Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@grado,
to se zove ruka pomirenja. ;)
Prihvatam poziv i sigurno ne dolazim "prazne ruke". Nasi "novopeceni prijatelji" su sada "potrebiti" svemu i svacemu, a trenutno najvece su potrebe u GRADJEVINSKOM MATERIJALU. :lol:
Stoga predlazem da svi pozvani, a i nepozvani (racunam na njihove komsije u takozvanom "nehigijenski naseljenom delu Belvilla", koji ce se sigurno masovno odazvati), donesu "prigodan poklon" u vec navedenom gradjevinskom materijalu. Kako su komsije nasih prijatelja (iz nehigijenskog dela belvilla) i sami u slicnoj situaciji, tj. u finansijskim problemima, mogu svoju donaciju da daju u materijalu koji su "otudjili" sa radilista pomenutog "elitnog" dela, a sve u nameri da pribave i sami krov nad glavom po ugledu na pomenuti "elitni" deo.
Inace, komsijama iz nehigijenskog dela belvila to i nece biti tako tesko jer se odavno zale na kvalitet pomenutog materijala, doslovno kazu: "S' ovim s....m necemo da radimo". Jos kazu: "Saosecamo sa nase komsije, na kraju krajeva u istim smo g.....a. Ma da nam je uvatit' tog Miskovic, da mu mi cigani ........" :rant: .
 
stanisa i grado
250px-StatlerAndWaldorf.jpg
 
@sebojac,
gde nas nadje?
Ovo je zasluzilo jednu reputaciju koju sam ti uredno i dodelio, sto se iz prilozenog da videti.
:lol: :lol: :lol:
 
Da li ima novih informacija vezano za parket sta se desava gde ga postavljaju i dokle su stigli.Poslednja informacija koju ja imamda u Seboju je poceo da se radi u izlomljenoj lameli (mislim ulaz C ako postoji takva oznaka).
pozdrav
 
Jos jedno pitanje da li je neko potpisao aneks ugovora a ceka regularno useljenje (Seboj 25 maj) ?
 
Za Seboj su zvali za potpisivanje Aneksa koliko ja znam i za one koji nisu samostalno menjali parket.
Smatram da bi prodavac moralno i pravno trebalo da preuzme odgovornost za sudsku overu - nisu se izjasnili.
Takodje smatram da Aneks i nije dobro srocen, recimo:" eventualni penali", placanje penala bez roka i posle potpisivanja zapisnika, nacin na koji su dosli do cene odstete kao i ne-ukljucivanje eventualne garaze/ g.mesta koje su uredno naplatili kao nekretninu. Posle svega ovoga ne znam odakle im obraza da naplate za uslugu odrzavanja naselja kad nisu sposobni ni da ga naprave.
U svetlu prekrajanja velikih stanova u manje kruze glasine da ce i sniziti cenu kvadrata cim svi potpisu Anekse, prosto ne znam sta da kazem na to.
A niko od direktora prodaje se ne javlja, samo salju onu jadnu decu iz paviljona da se smeskaju i prave budale od sebe.
Hvala svima koji su ucestvovali u ovim razgovorima, jos malo pa 100strana foruma. Svaka cast!
 
Eventualno smanjenje cena po kvadratu za pregradjene stanove je nuzno jer niko normalan ne bi kupovao tako pregradjen stan.Ako budete imali prilike da ih vidite shvaticete o cemu pricam.
Pozdrav
 
Ciste redovno, oko zgrada nema otpadaka, kesa ili kartona, cak ni pikavaca. Travnjaci i cvece ce valjda takodje biti u redu. Nemojte molim vas, pa ako bude zatezanja na toj liniji, na sta ce sve ovo da lici? Sa ovolikim brojem stanara i svih ljudi koji ce dolaziti ovde. Bice to jos jedno djubriste. Zar smo to zeleli? Na kraju krajeva, uhvatio si se u ovo kolo i odigraj kako treba, pa kud puklo. Svi smo svesni kakav smo mi narod i kakva nam je kultura zivljenja. Na sta god covek da pogleda u okruzenju, susretne se sa plasticnim kesama, vise i po drvecu godinama, a o praznim kutijama od cigareta i raznoj manjoj ili vecoj ambalazi da ne govorimo. Hajde da budemo malo bolji! Bar po tome!
 
