Šta je novo?

Batajnički bulevar

Put od Batajnice do Banovaca je samo dobro saniran i za sada je situacija ok ali treba tu kompletno presvlačenje da se uradi.
Ne znam koliko se stiglo na drugom kraju ali znam da je do skretanja za Busije bilo odrađeno. Trebalo bi da nastave od Busija pa kroz Šangaj do pruge. Postaje iritantno zbog nedovršenosti. Eno stoji nadvožnjak preko pruge na oko 170m južnije od autoputa bez prilaznih puteva. Srbija je očigledno puna mostova i nadvožnjaka koji ničemu ne služe.

Batajnica treba da se digne na noge da bi rešili ovo ali narod naučio da trpi i glasa.
Prebacili su 50.000 stanovnika a i dalje idu ka Zemunu na običnim drumom.

Banovčani baš i ne vole Batajnicu i ako mogu obilaze je u širokom luku (sada i bukvalno -6km AP-om). Ako ideš busom za Zemun moraš kroz nju.

Batajnica još je i nekako uređena ali Altina. Pa ono je za D11 ili D575A-3 SD bukvalno da se ja pitam. Urbanistički užas.
A bile lepo njive do rata i podzemne vode izbijale i opet neko napravi naselje j.. tu bez plana i ne sprovede kanalizaciju do skora jer su počeli da se guše u g... na prvi pljusak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=443940#p443940:3mz7f8w2 je napisao(la):
Tihi_SRB » 02 Апр 2017 07:43 pm[/url]":3mz7f8w2] Prema zagrebackom su zavrsili ako se ne varam negde od pruzne rampe pa do autoputa za S Mitrovicu?
@Тихи, шта ти је то "према загребачком" ? :o
 
:) Gaga iskreno ni ja ne volim da spominjem taj grad zato sam ga pisao malim slovom. Ali ispravio sam se brate ma kraju . Mi Knindze Krajisnici volimo taj deo Busije, Batajnica , Pazova pa moramo pratiti razvoj :) .
 
@Тихи, зато се каже аутопут према Шиду или Батровцима. :)
Ја сам тај град некада баш обожавао и волео, често и приватно и пословно био у њему и велики број пријатеља, родбине па и љубави имао, али силом прилика времена се мењају, зар не.
 
Vremena se menjaju a uspomene ostaju :)
Samo Batajnicki bulevar ceka bolje dane,
Ma jednom ce i njemu da svane.
Zavrsice neko to parce malo,
Na oko gledajuci u serpu bi stalo.
Ali ne daju ljudi parcele svoje
pa makar u koruvu da stoje.
To je inat Srpski i mentalitet nas,
Ne damo da ga izgradite vala bas.
:sesir: :laugh:
 
Da ima volje sa manjom izmenom ta jedna parcela moze da se mimoidje
a vlasnik da ostane kratkih rukava
 
U priču da jedan vlasnik može da blokira izgradnju državnog puta ne verujem. Jednostavno nema volje/para, a ni pritiska stanovništva da se to uradi.
Neko je ovde okačio mail od puteva Srbije koji kažu da su oni uradili sve što je do njih i da su pristupni putevi na opštinama da ih finansiraju. Verovatno da opštinu Zemun ne interesuje da tolike pare ulupaju u izlaz za Bataju.

Očekivao sam da će se nešto pred ove izbore uraditi, ali izgleda da su procenili da nema potrebe (i bili u pravu).
Tako da nam ne ostaje ništa drugo nego da čekamo sledeće parlamentarne izbore, možda će tada biti potrebe da se animira ovih 50k ljudi i da se baci koji selfi na obilaznici, do tada ode tema na desetu stranu.
 
Treba pritisnuti predsednika sada i ministraku. Neka dođe i vidi da se za Batajnicu sa AP-a skreće levo tamo gde se ne sme.
Užas raskrsnicu bez semafora kao nekad što je bila raskrnica za Altinu. Važno da stoji znak 50 km/h a zbog nedovršenosti može da se vozi i brže jer kad nemate inteferntnosti saobraćaja bezbenost je i veća. Obično se ulazi na rampu i sa do 80+km/h. ka Ap-u iz pravca Zemuna.
 
Niko ne pohvali moju pesmu o bulevaru :( .
Nasi ministri ili putevi se samo sete kad izgine neko.
Jos ne mogu da shvatim smrt onih 5 ili 6 mladica tu gde treba proci bulevar kad su radili nadvoznjak obilaznice.
Tadicu na savest sto je zurio zbog izbora da skarabudzi na pola. Ubice
 
Savest.... ha. ha
to se zove po nasem - novcanik
Nemamo mi toliko mesta u apsani kada bi se pitalo za savest...
Mnogoljudnu Bataju unazaditi tako sto joj je odizet pristup NSputu koj je oduvek imala je totalno nehumano a da se hoce lako bi se naslo tu i koje slovo u zakonu
 
Moze li neko da mi potvrdi informaciju da su poceli sa rusenjem nekih objekata gde treba da se zavrsi tj spoji batajnicki bulevar.? Izvor stanovnik u blizini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444300#p444300:183h30tr je napisao(la):
Гага » 04 Apr 2017 12:30 am[/url]":183h30tr]@Тихи, зато се каже аутопут према Шиду или Батровцима.
Ja to odavno zovem 'autoput na Zapad'.... ostalo je samo slovo 'Z'.
 
