Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sad ce da vam usvoje zakon pohitnom postupku pa ce biti lakse
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418390#p418390:1g8omufp je napisao(la):
direktor » Tue Nov 22, 2016 10:47 pm[/url]":1g8omufp]Sad ce da vam usvoje zakon pohitnom postupku pa ce biti lakse

Hoce.
Novo je da ce u garazi da se forira Udruzenje garaze :) a ne Skuspstina garaze, ali ce ovlastenja da budu identicna.
Sve definicije su iste kao i prosle godine i bice to dobro za belvil a i za a blok, savadu i sva slicna naselja
 
Obračun obezbedjenja (usluga koje pristalice sporazuma nisu plaćali mesecima) ovako kako pinokio navodi je izmišljen.

U potpunosti.

Održavanje se plaća 33c/m2 za stanove i to je poznata činjenica. Ni sam ugovor nije tajan i Mirić ga ima. Odakle izvodi računice tipa "čekamo put 300 godina"... sam zna

Usluga se pruža u potpunosti prema ugovoru i u obimu navedenom u specifikaciji. Da nije tako, mi bisimo reagovali. Ovako, nijedna SS koja ima ugovor sa First Facility ne reaguje. Zašto - zato jer nemamo nikakvu primedbu na tu uslugu.

Ponašanje gospodina Mirića se vidi i ovde na forumu - agresivno, bahato i lažljivo a nadasve prepotentno. Posebno mi je smešno zaklanjanje iza "mi" ali kao što rekoh, čitajte i procenite sami.
 
Vratio si se!

Da vidimo culi smo tebe, a da vidimo sta rog kaze,

Predlog ugovora ugovora o pruzanju usluga Zgrada Suncokret B

Strana 38, Prilog 4

SPECIFIKACIJA AKTIVNOSTI – OBEZBEĐENJE
--
R.br. Opis aktivnosti Dinamika Napomena
Podzemno i nadzemno obezbeđenje: Redovno prisustvo
u predviđenom prostoru za video nadzor sa redovnim
obilascima parcele i zgrada na parceli tokom dana,
praćenje video nazora i PP centrale. Tokom perioda od
19-07h, prisustvo u predviđenom prostoru za praćenje
video nazora i PP centrale;

0-24h 1 izvršilac po parceli

--
Nadzemno obezbeđenje/patrola: Obilazak parcela,
zgrada i javnih površina
0-24h
2 izvršioca za celo
naselje (19-07h)
1 izvršilac za celo
naselje (07-19h)
-----------------------------------------

Covek u garazi je patrola za parcele 5 i 6. Po izjavi, zapolenih u Sekuritasu. Njega nema u garazi prakticno nikada. Sto je cak pribelezila PP policija u zapisnik pre 5 dana O prisustvu tog coveka u garazi se svakodnevno vodi evidencija. Koga zanima tacno vreme koje provodi u prostoriji gde je PP centrla i video nadzor i to je dostupno.

Inace u naselju FF formalno pokriva 5 garaza. Na svakoj parceli imaju bar jednu skupstinu sa kojom imaju ugovor.

Uprkos tome, u naselju imaju samo 4 radna mesta. vise o tome ovde http://www.suncokret.org/2016/11/kada-k ... g-ne-laze/

Cena od 33c i 5/2 Eura po Gm i OP pokriva ovo sto je navedeno u prilogu 4, znaci 6,5 radnih mesta.

Na ovaj nacin FF stedi sebi oko 5.000 evra mesecno iliti 60.000 evra godisnje.

Gde ide taj novac mogao bi neku rec da nam kaze gosdin Jaksic, dok je jos tu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418495#p418495:30unphrf je napisao(la):
goranjaksic2 » Sre Nov 23, 2016 11:47 am[/url]":30unphrf]...

Usluga se pruža u potpunosti prema ugovoru i u obimu navedenom u specifikaciji. Da nije tako, mi bisimo reagovali. Ovako, nijedna SS koja ima ugovor sa First Facility ne reaguje. Zašto - zato jer nemamo nikakvu primedbu na tu uslugu....

