Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

vucko":1j9vuxg5 je napisao(la):
Komsija u mojoj zgradi je srusio zid i kada je inspekcija dosla da vidi sta se desilo jer su komsije primetile sta je ovaj uradio.Inspekcija mu je aplatila kaznu i nalozila da napravi identican zid kao stari naravno o svom trosku.


Nadam se da ce te otkriti Jaffa
 
E da, rekose mi cuvari da postoji biciklana u svakoj zgradi , jel ima neko ideju gde je ?
 
Jaffa":3knowsdj je napisao(la):
Unutar svog stana mogu da radim sta hocu, a nadlezni iz Belvilla se uopste nisu udostojili da odgovore na mail za dobijanje dozvole koja se tice unutrasnjih radova. Na taj mail nisam nikada dobila odgovor. Toliko o tome. Da li cu da rusim zid ili necu samo je moja stvar jer ocigledno njih to ne zanima i vise nista ne pitam.
Potpuno se slazem, naravno, dokle god pricamo o pregradnim zidovima. Oni su upravo to: pregrada i apsolutno njihovo uklanjanje ne utice na ostale stanove u zgradi na bilo kojoj poziciji. I ja cu srusiti zid izmedju kuhinje i trpezarije ako ostajemo u stanu. Ako i treba dozvola od opstine za ovo to je onda cista formalnost i siguran sam da niko nikad nije trazio. Ali ako nameravas da rusis ili otvaras noseci konstruktivni zid, onda se izlazes riziku da ti se svi stanovi iznad ili eventualno krov uruse i ti si odgovorna za to popravljanje.

Ako se smatra da su prepravke pregradnih zidova tako bitan faktor za stabilnost cele zgrade, zasto niko do sada nije prijavio Blok 67 za pregradjivanje velikih stanova? Ili verujemo da imaju gradjevinsku dozvolu?
 
Cobretti":23itvim4 je napisao(la):
Jedno pitanje jel oni autobusi svaku noc leraju do zore?
Bas mi je bilo traumaticno iskustvo, hoce li se to ikad izmestati, za nasega zivota, i nase dece :)
Ili cu da cekam 300 godina....

Sto se tice odrzavanja i uniformnosti, ja ne gajim iluzije da ce nesto od toga biti, cim pocnu klime i pregrade, to ce samo da se nadoveze dalje...

Pa oni koji treba da se brinu o tome, su aminovali prepravljanje igralista u kafic, samo su interesi u pitanju...
Moj brat je prespavao par noci u nasem stanu i kaze da je buka od autobusa nepodnosljiva. :( Mi smo na direktoj liniji sirenja zvuka od garaze :( Mozda neki i zato zastakljuju terase. Da li se cuje buka i od masinskih postrojenja sa zadnje strane Delta City-ja? To oni po soliterima mogu da cuju.

Ni ja nemam iluzija da klime i zastakljene terase nece samo nicati preko noci, uvek sam verovao da ce biti tako. Gluposti su da to mora da se prijavljuje, zar ne bi trebalo da je obaveza gradjevinskih inspekcija da reaguje na stanje na terenu? Pa niko nije slep. Ali ne moze da se to resava na nivou zgrade ili bloka. Mora onda ceo grad da se tretira isto. Verujemo li da ce se to desiti?

Verujem da ce se Belvil koliko toliko odrzavati 2 godine ili dokle se svi stanovi ne proadaju tj dok Blok 67 kontrolise, pa makar ako i mnogi ne budu placali. Ali posle toga, kad njihova obaveza prestane i to predje u ruke individualnih kucnih saveta, nema nista od toga. Onda nece imati ko da nadoknadjuje onaj deo koji stanari nece placati.
 
Da da buka je je uzasna u spavacj sobi, u dnevnoj sobi iza zastakljene terase, stvara se tampon zona i to pravi vec prhvatljivo stanje.

Do 3 sata sam se okretao po krevetu i slusai neprestano leranje vozila GSB, i povremene dolaske i odlaske sa nocne voznje.
U 3 sam otisao u dnevnu sob, i konacno zaspao....
 
Jaffa":27d3o4l1 je napisao(la):
Unutar svog stana mogu da radim sta hocu, a nadlezni iz Belvilla se uopste nisu udostojili da odgovore na mail za dobijanje dozvole koja se tice unutrasnjih radova. Na taj mail nisam nikada dobila odgovor. Toliko o tome. Da li cu da rusim zid ili necu samo je moja stvar jer ocigledno njih to ne zanima i vise nista ne pitam.
Nemaju potrebe da odgovore na nesto sto nije dozvoljeno. Nadam se i ja da ce te uhvatiti i propisno kazniti. Ja se nadam da nece krenuti da ruse podove i plafone
 
Lili bas si smesna i da ne kazem nesto drugo. Komisija je bila u mom stanu zbog drugih stvari, videli su sta smo uradili i odusevili su se tako da ne vidim kakvo je to otkrivanje u pitanju??? Sta vise kada smo kupovali stan prodavci su nam predlagali sta mozemo da uradimo sa tim zidom. Naravno da nisam dirala nosece zidove. U pitanju su pregradni zidovi, zid izmedju kuhinje i trpezarije.
 
