Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne kažem da sam žrtva, ali kad vidim šta se u centru grada dozvoljava, zapitam se, jel sam ja bu**** što sam izabrao najmanje štetan prekršaj, umesto da sam lepo stao na šine, blokirao prevoz, zalepio papirče na tablicu i eventualno platio 10k kaznu umesto 20k.

Njima na Trgu Republike, konstantno, znači apsolutno konstantno ispred DKC stoje parkirani majmuni, tik ispred stajališta. Pisao sam i o čuvenom parkiranju duž cele jedne trake tik ispred ulaza u podzemnu garažu kod skupštine grada. Ej, imaš parking pored, i ti se parkiraš na ulici.
 
Ne znam šta uopšte radiš na ovoj temi. Dobijaš ideje za bahatost? Čoveče parkirao si se na aktivan pešački prelaz, kakav crni najmanje štetan prekršaj. Kad napravimo otklon od razmišljanja "kad su svi st***, zašto ne bih bio i ja" možda bude bolje.
 
Ne kažem da sam žrtva, ali kad vidim šta se u centru grada dozvoljava, zapitam se, jel sam ja bu**** što sam izabrao najmanje štetan prekršaj, umesto da sam lepo stao na šine, blokirao prevoz,

haha, ma još "izabrao najmanje štetan prekršaj". Eh, kada bi svi bili ovako uviđajni :LOL:
Sorry, podseti me na onu čuvenu Veljinu sa kraduckanjem na autoputu.
 
Daleko od toga da umanjujem svoj prekršaj, jeste prekršaj i jesam ga platio, e sad tu može da se polemiše, zašto prilikom rekonstrukcije ulice, nisu napravili nikakvu nišu za dostavna vozila, pa smo onda prinuđeni da prilikom istovaranja robe pravimo prekršaj, a nije da nije bilo mesta za istu.

Poenta je samo u tome da je neverovatna količina bahaćenja koje se toleriše i to u strogom centru grada. Gde lelemudi patroliraju često i šanse nema da nisu upoznati sa tim problemom.
 
Ma stavi na tablu mup ili tako neko ministarstvo pa možeš i da gaziš ljude a kamoli da parkiraš na pešački...
 
Nisu blage kazne problem (možda donekle) nego selektivna primena istih.

Kad se budu kazne podjednako primenjivale i odnosile na sve možda se promeni taj trend.

Dokle kog bude važilo ono "znaš ti ko sam ja" ili "samo da okrenem ujku/strikana/mamu/tatu u mup" kaubojštine u saobraćaju će biti.

Jednostavan primer: pogledajte koliko se naš narod naplaća kazni kad ode kolima u Grčku pa kukaju na sva zvona.
Nema tamo koga da zovu da im reši kaznu i/ili da ih puste a i tamo ne važi "znaš ti ko sam ja"
 
Ja ne znam jel ono soko okolovo uopste funkcionise ili se vozikaju tako bezveze samo da potrose gorivo?
Znaci u poslednje vreme sve vise vidjam debilcine parkirane na trotoarima pa cak i pesackim i to tamo gde uredno prolazi soko okolovo i nista se ne menja!
Komsija je bio zvao pauka koji je došao posle 6 jbnih sati i to nakon sto je zvao opet!
U pitanju je bio neki sa stranim tablama koji se parkirao po sred pesackih i ostavio ga tu,
uglavnom šmignu posle nekoliko sati a ovaj je ostao da doceka da bude odnesen 6 sati nakon prijavljivanja
 
Da vas pita nesto cika Belgrado

Na raskrsnici Godominske i Luke Vojvodica je iscrtano ono belo razdelno ostrvo(ili kako se vec to zove). Moje pitanje je da li je dozvoljeno parkiranje na toj beloj povrsini?

