Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Hakeri do'akali visokosofisticiranoj elektronskoj metodi (izvor):

EfIGYuQWoAAKaAe.jpg
 
Kazna za ovo je 10k, kazna za "Hauk aj" je od 5 do 25k, pa čovek izvagao.
 
Ако буде потребно промениће се закон. Никакав проблем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=764983#p764983:1w4m9mft je napisao(la):
sjcam » Уто Авг 11, 2020 9:30 am[/url]":1w4m9mft]
Pa ne bas... To je bilo nekada tako. Poslednjih par meseci, vidljiva je drasticna promena po broju automobila u saobracaju... Preneki dan sam preko Brankovog mosta do Obilicevog venca stigao za 10-tak min. Jedino je bilo malo vise automobila kod ulaza u tunel, jer su radovi na ulici prema Terazijama. To sve u 17.05.

U garazama uvek ima mesta - Obilicev venac, Skupstina, cak cam se mesecima bez problema parkirao kod Politike (osim sto je premala za auto koji vozim, ali to je drugo pitanje).

To je moj utisak. Zaista je drasticno manje vozila u gradu.

Па ебага то је тако САД у летњој сезони короне, причамо о општем тренду, аутомобила је у Београду толико да у најгорој вуко*ебини где су се пре 20 година деца санкала низ улице данас после 15:00 мораш да кружиш за место.
Ја никад раније нисам доживљавао да нема места код Скупштине и да идем на Обилићев венац где чекам РЕД да се неко испаркира, а то сам доживео неколико пута зимус или јесенас, немој да ме хваташ за реч...
 
Ma razumem ja dobro šta ti pričaš; sećam se vremena kada sam po deset minuta stiskao dugmence na rampi u garaži kod skupštine da uhvatim mesto... Ali sada, zbog ove situacije, nije tako - ima mesta. Realno i tada je moglo da se nađe, ali malo teže... Uglavnom, Obilićev venac, zadnji nivo je bio OK.

Evo juče sam baš krenuo u Vapiano kad ovaj u Ušću ne radi?! Pre godinu dana nikada mi ne bi palo napamet da iz Ušća odem u Rajićevu, a juče nije bilo skoro nikoga potezom Brankov most, podvožnjak, Austrijska ambasada, pa do Rajićeve... Trebalo mi je max. 10 min.

Nakon vandrednog stanja i zabrane kretanja, drastično se smanjio broj vozila. Da li se ljudi boje virusa ili su masovno dobili otkaze, pa ne idu na posao - ne znam..
 
sjcam":9pwkv2wb je napisao(la):
To je moj utisak. Zaista je drasticno manje vozila u gradu.

Čini ti se zato što je leto...ljudi koriste odmore, pobegli su iz grada, škole ne rade, fakulteti ne rade, nema ljudi, nema saobraćaja.

Ko god ima negde nešto van BG otišao je tamo.

Videćeš od septembra kada opet krene sve po starom ima da bude još gore nego što je bilo.

Čukarica je kao i svako jutro u kolapsu od raskrsnice sa Železnikom pa sve do Sajma.
Banjica takođe, Autokomanda isto.

Pre neki dan je na autoputu iz Niša ka Beogradu bio opšti kolaps i kolona od nekoliko kilometara
 
Ljudi masovno rade od kuće u velikom broju po (uglavnom) stranim kompanijama ,plus letnji odmori. U Zorana Đinđića su parkinzi oko Arene avetinjski pusti i to neuporedivo više u odnosu na prošlo leto. A kako čujem dosta kompanija je rad od kuće već produžilo i do kraja godine, tako da pritisak na saobraćajnu infrastrukturu će svakako biti mnogo manji u dužem periodu, pre svega na NBG.
U Gradu je pak manje kompanija, ali koliko sam video par puta kada sam prešao most i tamo je stanje ipak mnogo rasterećenije. Ovu godinu očekujem da se tako nastavi bar do zime.

Čukarica, Banjica, ne znam, ali autoput oko gazele na NBG strani, Oml Brigada, Jurija Gagarina, stanje je neupredivo rasterećenije, takoreći svuda može zeleni talas s kraja na kraj da se uhvati.
 
Moguće je da mnogi sada koriste godišnje odmore i idu na selo, tj. negde po svaku cenu. Kod mene je parking sigurno za 5-10% prazniji.
 
Imam utisak da jedino u mom kraju, Blok 8a, ljudi ne idu nigde. :D proleće, leto, jesen, zima, kiša, sneg, grad, korona, grip...parking je u 95% slučajeva pun. :D Stiče se utisak da svi žive ko bogovi kad imaju kola i ne rade ili oduvek rade od kuće. Vrlo često se dešava da uveče čovek nema gde ni nepropisno da se parkira.
Istini za volju, veliku zaslugu takvom stanju doprinose stanari koji su u neka druga vremena zaposeli garaže koje su mahom pretvorene u ostave...od 20 garaža najmanje 10 se ne koristi za parkiranje kola.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765200#p765200:303w7l83 je napisao(la):
dzonihsv » 11 Авг 2020 05:57 pm[/url]":303w7l83]Kazna za ovo je 10k, kazna za "Hauk aj" je od 5 do 25k, pa čovek izvagao.

Зар не би требало да се казне сабирају?
 
Ako jedan prekršaj piše Saobraćajna, a drugu Komunalna, onda se svaka plaća posebno, tj. sabiraju se.

Sve bih ja to sabirao da se ja pitam i množio ako se ponovi.
 
Da citiramo celu izjavu
- Bilo je ovih dana bahatih vozača koji su pokušavali da budu još bahatiji pa su pomislili da sistem "Oko sokolovo" prevare pokrivajući tablice. Pošto su svi kažnjeni da im objasnim kako funkcioniše sistem, napisao je zamenik gradonačelnika Beograda na svom Fejsbuk profilu i objasnio da kada kamere snime prekrivenu tablicu aktivira se alarm i najbliža patrola komunalne milicije i Parking servisa dolazi na lice mesta.