Cobretti":18e41sq0 je napisao(la):
E da, rekose mi cuvari da postoji biciklana u svakoj zgradi , jel ima neko ideju gde je ?
na nivou -1, kad se spustiš u garažu. ima 1 prostorija čiju namenu još ne znam. to je valjda to. nema gde drugde.

i ne, buka prema GSP nije toliko strašna.
 
Ima neka soba pored onog kupatila za spremacice, mozda je to, ali to niko nije spominjao iz Belvillla.
Ko zna sta ce sa time da bude...

Za taj GSP verujem da je stvar navike, pa videcemo, valjda cu se adaptirati.
 
Jaffa":3bwiye7f je napisao(la):
Naravno da nisam dirala nosece zidove.
Ovo je OK.
Ali ima i onih koji su sekli nosece zidova i koliko sam cuo dvoje je popilo prijavu inspekciji a spremaju im i krivicnu.
 
Nevenkovic":1gvtlxtr je napisao(la):
Jaffa":1gvtlxtr je napisao(la):
Naravno da nisam dirala nosece zidove.
Ovo je OK.
Ali ima i onih koji su sekli nosece zidova i koliko sam cuo dvoje je popilo prijavu inspekciji a spremaju im i krivicnu.
Ja sam gledao u jednom dvosobnom stanu u nevenu kako su majstori rusili noseci zid. Vlasniku je smetalo sto mu je trpezarija odvojena od dnevne sobe sa 50cm zida.
 
Nevenkovic, za to se slazem da treba snositi krivicu. Htela sam samo da kazem kako su nam zabranili da bilo sta diramo u stanu a recimo meni se zurilo da se uselim. Lepo sam poslala mail i to na dve adrese, sa molbom da mi sto hitnije odgovore iako znam da se radi o obicnom pregradnom zidu, al reko hajde da ispostujem to. Niko ni dan danas nije napisao ni rec, a to je bilo pre tri meseca. Kako onda covek vise da ih bilo sta pita??? I pored toga lepe obavestenja da za nestanak struje u hodnicima su odgovorni kupci stanova i da nece vrsiti popravke. Kako ih nije sramota to da zalepe!!
 
Jaffa":3rkteecg je napisao(la):
Htela sam samo da kazem kako su nam zabranili da bilo sta diramo u stanu a recimo meni se zurilo da se uselim.
Je to tako bas i nisam shvatio, ali ne samo ovde vec svuda je zabranjeno dirati kontruktivne zidove. Za sve ostalo sto se radi u stanu je, gledano striktno po zakonu, dovoljno zatraziti dozvolu za adaptaciju od opstinske gradjevinske sluzbe. To naravno niko u Srbiji ne radi, a u Belvillu su svakako svesni nedostataka u zavrsnim radovima pa se niko povodom toga i ne oglasava.
 
Nevenkovic":icqvb9tq je napisao(la):
Jaffa":icqvb9tq je napisao(la):
Naravno da nisam dirala nosece zidove.
Ovo je OK.
Ali ima i onih koji su sekli nosece zidova i koliko sam cuo dvoje je popilo prijavu inspekciji a spremaju im i krivicnu.
Mene sada neko da pita koji je zid konstruktivni, a koji samo pregradni u mom stanu, ne bih imala pojma. Ako nije bilo komunikacije s Belvilom, kako si znala koji je konstruktivni zid, ko je to mogao da ti kaze da bi bila sigurna? Zeno pobogu, rusila si zid ili zidove po stanu koji se nalazi u zgradi u kojoj zive i drygi ljudi, iznad i ispod tebe!!! Bez komunikacije s bilo kim ko je nadlezan!!
A to sto me ti nazivas "smesnom, ili jos nesto drugo" bas mi je ok.
 
nije tako teško pronaći noseći zid.. onaj koji je najdeblji (+30cm) taj je,a teži način da se sazna je kada isti bušiš 100 godina

bez obzira da li odgovaraju ili ne, ne treba ništa bušiti napamet.. komšija ispod mene (nije belville u pitanju,da ne pomešate) je pre 20 godina probio noseći zid i delovalo je da se ništa nije promenilo,ali danas se na mom zidu iznad sve jasnije uočavaju kose crte koji iz ćoška idu na dole tj. ka toj rupi (što mu dođe kao školski primer urušavanja zida)
kladim se da je zgradi skratio životni vek za par godina :notok:

