Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

@Erysimum,
Kao prvo mogu da te kazne i na javnom parkiralištu ako parkiraš tako da zauzmeš dva parking mesta, ili ako je mesto rezervisano npr. za invalidna lica. E to je Odluka o javnom parkiralištima pod uslovom da to i bude javno parkiralište jer ako nema one table P, onda to nije javno parkiralište
Drugo, parkiranje na trotoarima, prilazima zgradama, biciklističkim stazama, saobracajnim trakama, reguliše Zakon o bezbednosti saobraćaja i Odluka o komunalnom redu koju niko ne pominje
Treće nisu to samo gradske ingerencije već i opštinske ali tvrdim da nije u skladu sa zakonom jer isti nije dao ta ovlašćenja komunalnim policajcima već samo saobraćajnim policajcima
Četvrto, idu na naplatu kazni putem tablet zapisa da bi se smanjio broj odnošenja vozila paukom, a prekršajni nalog uveli da bi se rasteretili sudovi. Ovako plati pola kazne u roku od 8 dana (2.500,00 dinara) i rešena stvar.
Peto, jesam za efikasnije kažnjavanje ali da se to pokrije Zakonima i Odlukama i kako treba.
 
Šta god - jasno je šta je propisno, a šta nepropisno parkiranje. Da li je pokriveno uredbom, odlukom ili zakonom tebi ne menja ništa dok god parkiraš u skladu sa propisima.

Pozdravljam sve što će dovesti do zavođenja reda, makar bio i dekret, ali zbog velikog nivoa korupcije i javašluka sumnjam u to. Mnogo toga se upravo opravdava razno razmim pravnim doskočicama i traženjem razloga da se red ne poštuje. Karte za prevoz se nisu plaćale, jer je "Đilas tajkun", a parkira se po trotoarima, jer nema dovoljno parking mesta baš ispred pekare u kojoj mi se jede burek. Jadno, bedno - prava slika u kome se nalazi Srbija danas... Nema tu sreće.
 
milos.tro":2xesfyg1 je napisao(la):
Гага":2xesfyg1 je napisao(la):
Ја направио и лепим. :)

Nisi nam se pohvalio fotkom :)
Милоше, што каже Директор, слике тих самолепивих налепница (папирних) сам поставио пре нешто више од годину дана, кад сам их и направио. Већину налепница сам потрошио, а лепим углавном у крају и не увек и са опрезом, након прошлогодишњег немилог догађаја који сам имао.

А што се тиче налепнице, ево како изгледа:
 
Посебно сам осетљив на државне послове и посебно на оне осетљиве, када су бахати...овај пут су то службена возила код амбуланте у Борчи 3. Свега 2 ( два ) метра од паркинга са бар 10 празних места и 20 метара од саме амбуланте. Бар да су то због хлада испод дрвета...али и паркинг је попут ових зелених површина исто у хладу. Кец, пунто, шкода...све ДЗ Палилула.




 
dsc00896.jpg

taksista stoi po sred pjesackog i pokusava da skrene gd nesmije i dere se sto sam ga slikao
 
10703932_10204280151019836_6592288157639653425_n.jpg


Ugao Sv. Save i Kataniceve, više od 40 poziva PS nema rešenja još jedan divlji parking niče u centru grada, ne može da se pređe ulica, ne reaguje ni murija ni komunalna policija.
 
Ovo su 100% crkveni automobili, dzabe zoves. A kantu sam jedva podigao u naselju kod mene ima debila koji vide resenje da sprece seljake da bacaju veliko djubre u kante pa ih oborili. Samo su okolo poceli da prave deponiju. Ovde samo kljuc po farbi radi posai
 
loyola":1z9vyn48 je napisao(la):
Ovde samo kljuc po farbi radi posai

I time bi se razlikovao od onih sto su bahato parkirali???