Kod mene spratu u ulazu, ne radi ni jedna sijalica (radi jedna od 10), ne rade svetla u garazama, cak je izaslo i saopstenje da gospoda nije odgovorna za crkavanje automata i sijalica. Rampa na parkingu je vec 3 meseca slomljena.

Kante iz garaze sa djubretom, ne iznose vec 5 dana koliko pratim. :)

Za deo radova na sanaciji stana se niko nije ni javio, doduse sam sam sve sredjivao.

Istina da se zgrade ciste.
 
lily of the valley":2ovcg9a4 je napisao(la):
Ciste redovno, oko zgrada nema otpadaka, kesa ili kartona, cak ni pikavaca. Travnjaci i cvece ce valjda takodje biti u redu. Nemojte molim vas, pa ako bude zatezanja na toj liniji, na sta ce sve ovo da lici? Sa ovolikim brojem stanara i svih ljudi koji ce dolaziti ovde. Bice to jos jedno djubriste. Zar smo to zeleli? Na kraju krajeva, uhvatio si se u ovo kolo i odigraj kako treba, pa kud puklo. Svi smo svesni kakav smo mi narod i kakva nam je kultura zivljenja. Na sta god covek da pogleda u okruzenju, susretne se sa plasticnim kesama, vise i po drvecu godinama, a o praznim kutijama od cigareta i raznoj manjoj ili vecoj ambalazi da ne govorimo. Hajde da budemo malo bolji! Bar po tome!
Jutros su baštovani kosili travu, koja je izuzetno mokra i pri tom je zemlja natopljena kao sunđer onom odvratnom kišom. Sve travnjake su izrovali, pošto se blato lepilo na kosilice i onda se raznosilo po tek pokošenom travnjaku praveći groznu smesu, slepljene isečene trave i blata. Naravno, baštovanima koji su to radili nije bilo ništa čudno, oni su pravili takve krugove po travnjacima da su još više rovarili.

Takođe prskalice za zalivanje rade kao lude i kad treba i kad ne treba. Svako jutro kad izlazim iz zgrade ja moram da prođem kroz baruštine koje se zadržavaju na onim skandalozno lošim slomi-vrat-stazama. Prskalice su postavljene u ćoškove travnjaka tik uz staze, tako da kada prskaju njihov opseg je 1/4 travnjak i 3/4 staza za pešake !!! Inače prskalice rade dok pada kiša, tokom cele noći (tek da ne možete da spavate od konstantnog zujanja) a travu obično kose nedeljom u 7 ujutro!

U celom naselju postoji milion korpi za otpatke, nalaze se u grupama po tri komada ali zato ne postoji ni jedna jedina korpa sa kesama za vlasnike kućnih ljubimaca kao što sam to viđao po centru grada.

Što se čišćenja zgrade tiče nije nišpta posebno. Podovi se redovno čiste, ali zato ulazi već izgledaju strašno sa silnim razbacanim flajerima, vrata su izlepljena reklamama firmi koje koriste miškovićev monopol (prodaja tipskih saksija koje jedine pašu debilno urađenim šipkama pod prozorom).

Što se samog stana tiče: nemam reči kojima bih opisao užas. Osnovne tri karakteristike belville gradnje su:
- odustvo trunke pameti prilikom projektovanja
- što jeftiniji a skupoizgledajući bugarski materijali (kada koja je ugrađena koštala je 4.000 dinara npr.)
- zastrašujuće loše majstorije (malter sa zidova opada nakon što naslonim dušek na zid, okrečeno je tako da je boja na svemu samo ne ne zidovima)

Što se mene tiče, ja sam tamo samo privremeno, stan nije moj, pa mi ne pada teško, ali sam pomislio svakog dana, da sam kojim slučajem dao koju paru za to sad bih se verovatno već žestoko samokažnjavao! U Belvilu stanovi ne vrede ni onih 1200 evra kao za socijalne kvadrate.
 
Moram da dodam da majstore zbog reklamacija čekam mesecima pošto oni zaboga rade samo do pola četiri pa onda nemaju kad da dođu, jer sam ja na poslu do 6! Pri tom im je rano da dođu u 7 kad ja mogu.

A, inače, svakavi likovi u majstorskim uniformama šetaju kroz naselje! Pre neki dan dok sam bio u stanu (radio sam popodnevnu) neko je pokušao da uđe u stan tako što se uhvatio za kvaku i krenuo da otključava stan. Kada sam izleteo u hodnik video sam majstora sa svežnjem ključeva kako mi se izvinjava jer je navodno omašio stan koji kao treba da kreči. Zbrisao je brže bolje.

