Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne znam iz kog razloga fotografije gradjana nisu dovoljan dokaz za kaznjavanje?
Jel ima neki pravnik da objasni?
 
Nisam pravnik, ali fotografija se lako falsifikuje, plus ne zna se datum slikanja, možda je policajac naredio da se tu parkira zbog nekog uviđaja i na žalost mogu da nađem još par razloga zašto fotka nije dokaz :(
 
Nerviraju vas vozači koji nikada ne gase duga svetla? Evo šta u Kini rade onima koji zaslepljuju farovima (FOTO)
146745659653e1f6be5010c5.jpg

http://www.dnevno.rs/auto-moto/135568-n ... -foto.html
 
milos.tro":3so2g0ao je napisao(la):
Nerviraju vas vozači koji nikada ne gase duga svetla? Evo šta u Kini rade onima koji zaslepljuju farovima (FOTO)
146745659653e1f6be5010c5.jpg

http://www.dnevno.rs/auto-moto/135568-n ... -foto.html

Кад се већ спомињу дуга светла, да ли сте приметили да је у последње време постало хит да се вози са упаљеним светлима за маглу иако нема магле? Колико год изгледало да та светла пружају светлосни сноп веома ниско према коловозу и те како умеју да заслепе возача из супротног смера. А што је најгоре, чак доста возила саобраћајне полиције вози са тако упаљеним светлима за маглу иако је видљивост одлична. Нека ме неко исправи, али чини ми се да је казна за такав прекршај око 5.000 динара.
 
Nedorečen zakon. ZOBS

Član 79
Za vreme magle, na motornom vozilu moraju da budu uključena kratka svetla, odnosno svetla za maglu ili obe vrste svetala.

Zadnje svetlo za maglu upotrebljava se samo po magli ili u slučaju smanjene vidljivosti.
 
astrodule":l4y6ac0c je napisao(la):
Mislim da ne postoji izričita zabrana koriśćenja prednjih maglenki danju.

Дању не сметају, чак је ауто који иде у сусрет тако и уочљивији, али ноћу умеју и те како да заслепе... Закон је у ствари недоречен, као што рече cgmiki, нигде не пише да не смеју да се користе ноћу када нема магле :)
 
Tramvaji kod Bajlonijeve pijace stajali više od pola sata zbog bahato parkiranog džipa

V. Jokić | 10. 08. 2014. - 20:33h izmena vesti 21:34h | Foto: M. Jošida | Komentara: 0
Tramvaji na linijama 2 i 5 nisu saobraćali u pravcu ka gradu više od pola sata, jer se bahati vozač parkirao na šinama kod Bajlonijeve pijace na Dorćolu. "Pauk" vozilo "Parking servisa", za dvadeset minuta od trenutka poziva je došao i tek sada je ponovo uspostavljen tramvajski saobraćaj.

502131_tramvaj-blokada-2-foto-m-josida_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/486861 ... anog-dzipa
 
Зашто му је толико требало да дође, пункт им је на 3 минута одатле код окретнице?
 
U subotu sam prošao Košutnjakom, kod hajdučke česme i neverovatna stvar je da su bukvalno svi automobili bili parkirani na zelenoj površini. Maltene, ugurali su ih do klupica, a parking zvrji prazan.

Kome poslati zahtev da se ponovo postave drveni subići (mislim da su u pitanju stari železnički pragovi) koji nedostaju i da se kamperima i roštiljdžijama jasno stavi do znanja gde je parking?
 
Prijavljivao sam ovo mesto milion puta i Sekretarijatu i Zelenilu, molio za stubiće. Zvao Komunalnu i inspekciju i policiju, zvao i Parking Servis od trenutka kada su uveli ovaj "Zeleni pauk". Ništa. Ni stubića, niti su odneli jedan jedini automobil do sada.

Milentija Popoivića, kod brojeva 28 i 26, tačno preko puta glavnog ulaza u Sava Centar.

img0754.jpg


img0717.jpg


img0771.jpg


img0804.jpg
 
Prijavi komunalnom inspektoru da trzi da zelenilo dovede povrsinu u ispravno stanje ili jedno ilegano postavljnje stubica u 3 ujutro samo dublje zakopaj
 
direktor":1rnw7too je napisao(la):
Prijavi komunalnom inspektoru da trzi da zelenilo dovede povrsinu u ispravno stanje ili jedno ilegano postavljnje stubica u 3 ujutro samo dublje zakopaj

Gde da nabavim ili od čega da napravim? Uradio bih to sigurno.
 
