Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Nemojte tako, bio je Blackwater na tom mestu 2 meseca bez prekida. Kad je trebalo da čuvaju SNS moleraj pred izbore. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549010#p549010:3ayuu1b5 je napisao(la):
astrodule » 03.Jul.2018/9:16 am[/url]":3ayuu1b5]Goce Delčeva kod Inteze.

Ovo još nisam video.
Tu se uvek parkira sa obe strane puta, tako da se vozi po liniji.

Generalno mi ne smeta pošto tu slabo ima saobraćaja. Mnogo višemi smeta kada se podignu na ostrvo i gaze trave i prave blato.
 
Pa iskreno nisam baš to viđao, a relativno često tuda idem što kolima što bajsom (to parkiranje sa obe strane je izraženo u delu Goce Delčeva između Doma zdravlja i Juge)

Ja uvek tu nađem mesto, no ja sam očigledno retka živuljka kojoj nije problem preći 100m na nogama.

Zanimljivo je da je u trenutku slikanja malo ispred stao lik da istovari ortaka i umesto da ga samo istovari, oni su još 30-ak sekundi pričali, dok je autobus iza čekao jer nije mogao da odradi slalom između bahatih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=550048#p550048:1tstkufe je napisao(la):
astrodule » 08.Jul.2018/1:46 pm[/url]":1tstkufe]Pa iskreno nisam baš to viđao, a relativno često tuda idem što kolima što bajsom (to parkiranje sa obe strane je izraženo u delu Goce Delčeva između Doma zdravlja i Juge)

Pogresno sam video sliku. Na taj potez sam i ja mislio.
 
Sad sam bio na trcanju i krenem da predjem ulicu na pesackom prelazu i taksista se zaleti i prodje ispred mene. Dok je prolazio, ja sam mu rukom pokazivao na pesacki prelaz. Nastavim dalje, imam slusalice na usima i pricam na telefon i cujem da je neko seo na sirenu, trubi i trubi i dere se, ja se okrenem kad taj taksista stao na sred puta, otvorio vrata i vice ka meni nesto, valjda psuje. Izvadim slusalice iz usiju i zaletim se u punom trku na njega, jbg impulsivan sam. Ali nisam ga napao, samo sam dosao do kola i pitao u cemu je problem. Tu smo razmenili par reci, nije ni bitno, nije niko nikog vredjao ili pretio (njegovo ubedivanje da je moje da stojim na pocetku pesackog i cekam da kola prodju i sl.nebuloze). Nije u tome stvar i nije uopste moja situacija problem, bilo pa proslo, tesko da cu naici na njega opet. Stvar je u tome da on posle par razmenjenih reci izlazi iz kola i tada ga prvi put jasno vidim. Covek je vise nego ocigledno drogiran, bas odvaljen od zivota. Tu kazem sebi, zaj*** ovo sranje,kazem mu da mi ne pada na pamet da se raspravljam sa drogiranom budalom i da sam mu zapisao broj tablica, on tu nesto odgovara, zapisi moj k...c i on ulazi u kola, a ja odlazim u suprotnom pravcu. 13796 mu je broj tablice, kome da ga prijavim posto je takva drogirana bu**** za volanom opasnost za sve nas.
 
imam genijalno resenje za budale koje parkiraju na invalidska mesta a nisu invalidi, * pa ce da bude sve po propisu
 
nema resenja za invalide u mozak...ja bih tu neko drugo resenje...tipa da ima neka barikada ili prepreka na parking mestu koja se sklanja na citanje invalidske kartice...tako nesto...mada znajuci ove nase korumpirane skotove svima bi to izdavali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
procito ja prvu polovinu posta reko sacu napisem "ma izdavali bi to kumovima prodavalo bi se na buvljaku" kad me ti sam preduhitri...
 
Kad kazete malogradjanstina, to mu zvuci kao da smo jedini koji to rade. Naravno da se treba stideti sebicnosti i nekulture, ali toga ima svuda. Evo vam svakodnevnog primera u najpopularnijem delu Montreala.
(A da, ta kaldrma je od pre dve god. i do sada je razrovana sto puta.)
 
Pa naravno da ima svuda. I korupcije ima svuda. Ali ono što razlikuje normalne od disfuncionalnih država jeste koliko je to rasprostranjeno i prihvatljivo.

U iole funkcionalnim državama, kad se prijavi problem, nadležni izlaze i reaguju. A tek ako se digne prašina, onda se ''zove konjica'' i stvar odmah rešava da ne bi bilo previše talasanja i da se glave ne bi otkotrljale sa funkcija.

