Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Smanjice svakako bahato parkiranje ali uvek ce neki biti izuzeti kaznjavanja.
Na kraju krajeva, mnogima nece biti problem i da plate kaznu 100 puta godisnje ko vec ne moze da sredi da se "obrise"
Kao svaki zakon ili novotarija za kaznjavanje jedini koji treba da brine je obican narod.
 
Meni i dalje nije najjasnije koje su prednosti ovo sistema?

Kako će ovaj sistem da prepozna i kazni automatski vozilo koje stoji u žutoj traci? Kako će da ga razlikuje od taksiste koji prima stranku?

Šta će da bude kada prođe kroz Bulevar Zorana Đinđića kod Ponča i zatekne paralelno parkirana vozila pored legalnih mesta za parkiranje?

bzdj-nedoumice-sokolovo-oko-2.jpg


Kako će sistem da razlikuje ovo vozilo na početku slike, crveni auto pred početak parkinga i parkirana vozila na zvaničnim parking mestima?

Pogledajte prilog 1

Ja ne mogu ni da zamislim koliko bi koštao sistem koji sve to radi AUTOMATSKi gde je posao čoveka samo da vozi auto, a da sistem analizira saobraćajne znakove, real time proverava registraciju i tako utvrđuje da li je snimano vozilo taksista, policijsko vozilo, službeno vozilo Vlade ili Vojske...

Zašto ovaj posao ne rade obična vozila Komunalne milicije gde jedan čovek vozi, a drugi fotografiše i najvažnije pitanje zašto to nisu radili do sada?

Naravno, na ova pitanja nikada nećemo dobiti zvanični odgovor jer ga svi znamo.
 
Pa verujem da ce TX tablice da filtrira. Naravno da ako su vozila parkirana u koloni, nece moci sva da uhvati, nego neko i neko vozilo.
 
Evo pojašnjenja od dr Vesare

https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3504 ... ana-vozila

"Sistem je tako podešen da ne kontroliše prostore oko bolnica, Domova zdravlja, škola, vrtića, kovid centara. Taksi vozila koja su na dužnosti, ukoliko je taksista u kolima imaju pravo da stanu, ali ako nije tretiraće se drugačije. Sistem omogućava da svi normalno rade i da zaštitimo naše ulice od bahatih vozača i omogućimo da se poštuju red i zakon", rekao je Goran Vesić.

Opet moram da pitam zašto sve to nije kontrolisano i ranije i kako će sistem automatski da prepozna da je taksista u kolima?

Nije nikakva nauka da se napravi vozillo koje snima sve i onda čovek pregleda snimke i kažnjava, ali oni nas ubeđuju da je ovo neverovatna tehnologija koja samo sve to radi.

Čak i dalje ja ne vidim ekonomsku korist za Grad ovog sistema kada već imamo Komunalce u kolima koji krstare ulicama.
 
Dule al si se iznervirao zbog Oka sokolovog :)

Sta je to pametno Vesic uradio, svima je ko dan jasno da je covek kompleksas. Meni je ovde najzanimljiviji software koji je napravljen u Srbiji, koliko li je trajalo testiranje tog software, i to sto kazu da niko nece biti postedjen samo jednom linijiom koda mogu da se izuzme koliko zelis registrarskih tablica koje nece biti procesuirane.

Pitanje je sta ce ovo vozilo registrovati i siguran sam 99,9% da ne moze sve da uhvati i da ce imati cestitki koje ce se obaradi na sudu zbog greske oka sokolovog.
 
Da li ima detalja,u vezi ovog projecta,koji mi smetaju : da. Da li će ovaj projekat imati smisla ( Ako kom una li principijelno I bez
popuštanja rade posao) :da
 
Sve znas, u zadnjih 7,8 godina ne postoji projekat koji nije problematican.