Dovoljno je da citiram samog sebe.
Ponavljam, sve što Mirić navodi je izmišljeno a inače, ta PP policija ga je upozorila da ih više ne uznemirava ili...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418501#p418501:1tv9rpoe je napisao(la):
goranjaksic2 » Wed Nov 23, 2016 12:06 pm[/url]":1tv9rpoe]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418495#p418495:1tv9rpoe je napisao(la):
goranjaksic2 » Sre Nov 23, 2016 11:47 am[/url]":1tv9rpoe]...

Usluga se pruža u potpunosti prema ugovoru i u obimu navedenom u specifikaciji. Da nije tako, mi bisimo reagovali. Ovako, nijedna SS koja ima ugovor sa First Facility ne reaguje. Zašto - zato jer nemamo nikakvu primedbu na tu uslugu....

Dovoljno je da citiram samog sebe.
Ponavljam, sve što Mirić navodi je izmišljeno a inače, ta PP policija ga je upozorila da ih više ne uznemirava ili...

Uzasno je dosadno diskutovati sa tobom.

Mozemo li mi da dobijemo bilo koji konkretan podatak? BIlo koji?

Koliko ste proslog meseca platili fakturu za odrzavanje? Eto to je lako pitanje.
Posle mozemo da razradimo dalje.
 
Jel govoriš "mi" zbog toga što vas ima više u glavi ili zbog toga što se bolje osećaš kada se zaklanjaš iza "mi"? Ovo nije sud i niko nije dužan tebi da podnosi bilo kakav izveštaj. Predlažem da se igraš Lego kockicama :) (ko razume znaće)

Molim te da prvo nadoknadite trošak za uslugu obezbedjenja koje niste plaćali a imali ste de fakto pa onda možemo da pričamo dalje. Doduše, ne tako neotesano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418504#p418504:3vnejahp je napisao(la):
goranjaksic2 » Wed Nov 23, 2016 12:18 pm[/url]":3vnejahp]Jel govoriš "mi" zbog toga što vas ima više u glavi ili zbog toga što se bolje osećaš kada se zaklanjaš iza "mi"? Ovo nije sud i niko nije dužan tebi da podnosi bilo kakav izveštaj. Predlažem da se igraš Lego kockicama :) (ko razume znaće)

Molim te da prvo nadoknadite trošak za uslugu obezbedjenja koje niste plaćali a imali ste de fakto pa onda možemo da pričamo dalje. Doduše, ne tako neotesano.

OK, ne moraš da kažeš.
Meseci su ispred tebe i svaki put kada budeš plaćao cca 1900 mesto 1200 evra ima da ti se ruke oznoje posto ce sigurno, jednog dana, neko od stanara pitati jednostavno pitanje - Zasto?

Ja te molim da na koje usluge obezbedjenja mislis?
Hoces da kazes da smo imali zakljucen ugovor sa nekom firmom koji se izvrsio a mi nismo platili?

Koji je to ugovor?!
 
Od tebe bato, ni aspirin :)

Namerno je ostavljen komentar na sajtu jer je naravno uradjen printscreen pa će brisanjem naneti samom sebi štetu. Ovako komšije iz zgrade Suncokret mogu da vide da baš i nije istina šta njihov predsednik SS navodi.
Edit: odlično je i to što je postavio link ka temi.
 
A sta vas gospodine briga kolika je faktura koja nije Vasa?
Koliki je Vas racun za telefon? E pa ja sam kod drugog provajdera i moj je manji, za bolju uslugu! I sta sad ? Hocete i uvid u racune za telefon ?

