Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

astrodule":2ajx09la je napisao(la):
A gde kamion može da bude uredno parkiran u centru grada na javnoj površini?

I da li je sigurno zabranjen saobraćaj dostavnim vozilima? Ne smeju da vrše dostavu ako postoji poseban parking i mesto za to za neku radnju? Ne smeju ni da prođu kroz centar?



http://bgsaobracaj.rs/vest/1959/od-01-1 ... a-beograda

Evo našao sam zvaničnu objavu.
Ukratko zabrana se odnosi za širi centar grada i za vozila preko 3, 5 tone.
b7edec0d867cedf60b42fdfc96069627.jpg
 
Zanimljivo. Kako pišu kazne i na osnovu kog dokaza utvrđuju da se vozilo zadržalo duže od 15 minuta? Odnosno jasno mi je da trenutno ne moraju da mere vreme, jer niko nije znao da treba da izvadi ausweis-dozvolu.

Zar nije bilo logično da su prvo doneli ovo nakaradno rešenje i dali period da ljudi izvade te ausweis-dozvole.
 
Koliko sam ja shvatio posle citanja ovog teksta zabrana zaustavljanja i parkiranja je za ceo grad od 7 sati ujutru pa do 20 ,samo je za uzu zonu uokvirenu na mapi jos strozije?

"ван зоне оивичене поменутим улицама теретна возила могу се кретати у времену од 0 до 24 сата, а зауставити и паркирати на коловозу у времену од 20,00 до 07,00 часова.

Теретна возила којима се врши снабдевање малопродајних објеката највеће дозвољене масе до 3,5 т могу се кретати унутар и ван зоне оивичене поменутим улицана у времену од 00,00 до 24,00 часа, а у времену од 20,00 до 07,00 часова могу се зауставити и паркирати мимо утврђеног режима саобраћаја, на коловозу док траје утовар - истовар, али не дуже од 15 минута, на основу дозволе коју издаје Секретаријат за саобраћај."
 
Бахати српски бечлија за Пежоом 406. Блок 38 испред улаза број 66 у Омладинских бригада, залепио сам му на ветробранско стакло и моју налапницу "Бахато паркиран", ваљда је схватио поруку. Следећи пут, ако понови и ако га видим кад пролазим, скидам му таблице и бацам у контејнер. Сликано јуче-17.12.2019.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690390#p690390:1zvdc0hb je napisao(la):
Гага » Sre Dec 18, 2019 11:27 pm[/url]":1zvdc0hb]Бахати српски бечлија за Пежоом 406. Блок 38 испред улаза број 66 у Омладинских бригада, залепио сам му на ветробранско стакло и моју налапницу "Бахато паркиран", ваљда је схватио поруку. Следећи пут, ако понови и ако га видим кад пролазим, скидам му таблице и бацам у контејнер. Сликано јуче-17.12.2019.

Pogledajte prilog 1
file.php

Ja ovako nepropisno parkirane vidim najmanje 30 puta dnevno na Novom Beogradu. Kod nas potpuno normalno, ljudi nemaju nimalo savesti. Uterali bi auto u prizemlje hodnika da mogu seljacine.
Gde mogu da kupim te nalepnice?
 
Video sa, auomobil parkiran na samom uglu izmedju M. Gorkog i Sindjeliceve.
Autobus 26. ne moze da skrene i stoji. Ulica blokirana.
Ljudi izlaze iz autobus i cute.
Vozac kola ne dolazi.
Bas ga briga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690478#p690478:20dzim7e je napisao(la):
Zion Williamson » 19 Дец 2019 10:16 am[/url]":20dzim7e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690390#p690390:20dzim7e je napisao(la):
Гага » Sre Dec 18, 2019 11:27 pm[/url]":20dzim7e]Бахати српски бечлија за Пежоом 406. Блок 38 испред улаза број 66 у Омладинских бригада, залепио сам му на ветробранско стакло и моју налапницу "Бахато паркиран", ваљда је схватио поруку. Следећи пут, ако понови и ако га видим кад пролазим, скидам му таблице и бацам у контејнер. Сликано јуче-17.12.2019.