Cobretti":2pg5oht0 je napisao(la):
Ima neka soba pored onog kupatila za spremacice, mozda je to, ali to niko nije spominjao iz Belvillla.
Ko zna sta ce sa time da bude...
tu će se useliti narkomani
 
Lili veruj mi nije tesko razlikovati noseci zid od pregradnog, ali ako ne mozes... Rekoh ja da su mi prodavci u Belvillu rekli sta mogu sa tim zidom da uradim. Pozz.(zid je srusen tako sto je bukvalno presecen testerom, tako da razlika izmedju tog i noseceg zida je ocigledna).
 
Ja znam slucaj u jednom bloku kod Sava Centra da je covek srusio noseci STUB, to nije ni zid nego armirani stub koji nosi zgradu. Provalili su ga tako sto su komsije iznad izgubile TV signal i nikako nisu mogli da utvrde sta je, dok nisu skontali da je ovaj srusio ceo stub, isekao armaturu i normalno isekao kablove koji su bili tuda razvedeni vertikalno. :kafa:
Tako da svasta se moze ocekivati.

Sto se tice zakona o nekacenju vesa (odnosno kacenju iza ograde eventualnoa ne gore) i o nenarusavanju fasade, svi ti zakoni postoje, i postojali su i za vreme SFRJ, ali se NE PRIMENJUJU. Zaista ne znam zasto neko ocekuje da ce u Belvilu biti drugacije, kao da ce se tu useliti Svajcarci a ne nas narod.
Sto se tice negde gore pomenutog primera u bloku 23, gde je covek spoljasnje zidove svoga stana ofarbao u drecavu zutu boju, a cela zgrada je siva, pa je morao da prefarbava, to je izuzetak da se reagovalo (ali vristalo je na 5km).
 
Prenos brojila električne energije na vlastito ime.

U "Vodiču za useljenje" navedeno je šta treba od dokumenata ovom prilikom da se ponese. Da li se ispostavilo da je još nešto potrebno ili ne? Da ne idem 2 puta, hvala.



Inače, u istom tom Vodiču piše da radovi na izmeni fasada objekata moraju imati prethodno pribavljenu pismenu saglasnost projektanta. Nepoštovanje povlači za sobom prijavu građevinskoj inspekciji.
 
Već nekoliko dana u Belvilu se dešavaju svakodnevni prekidi u snabdevanju el. energijom na po nekoliko minuta. Danas je bilo dva puta uzastopno pre nekih 15-tak minuta. Svaki put kad se vratim sa posla primetim da je sat na dvd-ju resetovan što znači da svakog dana ima ovakvih isključenja.

Zna li neko o čemu se radi? Potpuno sam šokiran takvim bezobrazlukom. Nikakvog obaveštenja nigde nema.
 
belgrey":22btzk5x je napisao(la):
Već nekoliko dana u Belvilu se dešavaju svakodnevni prekidi u snabdevanju el. energijom na po nekoliko minuta. Danas je bilo dva puta uzastopno pre nekih 15-tak minuta. Svaki put kad se vratim sa posla primetim da je sat na dvd-ju resetovan što znači da svakog dana ima ovakvih isključenja.

Zna li neko o čemu se radi? Potpuno sam šokiran takvim bezobrazlukom. Nikakvog obaveštenja nigde nema.
Ne bih bio siguran ali moguce je da ovi iz nelegalnog naselja nesto dzaraju,secam se slika od njihovih nelegalnih prikljucaka(samo kablova koji idu iz istih ka njihovom naselju) na bandere pre univerzijade koje su radnici epsa skidali pred kamerama
 
Ovo je već strašno. Ne znam šta je u pitanju, ali večeras je već tri puta nestajalo struje na kratko. Svaki put mi napravi haos sa adsl-om i iptv-om. treba mi 10 minuta da se sve vrati u normalu pa onda ponovo. Užas. Gledam kroz prozor u susednu zgradu i vidim da ljudi koriste stepenište, više ne smeju u lift da uđu :bash:

Naravno u EDB-u nema nikakvih informacija.
 
Ne znam sta da ti kazem,u svakom slucaju kupi ups da ti ne bi pregoreo kompjuter.
 
Mi smo trenutno u bloku 70. Ovde isto ovih dana cesto nestaje struja, tako da je problem u svim blokovima, ne samo u Belvilu.
 
Kad već zborite o struji, odgovorite molim na moje poslednje pitanje :)



ili da se prijavim EDBu tek kada stabilizuju napon :D
 
Vrh