Takođe sam viđao čistačice koje uzmu svežanj ključeva (kao da su u hotelu) a onda ulaze u prazne stanove! Potpuno ludilo.
Đubretari osim što skupljaju đubre takođe ga i rasturaju. Ima jedan, koji između Jorgovana i Zumbula po ceo dan kopa po kontejneru i ne izlazi iz njega.

Zaboravih da kažem da su pacovi u Belvilu veoma veliki i brojni i uopšte se ne plaše ljudi.

Eh, da ja sam napokon posle dva meseca dobio prvog komšiju na spratu. Od sedam stanova sada je useljen jubilarni drugi !!! Inače iznad ima celih neuseljenih spratova! Mislim da naselje bolje stoji ime Malville.
 
Ima li nekoga iz Ruže da prenese iskustva sa primopredajom, zapisnikom i radovima.
Pozdrav budućim komšijama.
 
@belgrey :kk:
Napokon neko posten i iskren iz prve ruke. Ako ima jos nekih informacija bili bi vrlo zahvalni na njima.
Vec kao da vidim reakcije forumasa "iz paviljona", ali ne obazirite se na njih. Neka znate da na ovom forumu ima i onih koji Vam veruju i koji su veoma zahvalni na ovako vaznim i bitnim informacijama. :gobb:
 
Propustio si “uzas” da jos uvek nema interfona i da se vrata uopste ne zakljucavaju, pa onda “uzas” da nisu proradile rampe i svi slobodno parkiraju unutar bloka, pa “uzas” da nema cuvara u garazi, da ne govorimo o “uzasu” da nema jos sigurnosnih kamera na ulazima, a sve to treba da bude. Ne misli valjda niko da ce sve to ostati takvo kakvo je sada? Nama su tek pre par dana skinuli zastitu od stiropora i najlona koja je stavljena kako radnici ne bi ostetili liftove. Na mom spratu samo dva stana (dvosoban i jednosoban) nisu useljeni. Cisto je, ima problema sa osvetljenjem, ne znam zasto, ali nema govora o bubicama, mravima, ili PACOVIMA! Zivela sam 20 godina u stanu u bloku 24, u zgradama koje imaju i podrume i stosta drugo, i nikada ne videh pacova. Kako je moguce da ih ima ovde, gde jos ni djubreta nema mnogo, stalno su kontejneri ili prazni ili puni najvise kartona, pa kako je onda moguce??!!
 
:rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Pa dobro lily, erysimum, nevenkovic dokle vise? U svacijem postu izgleda kao da vrebate ima li se sta napasti, a ljudi samo izrazavaju svoja misljenja, zapazanja i stavove, bez ikakvih upiranja prstiju u one koji su kupili ili one koji nisu ili one koji misle drugacije. Vi samo vredjate i pljujete, s kojim pravom? Ali oni koje vredjate su ocito pametniji pa vas ignorisu.

Jasno nam je svima da su neki kupili i zadovoljni su, neki su kupili i nisu zadovoljni, neki nisu kupili i nece, a mozda i hoce. Ono sto nas interesuje jeste zasto?

Ovo nije forum, kao sto neko rece pre, za nezadovoljne kupce niti za kupce koji bi da sve ostale ubede kako se nisu zeznuli. Belgrey-ev post i post one zene arhitekte sa celokupnim pregled svih aspekata ovog projekta, sto je koliko toliko novina na srpskom tlu, vise znace za posetioce foruma a i za ceo Beobuild sajt nego svi vasi komentari zajedno. Ti postovi su puni, kao prvo informacija iz prve ruke, zatim njihovih reakcija na te informacije, kao i gomile detalja koje onaj koji nije bio i nije prosao kroz proces kupovine i stanovanja ne moze ni da zamisli. I kao takvi daju jedan sveobuhvatni presek Belville projekta sa raznih stanovista.

Pa koga BRE briga sta pise na ciradi?

I koga briga sta misli tamo neki majstor o tome kolika cena treba da bude kad svako moze da pozove i pita?

