Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Immo isto ima i zakupljena mesta ili zakup mesta tokom nocnih sati, ali mi se cini da je neko cudno vreme, tipa od 21h ili tako nesto. Kazem glupo posto neko ko dodje sa posla u 18h ce naci vec neko mesto i parkirati se, tesko da ce se posle preparkirati. Verovatno u praksi ova mesta drže rezervisana tokom celog dana radnim danima pošto više nije toliko gužva u garaži, uvek sam našao mesto.
 
Јесте тако нешто. Сутра ћу погледати шта тачно пише.
Иначе сви који су тако урадили сада имају пристојан број слободних паркинг места било када. Што је споменуто раније, дођу из околних зграда и паркирају ауто по неколико дана.
Универ је први спуштао рампу ноћу, али су им је развалили они чији је ауто остао на паркингу после затврања.
 
Prijavio sam bahato parkiranje u desnoj traci u Trgovačkoj u Žarkovu

Republika Srbija
Ministarstvo unutrašnjih poslova
Direkcija policije
Policijska uprava za grad Beograd
Uprava saobraćajne policije
03/31/4 Broj 446/14
Dana 05.01. 2015. godine
Ljermontova 12a
Beograd


Poštovani,

Uprava saobraćajne policije izražava svoje najdublje poštovanje, pa Vas u vezi Vašeg dopisa kojim ste nam se obratili i u kome iznosite problem nepropisnog parkiranja u ul. Trgovačka, obaveštavamo da smo u okviru svoje nadležnosti preduzeli sve mere pojačane kontrole saobraćaja na navedenoj lokaciji. Policijski službenici SPI "Jug" u periodu od 23.12.2014. do 04.01.2015. godine, vršili pojačanu kontrolu saobraćaja i sankcionisali 43 vozača za učinjene prekršaje, dok su specijalnim vozilom JKP "Parking servis-a" uklonili 2 nepropisno parkirana vozila.
Policijski službenici Uprave saobraćajne policije, Policijske uprave za grad Beograd će i u narednom periodu u skladu sa objektivnim mogućnostima i datim ovlašćenjima preduzimati mere propisane Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima prema vozačima koji ne poštuju pravila saobraćaja na navedenoj lokaciji.

S poštovanjem,

NAČELNIK UPRAVE
glavni policijski savetnik
Dragan Bogosavac
 
Ја сам поднео пријаву мејлом (на saobracajnapolicija.bg@mup.gov.rs) 20. децембра за велики број уочених неправилности у улици Краљице Марије, 27. марта и околини... Чекам одговор, ако га буде...
 
Управо данас сам добио одговор. Не могу да проценим да ли су стварно урадили ово што су написали, јер је данас испред поште у Краљице Марије била гомила аутомобила паркирана у саобраћајној траци, а ни код Више пословне и околних кафића ситуација није била боља.

Republika Srbija
Ministarstvo unutrašnjih poslova
Direkcija policije
Policijska uprava za grad Beograd
Uprava saobraćajne policije
03/31/4 Broj 450/14
Dana 0801. 2015. godine
Ljermontova 12a
Beograd


Poštovani,

Uprava saobraćajne policije izražava svoje najdublje poštovanje, pa Vas u vezi Vašeg dopisa kojim ste nam se obratili i u kome iznosite problem nepoštovanja saobraćajnih propisa u zoni ul. Kraljice Marije, obaveštavamo da smo u okviru svoje nadležnosti preduzeli sve mere pojačane kontrole saobraćaja na navedenoj lokaciji. Policijski službenici SPI "Sever" u periodu od 25.12.2014. do 08.01.2015. godine, vršili pojačanu kontrolu saobraćaja i sankcionisali 25 vozača za učinjene prekršaje, dok su specijalnim vozilom JKP "Parking servis-a" uklonili 9 nepropisno parkiranih vozila.
Policijski službenici Uprave saobraćajne policije, Policijske uprave za grad Beograd će i u narednom periodu u skladu sa objektivnim mogućnostima i datim ovlašćenjima preduzimati mere propisane Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima prema vozačima koji ne poštuju pravila saobraćaja na navedenoj lokaciji.

S poštovanjem,
NAČELNIK UPRAVE
glavni policijski savetnik
Dragan Bogosavac
 
Код оба писма која су добили и Дејан011 и Ђорђем од начелника управе г-дин Богосавца, користи се исти стил писања, увек исти увод и закључак односно писма унапред одштампан,а само се попуни-промени разрада у зависности која је улица или крај Београда у питању :dil:
 
od savetnika Bogosavca uvek ćete dobiti isti univerzalni odgovor: bili, videli, odradili. Ajmo dalje
 
astrodule":10696794 je napisao(la):
A da li su zaista odradili?

