Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Naravno da je to moglo bolje da se isplanira u samom startu. Ni sam ventilacioni odvod nije dovoljnih dimenzija da bi ispunio svoju funkciju. Sada mi se ne isplati da naknadno ugradjujem klapne. Kuhinja je letos konacno zavrsena... Ne znam... Dosao sam do tacke u kojoj treba da prelomim da li mi se isplati da sve to promenim i renoviram za par godina ili da nadjem nesto drugo u nekoj buducoj novogradnji. Racunam i na to da ce trziste nekretnina malo da se oporavi za 3 do 5 godina, pa ce moci i malo vise da se bira...
 
Ugradnja klapni je vrlo jednostvno i mozes sam odraditi plus da ne kosta vise od 2 000 din
 
Belvilenjak":gnwfnpcq je napisao(la):
Naravno da je to moglo bolje da se isplanira u samom startu. Ni sam ventilacioni odvod nije dovoljnih dimenzija da bi ispunio svoju funkciju. Sada mi se ne isplati da naknadno ugradjujem klapne. Kuhinja je letos konacno zavrsena... Ne znam... Dosao sam do tacke u kojoj treba da prelomim da li mi se isplati da sve to promenim i renoviram za par godina ili da nadjem nesto drugo u nekoj buducoj novogradnji. Racunam i na to da ce trziste nekretnina malo da se oporavi za 3 do 5 godina, pa ce moci i malo vise da se bira...

Klapnu već imaš u aspiratoru, a drugu dodaš na otvor na zidu u koji ide ALU crevo. Mislim, ne moraš zbog jedne klapne da prodaješ stan i da se seliš :p
 
Klapna je tu najmanji problem... Mozda je tako zvucalo, ali ne mislim da se selim zbog toga. Razlozi su mnogo dublji i slozeniji...
 
Kupi stan u A bloku ovaj u belvilu iznajmi i rijesen problem
 
Ajde ako se odlucis da krenes u prodaju, javi nam kako ide.
 
A ti javi kad rešiš da kreneš u kupovinu :D
 
Ko o čemu, gospodin Bog_danović o cenama stanova u belvilu.....a cene nikako da ponašaju kako bi on to hteo. Ne znam da li su i druge lokacije po tom pitanju toliko interesantne ili je opsesija vezana samo za to omraženo ime još omraženijeg investitora kome bi, naravno, da ima nešto pravde na zemlji, bilo oduzeto sve, a naročito belvil i dat na aukciju, ko da više, početna cena 10 dinara, ko na limundu. :twisted: :twisted: :twisted: yeah, twisted evil.
 
Drage komsije,

Ja sam se prosle nedelje (bilo je hladno I padala je kisa) okliznula na stampani beton, pala I slomila ruku. Posto svi znamo koliko je stampani beton u Belvillu klizav i da ovo nije prvi put da je neko pao (situacija zimi je katastrofalna), odlucila sam da pokrenem ovo pitanje. Molim da mi se na PP jave svi koji su imali sti problem.
Protivklizne staze koje su postavljene nisu resenje. Nerealno je ocekivati da se zameni stampani beton u celom naselju, ali se moraju postaviti protivklizne staze na nacin da obezbedjuju bezbedno hodanje po naselju. U suprotnom, neko ce poginuti jednog dana.
 
Mnogo manje se kliza sada nego pre par godina. Verovatno se vremenom malo pohabao, pa nije toliko klizav. U svakom slucaju, lepo izgleda, ali nije neko prakticno resenje. Ne bih ga stavio sebi u dvoriste nikada.
 
Ali zašto si zaboga išla preko betona, verovatno još i u potpeticama...kada postoji ona crvena staza ispred svakog ulaza?! Ruku slomila.....pa možda ti je to dobro u stvari, ko zna, da se nije desilo tako, možda bi nekom drugom prilikom, zimi, ili tako nešto pala opet i slomila nešto više od ruke.....Bože moj, na šta si mislila? Pa postoji crvena staza koja se ne kliza, utuvi sebi u glavu da je to pešačka staza i da ti je ona jedino DOZVOLJENA. Zima još nije stigla, šta će biti kada stegne mraz i sneg....Operacije slomljenih udova, kukova....nisu ni rutinske, ni jednostavne, od toga se i umire, pogotovo na našim klinikama.
 
Jest, čudesan komentar... :|

Nego, kod vas postoji deo trotoara/javne površine kojim nije dozvoljeno kretanje pešacima?
 
I na kolovozu je štampani beton? Usput kretanje kolovozom na servisnim saobraćanicama je sasvim normalna stvar (naravno ne ometajući vozila).
 
Dušane kako si postavio pitanje takav si odgovor dobio.

ne postoji deo gde je zabranjeno kretanje pešacima, osim naravno na kolovozu, i pretpostavljam da je nekim zakonom/propisom zabranjeno kretanje i po zelenoj površini, ali ne mogu da tvrdim.

a to što je taj kolovoz servisna saobraćajnica bloka, ne znači da je izuzet iz ZOBS-a. znači sve što važi na "normalnim" putevima važi i ovde (ograničenje brzine, pravila prvenstva i slično). prema tome, pošto postoji trotoar pešacima nije dozvoljeno da se kreću po kolovozu.
 
Milisave ovaj sitničavi bukvalizam (da izmislim reč) i nije nešto čega nemamo na ovom forumu već dovoljno, mislim da je svakome bilo jasno da nisam mislio na kolovoz...

Ako na servisnom putu nema u blizini pešačkog naravno da je dozvoljeno prelaziti isti, kao i svaki kolovoz prometnijih puteva (osim autoputa) ako uslovi dozvoljavaju. Šta više i ja bih morao da pretražim ZOBS da vidim da li se isto uopšte odnosi na servisne saobraćajnice (zabrana prelaska kolovoza gde postoji pešački u blizini).
 
