Šta je novo?

Balkanska 2 - [ Stambeni objekat ]

Izvini, zivim u Parizu, i B2 nema blage veze sa zgradama u Parizu
 
Ako budes jos jednom procitao moj post, videces da sam napisao BOJA me PODSECA na Pariz. I potpuno ti oprastam sto zivis u Parizu u kome sam bio najmanje sto puta.
 
Nenade !!!!!!!!!!!!! Tvoj post kaze " Taj materijal i boja " Nisi spominjao samo boju a to sto si bio 100 puta u Parizu.......................Bas lepo za tebe ! Ajde jos jednom pa da bude sto i prvi put :)
 
Hvala ti Kralj sto citas moje postove, ali procitaj ovaj gore ponovo. Da napomenem, napisao ja "P O D S E C A" pa samim time nije ni bitno da li sam napisao materijal ili boja. Valjda imam pravo na sopstvenu asocijaciju. A drugi deo posta se odnosio na sarkazam tipa "sta ti znas, kad J A zivim u Parizu" ... smesno...

Frankreich_haupt.jpg
Evo jedne od fasada iz Pariza.
 
^^^ Predivna zgrada, ali cini mi se da u B2 nece doci do iste kombinacije stakla i kamena... Niti do iste kombinacije boja. Inace, takodje podseca na Njujork, posebno zgrade iz 30-tih godina.
 
1:0 za tebe Nenade ! Pogresno sam te razumeo ! Sorry ! Lepa zgrada. U kojoj se ulici u Parizu nalazi ? Bas me zanima kako izgleda "uzivo". Hvala unapred
 
Lucifer":3jsz46kj je napisao(la):
Nazalost BG se ne moze pohvaliti bas nekom travertin-kulturom. Ovo je prijatno osvezenje.

Do sada je od travertinom bilo oblozeno prizemlje palate Reunion, prizemlje one odvratne skupstine, zgrada
gradske uprave na Trgu Nikole Pasica,jedna zgrada u Brankovoj, i to je to koliko sam ja video.
ploehp1.jpg
. Balkanska 2

Obloženo je i 'Pozorište na Terazijama' kako stoji na sajtu firme koja
izvodi radove i na B2 - 'MJD Group' : http://www.mjd-group.com/references.htm#

Travertin dobijaju iz Italije ( ~120€/kvm) od firme 'Cogemar' :
http://www.cogemar.net/eng/activenews.asp?idcat=&idart=2319&azione=elencoprogetti&layout=

Inače, šef MJD mi je rekao da se radi prvo poslovni deo do Balkanske, a
očekuju završetak na proleće, dok će drugi stambeni deo završiti kasnije.
 
Kralj":2d77xvz7 je napisao(la):
1:0 za tebe Nenade ! Pogresno sam te razumeo ! Sorry ! Lepa zgrada. U kojoj se ulici u Parizu nalazi ? Bas me zanima kako izgleda "uzivo". Hvala unapred
Ma opusteno :)

Zgrada je sediste Ernst & Young u La Defence. Adreas: 41 rue Ybry, Paris/Neuilly-sur-Seine.

A izgleda da svaka recenica / post mora da sadrzi frazu "Balkanska 2" ne bi li ista / isti smeli da se uopste postave na ovoj temi, pa evo:

Balkanska 2.
 
^^^ .. Da nije i ova 'parižanka' ( levo) obložena kao 'Balkanska2' ?

citroenchampselyseefs7.jpg
. Paris
 
Ne znam, moras da postavis malo bolju sliku gde se vidi od cega je fasada, pa tek onda moze da se kaze da li ima slicnosti sa Balkanskom 2 :)
 
Mislis na Libijsku pustinju? Pa ne.. ona gore levo mi je nesto ubledela...
 
Zadrzacemo se ipak na projektu B2. Siguran sam da ima puno zgrada sirom sveta koje mene podsecaju na boju sa B2, ali ne moramo sada sve da ih nabrojimo :)
 
NENADE!!!!!, nije bilo uopste zarkazma niti zelje da te podcenjujem ili bilo sta drugo lose u vezi tebe.
Samo, vecina zgrada u Parizu su iz Hausmanovog doba dakle 19og veka kad se koristio kamen za gradnju a nikako ploce mermerne ili sta vec lepljeno na betonskoj fasadi tako da tesko moze da se uporedi sa B2. U stvari ne vidim nikakvu slicnost B2 i Pariza, al'ajde...
Ona slika je nova zgrada Citroena na Champs Elysées, ona ima fasadu od stakla ona desno su mermerne ploce a ona levo od nje je od kamena iz 19 og veka tj tipicna pariska zgrada.
 
ups sorry ova levo je iz pocetka 20og veka, verovatno 1910 ili tako nesto, greska u proceni.
 
Zgrada u Balkanskoj biće useljena do leta
„Pametna zgrada“ na Terazijskoj terasi
Autor: Svetlana Palić | 30.01.2008 - 09:30
terazije_v.jpg

„Pametna zgrada“ u Balkanskoj ulici broj 2, na Terazijskoj terasi, posle tri godine od početka gradnje, privodi se kraju. Zdanje od 24.000 kvadrata, koje se kaskadno spušta od hotela „Moskva“ do Ulice kraljice Natalije, ozidano je, sprovedene su sve instalacije, u toku je postavljanje kamene fasade, a ceo posao treba da bude gotov ovog proleća.

- Zgrada je trebalo da bude gotova u avgustu prošle godine, ali smo imali odlaganja zbog vremenskih uslova. Sada sve ide savršenim tempom i veoma brzo ćemo završiti objekat. Prve korisnike zgrade uselićemo do leta - kaže za „Blic“ Dragan Praštalo, izvršni direktor firme „Mali kolektiv“ koja je, zajedno sa „Euro Trade Belgrade“ d.o.o., investitor zgrade u Balkanskoj ulici.

