Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nego Jaksicu znas sta me birne?
To sto si potpisao ugvor koji vuce sa sobom ugovornu obavezu na dve godine cija je vrednost 45.000 evra a da ga nisi ni procitao.
I ti se sad ovde natezes sa mnom, imas stav, guras neke bocne nebitne informacije, padas u vatru a ugovor nisi ni otvorio.

Da jesi, znao bi da sve ovo o cemu pricam, pa cak i nacin kako se opisuju usluge su slozene bas kako sam ti rekao od clana 1. pa potom u prilozima gde su podrobnije opisane.

OK, evo tog magicnog ugovora za sve vas ostale:
http://www.suncokret.org/wp-content/upl ... kret-b.pdf

Obraiite paznju na cenu na strani 5,
potom idemo na prilog 2 na strani 23 i obraite paznju na drugu kolonu gde pise Predmet rada - nema ni jednog jedinog broja!!!
Nagradno pitanje koliko panik svetala pripada jednoj zgradi? Da li zna iko?

potom prilog 4 strana 38 - Obezbedjenje.
Tu pise koliko radnih mesta treba da bude u svakoj garazi i broj patrola u naselju (jedna 24h i jedna 12h)

I ja zaista ne znam gde si se ti izgubio? Vi imate jedan broj koji pokriva sve iz tog ugovora i taj broj je za 700 visi od naseg. Sta nije tacno?
 
Sad odlepršaj i od moje zgrade i od mog ugovora i idi sa ženom očitavaj CO merače a nas ostavi da normalno živimo, kako i živimo osim kad nam se ti "natakariš" sa desetinama poziva, poruka itd...

Ubuduće citiram samog sebe, sve što je potrebno je već rečeno. Inače, stanari mog ulaza su obavešteni o svim opcijama, za sporazum nije bilo zainteresovanih. Mimozi predočen i krovni ugovor i sporazum i ljudi zaključiše krovni ugovor...I to sam već rekao...
Naš ugovor (Đurđevak B) je modifikovan upravo u cilju preciziranja tj da se naglasi da se sredstva izdvajaju i za održavanje zajedničkih površina i sistema.
Da li stanari znaju da plaćaju 33c/m2 a da je sporazum "jeftiniji" - naravno da znaju. Isto kao i stanari Mimoze.

Over and out osim što ću možda reagovati kada je potrebno demantovati laži nestabilnih osoba. Možda je najbolje ostaviti ga da priča sam sa sobom...
 
Sem kafanskih naklapanja da li cemo dobiti do tebe i jedan konkretan podatak?
Ili cemo da morati da sacekamo nekog starijeg?
 
I da dodam, stanari mog ulaza su upućeni da čitaju ovaj forum, otud ono pitanje "ko je ludak..."
Ja sredstva da plasiram izmišljotine i da vodim krstaške ratove preko vebsajtova nemam a i ne trebaju mi...
Očekujem da se "bočne nebitne informacije" ispostave kao vrlo bitne uskoro.

Inače, predsednik SS susednog ulaza nema nikakvu komunikaciju sa Mirićem and co.
To mi je bilo jako čudno ali sad ga apsolutno razumem. Stariji i iskusniji čovek inače.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418883#p418883:2ew9czs8 je napisao(la):
pinokio » Pet Nov 25, 2016 7:53 am[/url]":2ew9czs8]Sem kafanskih naklapanja da li cemo dobiti do tebe i jedan konkretan podatak?
Ili cemo da morati da sacekamo nekog starijeg?

Sad odlepršaj i od moje zgrade i od mog ugovora i idi sa ženom očitavaj CO merače
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418884#p418884:3jv63vmd je napisao(la):
goranjaksic2 » Fri Nov 25, 2016 7:55 am[/url]":3jv63vmd]I da dodam, stanari mog ulaza su upućeni da čitaju ovaj forum, otud ono pitanje "ko je ludak..."
Ja sredstva da plasiram izmišljotine i da vodim krstaške ratove preko vebsajtova nemam a i ne trebaju mi...
Očekujem da se "bočne nebitne informacije" ispostave kao vrlo bitne uskoro.

Inače, predsednik SS susednog ulaza nema nikakvu komunikaciju sa Mirićem and co.
To mi je bilo jako čudno ali sad ga apsolutno razumem. Stariji i iskusniji čovek inače.

Starijeg ne po godinama nego nekog ko zna vise.
Vratimo se cinjenicama posto mi je to cilj.

Ja ne razumem gde je nastao nsporazum. Da ste me pozvali da dodje znali bi sve ovo vec dugo vremena.