I jos nesto. Ne bi se nasekirali, odmaj da ti kazem.
Mi koji se sekiramo za svaku ogrebotinu na kolima brinemo i kad je regularno parking mesto, da nije izlozeno ili 'rizicno'
 
Већ годинама се могу видети бахато паркирани аутомобили у Пожешкој улици на Бановом брду, на углу с ул. Жарка Вуковића Пуцара. Практично преко целог дана, исто увече. Ту, на углу парка налази се кафић и возачи тако паркираних аутомобила су његови гости.
Паркирају се попречно, преко целог тротоара, тако да се њиме не може проћи. Пешачки прелаз до пре неколико месеци није био ту где је сада, већ увучен у улицу за неколико метара, тако да су аутомобили били паркирани посред њега, уздужно, једним делом, а остатком на тротоару. Пада ми на памет да су зебру померили само зато да ови возачи могу комотније да остављају своје аутомобиле на тај нецивилизован и безобзиран начин. Јер, не може се туда проћи а да се не прескочи оградица и гази травом иза ње.
Судећи по редовности паркирања на том месту (годинама, свакодневно), рекао бих да их саобраћајна полиција и паук никада не дирају. Ја то доводим у везу с власником кафића и његовим дослухом с општинским властима, мада не знам да ли сам у праву, као што не знам ни ко је он.

Ево слике направљене из јавног превоза, данас:

https://imageshack.com/i/p2cmxFOWj
 
loyola":6gcavux6 je napisao(la):
Ovo su 100% crkveni automobili, dzabe zoves. A kantu sam jedva podigao u naselju kod mene ima debila koji vide resenje da sprece seljake da bacaju veliko djubre u kante pa ih oborili. Samo su okolo poceli da prave deponiju. Ovde samo kljuc po farbi radi posai


За једног богослова исте те цркве прилично си јој непријатељски настројен.
Не желим да кажем да јој ни не припадаш, да си се лажно представио и то све. Али зар не треба ако нешто знаш да сам утичеш изнутра?
Ако не, чему такве шпекулације?
Често ти је црква на мети, можда треба да урадиш нешто у њој на боље уместо да овако често негодујеш. На страну велика нелојалност, просто је и непристојно да као део било које организације јавно опањкаваш исту. Која год то организација била, посебно ако си добровољно у њој.

Кључ по фарби је цивилизовано решење? А олако друге називаш дебилима...
Не знам, пријатељски ти саветујем да избациш тај бес и мржњу из себе.
 
Kakve veze ima sto sam bogoslov te crkve, naravno da cu da dignem glas protiv bahatih kojih ima mnogo u toj istoj crkvi i gde jednostavno tesko da neko moze za sada nesto da popravi. Cek, posto studiram teologiju i pripadam SPC treba da odobravam pljacku, pedofiliju, pederluk i ostale gadosti koje su se uvuke u istu da cutum kao u pravim mafio organizacijala ili? Crkva kao Crkva mi nije meta niti mogu da budem protiv Crkve kao zajednice ali protiv bahatih svestenika naravno da mogu da budem i jesam i uvek cu da ih kritikujem. Nasa omiljena disciplina je sakrivanje svega pod tepih, kada neko nesto kaze protiv svi skoce kako je izdajnik.

Nije civilozovano resenje, ali sa takvim tipom ljudi ne mozes na drugi nacin.
 
Да ме боље разумеш...

Да ли знаш чија су возила паркирана или си без потребе увукао цркву у причу?
Ако знаш чија су... да ли си њима дигао глас?
Мислим, лакше је појединцима указати на грешку него оптужити уопштено. Ипак си написао црквени 100% и алудирао да се ништа ту не може (као да говоримо о камори или коза ностри)

Каква скривања, какав тепих, каква одобравања било чега... зашто стално напади, са све новим а опробаним у јавности елементима.

Зар није боље да пријавиш дело, кршење закона, преступ, опасну особу (у овом случају ауто) па нека испашта онај који је одговоран? Или је боље целу неку заједницу етикетирати и борити се тако уопштено против ње, уместо конкретно против појединаца који скриве?

А други начин мораш стално да покушаваш. Пробај да укажеш некоме да греши, можда му проради савест. Ако не увек можеш да пријавиш, зар не? Гребањем напротив изазиваш већу бахатост а можеш да угрозиш и безбедност, да не причам да и сам посрћеш морално.
Има ли логике у овоме што причам и хоћеш ли избегавати опште квалификације убудуће? Сада када сам све образложио толико да не може да се протумачи погрешно, све и да се хоће. Јер нисам подстицао никакав сукоб, нити те називао издајником. Из личног искуства ти преносим најбољу праксу, ако хоћеш и учење, јер не може да шкоди а може пуно да вреди и да буде делотворније него што мислиш.
 
