Šta je novo?

Banjička oaza

Za suteren je razumljivo napraviti poslovni prostor ali stambeni prostor to mi je neverovatno i ispod svakog standarda, u suprotnosti sa gradjevinskom dozvolom i urbanističkim uslovima. Ako se to ostvari biće stvarno bedno i u isto vreme jadan marketing za investitora a šta da kažemo za ono Lux, Oaza, itd.
 
Jel ima iko neke informacije primopredaje lamele A?
Ja sam ugovor potpisala pocetkom avgusta i pise mi primopredaja 1.9.? Novac je prebacen krajem avgusta. Nije mi jasno sto su stavili 1.9. ako su znali da ce se toliko kasniti... Ja sam stolare vec par puta otkazala, namestaj takodje koji sa kupila sam odlozila isporuku, nikakve informacije makar i od neformalne primopredaje nemam, znacilo bi da me bar puste da uzmem mere, niko se ne oglasava na dva maila...ako je problem vec ta struja...
Penale su izbacili ugovorom jer je zgrada kao gotova i bice taj rok koji su naveli, tu su nas zeznuli...
 
Nisam sigurna da je neko dobio ključeve, možda jedna trudnica, jer sam je videla kako zaključava stan, ali ja bih silno želela te ključeve i ne dobijam ih.Stvari možete unositi, bar sam ja ponešto u lameli B, samo se dogovorite sa T da vam otkjuča.
Mislim da tek lakiraju parket u A, ne znam dokle su stigli...Oteglo se, bože sačuvaj i nema nikakvog obaveštenja..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884722#p884722:aw2s995b je napisao(la):
b.oaza » Sre Sep 29, 2021 12:36 pm[/url]":aw2s995b]Jel ima iko neke informacije primopredaje lamele A?
Ja sam ugovor potpisala pocetkom avgusta i pise mi primopredaja 1.9.? Novac je prebacen krajem avgusta. Nije mi jasno sto su stavili 1.9. ako su znali da ce se toliko kasniti... Ja sam stolare vec par puta otkazala, namestaj takodje koji sa kupila sam odlozila isporuku, nikakve informacije makar i od neformalne primopredaje nemam, znacilo bi da me bar puste da uzmem mere, niko se ne oglasava na dva maila...ako je problem vec ta struja...
Penale su izbacili ugovorom jer je zgrada kao gotova i bice taj rok koji su naveli, tu su nas zeznuli...
Zovite i zakažite potrebno merenje.
 
Ne znam jel ikome izvrsena primopredaja, gradiliste deluje poprilicno pusto, kao da se nista ne radi, bar ne u lameli A...
Kazu krenuli su od lamele B...uspela sam da odem do stana ali stan izgleda gore sada nego pre dva meseca, parket jako lose izveden krzave ivice,neravno isecen, denivelacija sa keramikom na deluj prelaza ni blizu iste ravni...trazila sma da sve poprave pitanje je sta ce uopste moci da srede...umivaonik jedan su menjali jer vrata nisu mogli da namontiraju, toliko o izvodjenju po projektu... jako prljavo, prasnjavo, vrata koja su bela i tek stavljena, radijatori, sve puno prasine gleta, ono nema sanse da se oscisti a da se ne osteti...
Nisu sokle parketa stavili, pragove, ostalo manje vise deluje pri kraju, meni je u predugovoru bila dekorativna maska spoljne jedinici to ne vidim da je igde stavljeno...isto tako garaza i spoljno uredjenje se ne radi nista...meni ne deluje da je problem samo struja na koju se vade do 1.11...jer ovo sve ne deluje da ce biti ni za par meseci gotovo...

Ja sam kompletan iznos isplatila krajem avgusta...od tad ne dobijam nikakve informacije...
 
Cao svima,

Imate li neke novosti? Cekamo samo struju?

Pozdrav
 
U subotu sam obišao zgradu, video sam da su neki ljudi već preuzeli ključeve kako bi ubacivali nameštaj, jer je na 2-3 sprata bilo svetla i videli su se majstori koji postavljaju stolariju. Ne verujem da je obavljena zvanična primopredaja, verovatno je u pitanju neki dogovor.

Što se tiče lokacijskih uslova za struju, na CEOP-u piše da je postupak još u toku.