Krovni ugovor NIJE U KOLIZIJI sa konceptom Sporazum i zaista mi nije jasno zasto ti mislis da je moguce samo jedno ili drugo?

Posto ovo citaju tvoji stanari, onda da im skrenem paznju da ugovor koji vi imate sa FF je toliko nedorecen i nejasan da vas nista ne sprecava da koliko danas odlucite da potpisete Sporazum na parceli 3 i time dobijate sledece:

1. Ostaje vam First Facility kao vasa adresa za sve probleme. Placate jednu fakturu samo njima.
2. Resicete problem obezbedjenja garaze i parcele u punom obimu (covek na PP centrali 24h plus PP patrola 24h samo za parcele 3 i 4)
3. Resicete pitanje odnosa sa komsijama na parceli za narednih 20 godina
4. Necete morati da menjate ugovore kada se usvoji novi zakon o Stanovanju

Dodatno, ustedicete bar deo sredstava koje sad placate a ne dobijate za taj novac uslugu. Mozda necete moci da sacuvete 27.000 evra za tri godine jer su cene FF nesto vise od nasih ali bar pola tih srdstava ce vam ostati na racunu skupstine. Moci cete ili da umanjite mesecni racun ili cete da odluzite da investiciono popravljate zgradu.

Necete morati da potpisujete nove ugovore za obezbedjenje do kraja godne ove godine, gde cete se obavezati da placate obezbedjenje koje se nalazi dva bloka od vas na parcelama 5 i 6.

Dakle, da zakljucim ja ne vidim ni jedan jedini razlog da ne ucinite ovo sto sam napisao. Ne da nece da vas kosta nista, nego cete ustedeti novac, a vi i dalje radite 100% sa FF.

Iz Sporazuma mozete da izadjete 24/7 - bilo koji mesec u godini. Nema penala, nema kazni. Sporazum je dobrovoljan. On nije komeprcijalni ugovor.

Dakle, da li mozes da mi objasnis u cemu je tvoj problem? Zasto odbijas o ovom cak i da razgovaras?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418884#p418884:2yvaao6b je napisao(la):
goranjaksic2 » Pet Nov 25, 2016 7:55 am[/url]":2yvaao6b]I da dodam, stanari mog ulaza su upućeni da čitaju ovaj forum, otud ono pitanje "ko je ludak..."
Ja sredstva da plasiram izmišljotine i da vodim krstaške ratove preko vebsajtova nemam a i ne trebaju mi...
Očekujem da se "bočne nebitne informacije" ispostave kao vrlo bitne uskoro.

Inače, predsednik SS susednog ulaza nema nikakvu komunikaciju sa Mirićem and co.
To mi je bilo jako čudno ali sad ga apsolutno razumem. Stariji i iskusniji čovek inače.


Ako ti je taj stariji gospodin, kome je inače najveći uspeh u životu što je predsednik skupštine stanara, referenca, e onda blago svima nama, sa vama predsednicima!!!
 
Zamena teza na delu:
upravo sam ja ukazivao na potrebu da se nadje dogovor oko svih pitanja izmedju SS koje imaju ugovor sa FF i onih koje su u "sporazumu"
Isti ovaj Mirić govori kako je to nemoguće i insistira kako je jedino moguće da se funkcioniše samo ako sve SS potpišu sporazum.
Uostalom, sam zna gde je sve prste umočio i koliko i zašto laže. Mi (evo, i ja da kažem "mi" :) ) tek počinjemo da otkrivamo...

Mene ne mrzi da ponovim više puta već navedene činjenice - Mimoza ga je zvala. nek kaže kako je prošao.
Gospodin Mirić je nadalje na ignore uz poruku:

Sad odlepršaj i od moje zgrade i od mog ugovora i idi sa ženom očitavaj CO merače
 
Sramota je ovo prepucavanje po forumima oko pružaoca usluga u naselju. Uspeli ste da oborite cenu stanova u naselju, ako Vam je to bio cilj! Izgleda da su i ovde, kao i u celoj zemlji, lični interesi ispred svega glavni motiv da se uruši još nešto što je do sada funkcionisalo.
Šta je do sada nedostajalo?
Gledajte Vi da naplatite onima koji se prave blesavi i ne plaćaju održavanje, ostalo prepustite profesionalcima.
 
Mimoza, kao i ti nisu razumali sta im pricam posto su dosli drugari iz FF da im "pojasne" stvari.

Mi ne mozemo da saradjujemo bez ugvora, da li je to sporauzm ili nesto drugo to je pitanje. Prema tome, ja ostajem gde sam bio. Ko ce da bude u vasm ulazu i vodi vasu skusptinu sve nas van zagrade autenticno ne zanima.