„Pametna zgrada“ trebalo bi, prema projektu profesora Arhitektonskog fakulteta Slobodana Rajovića i Zorana Nikezića, da bude reprezentativno zdanje u centru grada.
Ono po čemu se zgrada u Balkanskoj razlikuje od drugih u gradu je epitet „pametna zgarada“.
- Teško je objasniti šta je to „pametna zgrada“. Postoje tri koncepta-definicije „pametne zgrade“ i sva tri su „ugrađena“ u B2. Ona će štedeti energiju jer će se tehnološki omogućiti racionalno trošenje energije, zatim ona će biti veoma udobrna i komforna za korisnike koji će putem daljinskog upravljača moći da, na primer, pale i gase svetlo i druge električne uređaje u stanu, i treće, stanari će u svakom delu svog stana, u bilo kojoj prostoriji, moći da pristupe Internetu, tv programu, telefonskoj vezi- kaže Praštalo dodajući da će im to omogućiti „male identične utičnice“ dosad ne viđene kod nas.

- Pametna zgrada neće biti hotel, ali će imati i recepciju i mogućnost da svi njeni korisnici zatraže najraznovrsnije usluge. Od usluge čišćenja stana do keteringa. Postojaće 24-časovno dežurstvo u Komandnoj sobi gde će se nadgledati rad svih sistema - objašnjava Praštalo.

Zgrada u Balkanskoj 2 ulazi u završnu fazu. Dnevno se malteriše 800 kvadrata, vrstom maltera koji je skuplji ali zato ne mora dugo da se suši. Ubrzo će i faza montaže opreme: sanitarija, parketa, stolarije...Kad sve bude gotovo, prilazi zgradi trebalo bi da budu popločani kamenom, a parkovski deo uređen u dogovoru sa Gradskim zelenilom. Ovih dana Beograd put treba da asfaltira i pristupnu saobraćajnicu podzemnoj garaži iz Ulice kraljice Natalije. Cela investicija koštaće nešto više od 25 miliona evra.

Lična karta B2
Bruto povešina je 24.728 kvadrata, a površina zemljišta je 2.700 kvadrata. Zgrada će imati četiri podzemna nivoa, nisko prizemlje i dva do šest nadzemnih kaskadnih nivoa. Kompletna investicija vredna je 25 miliona evra.

Struktura zgrade
-garaže - 7.253 kvadrata
-220 parking mesta
-non-stop fizičko i elektonsko obezbeđenje
-parking i za korisnike zgrade i javna upotreba
-komercijalni prostor i lokali - 3.844 kvadrata
-luksuzne prodavnice od 60 do 140 kvadrata
-poslovni apartmani - 1.844 kvadrata
-15 apartmana veličine od 105 do 190 kvadrata
-stambeni deo - 4.460 kvadrata
-32 stambene jedinice veličine od 80 do 240 kvadrata
-nijedan stan nije na prodaju već samo za duže iznajmljivanje
-sklonište 207 kvadrata
izvor Blic
link http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=28626
 
Cekaj, cekaj... ovo sam ja totalno propustio, zaboravio, ili sam sludjen... :) Kad zavrse fasadu oni prelaze na sredjivanje terase? Ili samo malo zelene povrsine ispred?
 
@jovanovm

Nazalost, samo ce nasminkati terasu cisto na izgleda kao mesto gde ce te neko odzepariti, silovati i odseci ti ruku istovremeno.... sredjivanje Terazijske terase ce (kao i svaki ambiciozan projekat u gradu) cekati sigurno jos neko vreme dok foteljasi izmozgaju ko ce i kojim parama to da gradi i koliki je njihov deo u tome, of kors :D

Trebalo je jednostavno oteti karicu parcelu prekoputa, dati je nekom ozbiljnom Izraelcu :)D) i usloviti njih i Mali kolektiv da kada vec dobijaju tako extra super giga sega mega atraktivnu lokaciju MORAJU da srede javni prostor po nagradjenom resenju s konkursa...

i vuk sit i ovce na broju :)
 
^^^^^To sa "Izraelcima" bi bilo i dobro da se neko seti i uradi,posto je sad ... glupo jednostavno.A i onu ulicicu sa kaldrmom pored bi mogli da uljude i zabrane parkiranje.Uostalom i ta ulicica,mocvara od T-trase i podzemni kod zelenog su odvratni,a taj pravac prema Knezu i Terazijama je jako prometan i turisticki vazan i zaista je sadasnje stanje neshvatljivo.
 
jovanovm":k2l7vqx7 je napisao(la):
..Kad zavrse fasadu oni prelaze na sredjivanje terase? Ili samo malo zelene povrsine ispred?
Investitor i izvođač radova su zauzeli oko 1/3 TT za gradilište, pa taj deo moraju da vrate u prvobitno stanje.

Možda ga urede i malo bolje, jer se taj deo nalazi ispred njihovog objekta.
 
RAQN":fmmjat2b je napisao(la):
A i onu ulicicu sa kaldrmom pored bi mogli da uljude i zabrane parkiranje.Uostalom i ta ulicica,mocvara od T-trase i podzemni kod zelenog su odvratni,a taj pravac prema Knezu i Terazijama je jako prometan i turisticki vazan i zaista je sadasnje stanje neshvatljivo.
To je duh Balkana u Beogradu! :laugh:
Kamenička je sad zakon u odnosu to kako je izgledala dok se sređivao Z. Venac...
 
A sta je sa tim placem preko puta,to karicevo?Ma otimaj to :D Ja evo vec treci put postavljam pitanje sta je sa drugom zgradom preko puta,zar konacni projekat nije ukljucivao i nju?
 
Vrh