Negde je neko napisao da ce stradati obican narod dok ce "boss-ovi" biti postedjeni, meni je muka svih bahatih vozaca, bio on "boss' ili obican narod, za pravila su sva ista. U zadnje vreme vise vidjam obicnog naroda koji stane sa sva cetri ili zauzmu ceo trotoar ili parkiraju nepropisno, tako da mi ih uopste nece biti zao kad im budu stizale cestitke.

Steta sto nemamo novinare pa da pitaju Vesica hoce li biti smanjen kapacitet komunalne milicije sobzirom da uvodimo nove tehnologije koje zamenjuje rad komunalne milicije a koji do sad nista nisu ni radili.
 
^ Bilo je postavljeno to pitanje. Imas prilog u mom predhodnom postu. Nece biti smanjen pripadnika komunalne.
 
Vesić: "Oko sokolovo" za tri i po sata zabeležilo 152 nepropisna parkiranja
http://rs.n1info.com/Vesti/a623740/Vesi ... ranja.html

152 vozila za 3 i po sata? 18 Rovera kupljeno, pa i da kazemo da nisu sve pustili, nego recimo 15. To je onda 10 po Roveru. Za 3 i po sata? Znaci grubo 3 na sat, odnosno 1 na 20 minuta. Pa nece pokriti troskove ni benzina.

Pa svako od nas bi na bajsu za 3 i po sata po centru usnimio 100 komada bez problema.
 
Po najavi, jedna od ulica na spisku je znamenita Strahinjića Bana. Tom ulicom ne ide gradski prevoz, ali je najpoznatija upravo po dvostrukom nelegalnom podužnom parkiranju, kao i po uzurpaciji svih raskrsnica.

Bude li ovo iskorenjeno, glasaću za Vesića na sledećim izborima.

Dobro, lažem, ipak neću. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760614#p760614:2kksj6hm je napisao(la):
varos kapija » Pon Jul 27, 2020 6:55 pm[/url]":2kksj6hm]
Vesić: "Oko sokolovo" za tri i po sata zabeležilo 152 nepropisna parkiranja
http://rs.n1info.com/Vesti/a623740/Vesi ... ranja.html

152 vozila za 3 i po sata? 18 Rovera kupljeno, pa i da kazemo da nisu sve pustili, nego recimo 15. To je onda 10 po Roveru. Za 3 i po sata? Znaci grubo 3 na sat, odnosno 1 na 20 minuta. Pa nece pokriti troskove ni benzina.

Pa svako od nas bi na bajsu za 3 i po sata po centru usnimio 100 komada bez problema.

Zar nije ovo tarifa?

Izmene i dopune Odluke o komunalnom radu donele su povećanje kazni za nepropisno parkiranje, pa će tako kaznu od 25.000 dinara platiti svi koji su se parkirali na tramvajskim šinama ili pešačkim prelazima, kao i oni koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo u parkovima, spomen parkovima, na zelenim površinama na trgovima, duž i u okviru puta, kao i na zelenoj površini oko objekata javne namene

To mu dodje za tri sata 1 900 000 din, ako svi plate u roku od 8 dana (a neće)... Ako zanemarimo da je u pitanju period od 5h ujutru kada je manji promet imaš dnevni prihod od oko 100 000 eura.

Kako bi usnimio to na bajsu? Stao bi pored svakog, škljocnuo sa više strana, pa nastavio dalje i tako ceo dan... Pola bi ti se razbežalo dok ih slikaš, pa ti se posle smejali iz kafića (zeznuli “sistem”) čime se zapravo stimuliše bahaćenje kod takvih bolida.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760614#p760614:2n4hl1ir je napisao(la):
varos kapija » 27 Јул 2020 05:55 pm[/url]":2n4hl1ir]
Vesić: "Oko sokolovo" za tri i po sata zabeležilo 152 nepropisna parkiranja
http://rs.n1info.com/Vesti/a623740/Vesi ... ranja.html

152 vozila za 3 i po sata? 18 Rovera kupljeno, pa i da kazemo da nisu sve pustili, nego recimo 15. To je onda 10 po Roveru. Za 3 i po sata? Znaci grubo 3 na sat, odnosno 1 na 20 minuta. Pa nece pokriti troskove ni benzina.