A ovde... ovde sto ljudi prijavi Sajam automobila koji se napravi na zelenim površinama kod Ušća, sa sve slikama, da bi Grad i Parking servis objasnili kako ''nisu još spremni da reaguju'' ili ''nisu upoznati sa problemom''.
Ovde saobraćajna policija prođe pored ulice zakrčene besnim kolima i stane da zableji sa Komunalcima pre nego što obe ekipe ''iskuliraju'' prijave i odu dalje ni ne pogledavši problem. Al bitno da su došli do lokacije, da mogu da kažu nadređenima kako su izašli na lice mesta i otkače papriologiju.
Ovde kad snimiš saobraćajnog bumbara kako krši saobraćajne propise, ili kad snimiš policajce kako primaju mito nasred ulice, umesto da te pitaju za broj tablica, značke, opis, jedinicu... dobiješ odogovor da bi ti bolje bilo da obrišeš to ili će ti se život odjednom (još više) zagorčati.

I pre nego što mi neko kaže kako je lako drugim državama da budu tako odgovorni kad imaju para, samo ću da kažem da je jedna Gruzija isto tako do pre par godina imala ogroman problem sa korupcijom, posebno u policiji. Pa su uzeli i otpustili polovinu zaposlenih i zaposlili nove kadrove. Naravno, korupcije ima i dalje. Ali daleko manje. I da, to jeste tek jedan od 20 drugih problema na kome njihova država mora da poradi. Ali dakle ako je mogla takva jedna siromašna zemlja u bestragiji, zemlja koja ima još jače izražen plemenski mentalitet nego mi, da dovede taj deo svog društva u red, šta onda sprečava nas da uradimo to? Mislim pitanje je retoričko, znamo šta nas sprečava - gangrenozni političari. Ali kažem, poenta je da je moguće.
 
Sve se može kad se hoće.
Ali, problem je kod nas u tome što se neće i ne želi, zato što je kontrolisani haos sjajan ambijent za pljačkaški "posao".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551401#p551401:3giaiko6 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Jul 2018 03:16 pm[/url]":3giaiko6]Pa naravno da ima svuda. I korupcije ima svuda. Ali ono što razlikuje normalne od disfuncionalnih država jeste koliko je to rasprostranjeno i prihvatljivo.

U iole funkcionalnim državama, kad se prijavi problem, nadležni izlaze i reaguju. A tek ako se digne prašina, onda se ''zove konjica'' i stvar odmah rešava da ne bi bilo previše talasanja i da se glave ne bi otkotrljale sa funkcija.

A ja ti garantujem svim svojim bicem da u tim “funkcionalnim” drzavama ima i vise korupcije i vise neprofesionalizma nego u Srbiji.
Gledate sa stanovnistva malih problema, ali niste ni svesni sta se dogadja na visim nivoima. Zasto pricate napamet i ponavljate ko papagaji nesto sto nema veze sa stvarnoscu? Lakse podnosite Srbiju, kad je tako srozavate u svojim komentarima?

Kakvo prijavljivanje? To je ovde svakodnevnica i takav “stil” zivota. Oni se time ponose, jer eto kao znaju da zive nonsalantni zivot. Hoces jos ovakvih slika iz Montreala?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551998#p551998:3b6r01la je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » 16 Jul 2018 03:57 am[/url]":3b6r01la]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551401#p551401:3b6r01la je napisao(la):
Bender Rodriguez » 13 Jul 2018 03:16 pm[/url]":3b6r01la]Pa naravno da ima svuda. I korupcije ima svuda. Ali ono što razlikuje normalne od disfuncionalnih država jeste koliko je to rasprostranjeno i prihvatljivo.

U iole funkcionalnim državama, kad se prijavi problem, nadležni izlaze i reaguju. A tek ako se digne prašina, onda se ''zove konjica'' i stvar odmah rešava da ne bi bilo previše talasanja i da se glave ne bi otkotrljale sa funkcija.

A ja ti garantujem svim svojim bicem da u tim “funkcionalnim” drzavama ima i vise korupcije i vise neprofesionalizma nego u Srbiji.
Gledate sa stanovnistva malih problema, ali niste ni svesni sta se dogadja na visim nivoima. Zasto pricate napamet i ponavljate ko papagaji nesto sto nema veze sa stvarnoscu? Lakse podnosite Srbiju, kad je tako srozavate u svojim komentarima?