Tihi_SRB":2burxyv1 je napisao(la):
Niko ne pohvali moju pesmu o bulevaru :( .
Nasi ministri ili putevi se samo sete kad izgine neko.
Jos ne mogu da shvatim smrt onih 5 ili 6 mladica tu gde treba proci bulevar kad su radili nadvoznjak obilaznice.
Tadicu na savest sto je zurio zbog izbora da skarabudzi na pola. Ubice
Jel moguce da si ovo napisao?
I meni je zao te dece, tih klinaca, ali koju je*******__nu odgovornost za mladalacku nepaznji, probijanje kroz sumu znakova za preusmeravanje saobracaja na desno, moze da snosi predsednik drzave?
I moj drug je sa 20 godina poginuo u Zarkovu gde su 3 paralelna nadvoznjaka(izmedju Vera i Gasprom pumpe), tokom izgradnje istocnog, pa niko od nas (njegovih drugara) nije krivio nikog drugog, vec njegovu nepaznju, neprilagodjenu brzinu i nezrelost koji su uzeli svoj danak.

boca-ica":2burxyv1 je napisao(la):
Savest.... ha. ha
to se zove po nasem - novcanik
Nemamo mi toliko mesta u apsani kada bi se pitalo za savest...
Mnogoljudnu Bataju unazaditi tako sto joj je odizet pristup NSputu koj je oduvek imala je totalno nehumano a da se hoce lako bi se naslo tu i koje slovo u zakonu

Neistina je da je Batajnica 'oduvek imala' pristup 'NS autoputu'.
Dugi niz godina nakon izgradnje je tu postojao samo nadvoznjak iznad Batajnickog druma.
To naravno ne znaci da petlja ne treba da postoji, niti da je normalno sto se ovoliko dugo kasni sa njenom izgradnjom. Naprotiv.
Ali iskrivljavanje slika proslosti i iznosenje neistina je apsolutno nepotreban ''argumentacioni" manevar.

Ne samo da je petlju neophodno zavsiti pod hitno, vec je po hitnom postupku potrebno napraviti kompletan batajnicki bulevar i vezu sa izlazom na severnoj strani Batajnice!
Apsurdno je da tolika vozila koja su u prolazu ka Pazovama i indjiji prolaze kroz centar naselja, kao da je u pitanju zaselak na borovoj glavi, a ne beogradsko prigradsko naselje, vece od mnogih varosica i gradica po srbiji!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Šeki je tad urgirao da se naprave rampe na starom nadvoznjaku.

Opet je potreban neki Šeki izgleda...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459800#p459800:3dusoq57 je napisao(la):
boca-ica » Ned Jun 18, 2017 7:53 pm[/url]":3dusoq57]Iza aleje starih platana, uporedo sa Batajničkim putem
nalazi se i zapušten kolski zemljani put, obrastao travom i visokim žbunjem...

ovih dana na jednom delu u visini raskrsnice sa Zemun poljem , put se se čisti i postavlja se nova cev od gasovoda ispod njega
evo i sličica sa ,,terena,, :)

Mada bi mogao i drenažni kanal da se prebaci sa te iste strane, iza platana
a taj prostor od ivice kolovoza do drveca sa obe strane , da se iskoristi za neophodno proširenje puta
kao sto je vec uradjeno za potrebe rasksnica i bus stajlišta....
file.php

file.php

file.php
Ovo nema veze sa Batajničkim bulevarom!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444801#p444801:92c2n452 je napisao(la):
Batajnicanin » 06 Apr 2017 01:52 pm[/url]":92c2n452]U priču da jedan vlasnik može da blokira izgradnju državnog puta ne verujem.
Jednostavno nema volje/para, a ni pritiska stanovništva da se to uradi.
Naravno da ' jedan vlasnik ne može da blokira izgradnju državnog puta', jer po zakonu
parcela može da mu se oduzme i odredi ošteta, a ako nije zadovoljan može da ide na sud.
 
Gledam sad ovaj plan...lepo je to, ali sve ovo ucrtano neće ni za 20 godina da se izgradi.
Odakle je inače taj plan, gde je objavljen?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464572#p464572:ifvd13oh je napisao(la):
Bungalow Bill » 09 Jul 2017 11:03 pm[/url]":ifvd13oh]..Odakle je inače taj plan, gde je objavljen?
Skinuo sam ga sa FB, a nije bila informacija gde je objavljeno ili sl.... jako je lep.. :)
 
Pitam zato što spada u kategoriju pustih želja.
Ovakav plan zahtevao bi rušenje mnogih kuća ili da taj put bude jednim delom iznad naselja (što je tek naučna fantatika, pogotovo za tamo neku Batajnicu).
 
I dok se novopazovcanima ostvaruje visedecenijski san o dobijanju direktnog izlaza na autoput Beograd-Novi Sad, a ujedno Banovci dobijaju treci izlaz na autoput, nista se ne resava po pitanju Batajnice, dok ne dodje do udesa na Batajnickom drumu kod ciglane nista se nece predizeti, ma ni tada. Pod hitno spojiti deonicu od pumpe Crnomarkovic pa pored toplane do Mostogradnje.
 
Vrh