Luke Vojvodića

Slika je stara pa se ovde ne vidi. Genije je poceo da staje tu jer je on, jelte, pametniji od svih koji parkiraju na trotoar celom duzinom ulice ka Kosutnjaku

Tuga me uhvati kad na ovoj slici vidim koliko nije bilo automobila pre 10 godina
 
Zabranjeno je, cak je zabranjeno i da vozis ili da obidjes neki auto tuda, to gledaj kao da je betonska barijera.
 
Ja ne znam jel ono soko okolovo uopste funkcionise ili se vozikaju tako bezveze samo da potrose gorivo?
Znaci u poslednje vreme sve vise vidjam debilcine parkirane na trotoarima pa cak i pesackim i to tamo gde uredno prolazi soko okolovo i nista se ne menja!
Komsija je bio zvao pauka koji je došao posle 6 jbnih sati i to nakon sto je zvao opet!
U pitanju je bio neki sa stranim tablama koji se parkirao po sred pesackih i ostavio ga tu,
uglavnom šmignu posle nekoliko sati a ovaj je ostao da doceka da bude odnesen 6 sati nakon prijavljivanja
Oko ćoravo služi samo za parking servis. Ako si u zoni a istekao ti sat.
 
U Pariske komune postavili stubiće sve od Fontane do Hale sportova. Uvek su bili parkirani ispred banke.

fontana stubici 2.jpg
fontana stubici.jpg


Malo boli kada ti ovo predložiš pre nekoliko godina i dobiješ onaj odgovor gde kažu da tu stubići nisu predviđeni, a da se za kontrolu nepropisnog parkiranja obratim Policiji.
 
Trebalo je da služi za sve ali nisam čuo da je iko ikad sankcionisan.
Ali ja jesam jer sam stao u zonu da kupim flasicu vode na trafici. :) 1800 din za 30 sekundi parkinga.


Lol
dakle niko ziv ne kontrolise divljacko parkiranje gde mentolima padne napamet
 
Trebalo je da služi za sve ali nisam čuo da je iko ikad sankcionisan.
Ali ja jesam jer sam stao u zonu da kupim flasicu vode na trafici. :) 1800 din za 30 sekundi parkinga.
Mene uslikao dok sam uzimao godisnju kod njih u milutina milankovica lol
Al mi oprostili ipak
 
Zabranjeno je, cak je zabranjeno i da vozis ili da obidjes neki auto tuda, to gledaj kao da je betonska barijera.
Pitanje je bilo manje-vise retoricko. Fascinira me mozak koji svesno tu ostavi auto i blokira preglednost svim ucesnicima saobracaja, a raskrsnica uopste nije pregledna. Da se neko, ne daj Boze, slupa tu zbog njega i usput osteti i njegov automobil, da li bi on snosio deo krivice?
 
A što onda svi pokrivaju tablice ako se ne dobija kazna? Ako su stali negde gde ne sme da se stane? a ne na regularno parking mesto i nisu platili sms
 
U Pariske komune postavili stubiće sve od Fontane do Hale sportova. Uvek su bili parkirani ispred banke.
I do sad su parkirali u skroz desnoj traci, kada hoce nesto na brzaka, ili kad je "parking" na trotoaru popunjen.
Tek ce sad da blokiraju tu traku.

Resenje je krajnje jednostavno, kakvi stubici kakvi bakraci, staviti kameru, snima se ko parkira, kazna automatski stize.
Stoku samo treba po dzepu, nikakvo ubedjivanje, jer st*** ne razume.
 
kakva kamera, to moze na sudu i da se obori.
bolje cika policajac na motoru da kruzi i samo strika kaznice. njih 1000 u beogradu.
ako se taj sto je stao pravi pametan u fazonu ''pokvario mi se auto'', poslati ga na vanredni tehnicki pregled kod servisera ovlascenog od strane grada. ceh 10.000din min.
ako se uspostavi da je sve u redu onda lepo na prekrsajni sud pa da plati i troskove suda.
koje treba duplirati.
a prekrsajni sud uvecati 3x.
za pocetak.
i da vidis...
 
Vrh