Kakvo prijavljivanje? To je ovde svakodnevnica i takav “stil” zivota. Oni se time ponose, jer eto kao znaju da zive nonsalantni zivot. Hoces jos ovakvih slika iz Montreala?

Nije pitanje da li postoji korupcija, naravno da postoji, nismo to mi izmislili. Jedina razlika između funkcionalkne i disfunkcionalne države je što se u ovim prvim ne može baš svaka šuša baviti pljačkom kao kod nas. I tamo se krade ali na visokom nivou. I tamo se takve radnje teško dokazuju ali kada jednom izađu na videlo prestupnicima vrlo brzo "padaju glave" a ne kao kod nas da se sve svede na puj pike ne važi. Dakle nije isto i neće još dugo biti isto tj barem ne dok se ne promeni, što bi braća englezi rekli, majndset u glavama ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551998#p551998:fzg9y9a1 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Pon Jul 16, 2018 4:57 am[/url]":fzg9y9a1]
A ja ti garantujem svim svojim bicem da u tim “funkcionalnim” drzavama ima i vise korupcije i vise neprofesionalizma nego u Srbiji.
Gledate sa stanovnistva malih problema, ali niste ni svesni sta se dogadja na visim nivoima. Zasto pricate napamet i ponavljate ko papagaji nesto sto nema veze sa stvarnoscu?
Možda zato što sam obišao pola sveta pa znam o čemu pričam.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=551998#p551998:fzg9y9a1 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica » Pon Jul 16, 2018 4:57 am[/url]":fzg9y9a1]
Kakvo prijavljivanje? To je ovde svakodnevnica i takav “stil” zivota. Oni se time ponose, jer eto kao znaju da zive nonsalantni zivot. Hoces jos ovakvih slika iz Montreala?
Hoću. Za svaku jednu sliku neke brljotine, svinjarije ili korupcije iz Montreala ja ti okačim 10 drugih iz Srbije. Može?
Lakse podnosite Srbiju, kad je tako srozavate u svojim komentarima?
Samo ograničeni i/ili politikom isprani mozgovi mogu da poistovećuju kritikovanje stvari koje ne valjaju u društvu sa autošovinizmom i mržnjom prema sopstvenoj zemlji, narodu i istoriji. U društvima gde ne postoji kritika, gde svi misle isto, gde se svi prave da im je super, gde se teše da ''ima i gorih'' i gde se nikad ništa ne preispituje - napretka nema. Sad jasno je meni da je trenutno na snazi garnitura koja bi da uvede i trajno održi upravo takav mentalitet, kao i to da ta garnitura ima veliku podršku među glupljim delom nacije, kome je dovoljno zamahati kesicom šećera ili velelepnom maketom i on će da razvuče kez i izvadi ličnu kartu i olovku... Ali ja nisam od te sorte i dok sam živ hvaliću ono što je vredno hvale a kritikovaću ono što zaslužuje kritiku.

@gundeljbananko

Upravo tako. Kao što napisah za one koje ne mrzi da čitaju, ima i tamo svega i svačega. Ali kad neki skandal ili propust izađe na videlo, glave počnu da se kotrljaju, a stvari da se menjaju. U kontekstu divljeg parkiranja to znači da ako sto ljudi podnese iste prijave za isto mesto u nedelju dana, sutradan dolazi jato policajaca i paukova koji odvaljuju prekršioce sa kaznama. Naravno, i tamo postoje čitavi krugovi nedodirljivih, onih kojima baš niko ništa ne može. Korporacije, bogataši i ljudi bliski vlasti. Samo što govorimo o zemljama sa par desetina/stotina miliona stanovnika. Te je očekivano da na toliki broj ''običnih smrtnika'', i u zemljama s tako jakim ekonomijama i ulogama u svetu bude i par desetina nedodirljivih. A Srbija sa svojih nepunih 7 miliona ima više nedodirljivih nego cela Skandinavija. I svi redom ''od ranije poznati policiji'' ali ne i zatvorskim čuvarima.

Druga stvar, tamo kad se nešto prijavi, nadležni zaista i izađu i odrade svoj deo posla. Možda posle nadređeni uzmu pa zataškaju stvar i ''zature fasciklu''. Ali oni koji se zovu, izađu i odrade svoje. Dok se takvi u Srbiji nalaze uvređenim kad ih zoveš da rade svoj posao za platu koju im ti obezbeđuješ kao poreski obveznik.
 
@Staklena_Wool_nica Daj nam primer iz sveta da se svakodnevne prijave preko zvaničnog kanala nekoj državnoj ustanovi svesno ignorišu.