Meni je nepojmljivo da je neko ovoliko bahat kao ovaj covek koji se predstavlja kao neko ko je nevidjeno bitan i vazan za nas blok i stanovanje.
Neko ko ima pravo da stavlja tackice na zgrade, obelezava i kinji one koji nisu prihvatili njegovu ideju za odrzavanje.
Zamolih svojevremeno da skine tackice sa zgrada na svom sajtu jer ne zelim da podatak o tome ko odrzava moju zgradu bude na netu i nije uopste javan podatak.
NAravno on to nije uradio.
Covek vredja i napada kao osica, bahato i osiono.
Forum treba da bude razmena misljenja uz argumente.
Mogli bi reci da gospodin trazi publiku i da ignorisemo njegovo sirenje verbalnog nasilja i straha ali on neke ljude obelezava direktno (bas kao i nase zgrade).
Po meni oni treba da ga sudski gone a mi ostali koji citamo ove postove u nadi da cemo nesto pametno cuti a tice se naseg okruzenja , jednostavno treba da napustimo ovaj forum, jer nista , bas nista necemo pametno cuti, zahvaljujuci doticnom gospodinu zvanom Pinokio koji je ovaj forum zloupotrebio i pretvorio u prostor za samopromociju .
 
Tako je, taj nastup je usmeren na to da se ljudi zaplaše i zastraše, zato mene proziva imenom i prezimenom. Jedino se je za**bao u izboru mete.

Ne možete zamisliti na šta to liči kad ne možete da se javite a imate 20 propuštenih poziva, vajber poruka, smsova... To nisam samo ja iskusio već i drugi predsednici SS.
Nisam siguran da li je u pitanju nedostatak vaspitanja ili dijagnoza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418504#p418504:2451szl2 je napisao(la):
goranjaksic2 » Wed Nov 23, 2016 12:18 pm[/url]":2451szl2]
Molim te da prvo nadoknadite trošak za uslugu obezbedjenja koje niste plaćali a imali ste de fakto pa onda možemo da pričamo dalje. Doduše, ne tako neotesano.

Kada kazem mi mislim na sve nas koji smo vlasnici nekretnina koje vi odrzavate u nase ime a za vas racun. Mi je apstraktna velicina, reicmo to je moja supruga jednako zainteresovana da zna ko je poslednji put servisirao detektore za co u garazi kao i citav ventilacioni sistem.

Sto se tice placanja bilo koje usluge pa i te koju spominjes, u trenutku kada je FF preuzeo sistem obezbedjenja u garazi, ja nisam imao zakonske mogucnosti da tu uslugu platim.
Moram da te podsetim da nisam ovlascen da takve ugovore adhhoc zakljucjem pa logicno niti da dam saglasnost za placanje. Prema ZOSZ i pratecoj Uredbi iz 94, ta usluga ne moze da se kvalifikuje kao tekuce odrzavanje, pa je odluka skupstine neophodna.

Nastranu sto je nasa skupstina i tada kao i sada insistirala da angazovanje bilo kog pruzaocu usluga zajedno sa drugim skupstinama samo ako postoji medjusoban ugovor. Vi i mi taj ugovor nemamo.

I danas, kada 8 skupstina na parcelama 3 i 4 angazuju G4S kao pruzaoca usluga koji vrsi patrolu FTP i PP, to je moguce samo zato sto smo predhodno potpisali medjusoban ugovor.
 