Ja ovako nepropisno parkirane vidim najmanje 30 puta dnevno na Novom Beogradu. Kod nas potpuno normalno, ljudi nemaju nimalo savesti. Uterali bi auto u prizemlje hodnika da mogu seljacine.
Gde mogu da kupim te nalepnice?
У праву си за све што си рекао, нама са форума једино остаје да кад видимо овако нешто да раеагујемо дизањем брисача, лепљењем налепница, или вађењем вентила са пнуматика и бацањем истих :) .
Не можеш нигде да купиш налепнице, пријатељ ми је штампао по мојој идеји.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690495#p690495:3bt6f21j je napisao(la):
MC_ » 19 Дец 2019 11:11 am[/url]":3bt6f21j]Video sa, auomobil parkiran na samom uglu izmedju M. Gorkog i Sindjeliceve.
Autobus 26. ne moze da skrene i stoji. Ulica blokirana.
Ljudi izlaze iz autobus i cute.
Vozac kola ne dolazi.
Bas ga briga.
Требао си да сликаш
 
Švabska kultura, majstori su za parkiranje, naročito na trasama autobusa.



Prevoj i ne vidi se da li dolazi auto u susret a znaju tu da bržže voze.
 
koji majstor je na prevoju plus nepreglednoj krivini obeležio isprekidanu liniju?
 
Из разлога да би возила која иду "у сусрет фотографу" могла прописно да скрену у стамбене објекте са десне стране фотографије

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691170#p691170:1n4i7rf8 je napisao(la):
operic » Sub Dec 21, 2019 2:36 pm[/url]":1n4i7rf8]koji majstor je na prevoju plus nepreglednoj krivini obeležio isprekidanu liniju?

Kruuki je objasnio a kasnije pri vrhu kreće klasična isprekidana za preticanje. Inače i to vole da rade, puca pravac uz brdo i puna linija a onda pri vrhu prvoja kad ništa ne vidiš i još desna krivina kreće isprekidana linija i neprestaje sledećih par kilometara do prve raskrnice.
 
На углове Симине и Емилијана Јосимовића градске власти су поставиле стубиће, али, они сами нису довољни, очигледно. Не поштују се, не мали број њих је већ искривљен, пролази се и паркира мимо њих - зашто полиција не ради свој посао, ово решење је скупо, ружно и неделотворно?; сем тога, кроз Симину се од Француске вози у супротном, забрањеном смеру; слике су од јуче:











Прекјуче поподне око четврт до шест, испред ОШ Љуба Ненадовић у ул. Аце Јоксимовића у Жаркову; време изласка ученика из школе, родитељи су паркирали аутомобиле уз тротоаре с обе стране, чак и на пешачком прелазу између два семафора за тај прелаз, и чекају у њима. Направио се застој, колоне с обе стране, градски аутобуси ....
Слично је сваког дана и у Гочкој улици на Лабудовом брду ујутро око осам сати када родитељи колима довозе децу у вртић и оставе кола у тој уској улици с упаљеним жмигавцима док испрате и предају децу, па настане закрчење.







 
Ima li ko predstavu kako će ovo da funkcioniše?

Da li će napokon Hauwei kamere da dobiju neku konkretnu ulogu?

"Do kraja januara ćemo pustiti novi tehnološki način kontrole svih žutih traka, kontrole stajanja na četiri migavca, zauzimanja tramvajskih baštica. Biće to savremen način kontrole. Više neće biti moguće da se neko sakrije i pomisli da ga neće uočiti kada se bahato parkira ili zauzme žutu traku", rekao je Vesić.

On je najavio da će "takav prekršaj vrlo brzo biti uočen, a kazna napisana u roku od nekoliko minuta", naglasivši kako "više ništa neće zavisiti od saobraćajnih policajaca i komunalnih milicionera".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693635#p693635:t5a9fhfq je napisao(la):
Саша » Sub Dec 28, 2019 11:47 pm[/url]":t5a9fhfq]

Прекјуче поподне око четврт до шест, испред ОШ Љуба Ненадовић у ул. Аце Јоксимовића у Жаркову; време изласка ученика из школе, родитељи су паркирали аутомобиле уз тротоаре с обе стране, чак и на пешачком прелазу између два семафора за тај прелаз, и чекају у њима. Направио се застој, колоне с обе стране, градски аутобуси ....
Слично је сваког дана и у Гочкој улици на Лабудовом брду ујутро око осам сати када родитељи колима довозе децу у вртић и оставе кола у тој уској улици с упаљеним жмигавцима док испрате и предају децу, па настане закрчење.