Za pametnog i komarac muzika.....ne znam samo da li je neko zaključio da je hodanje betonom zabranjeno.....nije naravno, nego sam naglasila koliko je potpuno izbegavanje tog štampanog betona dobro. Utuvi sebi u glavu da je za tebe ona bezbedna crvena staza. Nemoj nijednom da pođeš preko betona, neka ga, neka ostane nov.
 
Sister":2ey27e1o je napisao(la):
Ali zašto si zaboga išla preko betona, verovatno još i u potpeticama...kada postoji ona crvena staza ispred svakog ulaza?! Ruku slomila.....pa možda ti je to dobro u stvari, ko zna, da se nije desilo tako, možda bi nekom drugom prilikom, zimi, ili tako nešto pala opet i slomila nešto više od ruke.....Bože moj, na šta si mislila? Pa postoji crvena staza koja se ne kliza, utuvi sebi u glavu da je to pešačka staza i da ti je ona jedino DOZVOLJENA. Zima još nije stigla, šta će biti kada stegne mraz i sneg....Operacije slomljenih udova, kukova....nisu ni rutinske, ni jednostavne, od toga se i umire, pogotovo na našim klinikama.
Заиста, чудан коментар. Ако је црвена трака "једино ДОЗВОЉЕНА", како да се дође до ње. Једино ако се изађе из аутомобила непосредно наспрам улаза и крене ка згради. Ходање око зграде, по насељу, до кафића, пекаре... није, у том случају, ПРЕПОРУЧЉИВО.
 
Draga Sister,
Hodala sam u patikama, stazom ispod nadstresnice.
I nisam neoprezna osoba jer znam kakav je stampani beton. Kada sam izasla iz zgrade pola sata pre ovog dogadjaja sam proverila da li je beton klizav (nije bio mada je kisa padala vec par sati).
Nisam gledala u telefon, pricala sa nekim ili radila bilo sta drugo sto bi mi odvuklo paznju. Jednostavno sam naisla na deo betona pod slojem vode, okliznula se, pala, udarila lakat o beton I kost je napukla.
Nemam nacina da stignem do Mimoze na drugi nacin osim preko stampanog betona jer do moje zgrade nema crvene staze (a trazila sam da je postave na zboru stanara I receno je da nema nista od toga). Nije Mimoza jedina zgrada do koje nema crvene staze.
I nisam napisala post zbog moje ruke vec zato sto mislim da svi mi zajedno imamo ogroman problem sa stampanim betonom I da mozemo samo zajednicki da ga resimo. Ako su mogle da se postave crvene staze na najugrozenijim delovima mogu I drugde.
Na zalost, ne mislim da ce vremenom beton postati manje klizav. Naprotiv, upotrebom ce se jos vise uglacati (makar tako kazu zakoni fizike) I biti jos opasniji.
 
Štampani beton uz samu zgradu je većinu vremena potpuno suv, ima ona nadstrešnica oko zgrada, tako da do kafića, pekare....može se slobodno ići i po kiši i zimi. Kritični su delovi izvan toga, naročito onih nekoliko stepenika koji izlaze na trotoar. I oni široki delovi, još uz to u nagibu prema trotoaru, uz koje stoje te crvenkaste, bezbedne staze. To jednostavno treba izbegavati, i to je poenta. Ne možeš nikada, čak i sa gumenim đonovima, da budeš siguran. Zato sam navela da "utuviš sebi da su ti delovi za tebe kao pešaka zabranjeni". Koliko negativnuh komentara i zgražavanja, a ne vidim zašto.

Da, da, zgrade u lepezi izuzev prve i poslednje, uopšte nemaju te bezbedne staze.....znači, stvarno opasno.
 
Tako je: zaista je opasno.
I, na zalost, ispod nadstresnice je jedva nesto manje klizavo nego izvan tih prolaza. Zimi vetar nanese sneg ili ga prolaznici donesu na djonovima, svejedno je. Posledica je ista: i najmanja koliicna snega je pogubna.
Ocigledno nije bezbeno ni po kisi.
Da li mi moramo da zivimo u naselju u kome ne smemo da hodamo normalno? Gde svaka kisa ili sneg mogu da dovedu do lomljenja ruku, nogu, potresa mozga, mozda cak i smrtnih slucajeva?
Investitor je bio duzan da vodi racuna koji materijal stavlja na zajendicke povrsine u Belvillu. Ako investitor nije bio dovoljno strucan da proceni da li je stampani beton zadovoljavajuce resenje imao je nadzorni organ cije je posao i po zakonu i po ugovoru o nadzoru bio da vodi racuna o kvalitetu tog materijala i njegovim karakteristikama. Ako je svaki stampani beton klizav (a bilo je postova da je klizavost znak loseg kvaliteta), onda stampanom betonu nije mesto u naselju. Sasvim sam sigurna da postoje standardi koji to definisu i koji su kod nas sasvim sigurno prekrseni.
Za kraj, postoji gradska odluka koja regulise obavezu ciscenja snega ispred zgrade i odgovornost za povrede stavlja na teret skupstine stanara zgrade ispred koje se povreda desila odn onoga ko odrzava naselje (FF).
Da li to znaci da cemo svi mi (jer svim smo vlasnici stanova u Belvillu) biti u buducnosti suoceni sa tuzbama za naknadu stete?
Ja ne znam ko je platio crvene staze koje su postavljene u naselju. Posto mi niko nije trazio novac po tom osnovu, verovatno je platio investitor.
Zasto ne mogu te staze da se postave i na drugim mestima?
 
Vrh