Obrusili se na pinokia kao lesinari a ljudima koji citaju sa strane nedaju nikakve valjane argumente da su upravu vec samo ne ne ne nije tako djeluje jako neozbiljno
Ko odrzava neku zgradu je javan podatak i treba da je istaknut i u samoj zgradi
Kao jos stosta strpite se jos 20 dana onda dolazi novi zakon o obezbedjenju i o stanovanju pa ce prica ispocetka da krene .
Ni jedan drzavni organ koga mi gradjani placamo od poreza nesmije da odbije da pruzi usluge i informacije pa ni protiv pozarna policija ili inspekcija itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418539#p418539:2jn4ruac je napisao(la):
direktor » 23 Nov 2016 02:46 pm[/url]":2jn4ruac]Obrusili se na pinokia kao lesinari a ljudima koji citaju sa strane nedaju nikakve valjane argumente da su upravu vec samo ne ne ne nije tako djeluje jako neozbiljno
Ko odrzava neku zgradu je javan podatak i treba da je istaknut i u samoj zgradi
Kao jos stosta strpite se jos 20 dana onda dolazi novi zakon o obezbedjenju i o stanovanju pa ce prica ispocetka da krene .
Ni jedan drzavni organ koga mi gradjani placamo od poreza nesmije da odbije da pruzi usluge i informacije pa ni protiv pozarna policija ili inspekcija itd
Ko odrzava moju zgradu pise u mojoj zgradi a ne na sajtu zgrade Suncokret koj nema veze nikakve sa mojom zgradom. Na mapi predstavljenoj na sajtu zgrade Suncokret ne zelim tackicu na mojoj zgradi sa obelezjem ko je odrzava dodatno sto je razlog za obelezavanje omalovazavanje i ruganje.
Takodje ne vidim kakve veze imate Vi gospodine sa tim.
Ah da I jos nesto , izvod iz pravopisa:
Odrična rečca ne se piše odvojeno od glagola u ličnom obliku, osim u: nemam, neću, nemoj i nisam.
Dakle, pravilno je ne treba, a ne netreba, ne daju a ne nedaju itd itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418542#p418542:2xt9wnlx je napisao(la):
Arwen Undómiel » Wed Nov 23, 2016 3:02 pm[/url]":2xt9wnlx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418539#p418539:2xt9wnlx je napisao(la):
direktor » 23 Nov 2016 02:46 pm[/url]":2xt9wnlx]Obrusili se na pinokia kao lesinari a ljudima koji citaju sa strane nedaju nikakve valjane argumente da su upravu vec samo ne ne ne nije tako djeluje jako neozbiljno
Ko odrzava neku zgradu je javan podatak i treba da je istaknut i u samoj zgradi
Kao jos stosta strpite se jos 20 dana onda dolazi novi zakon o obezbedjenju i o stanovanju pa ce prica ispocetka da krene .
Ni jedan drzavni organ koga mi gradjani placamo od poreza nesmije da odbije da pruzi usluge i informacije pa ni protiv pozarna policija ili inspekcija itd
Ko odrzava moju zgradu pise u mojoj zgradi a ne na sajtu zgrade Suncokret koj nema veze nikakve sa mojom zgradom. Na mapi predstavljenoj na sajtu zgrade Suncokret ne zelim tackicu na mojoj zgradi sa obelezjem ko je odrzava dodatno sto je razlog za obelezavanje omalovazavanje i ruganje.
Takodje ne vidim kakve veze imate Vi gospodine sa tim.
Ah da I jos nesto , izvod iz pravopisa:
Odrična rečca ne se piše odvojeno od glagola u ličnom obliku, osim u: nemam, neću, nemoj i nisam.
Dakle, pravilno je ne treba, a ne netreba, ne daju a ne nedaju itd itd

Ako zelis tu vrstu intime moraces da se preselis u svoju kucu.

Kako bilo, da smo kao skupstina potpisali Krovni ugovor sa FF onda bi smo i formalno i aktivno odrzavali tvoju zgradu.Bas kao sto smo to radili i 7 godina unazad. I sta cemo sad?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418539#p418539:uf0a365w je napisao(la):
direktor » Sre Nov 23, 2016 2:46 pm[/url]":uf0a365w]Obrusili se na pinokia kao lesinari a ljudima koji citaju sa strane nedaju nikakve valjane argumente da su upravu vec samo ne ne ne nije tako djeluje jako neozbiljno
Ko odrzava neku zgradu je javan podatak i treba da je istaknut i u samoj zgradi
Kao jos stosta strpite se jos 20 dana onda dolazi novi zakon o obezbedjenju i o stanovanju pa ce prica ispocetka da krene .
Ni jedan drzavni organ koga mi gradjani placamo od poreza nesmije da odbije da pruzi usluge i informacije pa ni protiv pozarna policija ili inspekcija itd