Tvoje je da im objasnis zasto tvoj odbijanje da sednes za sto sa nama, tvoji stanari ce morati da plate tako visoku cenu. Dodatno i gde ce te pare da zavrse.

I slazemo se u jos jednoj stvari, to jeste TVOJ ugovor, to sam shvatio jos u julu kada si skretao pogled pricajuci da ne znas da li ces se prihvatiti posla PSS a jucer mi kazes kako si na toj poziciji 5 meseci.

Tvoj ugovor, tvoji novci.

I molim te budi bar malo pristojan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418906#p418906:2v3wfdgb je napisao(la):
Suncica_b » Fri Nov 25, 2016 9:56 am[/url]":2v3wfdgb]Sramota je ovo prepucavanje po forumima oko pružaoca usluga u naselju. Uspeli ste da oborite cenu stanova u naselju, ako Vam je to bio cilj! Izgleda da su i ovde, kao i u celoj zemlji, lični interesi ispred svega glavni motiv da se uruši još nešto što je do sada funkcionisalo.
Šta je do sada nedostajalo?
Gledajte Vi da naplatite onima koji se prave blesavi i ne plaćaju održavanje, ostalo prepustite profesionalcima.

aaaaa, evo i jednog bota u akciji :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418906#p418906:1q1c4h1v je napisao(la):
Suncica_b » Pet Nov 25, 2016 9:56 am[/url]":1q1c4h1v]Sramota je ovo prepucavanje po forumima oko pružaoca usluga u naselju. Uspeli ste da oborite cenu stanova u naselju, ako Vam je to bio cilj! Izgleda da su i ovde, kao i u celoj zemlji, lični interesi ispred svega glavni motiv da se uruši još nešto što je do sada funkcionisalo.
Šta je do sada nedostajalo?
Gledajte Vi da naplatite onima koji se prave blesavi i ne plaćaju održavanje, ostalo prepustite profesionalcima.

Apsolutno se slažem. I da dodam, ako si izabran na neku funkciju, pa i tu čuvenu i prestižnu predsednika skupštine stanara, moraš da vodiš računa o svima koje predstavljaš. Takođe ne možeš da biraš sa kim hoćeš, a sa kim nećeš da sarađuješ, jer ako je tako, podnesi lepo ostavku i pusti druge da se dogovaraju, pa da svi živimo bolje. Pa zar se inače ta funkcija ne plaća ili sam ja mnogo naivan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418911#p418911:3tmvkdn9 je napisao(la):
BelvilleGarazaTajni » Fri Nov 25, 2016 10:08 am[/url]":3tmvkdn9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418906#p418906:3tmvkdn9 je napisao(la):
Suncica_b » Pet Nov 25, 2016 9:56 am[/url]":3tmvkdn9]Sramota je ovo prepucavanje po forumima oko pružaoca usluga u naselju. Uspeli ste da oborite cenu stanova u naselju, ako Vam je to bio cilj! Izgleda da su i ovde, kao i u celoj zemlji, lični interesi ispred svega glavni motiv da se uruši još nešto što je do sada funkcionisalo.
Šta je do sada nedostajalo?
Gledajte Vi da naplatite onima koji se prave blesavi i ne plaćaju održavanje, ostalo prepustite profesionalcima.

Apsolutno se slažem. I da dodam, ako si izabran na neku funkciju, pa i tu čuvenu i prestižnu predsednika skupštine stanara, moraš da vodiš računa o svima koje predstavljaš. Takođe ne možeš da biraš sa kim hoćeš, a sa kim nećeš da sarađuješ, jer ako je tako, podnesi lepo ostavku i pusti druge da se dogovaraju, pa da svi živimo bolje. Pa zar se inače ta funkcija ne plaća ili sam ja mnogo naivan.

Komsija, ako jesi, mnogo si naivan
 
Sram te bilo! Tako nekoga vređati jer iznosi svoje mišljenje....stvarno samo o tebi govori!
Mora da je funkcija predsednika kućnog saveza toliko bitna u tvom životu da si počeo da paranoišeš kako te nekakve "organizacije" spopadaju. Dočiće vreme kada će svi polagati račune, pa i ti.
Još jednom, tako vređati, samo o tebi govori!
SRAM TE BILO!!!
Sunčica Ilić
Ljubičica
 
Zahvaljujem upravi foruma na brisanju pinokiovog posta pre ovog mog:
viewtopic.php?p=418854#p418854
u kojem mi na direktan način preti.
Sad izgleda kao da sam ničim izazvan reagovao ali kad se pogleda ceo kontekst ipak je manje više ok.