Evo, za početak, imamo nepropisno parkiranje i glasna muzika u Cetinjskoj.
Dalje - Savski nasip.
Imamo i kola na keju iza Sajma.
Divlje taksiste na aerodromu i u centru.

Niz je zaista dug.
 
Kod nas je korupcija utemeljena kao sistem. Način na koji se odnosimo prema tome uticaće na opstanak ili nestanak društva.
 
Evo jos slika po zelji. Ja se izvinjavam sto vas njima zatrpavam, ali mi rec malogradjanstina probada srce i uperena je protiv stanovnika Srbije. To nije dobronamerna kritika. To je vredjanje.

Srbiji jos i moze da se oprosti “pljackanje”, znajuci kako narod tesko zivi i kako pokusava da se snadje i bez novca i bez parking mesta. Ali eto, da smo i mi prodavali azbest i rovarili po rudnicima manje razvijenih zemalja i u Srbiji bi bilo manje te vase toboznje malogradjanstine. Ovako mi ostaje da vas bodrim da ste bolji nego mnogi drugi koji se hvale. Ne, u civilizaciji nema prijavljivanja, nikad cula, ali ako ga i ima ne vidim reakcije na njih. Te ako je korupcija u Srbiji utemeljena kao sistem, na mnogi mestima sistem jeste korupcija, ali tako ne sme da se zove.

Dajem vam primer tog uredjenog drustva, gde mozes 2 male dece da ubijes i da ne odsluzis ni jednog dana u zatvoru pod izgovorom da si lud. Gde 50% plate ode na taksu, plus 1% godisnje od vrednosti stana ode gradu na placanja takse za imovinu i skole, kao i $10,000 dobrodosle takse kad kupujete stan. A za sve to dobijete ovo:
 
Dragi moji sunarodnici, jednostavno resenje je u ovom zakljucavanju tockova. Ostavite ih bez auta par dana sa tom stegom, visoke kazne da dodjete da ih oslobodite, pa da vidite da li ce neko parkirati nedozvoljeno.
 
Ako je tvoj pravi motiv bio da pokažeš svojim sunarodnicima da nisu baš tako loši kao što misle, i da treba više da cene sebe, to pozdravljam. Samo, ovo nije pravi način da to radiš. Na svaku sliku nekog takvog slučaja iz Montreala ja mogu da okačim 10 slika iz Beograda. Kao što smo rekli ranije, korupcije i bahatosti ima svuda. Ono što razdvaja normalna i funkcionalna društva od raspada jeste koliki je taj procenat, odnosno koliko je to zastupljeno i očigledno. Ma koliko velika korupcija u Kanadi tebi izgledala, to je i dalje ništa u odnosu na ono što se ovde dešava. Ne dešava nego neguje.

I sledeći put kad poželiš da objasniš Srbima da ne treba da misle loše o sebi i da misle da samo oni pate od tih muka, probaj sa nekim obrazloženjem koje ne počinje sa ''Lakse podnosite Srbiju, kad je tako srozavate u svojim komentarima?'' Pošto to zvuči ko političarsko prepucavanje iz Skupštine.
Jer čovek može da ističe loše i kritikuje što zaslužuje kritiku a da istovremeno voli svoj narod i zemlju. Štaviše mogu da se kladim da sam, i pored toga što joj nalazim 1000 mana, učinio više dobrog za svoju zemlju (u vidu malih ali iskrenih i konstruktivnih doprinosa) nego neki koji je ne vade iz usta i padaju u trans kad god se o njoj priča a onda odu na utakmicu, protest ili pak sednicu Vlade/Skupštine pa joj učine više štete nego koristi.

S ostalim se slažem.
 
Odsustvo opravdane samo/kritike je licemerno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=552689#p552689:1qldqkb3 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 19 Jul 2018 03:44 am[/url]":1qldqkb3]Ono što razdvaja normalna i funkcionalna društva od raspada jeste koliki je taj procenat, odnosno koliko je to zastupljeno i očigledno. Ma koliko velika korupcija u Kanadi tebi izgledala, to je i dalje ništa u odnosu na ono što se ovde dešava. Ne dešava nego neguje.

Upravo to pokusavam da ti kazem: Gresis debelo i to specijalno na primeru Montreala.

Meni ne smeta prakticna kritika, vec mi je tuzno blacenje drzave i drustva koji je prosao i sankcije i ratove i oduzimanje teritorija...
 
Vrh