Borcanac, pusti praznu pricu.
Stavovi i predlozi napisanu u postu kolege clana nemaju nista dodirno ni sa religijom, niti bilo kojim uredjenim drustvom.
Komentar koji odise duhovnoscu i mudroscu, posebno u delu...
"Kljuc po farbi..."
Jel to po Hitlerovom sistemu protiv Jevreja zbog izdaje Hrista, ili poput Islamskog Dzihada?
Kakav bogoslov, kakva mudrost, kakvi bakraci, ?
Ja tu vidim samo zadojenost mrznjom.

P.S.
I nebitno mi je dal je Irinejev ili Zukorlicev, Vucicev ili Pajticev, Rusofilski ili Amerofilski automobil u pitanju. Postoje pravila i zakoni, koji cine sistem. Problemi se resavaju u okviru sistema, a ne kljucem, srafcigerom nozem ili bejzbol palicom!!!
 
Izlupetao si žešće sada… porediš grebanje kola ključem sa Holokaustom… Ajde, razmisli šta pišeš.
 
Ja nikad nisam izgrebao tuđa kola, ali ću objasniti zašto mislim da je to trenutno jedino rešenje.

Prvo bih odmah istakao da tolerišem parkiranje tamo gde ne sme ako ne postoji fizički dovoljan broj mesta za parkiranje i nema parkinga u blizini (200m).

Naravno, uzimam u obzir i to što nadležne službe ne rade svoj posao i ako te neko zagradi kolima nema šanse da pauk dođe u dogledno vreme.

Kad je neko bahat ne možeš sa njim lepo pričati. Zbog toga obično kulturno pitanje "da li možete da premestite svoje vozilo?" ne pomaže.

Takvim ljudima nije problem da se potuku, šta više njima je to sasvim normalno, tako da čak i da dobiju batine od nekoga ih neće naučiti pameti.

Takvi ljudi mnogo vole svoje kola. Zbog toga sam siguran da će ih ogrebotina na njihovom ljubimcu mnogo više boleti nego da dobiju batine. Prvo će hteti da se osvete nekome (potrošiće mnogo vremena da pokušaju da uhvate onoga ko im je ogrebao auto da mu "polome noge").

Iskreno bih voleo da postoji neka grupa ljudi koji će tako kažnjavati bahate, no svestan sam da to vodi u anarhiju jer je teško napraviti takvu ekipu koja će biti apsolutno "pravedna", neuhvatljiva i spremna na tuču.
 
Erysimum Cheiri":fdbegooa je napisao(la):
Izlupetao si žešće sada… porediš grebanje kola ključem sa Holokaustom… Ajde, razmisli šta pišeš.

Lupam a?
Sjajno, pravi intelektualni nacin ophodjenja, vidi se da si ti razmislio pre nego si ovo napisao!


Poredim nacin razmisljanja.
Verovatno bi i `mali Hica` grebao i busio gume jevrejima da nije zahvaljujuci spletu okolnosti
dobio moc da svoje ideje resava na `industrijski nacin`.
Poenta je da postoji pravno, moralno i u civilizovanom svetu opste prihvaceno resenje za prekrsaj nepropisnog parkiranja.
Treba ga samo sprovoditi !!!


astrodule":fdbegooa je napisao(la):
Iskreno bih voleo da postoji neka grupa ljudi koji će tako kažnjavati bahate,
no svestan sam da to vodi u anarhiju jer je teško napraviti takvu ekipu koja će biti apsolutno "pravedna", neuhvatljiva i spremna na tuču.

boldovao sam ono sto je po meni kljucno!
 
Ljudi sta je sa vama pa nisam rekao da nekog treba ubiti, kakve veze ima Hitler i jevreji sa ovim?
 
astrodule":2iab163i je napisao(la):
Ali je takođe ključno da bahati najčešće prolaze nekažnjeno.

Slažem se. Ali to nije do sposobnosti bahatih, već do nesposobnosti i lenjosti nadležnih kojima je posao da kažnjavaju bahate i time smanje broj istih na zanemarljiv.
 
laki72":1rzv687h je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1rzv687h je napisao(la):
Izlupetao si žešće sada… porediš grebanje kola ključem sa Holokaustom… Ajde, razmisli šta pišeš.