Hvala svima koji su pratili diskusiju, zaključke izvedite sami.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418918#p418918:1ht29t4y je napisao(la):
Suncica_b » Pet Nov 25, 2016 10:21 am[/url]":1ht29t4y]Sram te bilo! Tako nekoga vređati jer iznosi svoje mišljenje....stvarno samo o tebi govori!
Mora da je funkcija predsednika kućnog saveza toliko bitna u tvom životu da si počeo da paranoišeš kako te nekakve "organizacije" spopadaju. Dočiće vreme kada će svi polagati račune, pa i ti.
Još jednom, tako vređati, samo o tebi govori!
SRAM TE BILO!!!
Sunčica Ilić
Ljubičica

Nema potrebe da se nervirate. Vi ste potpuno u pravu. Cilj privatnog sistema održavanja je da se održi ili poveća cena nekretnina koje se održavaju.
Ali ovde očigledno ima nekih problema koji nas sve mogu upropastiti. Veće interesovanje stanara za sistem održavanja unutar i oko zgrade di dosta pomoglo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418920#p418920:2efsod6u je napisao(la):
goranjaksic2 » Pet Nov 25, 2016 10:37 am[/url]":2efsod6u]Zahvaljujem upravi foruma na brisanju pinokiovog posta pre ovog mog:
viewtopic.php?p=418854#p418854
u kojem mi na direktan način preti.
Sad izgleda kao da sam ničim izazvan reagovao ali kad se pogleda ceo kontekst ipak je manje više ok.

Hvala svima koji su pratili diskusiju, zaključke izvedite sami.

A šta je zaključak?
Da su neki sve ugovorili u vezi održavanja, bez dogovora sa ostalim skupštinama i da ih dalji dogovori ne zanimaju?
Da drugi čekaju da ugovore održavanje zajedničkih sistema, posle dogovora sa skupštinama kojima to sve pripada?

Inače vaši lični obračuni me ne zanimaju, već kao je ranije rečeno samo cena mojih nekretnina!!!
 
Ja u ime SS kojoj pripadam vas uveravam da ćemo i ubuduće da radimo sve što je u našoj moći da naš ulaz, zgrada i naselje bude održavano na najbolji mogući način. Trenutno je to kroz ugovor sa FF, sutra ko zna...
Pokušao sam da utičem i na "drugu stranu" da ide putem dogovora i kompromisa a rezultat se vidi ovde, na žalost uveden je i "lični momenat".

Izneo je pinokio i jednu istinitu informaciju, ja jesam oklevao da se prihvatim funkcije predsednika SS usled privatnih i poslovnih obaveza a funkciju sam prihvatio isključivo u interesu (ovim redom):
svoje SS odnosno ulaza
svoje zgrade
svog naselja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418855#p418855:10uzood2 je napisao(la):
goranjaksic2 » Thu Nov 24, 2016 11:47 pm[/url]":10uzood2]I još jednom, po 10x put: brojevi 1180 i 1870 tj razlika od 700 je plod konstrukcije dotičnog i to nigde u ugovoru ne piše - ne postoji takva specifikacija usluga, jednostavno je izmišljeno a onda iskorišćeno za lečenje frustracija usled epic faila sa neuspehom da se na parceli 3 zaključi sporazum sa zgradom Mimoza, čak ni Lego kockice nisu pomogle :) U istom cilju je ovde i konstruisana afera "lift", sad sam ja na meti, sutra ko zna šta...

Ups, kad pomenuh sutra - možda se smer "plime " promeni... bićete obavešteni.

I da ti ne ostanem duzan za informaciju, iako nije bitna,
Od 10 skupstina na kojoj smo gostovali samo na dve nismu uspeli da objasnimo stnarima o cemu se radi. Cenim da je to dobar rezlutat.
Sa druge strane se nalazila firma koja prozvod Krovni ugovor pokusava da proda, evo skoro, dve godine. (u januaru ce da bude tacno dve godine)

Ti nas nisi ni obavestio da pravis skupstinu. Bedno.
Ja bih zaista voleo da probamo te lego kocicke jos koji put ali za to treba imati petlju koju ti nemas.

Hajdemo da se vratimo na cinjenice, da li cemo saznati koliko mesecno placate odrzavanje ili ne. Nas iznos je javan. A vas?
Dodatno gde odlazi razlika u ceni?
 
Bedno :) Ti ćeš da mi kažeš....
Opet smo u "mi" protiv "ti", bolesno.
Lego kockice - idi igraj se i ne troši nam više vreme.