Pre neke dve nedelje sam lično obišao stan, uzeo sam mere za neki nameštaj i mogu vam reći da je prilično prljav. Parket je bio sav prašnjav, pločice u kupatilu maltene blatnjave, stolarija i prozori takođe. Nadam se da će to da očiste temeljno i tako da ne oštete ništa, jer ćemo u suprotnom imati ozbiljan problem. Takvu aljkavost stvarno nisam dugo video.
 
Nije obavljena zvanicna primopredaja, ja sam unela dovoljno stvari, ne planiram cekati da ciste druge stanove, ja sam svoj ocistila nekoliko puta...Cekam 1.11. i da se uselim, u stanu imam i struju i vidu. Kljuceve sam dobila ore dve nedelje, odavno sam isplatila kredit, pre dva meseca...
Vijala majstore za popravke kad sam odlazila, tako da, npr. Denito mi popravio roletnu koja nije radila i dosya drugih sitnica.
Lam B.
Srecno!
 
Da li neko ima neku informaciju sto se tice povracaja pdv-a?
Da li moze da se pokrene postupak ukoliko jos uvek nije bila primopredaja zvanicna?

Hvala unapred
 
Ako imate racune, potvrde o placanju, sve, mozda i moze. Pozovite poresku da se ne biste cimali za dz.
 
Jedan od bitnih dokumenata je račun sa iskazanim PDV-om ili fiskalni račun koji je dokaz da se investitor zadužio sa PDV-om odnosno da ga je platio. Investitor se izjasnio da će račun/fiskalni račun dati nakon primopredaje odnosno tehničkog pregleda objekta verovatno je to tako i računovodstveno ispravno nisam siguran možete proveriti.
 
Da li je neko dobio kljuceve iz lamele A? Meni se niko od investitora ne javlja a placen je stan u avgustu u celosti...
 
@b.oaza
Imate privatnu poruku od mene, ako želite možete odgovoriti.
 
Pozivam kupce stanova u predmetnoj zgradi koji neregistrovani prate forum da se registruju i da se jave na ovoj temi (kratkom porukom ili tipa sta mi se dopada a sta ne kod ovog projekta) i na taj način:
1. podrže Beobuild kao odlično mesto za diskusiju i veoma korisne informacije.
2. stupe u kontakt sa ostalim stanarima ove novogradnje.
3. dobiju dodatne informacije na osnovu iskustva drugih budućih stanara/kupaca stanova.
 
@Korisnik 123
Pokušavam da vam pošaljem privatnu poruku ali bez uspeha, možda ste blokirali prijam privatnih poruka u podesavanjima pa bih vas zamolio da vi pošaljete meni privatnu poruku ukoliko ste u mogućnosti.
 
@Dragoljub18
@Goran3
@DacaM
Imate privatne poruke pa bih vas zamolio da mi odgovorite.
 
Evo da se javim i ja kao jedan od kupaca stana u banjičkoj oazi. Pratila sam forum redovo, ali sam sad na poziv @Sirius odlučila da se javim. Nadam se da će nam struja pa onda i ključevi uskoro :D
 
Hvala Snow.
Ostali koji se ne javljaju neka se zamisle šta se dešava i kakva obaveštenja dobijaju, šta potpisuju i koje su posledice, šta su platili a šta će dobiti, da li je zgrada zaista završena ili ne, zbog čega rok za useljenje nije poznat i nakon poslednjeg obaveštenja a s obzirom da ulazimo u zimski period može biti tek sledeće godine.
Od vas zavisi da li će se nešto promeniti ili ne. Možda se jedna lamela useli ranije a druga dosta kasnije
 
Zdravo svima, ja sam tek sad videla da ovde postoji dopisivanje za Banjičku oazu.
Ja sam kupac u lameli A.
Da li neko ima bilo kakvu najnoviju informaciju oko svega, i šta će na kraju biti oko završetka objekta :-( :cry:


Pozdrav.
 
@Taurus
Imate privatnu poruku pa odgovorite ukoliko želite.
 
Cao svima. Kupac sam u lameli B. Do sada gledao a evo sada se i prijavio.

Sta se desava? Gde slavimo Novu godinu? :D

Sirius, zasto moramo privatnim porukama. Poz
 
Odgovorio sam ali admin/moderator mi je obrisao poruku iako sam savesno pozvao sve da se prijave i podrže Beobuild i napišu svoje utiske. Ideja je da stupimo da kupci stanova stupe u kontakt. Nadam se da ste dobili poruku.
 
Vrh