Jedini lešinar na forumu je pinokio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418544#p418544:35so39o1 je napisao(la):
pinokio » 23 Nov 2016 03:12 pm[/url]":35so39o1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418542#p418542:35so39o1 je napisao(la):
Arwen Undómiel » Wed Nov 23, 2016 3:02 pm[/url]":35so39o1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418539#p418539:35so39o1 je napisao(la):
direktor » 23 Nov 2016 02:46 pm[/url]":35so39o1]Obrusili se na pinokia kao lesinari a ljudima koji citaju sa strane nedaju nikakve valjane argumente da su upravu vec samo ne ne ne nije tako djeluje jako neozbiljno
Ko odrzava neku zgradu je javan podatak i treba da je istaknut i u samoj zgradi
Kao jos stosta strpite se jos 20 dana onda dolazi novi zakon o obezbedjenju i o stanovanju pa ce prica ispocetka da krene .
Ni jedan drzavni organ koga mi gradjani placamo od poreza nesmije da odbije da pruzi usluge i informacije pa ni protiv pozarna policija ili inspekcija itd
Ko odrzava moju zgradu pise u mojoj zgradi a ne na sajtu zgrade Suncokret koj nema veze nikakve sa mojom zgradom. Na mapi predstavljenoj na sajtu zgrade Suncokret ne zelim tackicu na mojoj zgradi sa obelezjem ko je odrzava dodatno sto je razlog za obelezavanje omalovazavanje i ruganje.
Takodje ne vidim kakve veze imate Vi gospodine sa tim.
Ah da I jos nesto , izvod iz pravopisa:
Odrična rečca ne se piše odvojeno od glagola u ličnom obliku, osim u: nemam, neću, nemoj i nisam.
Dakle, pravilno je ne treba, a ne netreba, ne daju a ne nedaju itd itd

Ako zelis tu vrstu intime moraces da se preselis u svoju kucu.

Kako bilo, da smo kao skupstina potpisali Krovni ugovor sa FF onda bi smo i formalno i aktivno odrzavali tvoju zgradu.Bas kao sto smo to radili i 7 godina unazad. I sta cemo sad?
O cemu Vi pricate covece, moja zgrada nije ni blizu Vasoj.Uredno placam odrzavanje izabrano slobodnom voljom i ciste savesti.I ne zelim da to visi na vasem sajtu kao na stubu srama.
I ja nisam ti, nego Vi .
I okanite se vise drugih zgrada i gledajte u svoje dvoriste i svoja posla.
I naravno da ce VAsa biti poslednja i da cete posle ovog imati komentar ali ja zaista odustajem.
Sto bi rekli pametnom dosta.
 
Aman čoveče - za sporazum je bio NIKO u našem ulazu, ponavljaj si to više puta dnevno. Meni stanari prilaze i pitaju, citiram bez namere da uvredim:
"jel onaj ludak s foruma Pinokio taj i taj"...ja se ustručavam da kažem... :(

Naša faktura je u potpunosti u skladu sa ugovorom i zakonom i tebi nemam apsolutno ništa da objašnjavam.

Imam advokate kao prijatelje a i u porodici koji su me upozorili na tebe, znaju i tebe i još neke iz tvog tabora odranije, npr za komičnog "predsednika naselja".

Jedini siledžija si ti, ostali iz tvog tabora bi možda hteli ali nemaju kapacitet, a daće Bog, saznaće se i zašto je G4S otkazao održavanje, i zašto je neko podmetao požar, i još svašta nešto u vezi ugovaranja usluga i razloga za imanje gomile sitnih ugovora i gomile sitnih mogućnosti za korupciju, pa nek na tvom psihološko propagandnom sajtu stoji šta god hoćeš i koliko god hoćeš.

Zanimljivo je ovo: "e onda cemo mi da dodjemo po svoje". Ovo je pretnja i molim urednike foruma da reaguju.

I nemoj molim te usled nervoze da praviš toliko grešaka u kucanju, smeta čitaocima. ;)

Sad odlepršaj i od moje zgrade i od mog ugovora i idi sa ženom očitavaj CO merače a nas ostavi da normalno živimo, kako i živimo osim kad nam se ti "natakariš" sa desetinama poziva, poruka itd...
 