ček, obećao sam, pa da završim sa:
"Sad odlepršaj i od moje zgrade i od mog ugovora i idi sa ženom očitavaj CO merače"
 
Kolko ff nudi para da se sa njima potpise ugovor posto nevidim da bi neko placao nesto skuplje ako jednako kvalitetno i preciznije definisano moze da placa manje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418934#p418934:13cf4zg5 je napisao(la):
direktor » 25 Nov 2016 11:18 am[/url]":13cf4zg5]Kolko ff nudi para da se sa njima potpise ugovor posto nevidim da bi neko placao nesto skuplje ako jednako kvalitetno i preciznije definisano moze da placa manje
Ne vidim se pise odvojeno.
Sta je jednako kvalitetno i jasno definisano ?
Nit je kvalitetno nit jasno definisano.
Mi smo izabrali slobodne volje i ciste savesti. Covek je pokrenuo nesto sto ne prolazi i sad terorise one koji nisu njegovi istomisljenici.
Oladite bre vise
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418963#p418963:qdq5luhf je napisao(la):
Arwen Undómiel » Fri Nov 25, 2016 12:07 pm[/url]":qdq5luhf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418934#p418934:qdq5luhf je napisao(la):
direktor » 25 Nov 2016 11:18 am[/url]":qdq5luhf]Kolko ff nudi para da se sa njima potpise ugovor posto nevidim da bi neko placao nesto skuplje ako jednako kvalitetno i preciznije definisano moze da placa manje
Ne vidim se pise odvojeno.
Sta je jednako kvalitetno i jasno definisano ?
Nit je kvalitetno nit jasno definisano.
Mi smo izabrali slobodne volje i ciste savesti. Covek je pokrenuo nesto sto ne prolazi i sad terorise one koji nisu njegovi istomisljenici.
Oladite bre vise

Sta i gde ne prolazi?

Ne razumem o cemu pricate. Zaista. Na parceli 4 od 6 skusptina samo jedna ima ugovor sa FF. Na parceli 3 su 3 od 6, na parceli 2, pola pola, na parceli 5 od 5 skusptna FF ima samo 2 ugovora.

Za parcelu 6 nemam potvrdjene podatake, pa racunam da su tamo svi sa FF.

Ukratko, od 19 skupstina samo 7 potpisanih ugovora sa FF. Dakle, gospodjo Arwen, sta ne prolazi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418970#p418970:kjio457o je napisao(la):
pinokio » 25 Nov 2016 12:17 pm[/url]":kjio457o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418963#p418963:kjio457o je napisao(la):
Arwen Undómiel » Fri Nov 25, 2016 12:07 pm[/url]":kjio457o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418934#p418934:kjio457o je napisao(la):
direktor » 25 Nov 2016 11:18 am[/url]":kjio457o]Kolko ff nudi para da se sa njima potpise ugovor posto nevidim da bi neko placao nesto skuplje ako jednako kvalitetno i preciznije definisano moze da placa manje
Ne vidim se pise odvojeno.
Sta je jednako kvalitetno i jasno definisano ?
Nit je kvalitetno nit jasno definisano.
Mi smo izabrali slobodne volje i ciste savesti. Covek je pokrenuo nesto sto ne prolazi i sad terorise one koji nisu njegovi istomisljenici.
Oladite bre vise

Sta i gde ne prolazi?

Ne razumem o cemu pricate. Zaista. Na parceli 4 od 6 skusptina samo jedna ima ugovor sa FF. Na parceli 3 su 3 od 6, na parceli 2, pola pola, na parceli 5 od 5 skusptna FF ima samo 2 ugovora.

Za parcelu 6 nemam potvrdjene podatake, pa racunam da su tamo svi sa FF.

Ukratko, od 19 skupstina samo 7 potpisanih ugovora sa FF. Dakle, gospodjo Arwen, sta ne prolazi?

Vi ste gospodine nesto nezadovoljni , nesto tu ne ide oko tog Vaseg famoznog sporazuma, Vi se bunite, napadate i izvrgavate ruglu.
Sta Vam sve to treba ako je sve super i u redu.
Ako je sve ok a Vi i dalje pretite ovde i napadate u pitanju je neki VAs licni problem koji mozda i bolje moze negde drugde da se resi a ne na netu.
Ovaj forum je postao mesto za VAs licni obracun sa neistomisljenicima i mislim da je to suprotno pravilima civilizovanih foruma .
Zao mi je sto se dozvoljava ovo visenedeljno ispiranje mozga .
 
Vrh