Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Državi Srbiju ništa ne interesuje. Zato nam je ovako kako je.

Kako može da bude legalno da 20 stanova ima 16 parkinga a mora 1.2 mesta po stanu? Što je propisana zelena površina samo na papiru a prepravljena u parking?
Klasična zloupotreba i traženje rupa radi čiste koristi. U ovom slučaju niko od stanara nije dobio ponudu za parking u izgradnji nego je "obećano" da će se rešiti po završetku zgrade, naravno zgrada legalna, ko bi posumnjao da neće ispoštovati formu - 16 stanova 16 parkinga. I sad se dolazi do toga da će neko izvisiti za parking ili da jedna osoba ponudi više i kupi sva mesta. Što da ne?

To što je nešto u Srbiji legalno na papiru ne znači ni da je normalno ni moralno.

Meni se ovo dešava već treći put, dva puta kao podstanaru a jednom kao potencijalnom kupcu. U dogovoru sa agentom svi imaju parking, kad sam hteo da ga platim, nije ga više bilo, neko je kupio 3. Najureni smo iz kancelarije kada je advokat tražio uvid u broj parking mesta. I dalje sam nažalost podstanar, nisam hteo da kupim stan bez parkinga.
 
Sve to je samo odraz opšteg stanja u društvu i urušavanja sistema vrednosti koje se svakog dana plasira hipnotiziranom narodu sa TV-a. Za sve nedaće je uvek neko drugi kriv, sve frustracije iz ličnih života se prenose na ulicu. A hipnotiziranim ljudima je teško da vide ko je i gde je uzrok većine njihovih problema i kako da saseku taj koren.
 
28i. sledeci put cu da ih prijavim posto stalno zaticem ovo njesra. nemam nimalo razumevanja za parkiranje u klupicu.
28 1.jpg
 

Prilozi

  • 28 2.jpg
    28 2.jpg
    281,2 KB · Pregleda: 85
  • 28 3.jpg
    28 3.jpg
    301 KB · Pregleda: 85
pre neki dan je pauk digao punta tamo kod ambulante ali kod zgrade ka autoputu, a ne potkovice. tacno na onom T delu (na levom cosku od ovog T).
taj je bio sasvim na mestu u odnosu na ove talente. ovi su postali tako pametni od zoniranja. ako nema mesta da parkiras na kolovozu, nista, teraj dalje. a ne "parkiraj u klupicama".
prijavicu ih sledeci put pa da vidimo da li ce ista da se promeni.
 
U novogradnji gde živim od prošle godine počinje da se javlja problem sa parkingom. Investitor je ispoštovao broj parking mesta, dobio sve dozvole. Sve stanove je prodao u izgradnji, na ugovoru nije zavedeno da je parking uračunat nego će to završiti naknadno. Onda je izvršio prenamenu potkrovlja i dodao 4 stana i sada ima manjak parkinga. Trenutno se investitor pritiska da što pre proda izvorno usljenim stanarima ta mesta dok se nisu uselili novi vlasnici u nadogradnju.

Pošto je vlasnik 1/1 zemljišta navodno ima pravo da slobodovoljno raspolaže tim parkingom jer su svi ugovori već potpisani takvi kakvi jesu. Pojavio se i trač da neko iz susedne zgrade želi naš parking i da može da ga otkupi ako ponudi više. Sve na volji investitora.

Forma ispoštovana ! Sve legalno, problema nema :)
Prilikom kupovine stana u zgradi postaje se suvlasnik i zemljsta oko zgrade za redovnu upotrebu
Parkinzi na parceli koje je bio u obavezi da izgradi da bi bio dozvolu
Lukavo je izbegao da u ugovorima reši parking
Ali ta parking mesta ne mogu da se prodaju knjize moze samo da ih da u dugoročan zakup na 99 goodna za tipa 4000 evra ili manje
Mogu da se knjize samo garaže ili garažna mesta.Inace nekih dozvolio prenamenu garaza u stanove isto tako nebih dozvolio kupovinu stanova bez pm
 
28i. sledeci put cu da ih prijavim posto stalno zaticem ovo njesra. nemam nimalo razumevanja za parkiranje u klupicu. Pogledajte prilog 190730
Prijavljuj stalno, tuga je velika šta kolima napraviše od tog 28 bloka, teška srca da priznam da je po konceptu najlepši blok jer je trebao da bude ceo unutrašnji deo okrenut pešacima, deci...a sad je zatrpan kolima.
 