Ja sam kupio stan u Suncokretu i ne mogu da prezalim tu odluku. Sve sto je receno ranije je tacno, kvalitet, majstori, neprekidna zavlacenja po svim pitanjima su samo neki od razloga. A sada ovo prepravljanje? Pa pola stvari nije uradjeno po ugovoru. Recimo, ja sam kupio i posteno platio da mi rampa radi od kada se uselim, a ne od nekog tamo imaginarnog datuma posle. Sada pokusavam da ga ili prodam ili iznajmim i niko mi se jos nije odazvao ni na jedan oglas, iako sam cak cenu izdavanja spustio za 30% od prvog oglasa pre vise od 2 meseca. Radije bih sa porodicom nastavio da zivim u zajednici sa roditeljima nego da predjem ovde, ali ako uskoro ne uspem da iznajmim, moracemo da se preselimo ovde pa makar privremeno. Nazalost.
 
Jedno pitanje za one koju su se već uselili i potpisali zapisnik o primopredaji stana.
Naime u nacrtu zapisnika koji smo mi dobili piše u poslednjem pasusu:
"Kupac, potpisom ovog zapisnika potvrñuje da je saglasan:
• Da učestvuje u troškovima održavanja stambene zgrade u kojoj se nepokretnost nalazi kao i čitavog
kompleksa Belville, u svemu u skladu sa odredbama iz Vodiča za useljenje,
• Da potpiše specijalno punomoćje koje čini sastavni deo ovog zapisnika."

Da li ste i vi takav zapisnik potpisivali i da li ste potpisivali "specijalno punomoćje"?
 
Zanima me takodje doticna stvar s zapisnikom, ima li neko da odgovori?
 
Na primer, objektivno je da su stanovi u Belvilu socijalni stanovi prodati kao “elitni” zato sto su sagradjeni od Ytonga?

Sada je objektivno da ima pacova, i to velikih, i to koji se ne boje ljudi?

Nema to veze sa objektivnoscu, vec samo s tvojim licnim i subjektivnim gledanjem.

Ja nekoga vrebam i napadam i vredjam? A oni pametni pa me ignorisu? Ko je koga nazvao magarcem?

Zaklela bih se da su oni ti koji iz obicne zlobe i pakosti vrebaju svaku priliku da prospu malo svoje gluposti i zlobe, a mi pametni pa ih ignorisemo. Nemaju oni nikakve argumente, a nemas ni ti.
 
banebas":109gga5g je napisao(la):
"Kupac, potpisom ovog zapisnika potvrñuje da je saglasan:
1.• Da učestvuje u troškovima održavanja stambene zgrade u kojoj se nepokretnost nalazi kao i čitavog
kompleksa Belville, u svemu u skladu sa odredbama iz Vodiča za useljenje,
2• Da potpiše specijalno punomoćje koje čini sastavni deo ovog zapisnika."

Da li ste i vi takav zapisnik potpisivali i da li ste potpisivali "specijalno punomoćje"?
1. Da, to isto je valjda pisalo i u osnovnom ugovoru, mada nam jos uvek ne salju nikakve fakture za odrzavanje. Po secanju to bi trebalo da nas kosta 0,4 Eura/m2 stana mesecno + 4 Eura za garazu. Takodje ni jedno JP do sada nije poslalo fakturu. ( stan preuzet u decembru )

2. Da i specijalno punomocje nekim advokatima radi formiranja kucnog saveta, overavalo se u opstini. Opet po secanju, ovako formiran KS je privremenog karaktera do primopredaje svih stanova, kada bi trebala da se sazove skustina radi izbora clanova KS izmedju nas, jelte gospodo, vlasnika.

Da dodam, obavezni ste da u roku od 10 dana prijavite Poreskoj Upravi novostecenu imovinu, ( za razliku od mrsomuda koji nemaju sta da prijavljuju :lol:) i u tu svrhu PU je otvorila istureno odeljenje za Belvil u Irisu, kako se mi, fini vredni sposobni i pametni ( Jopet malo zbog mrsomuda) ne bi guzvali u opstini.

Po sadasnjem zakonu ukoliko se prijavite na adresu iz ugovora, godisnji porez na imovinu se umanjuje 40%. Prijavu na novu adresu je potrebno uraditi pre podnosenja poreske prijave.

