Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pitanje je bilo manje-vise retoricko. Fascinira me mozak koji svesno tu ostavi auto i blokira preglednost svim ucesnicima saobracaja, a raskrsnica uopste nije pregledna. Da se neko, ne daj Boze, slupa tu zbog njega i usput osteti i njegov automobil, da li bi on snosio deo krivice?
Naravno da nebi, moze samo da mu se naplati kazna za neporpisno parkiranje. To treba prijavljivati, pa kad mu jednom pauk odnese auto neverujem da ce se opet tu parkirati.
 
U Pariske komune postavili stubiće sve od Fontane do Hale sportova. Uvek su bili parkirani ispred banke.

Pogledajte prilog 197749Pogledajte prilog 197750

Malo boli kada ti ovo predložiš pre nekoliko godina i dobiješ onaj odgovor gde kažu da tu stubići nisu predviđeni, a da se za kontrolu nepropisnog parkiranja obratim Policiji.
Ja bi ih sad pitao kad su predvideli i gdje su im saglasnosti za stubice cisto da vidmo sta ce da odgovore
 
Na sve ovo da dodamo da su kazne zaista male (ne)srazmerno bahatosti prekrsioca. Mnogi svesno rizikuju znajuci da u najgorem scenariju potrosi ono sto bi u kaficu uvece dao za pice, bilo parkiranje, sva 4 gde stigne itd..dok se ne podignu kazne nekoliko puta, i izda se dopis a la "ajde da punimo malo budzet", ne verujem da cemo videti neku promenu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Tako se to radi.


Није доступно

Capture.JPG
 
@BillHicks
Zoniraju, danas postavljaju table al ubi me ako znam šta su ono sve iscrtali, te žuto te belo te zeleno... još postavili stubiće po ćoškovima i tako onemogućili po 4 parking mesta u redu.
 
Zasto tamo na Toplicinom Vencu gde su oni restorani kod Parka Vojvode Vuka uz one stubove su uvek parkirana po 3 auta? Obelezio sam na slici
IMG_20240511_172903.jpg
 
Ja kad sam par putua prolazio tamo uvek jedan te isti auto sa britanskim tablicama parkiran
 
kako ja sada da znam da li su me samo ljubazno odbili ili su nesto stvarno uradili :D

pre bar napisu x vozila je sankcionisano
Screenshot 2024-05-13 at 11.28.21.png
 

Ме слажем се са оваквим начином паркирања, али морам да признам да се и мени деси да станем укосо. Због чега нису сва места цртана по 15 степени? Свака нова генерација аутомобила је за паер сантиметара шира, и од рецимо југа или кеца та иста класа данас је 15ак сантиметара шира да ширина паркинг места је остала иста. Јако је све тесно, и неки мпу не можеш да изађеш, а ако се возе још и овакве грдосије или веће, онда је тек проблем.
 
Muškarce boli ona stvar ( neke ) da stanu ravno. Prosto ovako je udobnije, mućneš ga iz prvog puta pa kako ispadne ispadne...
 
Ме слажем се са оваквим начином паркирања, али морам да признам да се и мени деси да станем укосо. Због чега нису сва места цртана по 15 степени? Свака нова генерација аутомобила је за паер сантиметара шира, и од рецимо југа или кеца та иста класа данас је 15ак сантиметара шира да ширина паркинг места је остала иста. Јако је све тесно, и неки мпу не можеш да изађеш, а ако се возе још и овакве грдосије или веће, онда је тек проблем.

Pa dobro, iscrtano je kako je iscrtano, mogao se potruditi da stane kako treba, jer je dupetom skroz blokirao i drugo mesto ovako.

Da ne pravimo kvantnu fiziku od parkiranja, ovde se radi o bezobrazluku klasičnom, mrzi ga da se parkira kako treba, nego samo zavrne iz prve pa kako stane - stao je.
 
Zato što parkiraš unapred zato i staneš ukoso. Ne znam kako je ljudima lakše da se parkiraju od napred.
Овај проблем је мени најчешће код Авив у Панчеву. Тамо је често пребукиран паркинг, а после пар пута када су ми улазили на паркинг док сам маневрисао уназад, схватам да треба да се паркираш одмах.
 
Vrh