Odese u jeep komerc u karadjiordejvoj sad se zove master plan doo preko puta hotela bristol , cijev 12 metara kosta zavisno od debljine nbi trbala da kosta vise od 3 000 do 5 000 din opet kazem zavisi od precnika isjeku ti je na dvanes djelova po metar pola i uzmlju nekih 40 cm a 60 cm da viri i eventualno razvuci zicu
ILI pak sutbice naprviti od drveta da vidimo kao ce st*** regovati , eventualno nesto zasaditi
Clan Gaga je nesto ogradjvao neku nzelenu povrsinu u kraju pa mioze da te posajvetuje i kaze koliko ih je kostalo misli da je cak u ovoj temi
 
Трејси, јавићу ти кад мало погледам у документацији шта је колико коштало. То могу тек сутра да ти јавим.
 
Гага":1i4palzm je napisao(la):
Трејси, јавићу ти кад мало погледам у документацији шта је колико коштало. То могу тек сутра да ти јавим.

Ajde, hvala obojici!
 
Обесни возач на платоу "Паркинг сервиса" колима ударио полицајца!
Новости онлине | 12. август 2014. 21:03 | Коментара: 0
http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... -policajca

Незадовољан јер му је "паук" однео аутомобил, ушао у свој аутомобил и, немајући намеру да плати казну, додао гас и јурнуо ка рампи, где је полицајац покушао да га заустави

БЕОГРАД - Један полицајац је повређен на платоу "Паркинг сервиса" Видин капија крај Калемегдана у Београду!

Бесни возач је, незадовољан јер му је "паук" однео аутомобил, ушао у свој аутомобил и, немајући намеру да плати казну, додао гас и јурнуо ка рампи - пише "Курир".

Међутим, ту му се испречио полицајац, али он није имао намеру да се заустави. Тада је полицајац покушао да га заустави, али је возач наставио право, док је полицајац завршио на хауби после чега је пао после десетак метара!
 
Trejsi":3vpfuru2 je napisao(la):
Гага":3vpfuru2 je napisao(la):
Трејси, јавићу ти кад мало погледам у документацији шта је колико коштало. То могу тек сутра да ти јавим.

Ajde, hvala obojici!

Трејси, ево поста из октобра 2013. где сам објаснио све о постављању дрвених стубића са жичаном оградом, а све у циљу чувања мале зелене површине од разноразних бахатих крелаца. То је било на теми "Зелени форум", под тема "Зеленило улица и булевара Београда - дрвореди, травњаци, баштице":
viewtopic.php?f=24&t=1386&p=252083&hilit=%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0+%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B5#p252083

У посту имаш све објашњено, колико је коштало, где смо све купили материјал (РК Уради сам) и слике (да их сада не понављам).

Има сад да се купи мало гушћа ограда и исто лепо изгледа, а и мање се савија него ова наша коју смо комшија и ја поставили. Ево пар слика те ограде са металним стубовима, где су ограђене две мања зелене површине, овде исто на Бежанијској коси код зелене пијаце на углу улица Др. Хуго Клајна и Исмета Мујезиновића, а то је неких 200 пре моје зграде.




 
Bravo Gago za trud, jesu li ovo sveže fotke, mislim da li se ograda još uvek drži, pitam zbog obesnih vozača koji
neprezaju ni da lome stvari za sobom.
 
Bivis":2bkp25s4 je napisao(la):
Bravo Gago za trud, jesu li ovo sveže fotke, mislim da li se ograda još uvek drži, pitam zbog obesnih vozača koji
neprezaju ni da lome stvari za sobom.
Хвала Бивисе.
Слике ограде код зелене пијаце Бежанијска коса су од априла ове године и те две ограде је поставила сама пијаца, а слике ограде коју смо поставили комшија и ја су од октобра 2013. године. Све ограде се добро држе, једино је код ограде код моје зграде на два места оштећена од тримера кад ови из зеленила дођу и косе траву унутра ограде, али није страшно. То треба комшија и ја мало да поправимо и затегнемо.

Сад код нас нема више бахатог паркирања на тој површини:
 
Можеш ли ми рећи само како сте успели да забијете те стубиће у земљу односно како су фиксирани? Ја бих пробао без мреже само стубиће, ионако сам апсолутно усамљен у овој борби.
 
Vrh