Lupam a?
Sjajno, pravi intelektualni nacin ophodjenja, vidi se da si ti razmislio pre nego si ovo napisao!


Poredim nacin razmisljanja.
Verovatno bi i `mali Hica` grebao i busio gume jevrejima da nije zahvaljujuci spletu okolnosti
dobio moc da svoje ideje resava na `industrijski nacin`.
Poenta je da postoji pravno, moralno i u civilizovanom svetu opste prihvaceno resenje za prekrsaj nepropisnog parkiranja.
Treba ga samo sprovoditi !!!


astrodule":1rzv687h je napisao(la):
Iskreno bih voleo da postoji neka grupa ljudi koji će tako kažnjavati bahate,
no svestan sam da to vodi u anarhiju jer je teško napraviti takvu ekipu koja će biti apsolutno "pravedna", neuhvatljiva i spremna na tuču.

boldovao sam ono sto je po meni kljucno!

Ne znam zašto očekuješ "intelektualni način ophođenja" na tvoj post pun besa i mržnje, a pri tome prebacuješ drugima da su puni mržnje i nervoze. Pišeš, a i ne razmišljaš šta pišeš. Holokaust, OMG.

Jednostavno, ne treba biti doktor nauka, pa videti da je omalovažavanje žrtava Holokausta kada ga porediš sa nekavim grebanjem kola ključem u Katanićevoj ulici na Vračaru. Još jednom - o čemu ti dečko pišeš? Alo.

Dakle, za tako nešto ne treba intelektualni nivo, već zdrav razum, koji ovde očigledno nedostaje.

Jednostavno, smeta, bode oči i gore je od ovog bahatog parkiranja iza stubića sa slike.
 
Moj post pun mrznje?
Ti imas problema sa realnoscu. Samo toliko.

P.S.
uzmi i ti srafciger pa deli pravdu po gradu. I ne pricaj mi samo ti o omalovazavanju...
A to `decko` , sacuvaj za nekog drugog
 
Можемо да спустимо сви лопту...
Ваљда нам је у интересу свима да нађемо заједнички језик и да изградимо механизме. Мени да неко каже, хеј погрешио си, сигурно бих размислио о томе, можда бих се и осрамотио. Има људи којима можеш доказати али их поведе у грешци то што се угледају на друге. Значи могу да се угледају и на исправан став, казна исто делује на некога. Са друге стране да га видим да гребе, сигурно бих га огулио од батина. Гледао бих да га повредим што озбиљније. Кад он дели да и ја правду делим...лако се ја прилагођавам стању.

Осврнуо сам се у претходном на опште оптужбе које могу да се односе на све припаднике цркве, и оне који се тако осећају. А такав став (ако су то црквена возила или војна или комшијска све једно) амнестира појединца, утапа се у нешто велико и нерешиво је тада. Нисам био превише оштар јер осећам (надам се да не грешим) да ће од овог нашег богослова друштво имати вајде. Само да не скрене са ставовима и да погрешно не одређује приоритете, битке.
Јавио се приватном поруком и појаснио ствари, на тај начин ме је уверио да је особа од које се може очекивати правдољубивост и да никада није на одмет имати са неким стрпљење. Само да кроз искуство сазри... А стање у цркви није добро, ту не бих гурао проблеме под тепих. Само проблеми, као и стратегије решења морају бити конкретни и мудро разрађени и ту мора цело друштво да учествује. Да се опрезно решавају, да не срушимо све кроз стихијска решења. Наравно заинтересовани део треба да учествује активно, а злонамерници којих је пуно (или су јако гласни) треба да заобиђу или буду изопштени из тог процеса.

Лаки, ја разумем шта си хтео да кажеш. Дечку је можда деловало преоштро а у суштини на истој смо страни сви ваљда. Тако да када се залетимо, треба и да се тргнемо из тог заноса и подсетимо да смо на истој страни. Да тражимо разговором друштвено најприхватљивији одговор на изазове.
У знак добре воље лепим свима по + за учешће у разговору и као мотивацију да се сконцентришемо на решења у будућности.
Младом богослову посебна захвалност за стрпљиво образлагање и зато што хоће да уочава и утиче на проблеме у друштву.
 
Papir, super lepak, poruka i zalepiš na šoferšajbnu. Tih izgrebanih bahatih na svakom ćošku i opet se parkiraju gde ne sme.
 
Vrh