Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552722#p552722:t9gifrxw je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Today, 02:52[/url]":t9gifrxw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552689#p552689:t9gifrxw je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Jul 2018 03:44 am[/url]":t9gifrxw]Ono što razdvaja normalna i funkcionalna društva od raspada jeste koliki je taj procenat, odnosno koliko je to zastupljeno i očigledno. Ma koliko velika korupcija u Kanadi tebi izgledala, to je i dalje ništa u odnosu na ono što se ovde dešava. Ne dešava nego neguje.

Upravo to pokusavam da ti kazem: Gresis debelo i to specijalno na primeru Montreala.

Meni ne smeta prakticna kritika, vec mi je tuzno blacenje drzave i drustva koji je prosao i sankcije i ratove i oduzimanje teritorija...

Druze zasto onda sedis u toj propaloj Kanadi i zasto si otisao iz ovog blagostanja ovde? Ja sticem utisak da si kao i vecina ostalih gastosa koji se odusevljavaju Srbijom koju posete dve nedelje godisnje za vreme odmora. Ako ne razlikujes objektivnu kritiku od pljuvanja po samom sebi onda dzaba rasprave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552722#p552722:toin6kpd je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 19 Jul 2018 01:52 am[/url]":toin6kpd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552689#p552689:toin6kpd je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Jul 2018 03:44 am[/url]":toin6kpd]Ono što razdvaja normalna i funkcionalna društva od raspada jeste koliki je taj procenat, odnosno koliko je to zastupljeno i očigledno. Ma koliko velika korupcija u Kanadi tebi izgledala, to je i dalje ništa u odnosu na ono što se ovde dešava. Ne dešava nego neguje.

Upravo to pokusavam da ti kazem: Gresis debelo i to specijalno na primeru Montreala.

Meni ne smeta prakticna kritika, vec mi je tuzno blacenje drzave i drustva koji je prosao i sankcije i ratove i oduzimanje teritorija...

Za Kanadu iskreno ne znam ali za Evropu sam imao prilike da se uverim i sam da to što se kod nas dešava na ulicama i u društvu već u našem komšiluku nije prisutno i da se ne toleriše svaki đilkoš koga mrzi da prošeta 100 metara i koji parkira sa sva 4 ispred kafića gde cevči kafu. Da nije svaki rođo dovoljno moćan da mu nestanu kazne, prijave itd. I da napomenem, grozim se autošovinizma koji je toliko raširen u našem društvu ali ću se uvek potruditi da istaknem negativne trendove u društvu a kojih kod nas ima na pretek.

Dodao bih još samo i da su mnogi osim nas prošli kroz veće gubtke teritorija i kroz veća razaranja (ne ulazim u razloge zašto se to desilo) pa opet su uspeli da održe dovoljan civilizacijski nivo. Ovde kod nas na delu je svesno delovanje države na ubijanju bilo kakvih pelcera normalnog građanskog ponašanja. I da još razjasnim taj trend neprekidno postoji još od '91. tako da ni jednu vlast/političku partiju ne aboliram od krivice.

ajd živeli! :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552722#p552722:38re7izl je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Čet Jul 19, 2018 1:52 am[/url]":38re7izl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552689#p552689:38re7izl je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Jul 2018 03:44 am[/url]":38re7izl]Ono što razdvaja normalna i funkcionalna društva od raspada jeste koliki je taj procenat, odnosno koliko je to zastupljeno i očigledno. Ma koliko velika korupcija u Kanadi tebi izgledala, to je i dalje ništa u odnosu na ono što se ovde dešava. Ne dešava nego neguje.

Upravo to pokusavam da ti kazem: Gresis debelo i to specijalno na primeru Montreala.

Meni ne smeta prakticna kritika, vec mi je tuzno blacenje drzave i drustva koji je prosao i sankcije i ratove i oduzimanje teritorija...
Sve dalje prelazi u politiku ali da dam brzi odgovor. Sve je to urađeno po planu i volji vodećih ljudi kako bi oni mogli da vladaju u svojim dvorištima, kako bi anarhija bila šablon uređenja a kriminalci idoli novim generacijama. Nekome je rat/sankcije bio najbolji brat.