Takodje premerite terasu ( u ugovoru nije specificarana kvadratura iste ) i kada budete podnosili prijavu obavezno upisite kvadrate terase jer se poreski ne tretiraju isto kao i stambena povrsina.( obracunava se manja stopa poreza )

Takodje, samo za nemrsomude, su u Irisu otvorene i poslovnice Telekoma i Radijus Vektora. Telekom nas casti sa set boxom i Panasonic telefonom, Radijus sa modemom i 3 meseca besplatnog koriscenja. Sa ovim naravno ne treba da zurite, tj sacekajte useljenje. Brzi su.
 
lily of the valley":6b9flwzc je napisao(la):
Zaklela bih se da su oni ti koji iz obicne zlobe i pakosti vrebaju svaku priliku da prospu malo svoje gluposti i zlobe, a mi pametni pa ih ignorisemo. Nemaju oni nikakve argumente, a nemas ni ti.
Lili, Lili, ovo smo bre davno apsolvirali. :)
 
Kako se bliži useljenje nove grupe ljudi (3 zakasnele zgrade sa i bez parketa), ponovo se aktivira pitanje davanja "Specijalnog punomoćja" advokatima koje je izabrao Blok 67 da u ime stanara glasaju o raznim pitanjima.

O ovome je (donekle površno - Cobretti je samo ukazao na ovo škakljivo pitanje, pogledajte strane 48, 51) već govoreno, ali sad valja ponoviti šta se nudi kupcima da potpišu:

" Imenovani su ovlašćeni u moje ime i za moj račun, da glasaju:

1. za predloženog kandidata za predsednika Skupštine stanara Xxxxx Xxxxx JMBG nnnnnnnnnn koji će nakon sednice (konstitutivne) Skupštine stanara zastupati interese svih vlasnika stanova u zgradi u Ulici Đorđa Stanojevića br. N u naselju „Belville“, kao i za predloženog zamenika predsednika i blagajnika,
2. za predloženo privredno društvo koje će se baviti menadžmentom naselja (čišćenje, održavanje zelenila, tehničko održavanje, obezbeđenje, administrativni, finansijski i pravni poslovi),
3. za predloženo privredno društvo koje će se baviti pružanjem telekomunikacionih usluga (high speed internet, telefonski servisi, IPTV)
4. za predloženo privredno društvo koje će se baviti pružanjem kablovskih usluga (kablovska televizija, HD kanali, kablovski internet, kamere u ulazima)
5. o predlozima za investiciono održavanje, adaptaciju i rekonstrukciju stambenog i poslovnog prostora u kompleksu “Belville”,

i da po potrebi potpišu zapisnik sa Osnivačke skupštine.

Ovo punomoćje važi do otkaza ili opoziva. "

Ono što bih istakao kao najproblematičnije je pod brojem 5.

Pritom u zapisniku o primopredaji stana stoji ovo:
"Kupac, potpisom ovog zapisnika potvrdjuje da je saglasan:
• Da potpiše specijalno punomoćje koje čini sastavni deo ovog zapisnika."


Potpisujem da preuzimam nepokretnost istim tim potpisom dajem saglasnost da ću potpisati spec punomoćje :D

E stvarno svašta.

Dakle, mi smo Ugovorom prihvatili da se organizuje nekakva družina koja će nas predstavljati na toj inicijalnoj skupštini stanara i koja će odlučiti o tome ko će se baviti održavanjem/čišćenjem zgrade. OK.
Sad se ovde pokušava taj spisak ovlašćenja značajno proširiti i to sa vrlo škakljivim stvarima "adaptacija i rekonstrukcija stambenog i poslovnog prostora", pre svih. To nije OK.

Da li B67 uopšte (pravno) može da formira nove stambene jedinice (prepravljanje većih stanova u 2 manja) bez saglasnosti stanara ili ne? Pretpostavljam da je ovo što je izdeljeno izdeljeno je i tu se mi nešto mnogo ne pitamo (ili se ipak pitamo?), ali da mi aminujemo i neke buduće poduhvate, pa mislim da je malo mnogo. Zato ovakvo ovlašćenje nemam nameru da potpišem. Čišćenje i održavanje su jedna stvar, ali rokanje po zgradi, uvećanje broja stanara, pretvaranje tehničkih soba i čega već u stambene jedinice - elitno nema šta.
 
Ja nisam potpisivao spec. punomocja, niti cu.
Trazite da se taj deo izbaci iz zapisnika o primopredaji.

Sto se njih tica njima je dovoljno 51 % kvadrature da potpise punomocja, i oni su svoj posao zavrsili...

Brosovnih dozvola i dalje nema...
 
Vrh