Do kada će se tačno tolerisati parkiranje duž Dragoslava Jovanovića, ja ispadam očigledno bud*la što plaćam parking u garaži, dok za to vreme gospoda ispred ulaza u garažu parkira celom dužinom desne trake.

I to u samom centru grada, ispred gradske skupštine, gde su ti Beli, Parking servis? Nigde nikoga...
 
Baš htedoh da napišem kako je dobro dok ne krenu sa nožem da izduvavaju gume, a onda videh post 👆.
 
nekim indijancima sada kod arene, neko im sje*******o tablice, izduvo gume.. nisam smeo da slikam, likovi su bili teze iznervirani, pa da ne dobijem po nosu, ima ih vise
gde su bili parkirani?

inace evo ti primer

FqPTlKE.jpeg


ne jedno ne dva već skoro 3 mesta, al ajde uvece se lakse nadje parking ali da te mrzi da se parkiraš to ne shvatam, a bio je bar pola h, posle sam ja otišao. Evo i sada ima bar 4-5 automobila koji su se parkirali na 2 mesta.
 
Zašto Oko Sokolovo ne prođe Vojvodom Stepe, nekad?
Tačno izbegavaju neka mesta namerno u gradu.

A pre neki dan u VS, čekam na trotoaru ispred nekog lokala, lik ulazi na trotoar i očekuje da mu se sklonim da se on lepo parkira tako.
Ja stojim i ne pomeram se, fazon 4-5 ljudi oko mene mole me da se sklonim (Svi se tako parkiramo, hajde ne pravi problem i ti fazoni).
Ja reko, pozovite Komunalnu ako smatrate da sam načinio prekršaj pošto sam pešak na trotoaru, i ućutaše se.
 
Ne znam na sta mislis, meni licno naplatili kaznu za parking na senjaku, usao na parking mesto samo da se okrenem polukruzno, u tom trenutku proslo oko sokolovo i uredno mi stigla kazna za 5 sekundi "parkiranja".
Inace na Senjaku, Koste Galvinica , oko sokolo prolazi na svakih pola sata ako ne i cesce. Zato gomila pametnih prekriva tablice na najdovitljivije nacine, listom, maskom za lice, starim duksom... Policije nigde da im napise kaznu.
 
Zašto Oko Sokolovo ne prođe Vojvodom Stepe, nekad?
Tačno izbegavaju neka mesta namerno u gradu.

A pre neki dan u VS, čekam na trotoaru ispred nekog lokala, lik ulazi na trotoar i očekuje da mu se sklonim da se on lepo parkira tako.
Ja stojim i ne pomeram se, fazon 4-5 ljudi oko mene mole me da se sklonim (Svi se tako parkiramo, hajde ne pravi problem i ti fazoni).
Ja reko, pozovite Komunalnu ako smatrate da sam načinio prekršaj pošto sam pešak na trotoaru, i ućutaše se.
Pa šta bi na kraju?
9ff445f2-2bed-44b9-8701-d1f17a3e29a2_text.gif
 
Ništa toliko bitno..🤣

Odustao i parkirao se 50 m dalje (na trotoaru naravno), došao do mene i unosio se u facu i skakao kao majmun jedno 2-3 minuta i posle se smirio i svako svojim putem.

Mada me je ovaj događaj naveo da razmislim o kupovini bodycam-a ili GoPro-a.
 
Vrh