Kroz šta god da je narod, država prošla nije opravdanje za devijacije u ponašanju.
 
Управо за време тих санкција и ратова што помињеш и хаоса који након њих и даље постоји, поједини шљам се обогатио и сада се бахати нашим улицама. То и јесте поента свих ових постова. Није у питању блаћење државе и друштва већ указивање да имамо озбиљних проблема које треба решити.
 
Nema to veze sa poslednjih ratom. Nismo se mnogo promenili već više od 100 godina. Čitajte Domanovića, Nušića, Arčibalda Rajsa i videćete da se ništa nije promenilo.
 
Samo poentiram da su neki komentari prepuni srdzbe i vredjanja stanovnika Srbije. Devijantni smo i krivi sto smo se rodili i sto smo naselili najznacajniju teritoriju kroz istoriju ove planete, pa su nas svi gazili kako su mogli. Sto bi neka Skandinavska zemlja trpela ratove i momljenje kad je tamo em hladno, em nema Dunava, em gasovod tuda ne mora da prodje, em... Svet se skupljao oko Lepenskog vira, a ne oko Stokholma. Sad trpimo zbog tih ataka, a ne zbog nas samih.

I da zavrsim sa konstantacijom: U tim vasim civilizovanim drustvima, izmedju ostalog, nema prijavljivanja za bahatost. Da ima prijavljivanja, bahato parkiranje i sve ostalo se ne bi ponavljalo iz dana u dan i to bez obzira na basnoslovnu taksu koju stavovnik placa.
Ako koza laze, rog ne laze. Slike su tu da vas podsete da Srbija ne odstupa mnogo od ostalih.

I gde mi tu vidimo vasu prakticnu preporuku? Mozete vi stavljati stubice koliko hocete, ali gde covek u Beogradu da parkira? Izadjite na ulice i zahtevajte vise garaza. Onda se nemojte buniti sto vas i to kosta, jer neko mora da pokrije svoje izdatke.
 
Izolovani primeri ne znače ništa.
Ja živim u Srbiji i vidim da se sistemski ne radi ništa da spreči bahatost.
Dosta sam putovao i vrlo dobro primećujem bahatost, naročito u parkiranju. Nisam viđao po centru evropskog grada toliko prekršaja kao kod nas.
Fun fact - u Beču sam ispred opere video jednog bahatog. Tablice su bile srpske.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Danas je sve vređanje. Sve je ''hejt''. Sve je negativizam. Sve je šovinizam, rasizam, nacionalizam...
Sve što ukazuje na gorku surovu istinu je postalo nepoželjno, bolno i uvredljivo.
Sve što uljuljkava ljude i navodi ih da se teše da ''uvek tamo negde ima i gorih'' je postala norma i način života.
 
Jedno je biti turista, bez zurbe, pun poleta i zelje za novim..., a drugo je svakodnevnica gde placas OGROMNU taksu, gledas gde taj novac odlazi, kako bezbedno i glatko navigujes kroz dan i noc kad izadjes iz kuce.

Postedite me molim vas vasih ekskurzija i tumaranja po svetu. Lepo je to, ali nije realnost.

Ja vama takodje preporucujem da procitate ovaj intervju i kazace vam se sta u belom civilizovanom svetu mozete da ocekujete i koliko ispunjenje mozete u njemu ocekivati. Sve u svemu, stivo o bahatosti i lazi:

https://popula.com/2018/07/15/bourdain-confidential/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553511#p553511:twi8t0da je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Today, 16:59[/url]":twi8t0da]Jedno je biti turista, bez zurbe, pun poleta i zelje za novim..., a drugo je svakodnevnica gde placas OGROMNU taksu, gledas gde taj novac odlazi, kako bezbedno i glatko navigujes kroz dan i noc kad izadjes iz kuce.

