Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Gledam i ne verujem, na jednom od glavnijih Bulevara u Beogradu stoji ovako i nikom ništa.

20240514_185023.jpg
 
Jako česta pojava da, kao i stajanje na sva 4 u krajnjoj desnoj traci na Bulevaru.

Ja sam čak i refleks stvorio da nikad ne vozim krajnjom desnom do tik pred skretanje upravo zbog stalno prisutnih parkiranih vozila na sva 4.
 
Pitanje je da li je ovo dozvoljeno bezakonje i haos samo privremeno puštanje partijske policije zbog izbora ili trend
 
Gledam i ne verujem, na jednom od glavnijih Bulevara u Beogradu stoji ovako i nikom ništa.

Pogledajte prilog 198282
To je od divljih prodavaca tu pored.
Pitanje je da li je ovo dozvoljeno bezakonje i haos samo privremeno puštanje partijske policije zbog izbora ili trend
Ne, to je kontinualna Vučičeva doktrina da dobija izbore dajući većinskoj Srbiji ono što voli i želi - kakvu takvu ekonomsku stabilnost, a zato sve ostalo apsolutna nula. Zagađenje, anarhija, korupcija, divlje tezge i bljuvaci po ulicama, zapuštenost, opuštencija, štap i kanap... može, sve prolazi. Samo da ima para i zabave (zadruga i cirkusi) za prosečan narod, i da je sve dozvoljeno (što ne ugrožava vlast). I veliki deo odmah naroda srećan ko prasići u blatu. 6 od 10 ljudi u Srbiji ili voli ili opravdava prizore sa ove teme ili recimo teme "Ko im ovo dozvoli" (divlja gradnja). I SNS to zna. I zato i dozvoljava sve to.
 
To je od divljih prodavaca tu pored.

Ne, to je kontinualna Vučičeva doktrina da dobija izbore dajući većinskoj Srbiji ono što voli i želi - kakvu takvu ekonomsku stabilnost, a zato sve ostalo apsolutna nula. Zagađenje, anarhija, korupcija, divlje tezge i bljuvaci po ulicama, zapuštenost, opuštencija, štap i kanap... može, sve prolazi. Samo da ima para i zabave (zadruga i cirkusi) za prosečan narod, i da je sve dozvoljeno (što ne ugrožava vlast). I veliki deo odmah naroda srećan ko prasići u blatu. 6 od 10 ljudi u Srbiji ili voli ili opravdava prizore sa ove teme ili recimo teme "Ko im ovo dozvoli" (divlja gradnja). I SNS to zna. I zato i dozvoljava sve to.
Sve si tacno rekao osim procenta za koji sam uveren da je 8/10
 
9/10, uz čuveno "snašao se".
"pa jel smeta nekome?"
"cinkarosi, gledajte u svoje dvoriste"
"pa gde da stane, nema krstenog parkinga nigde"

ovo su zapravo dominantni komentari na ovakve prilike, umesto osude. Bolest ako se ne leci, uznapreduje, to je jasno. Kada se prag tolerancije dize sve vise, ovakvi ce samo dobiti jos veca krila da rade svasta. Ovo je vec postao sistemski problem i u ostalim sferama javnog zivota, ne samo saobracaj.
 
Juče čekam na semaforu da se uključim iz Antifašističke borbe u Jurija Gagarina i pali se zeleno, kreće kolona ispred mene neki fiat grande punto, bio sam u desnoj traci, kolona levo se zaustavlja da propusti pešaka ali punto ubrzava i u tom trenutku nailazi pešak. Punto da je išao brze popeo bi ga na haubu, srećom samo ga je okrznuo i zaustavio vozilo, nije izašao. Pešak poče da viče i udari nogom u desna vrata vozila medjutim punto dao gas i pobeže. Sad jeste da taj semafor malo kraće drži ali mislim da generalno ljudi nemaju svest o pešačkim prelazima.
 
Forumaši koji ste roditelji,

Da li ste ikad bili u nekoj diskusiji oko toga kako st(r)anje sa parkiranjem i trotoarima u Beogradu utiče na roditelje i decu u svakodnevnom kretanju po gradu? Pitam jer mislim da tu ima o mnogo toga da se diskutuje. Recimo koliko automobila primorava roditelje s kolicima da idu na kolovoz, ili roditelja ometa da vidi dete ako se udalji par metara i zađe iza parkiranog auta, koliko bahatih konja parkiraju tik uz pešački pa bude rizik da dete kroči na kolovoz a da ga vozač auta u pokretu kasno vidi, i slično...

Svakog dana takoreći otkrivam i uviđam nove načine na koje je ovaj grad nehuman prema svojim stanovnicima. O disfunkcionalnosti i neefikasnosti usled haosa i zastoja da ne govorim.
 
Forumaši koji ste roditelji,

Da li ste ikad bili u nekoj diskusiji oko toga kako st(r)anje sa parkiranjem i trotoarima u Beogradu utiče na roditelje i decu u svakodnevnom kretanju po gradu? Pitam jer mislim da tu ima o mnogo toga da se diskutuje. Recimo koliko automobila primorava roditelje s kolicima da idu na kolovoz, ili roditelja ometa da vidi dete ako se udalji par metara i zađe iza parkiranog auta, koliko bahatih konja parkiraju tik uz pešački pa bude rizik da dete kroči na kolovoz a da ga vozač auta u pokretu kasno vidi, i slično...

Svakog dana takoreći otkrivam i uviđam nove načine na koje je ovaj grad nehuman prema svojim stanovnicima. O disfunkcionalnosti i neefikasnosti usled haosa i zastoja da ne govorim.
O komsijama ne bih trosio reci, jer bar ove nase - sto bi rekli u Maratoncima - zao mi je sto nisu komsije nekog neprijatelja.
I sami roditelji koji imaju decu parkiraju nepropisno i ukidajuci i ono malo trotoara koje postoji, bilo nepropisno, bilo na (ne)zdrav razum. Zena je par puta upadala u svadju sa komsinicom koja vecito parkira na uglu ulice tako da "zatvara" em trotoar da neko produzi pravo, pogotovo ona sa kolicima, plus smanjuje ugao preglednosti za ostala vozila - pravdajuci se "pa gde je znak za zabranjeno parkiranje??". Ja zaista ne vidim da ovo stanje ne odgovara vecini ljudi, zapravo suprotno. Takodje smatram da sam verovatno jedan od retkih naivcina koji parkiraju na 5-10 min pesaka uvece kad nema mesta.
 
Ja bih dodao da pored naravno bahato parkiranih, u današnje vreme imamo i bahate skuteriste, gloviste, voltiste, bicikliste, trotinetaše, koje jure po trotoarima. Koliko puta skuter da preskoči red ode na trotoar i pun gas, ne usporavajući kad dodje do ugla, ili ispred izlazaka iz zgrada. Ne smem ni na trotaru da pustim dete jer iza ugla može da bude neki takakv
 
Nisu mi jasni ovi sto kriju tablice a stali su na trotoar ili zelenu povrsinu?
Pa kod mene u kraju jedna te ista kola tako stoje bez skrivenih tablica a soko okolovo prolazi najmanje nekoliko puta dnevno i nikom ništa!
 

НОВИ СНИМАК НЕСАВЕСНЕ ВОЖЊЕ НА БЕОГРАДСКИМ УЛИЦАМА: Квар или бахатост, коментари на мрежама се само нижу (ВИДЕО)​

Дејана Калинић, 21. 05. 2024. у 09:26

ЈУЧЕ је у Београду забележен језив снимак, када је један возач одлучио да вози уназад.

 
Vrh