Pa svako od nas bi na bajsu za 3 i po sata po centru usnimio 100 komada bez problema.

Treba citati prvo pa onda komentarisati, tada nema potrebe za nagadjanjem.

Набављено је укупно осамнасет возила, с тим што с радом сутра ујутро почињу четири, а остала ће се сукцесивно укључивати.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760607#p760607:7qhygxki je napisao(la):
Gazi Bengazi » Pon Jul 27, 2020 6:48 pm[/url]":7qhygxki]^ Bilo je postavljeno to pitanje. Imas prilog u mom predhodnom postu. Nece biti smanjen pripadnika komunalne.

Procitao sam tekst al nisam gledao video.


Izmene i dopune Odluke o komunalnom radu donele su povećanje kazni za nepropisno parkiranje, pa će tako kaznu od 25.000 dinara platiti svi koji su se parkirali na tramvajskim šinama ili pešačkim prelazima, kao i oni koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo u parkovima, spomen parkovima, na zelenim površinama na trgovima, duž i u okviru puta, kao i na zelenoj površini oko objekata javne namene

Zasto se ovo ne primenjuje kad se igra fudbalksa utakmica na stadionu Rajka Mitica, od autokomande do pola Bulevara Oslobodnjenja se indijanci parkiraju na zelenu povrsinu i nikom nista. Ne znam kako je stanje u Humskoj kad se igra neka utakmica na Partizanovom stadiona al osecam da je slicno.
 
Brzo cemo videti da li ova investicija ima smilsla. Prosetacu do Strainjica Bana par puta i slikati stanje
 
@sjcam Mislim da ne može da postupaju prema tarifama i odredbama Odluke o komunalnom redu jer ista članom 23. ne predviđa ovakvu vrstu kontrole snimanjem vozila. Morali bi prvo odluku da promene . Il kod nas sve može . Za zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne znam šta kaže. Mislim da su samo menjali Odluku o javnim parkiralištima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760638#p760638:3t4ecvk5 je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Jul 27, 2020 8:58 pm[/url]":3t4ecvk5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760607#p760607:3t4ecvk5 je napisao(la):
Gazi Bengazi » Pon Jul 27, 2020 6:48 pm[/url]":3t4ecvk5]^ Bilo je postavljeno to pitanje. Imas prilog u mom predhodnom postu. Nece biti smanjen pripadnika komunalne.

Procitao sam tekst al nisam gledao video.


Izmene i dopune Odluke o komunalnom radu donele su povećanje kazni za nepropisno parkiranje, pa će tako kaznu od 25.000 dinara platiti svi koji su se parkirali na tramvajskim šinama ili pešačkim prelazima, kao i oni koji se budu kretali, zaustavljali ili parkirali vozilo u parkovima, spomen parkovima, na zelenim površinama na trgovima, duž i u okviru puta, kao i na zelenoj površini oko objekata javne namene

Zasto se ovo ne primenjuje kad se igra fudbalksa utakmica na stadionu Rajka Mitica, od autokomande do pola Bulevara Oslobodnjenja se indijanci parkiraju na zelenu povrsinu i nikom nista. Ne znam kako je stanje u Humskoj kad se igra neka utakmica na Partizanovom stadiona al osecam da je slicno.

Ne znam i ne znam kakve to ima veze... eto uveden je sada ovaj sistem, pa će možda i tamo kažnjavati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760729#p760729:271wcfh0 je napisao(la):
hobotnica » Uto Jul 28, 2020 5:56 am[/url]":271wcfh0]@sjcam Mislim da ne može da postupaju prema tarifama i odredbama Odluke o komunalnom redu jer ista članom 23. ne predviđa ovakvu vrstu kontrole snimanjem vozila. Morali bi prvo odluku da promene . Il kod nas sve može . Za zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne znam šta kaže. Mislim da su samo menjali Odluku o javnim parkiralištima.