Postedite me molim vas vasih ekskurzija i tumaranja po svetu. Lepo je to, ali nije realnost.

Ja sam ti rekao da vrlo dobro primećujem bahatost i kada sam turista. Jednostavno imam oko za te stvari. Nema to veze sa životom u nekom mestu ako ja prođem centrom nekog grada kao turista (a vrlo često i kolima) i ne primetim primere bahaćenja kao što primetim SVAKI put kada se krećem Beogradom ili srpskim gradovima.

Kolima sam išao do Španije, po Austriji, malo Nemačke, Grčka i nigde u saobraćaju u gradu (a zavlačio sam se kolima u dosta gradova) ili na auto-putu nisam viđao stvari koje se viđaju kod nas (i donekle u Grčkoj) i za koje su krivi kako putari, tako i vozači.
 
Znam da je sigurno bilo priče o ovome ali skoro sam slikao ovo u hrvatskoj
Mislim da je sasvim ok sto je ovo napisano i to bi trebalo i kod nas da se napise
4cdb29e80a7d0bc4490f47a30591edde.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas nisu toliko problem mesta za invalide napolju, već u tržnim centrima gde policija nema nadležnost.

Ne može da škodi takav natpis sigurno, šta više nije ni skupo, ali zna se kolika ku**obolja vlada u našim javnim preduzećima.
 
ma i to za invalide dobija ko stigne, ako neko moze za ubistvo da ni ne ode na sud, onda mos misliti kolko je lako dobiti potvrdu da si invalid
 
Mislim da je u Delta sitiju bio natpis "Jel stvarno zelis da budes na mom mestu?"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554992#p554992:1b7cm941 je napisao(la):
astrodule » Pet Jul 27, 2018 10:49 am[/url]":1b7cm941]Kod nas nisu toliko problem mesta za invalide napolju, već u tržnim centrima gde policija nema nadležnost.
Svakako ali ne zaboravi koliko je zgrada u Beogradu a verujem i u drugim gradovima Srbije koje nemaju lift. Zakon je lepo propisao da četvorospratnice moraju imati putnički lift a sve više od toga + teretni.

Moje iskustvo: kupila sam veš mašinu, nosači najavili dolazak, ja ih uredno sačekala ispred vrata ali oni stali na četvrtom i ni makac dalje. Pitam ih da li se odmaraju kažu ne, mi dalje ne nosimo. Štoooo? - pitam ih ja mada sam pretpostavljala šta će mi odgovoriti. Naravno, njihov posao je da nose do četvrtog ako nema lifta. Bila sam sama u stanu i već sam sebe zamislila kako s nestrpljenjem očekujem komšije da mi donelu makar kafu i cigarete dok moji ne dođu. Ponudila sam im napojnicu a oni ni da čuju. Ipak su mašinu doneli do mog sprata, častila sam ih prilično.

To i nije tako strašan primer kao primer komšinice ispod čija majka godinama nije izašla iz stana jer je srčani bolesnik. U zgradu ne mogu bezbedno ući ni kolica za pijac, dalje nije potrebno da pričam.

Počeću štrajk glađu kao Nikola Aleksić samo što ja idem do poslednjeg daha.
2212949188.gif
 
Evo kako se parkirati kada mora da se hitno dodje do daciceve SPS centrale a tu je lepa debela hladovina u Studentskom parku. vozilo BG -853- PV i u njemu gospodja politicarka sa crnim naocarima... bahato.. :blah:
 
Kako je uopste usla u park ne bi mi bilo zao para za 10 jaja da joj olupam u kajganu
 
Ima ulaz odma tu desno na slici, kolski prilaz sa ulice koji nema barikade da bi komunalna vozila mogla da uđu po potrebi.

Tzorane, bravo za sliku. Jel te videla krava kako slikaš?
 
Verovatno. Zanimljivo je da je imala vozaca koji je mogao da je saceka negde u blizini i pokupi kada zavrsi, a ne da kolima ulaze u park !!
 
Vrh