To sa školama je postalo zlo, naročito u Žarkovu. Krenulo je stidljivo sa dva tri vozila pre nekolko godina a sad je pravi haos i niko ne pokuštava da reši.
 
a koji je savet za resavanje? Nije to samo u u Beogradu, i u drugim gradovima je isto tako.
 
Gospođa je jutros "samo malo" zagradila ceo parking zgrade na tričavih 20 minuta, jer "nije videla" da je u pitanju prolaz. A onda je, kada je shvatila da ja stojim i čekam je pokušala na brzinu da pobegne da ne mora da razgovara samnom. Nakon što sam je suočio sa time da je uradila nešto pogrešno ona me je klela i psovala. Komunalna policija, koju sam pozvao odmah, naravno nije stigla za tih tričavih 20 minuta ...
20191231-084051.jpg
 
Napraviš parking i infrastrukturu i školski čuvar malo uvodi red tako što tera vozače da stanu tako da ima mesta.

Ispred skoro svake škole i vrtića je haos u određenim delovima dana.

Evo sada gledam tu školu u Ace Joksimovića i vidim da imaju ogromnu zelenu površinu. Napravi se proširenje i asfaltira saobračajnica kroz tu livadu polukružno do ove slepe ulice koja izlazi na Ace Joksimovića. Taj asfalt iskoristiti da se napravi saobraćajni poligon. Ne znam situaciju na terenu, ali gledajući ostale škole, deca najviše vremena provode na asfaltu (fudbal, između dve vatr), a opet bi ostalo mesta i za zelenilo gde isto mogu da se igraju kada je lepo vreme.

edit: Evo skice na brzinu

 
80ih sam upravo išao u tu školu. Ovako nečega nije bilo. NIKO nije kolima dolazio po decu. Nemojte da pričamo bajke i da pravimo kolske ulaze na ovo malo zelenila oko škole. Ovi današnji zombi roditelji su srasli uz sic automobila. Ne dao Bog da tatatatirca malo prsne kiša, sneg ili oprlji hladan vetar. Kako će posle takav da slajduje po tabletu...

Sve bi ovo, što se ovako nakokečilo po ulici, pokažnjavao debelo, da se useru i upišaju istovremeno.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
znaci umesto zelenih povrsina staviti beton i asfalt :) Po meni sem izmestanja svake skole na neke periferne delove grada nema resenja. 80ih i sada nikako nije isto, em nije bio isti broj ni automobila ni stanovnika, a u danasnje vreme pustiti dete od 7,8,9... godina da samo dolazi peske i prevozom do skole snosi odredjen rizik.
 
Nemojte živeti u prošlosti. To je bilo nekada i tada smo išli u školu bez roditelja već posle par dana i neki su išli i autobusom.

Moramo se prilagoditi sadašnjosti, a to je da roditelji po decu dolaze kolima i dovoze ih isto kolima u školu I TO SE NEĆE PROMENITI.

Realnost je da blokiraju ulicu u kroz koji ide gradski prevoz.

Ne znam koliko deca koriste tu zelenu povšrinu, ali ne znam zašto se ne bi posadilo još malo drveća uz tu novu asfaltnu površinu. Može svako odeljenje da zasadi po jednu drvo u prvom razredu i da održavaju to drvo do srednje škole.
 
99% te dece živi u krugu od 1km maksimalno. Niko (normalan) ne dovodi dete sa Bežanije tu. I sad vi meni prodajete priču da je teško prošetati par stotina metara i pokupiti dete? Nije se Beograd od 80ih godina baš nešto preterano uvećao po broju stanovnika da bi sad dramili.

Ovo na slikama su klasične bahate lenčuge koje ugrožavaju ostale učesnike u saobraćaju, teraju ostale vozače u prekršaj i usporavaju protok.

Na koncu, ako baš mora kolima, tu su ulice Nastićeva,Stojana Čole i ostale u blizini. Bar ne ide GSP i nisu opterećene saobraćajem. Ali neee, Srbov ako može u zbornicu bi ušao kolima.

Manijaka,ludaka, pedofila i ubica je bilo i osamdestih, samo nije bilo "društvenih" mreža i nije se toliko zvonilo na sva zvona. Danas imamo narandžasti meteo alarm na sneg kao padavinu u decembru. Seća li se neko snega 1984.?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vrh