Koliko sam pročitao upravo zbog toga piše na vozilima “Kontrola parkiranja”, mada je moguće da je i zbog snimanja. Ne vidim u čemu je problem da se promeni odluka, ako bude potrebno. To je najmanji problem. Pričalo se komunalna ne sme ovo, ne sme ono, nemaju ovlašćenja, pa evo sada voze Range Rovere i pišu kazne preko kamere...
 
kontrola parkiranja vrši se i po Odluci o komunalnom redu i po odredbama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima. Mene je zanimalo po čemu će postupati i kažanjavati. Ako po komunalnom redu onda bi do 10 avgusta morali promenti odredbe odluke jer nije predviđeno ovakvo pisanje kazni preko kamere dok se ne utvrdi ko je vozio, o tome sam komentarisala. A nije da im nije problem. Interesanto je i to što se ovde ne zna je li to narušavanje komunalnog reda ili bezbednosti saobraćaja na putevima. Mislim i da neće zalaziti po blokovima već samo ono uz ulicu i na ulici, šinama, autobuskim stajalištim i pešačkim prelazima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760597#p760597:1qf8vt4j je napisao(la):
astrodule » Pon Jul 27, 2020 5:00 pm[/url]":1qf8vt4j]Pravo da ti kažem - jesam.

Bukvalno svaka stavka ovog projekta mi je problematična, a objašnjenja vredjaju inteligenciju.
A ti lepo sedi pa napravi projekat koji ti nije problematičan umesto što trtomudiš na forumu.
I ti i svi ostalima koji svemu nađu zamerku.

Nije vam valjalo kad nisu kažnjavali sad vam opet ne valja kad će kažnjavati.

Prvo se sa sobom dogovorite šta hoćete.
 
Milion puta sam napisao, ali nekome izgleda treba crtati.

Jedan Komunalac ili Policijac može da krstari vozilom ili peške. To vozilo može da bude i bicikl, trotinet, roleri, moped. Od "hardvera" mu treba samo fotoaparat.

Tehnologija? Stane, uslika, produži dalje. U kancelariji obradi sve fotke i pošalje kaznu svima.

Iza ovoga se krije prvenstveno imovinska korist za uvoznika ovog tipa vozila. Ko ne kapira da je sve ovo moglo da se uradi sa bilo kojim vozilom (pa čak i Guglovim triciklom), taj je ili Vesić ili njegov slepi obožavatelj ili osoba sa niskom kvocijentom inteligencije.

Evo, pozivam bilo koga da mi kaže u čemu grešim.

Vesić je rekao da je Đilas neznalica što je kritikovao cenu vozila jer oprema ima 70kg, a ta oprema izgleda ne može da stane u punta?
Takođe je rekao da ne može da bahate džipove da se ide sa trotinetima. Pa ta izjava pokazuje milion stvari, a najviše (ako je istinita) da je Srbija uvreda za sve banane ovog sveta.
 
Kazna od 25,000 važi samo za vlasnike vozila koja su parkirana na šinama, pešačkim prelazima i zelenim površinama. Takvi čine mali deo od vozila zatečenih u prekršaju. Ubedljiva većina su oni koji su samo zaustavljeni ili parkirani na kolovozu, i oni koji su parkirani na trotoaru van obeleženih parking mesta. Mislim da je kazna za takve značajno manja (5,000-10,000), a još važi i popust 50%, ako se plati u roku od 8 dana.

Ostaje još samo pitanje, da li se nova tehnologija koristi i sa snimanje regularno parkiranih vozila i kontrolu naplate. To je inače u nadležnosti parking servisa, a ne komunalne milicije.
 
Idi bre GOJO pa nije ovo svemirski software, za naplatu regularno parkiranih vozila Parking Servis ce kupiti nove Rand Rovere i novi software sa novim hardwarom koji ce biti jedinstven u evropi i koji je napravljen u Srbiji, sa svim proracunima u koji auto moze da se montira sa koliko tockova koja osovina ko je preprodavac postojecih auta i jos milion stvari koje mi ne razumemo.
 
Vrh