I još jednom, po 10x put: brojevi 1180 i 1870 tj razlika od 700 je plod konstrukcije dotičnog i to nigde u ugovoru ne piše - ne postoji takva specifikacija usluga, jednostavno je izmišljeno a onda iskorišćeno za lečenje frustracija usled epic faila sa neuspehom da se na parceli 3 zaključi sporazum sa zgradom Mimoza, čak ni Lego kockice nisu pomogle :) U istom cilju je ovde i konstruisana afera "lift", sad sam ja na meti, sutra ko zna šta...

Ups, kad pomenuh sutra - možda se smer "plime " promeni... bićete obavešteni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418854#p418854:32uxmthl je napisao(la):
goranjaksic2 » Thu Nov 24, 2016 11:40 pm[/url]":32uxmthl]Aman čoveče - za sporazum je bio NIKO u našem ulazu, ponavljaj si to više puta dnevno. Meni stanari prilaze i pitaju, citiram bez namere da uvredim:
"jel onaj ludak s foruma Pinokio taj i taj"...ja se ustručavam da kažem... :(

Naša faktura je u potpunosti u skladu sa ugovorom i zakonom i tebi nemam apsolutno ništa da objašnjavam.

Zanimljivo je ovo: "e onda cemo mi da dodjemo po svoje". Ovo je pretnja i molim urednike foruma da reaguju.
Naravno da nije bio niko, kad im niko nije ni ispricao o cemu je rec. Ali to vise zaista nije vazno, posto ce cenu da plaite vi a ne mi jer ce nase odrzavanje mesto 10-20% da bude 40% jeftinije od vaseg. I bice bolje od vaseg. A ti kao menadzer si briljirao.

Da li su ugovori, racuni koje ces da platis u skaldu sa zakonom ili ne ce da utvrde drugii ljudi a ne ti ili ja.

Jaksicu, meni je sasvim svejedno da li ste vi tamo za sporazum ili ne, da li cete da radite sa FF ili nekim drugim, mene zanima odrzavanje zajednicke imovine. Da li ti razumes o cemu pricemo?

Umes li da se uzbiljis ili ces i dalje kao kao klinac da ispucavas tizere kao sto to cinis citavo vreme?
OK, ovo oko cene smo zavrsili.
Hajde da vidimo sta pise u tom ugovoru koji ste potpisali a tice se odrzavanja zajednicke imovine, posto mene samo to zanima. Mozemo tako?

natakarenje i sl, molim te ostavi za neko drugo mesto. ako umes ako ne da batalimo ovo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418855#p418855:2w58ggr9 je napisao(la):
goranjaksic2 » Thu Nov 24, 2016 11:47 pm[/url]":2w58ggr9]I još jednom, po 10x put: brojevi 1180 i 1870 tj razlika od 700 je plod konstrukcije dotičnog i to nigde u ugovoru ne piše - ne postoji takva specifikacija usluga, jednostavno je izmišljeno a onda iskorišćeno za lečenje frustracija usled epic faila sa neuspehom da se na parceli 3 zaključi sporazum sa zgradom Mimoza, čak ni Lego kockice nisu pomogle :) U istom cilju je ovde i konstruisana afera "lift", sad sam ja na meti, sutra ko zna šta...

Ups, kad pomenuh sutra - možda se smer "plime " promeni... bićete obavešteni.

Molim te objasni svima sta nije tacno kod tih cifara.

Skusptina stanara Suncokret B placa sve serivise 1180 evra u dinarskoj protivvrednosti.

U ugovoru imas SAMO JENDU cifru, koju?

Da te podsetim imas je na sttrani 5 Krovnog ugovora i glasi (za Suncokret B):

Ukupna mesečna cena za Primaoca usluga je 1.633,66 EUR-a u dinarskoj
protivvrednosti po srednjem kursu NBS računatom na poslednji dan u mesecu za koji se
radi obračun, i ova cena se uvećava za pripadajući PDV.

Iliti 1959eva mesecno.

Vi nemate ona dva spoljnaa objekta pa oduzmes 90 evra i dobijemo 1870?

Dakle gde je greska u obracunu?
 
Vrh