Можда су то што су и написали одрадили у једном дану (да им верујем), али ситуација није нимало боља. Прво, упутио сам им допис у којем сам се жалио на непрописно паркирање (на пешачким прелазима пре свега) у улицама Краљице Марије, 27. марта, Захумској, Војводе Богдана, Војводе Бране, Синђелићевој, Хаџи Ђериној и осталим околним улицама. Друго, поред непрописног паркирања жалио сам се на константно кршење правила саобраћаја. Захумском која је једносмерна често возе у контра смеру и при томе вас псују када им се онај ко вози правилно не склони брзо на тротоар?! На раскрсници са Рузвелтовом из 27. марта се често у Рузвелтову улази (или из ње излази) тамо где је строго наведено да то смеју само возила јавног градског превоза, чиме се често стварају гужве. Испред кафића у саобраћајним тракама у свим овим улицама стално су паркирана возила посетилаца, власника и слично. При томе некада чак не може од њих човек да се упаркира на нормално зонирано паркинг место (они га заграде, не плаћају паркинг, а зонирана места стоје празна). Итд, итд...

Чим нађем мало времена, све ћу ово написати поново г. Богосавцу. Не знам да ли има сврхе послати и фотографије на исти мејл...
 
I ja tako mislim. Dođu jednom i napišu prijave, ali sutradan je sve po starom. Ponoviću po stoti put da je dovoljan jedan policajac po opštini kome će jedini posao biti da piše prijave i zove pauka.
 
Да ли је овакво заустављање и пењање на тротоаре преко пешачких прелаза правилно и нормално или сам постао џангризав? ;-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CNFc92797J8[/youtube]
 
Kako ti nije jasno. Čovek žuri, vreme je novac. Ko je lud da parkira u garaži preko puta skupštine?
Mene nervira što to niko ne kažnjava.

Poslato sa telefona
 
astrodule":12yg6bz0 je napisao(la):
Kako ti nije jasno. Čovek žuri, vreme je novac. Ko je lud da parkira u garaži preko puta skupštine?
Mene nervira što to niko ne kažnjava.

Poslato sa telefona

Ако сте приметили на снимку када Сеник преко пешачког улази на тај назови паркинг доле ниже у К. Милоша је стајао саобраћајац... Иначе, није ми јасно то паркирање по Таковској пре Скупштине и после низ Кнез Милошеву. Званично је знаком забрањено заустављање и нису обележена паркинг места на тротоарима, а сви се ту паркирају и при томе знатно успоравају саобраћај у најпрометнијој улици...
 
А ево мало и проласка кроз црвено светло, непрописног скретања из 27. марта у Рузвелтову из жуте траке, из Ресавске у Масарикову, из Булевара у Рузвелтову из погрешне траке... Када се то толико толерише нека се онда званично знацима и то све дозволи па да сви возимо тако...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7AbL1HD3Q3w[/youtube]
 
B7VCG7_CQAAjDnP.jpg

https://twitter.com/stonexman/status/55 ... 87808?s=04
Ajmo jedan aplauz za Parking Servis
 
По овоме су десно активна паркинг места, а лево невешто избрисана стара.
 
direktor":1qr8pads je napisao(la):

Ако ме ишта нервира, то је као ова ситуација на десној страни. Лепо је уцртано где да се паркира (претпостављам да је на тротоару десно остављено место за пешаке), а сви се повуку скроз на тротоар како би било место преко пута (као овде са леве стране) да се паркира за џабе. И онда пешаци немају тротоар ни са једне стране. Што је најгоре момак или девојка који наплаћују паркинг неће никоме пријавити неправилно паркиране аутомобиле на званичним паркинг местима... Код мене у крају је таква ситуација у скоро свакој уличици...
 
Zato preko puta posadis stubice i eto trotara ali parking servis i sekreterijat za saobracaj bas briga , taksiti im vec danima cupaju stubice kod vuka i nista
 
direktor":2t8khtmc je napisao(la):
Zato preko puta posadis stubice i eto trotara ali parking servis i sekreterijat za saobracaj bas briga , taksiti im vec danima cupaju stubice kod vuka i nista

На такво понашање таксиста код Вука сам се и жалио Управи саобраћајне полиције мејлом, али видели сте какав сам одговор добио од Богосавца. Нигде није ни споменуо било шта у вези са тим. Додуше, видео сам неколико пута нешто пре и после Н. године саобраћајце код улаза у гаражу Вуков споменик, али они су при томе само насумично заустављали возила која су пролазила (при томе је полицијски Пунто увек био паркирани на пешачком прелазу?!).

Ево и јутрос сам прошао поре улаза у Вукову гаражу и опет иста слика. Таксисти који су паркирани ван за њих обележених места. Ту најчешће предњаче два Фиата 500Л тамно крем боје.
 
Vrh