Kada kamere snime prekrivenu tablicu istog časa se aktivira alarm koji dobija najbliža patrola komunalne milicije i Parking servis. Patrole kruže po zoni u kojoj radi sistem Oko sokolovo.

U roku od nekoliko minuta pored ovako bahato parkiranog automobila dolazi patrola. Ako se vlasnik pojavi tada mu se na licu mesta naplaćuje prekršaj, a ako nema nikog vozilo odnosi pauk, pa vlasnik kada se jednom pojavi plaća i kaznu i troškove odnošenja automobila.

Recimo na slici gde se vidi pauk jedan bahati vozač je jutros u Kneza Miloša parkirao na pešačkom prelazu i prekrio tablice.

I misli da je pametan i da može da prevari sistem. Sada može da dođe po svoj automobil na plac Parking servisa, da plati prvo troškove pauka, a potom i kaznu od 25.000 dinara. Na drugim slikama su primeri drugih bahatih vozača koji su pokušali da sakriju tablice i koji su sankcionisani.

Savesni vozači i pristojni građani biće zaštićeni od terora bahatih vozača. To obećavam u ime Beograda!

Zaista se molim svim mogućim Bogovima, božanstvima, polu-božanstvima da se ovo nastavi ovakvim tempom.
 
Kad bi poslao jedno vozilo u Podgoricu,pa ovaj čovjek je Bog sami.
Mislim da prepametnom gospodinu zadugo nece pasti na pamet da parkira auto na pjesackom prelazu,sto je i cilj :bg4:
 
Ali Okolovo Soko vs Nebeski narod 1:0

:)

Bravo Vesiću, jedan od njegovih boljih fb postova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo presipamo iz šupljeg u prazno, ili u ovom slučaju iz punog u prepuno.
Neće se parkirati bahato u jednoj grupi ulica, ali će se zato bahatost preseliti u drugu grupu ulica. Problem nije rešen, samo je pretočen na drugo mesto.
Niko ne gleda širu sliku a to je prenaseljenost Beograda i nedostatak prostora. Moraju drugi gradovi da postanu konkurentni jer ovo više nije human grad za život.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761758#p761758:bfzq2ogt je napisao(la):
wexy » Пет Јул 31, 2020 1:10 pm[/url]":bfzq2ogt]To nisu vozila koja se koriste za to.

In the Moscow Center for Traffic Management (TSODD), a new division has appeared - the "Road Patrol". Patrolmen will be involved in emergency assistance in case of traffic jams, fix damage to the roadway and road signs, and also help motorists in every possible way.

Овај се користи
1504528003_447777.jpg


Као што видиш исти је ауто у питању, старији модел јер су раније почели
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=765607#p765607:2qmpc2un je napisao(la):
Прле » Сре Авг 12, 2020 9:34 pm[/url]":2qmpc2un]

Овај се користи
Ово возило нема везе са "Оком Соколовим", служи да се брже читају таблице и проверава да ли је плаћен паркинг.

Што се тиче московског система за проверу неправилног паркирања "ПаркРайт", он не може ни да присмрди српском решењу, и једва је нешто више од глорификованог овог:
images
 
Sa Vesićevog facea:

Јуче и данас од наших суграђана са Врачара и из других централних општина добијам велики број порука подршке због ефикасног рада система Око соколово. Тротоари испред најпопуларнијих кафића на Врачару проходни су за пешаке и мајке са колицима. Десне траке улица, где су увек били "начичкани" аутомобили испред фаст-фудова, коначно су чисте тако да нема застоја за аутобусе јавног превоза и друга возила. Заустављено је бахато паркирање испред трафика, аутобуских стајалишта, улаза у паркове. Наше улице попримиле су потпуно другачији изглед, постале су шире и комотније за пешаке. И то само после два дана како систем Око соколово шаље казне на адресе бахатих возача. Једноставно, овим системом омогућили смо да грађани коначно остваре своје право да се слободно крећу и не трпе насиље од бахатих и некултурних возача. А то право нема цену.

117388942-3700541259973753-9096075177389846172-n.jpg

117406281-3700541133307099-2711186772075960100-n.jpg

117594171-3700541159973763-136739897744477537-n.jpg

Ima i snimak iz Strahinjića Bana koja je prazna :mrgreen:
 
Ne valja ovo kad nešto urade kako treba (ako zanemarimo neimenovani britanski automobil). Sad će da nas udari maksi pik trećeg talasa četvrtog naleta za kaznu. Čisto malo karma da se izravnja.
Sa druge strane, rano je slaviti. Prvi presek napraviti posle mesec dana, drugi na šest meseci i jedan posle godinu dana. Ako ima razlike, sledeći put mogu i Urus-a da uzmu (sve dok se otplati sam).
 
Stvarno, ni ja ne pamtim kad je Braničevska bila ovako čista i prohodna u zadnjih 10 godina.

Ako se ovako nastavi, biću primoran da javno pohvalim Vesića. Možda prvi put u istoriji mog članstva na Beobuildu. Biće to istorijski trenutak.
 
I baš svi ćirilicom ga hvale, centriranim fontom. Dobro je da su barem font promenili.

Ja bih ga samo pitao šta je do sada radila Komunalna milicija?

Naravno da podržavam ovakve rezultate za sada.
 
Mislim da niko na forumu nikada nije ni imao ideju protiv automatskog nadgledanja pariranja poput ovih vozila, samo se prati šta se radi i u svetu. Ona "britanska" vozila, pak jesu problem.
 
Vrh