi se veoma dopao jer odiše izvesnom toplinom i prostranošću) će dobiti na privlačnosti završetkom pasarele i otvaranjem bioskopa (eto me tada češće - biće to jedini CineStar u Beogradu, a red je da se malo pospeši konkurencija), a kako će čudovište na Savi zvano Galerija uticati na sve – saznaćemo već za nekoliko meseci.
 
Vrh