Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kad smo već kod sporih pešaka, juče me oduševio vozač privatnog busa na 48: požurivao je pešake koji su se na zebri gegali kao kornjače, po principu ako je zeleno, nek mi bude zeleno do kraja. Ja uvek požurim kad prelazim na zeleno a vidim da neko skreće ka meni. Naravno da to ne treba očekivati od majki sa decom ili starijih ljudi ali ovde su u pitanju bili neki u dvadesetim...
 
Mene nervira kad vidim osobu u punoj stazi kako se vuče (što ulicom, što po trotoaru). Tačno se vidi da ih mrzi da žive.

Naravno, to što mene nervira, nema veze sa zakonom.
 
Nisam imao juce baterije na telefonu da snimim debila u Lipovici kako je preticao na punu liniju, bar jedno 5-6 puta.

Kako je pocela rekonstrukcija Vojvode Stepe, na svakom cosku je saobracajna policija i stalno zaustavlja i pise kazne, ali nece da reaguju na zauzimanje trotoara na kruznom putu.
 
Гага":izeallie je napisao(la):
Џони, шкљоцни неки снимак кад будеш могао.



оне паркиране на инвалидска места нисам сликао, има их много
 
Bahato: Oštetio dva vozila prilikom parkiranja

497805_bahato-parkiranje-01-foto-citalac-blica_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/483452 ... parkiranja
 
operic":gkxi8xmo je napisao(la):
treba mu zabiti taj zuti znak kroz soferku

најстрашније од свега је да сваког ко се ту паркира јавно позову преко разгласа у Стадиону да се склони. нисам до сада видео иког да се склонио. иначе, сликано је пошто су га позвали да се склони
 
capture.png


Situacija od prošle godine, kada je street view snimao, ništa bolje ni ove godine.

I dalje je bahatost na snazi. Prijavljivao sam, i opštini Novi Beograd, i beokomu, i ni sam više ne znam kome.

Šta je preostalo, ima li neko ideje kako rešiti, da podnesem zahtev za stavljanje stubića, ali sumnjam da bi opstali.

Ne želim da grešim dušu, ali poprilično sam siguran da je dobar deo ovih objekata u vlasništvu kriminalaca.
 
Гроцка, улаз на ПЕДИЈАТРИЈУ
ajyzameq.jpg

Неко очигледно не зна да туда треба да прођу мајке са децом у колицима!
 
Danas za malo da pokupim jednog mentola na Banovom Brdu. Prelazi ulicu 50 metara van pesackog i jos puzevskim korakom. A vozila zuje oko njega. Ali najvise me iznervirao kada je poceo da vice kad sam upotrebio sirenu.
Od sada nosim pajser sa mnom.
 
ako je 50 metara od pešačkog ima svako pravo da prelazi ulicu.

a ti malo bolje otvori oči, jer ne voziš na otvorenom nego u naseljenom mestu gde je ograničenje 50 sa razlogom.
 
50 metara od semafora, na kome je bilo za njega crveno. I veruj mi, sa ovakvim saobracajem, oci su mi i vise nego otvorene. Nekada udjem u gradski prevoz samo da se odmorim od voznje!
 
Pravilo je 100m od najbližeg pešačkog i ne verujem da je to pravilo primenjivo igde u centralnim opštinama.

Na žalost, neki stari ljudi se ponašaju kao deca, tj ne razmišljaju mnogo kad prelaze ulicu i misle da su najpametniji. Često i stradaju zbog toga i upropaste život svojih bližnjih, a naročito upropaste život vozaču koji ih je udario.

Zato bih ja uveo kamere svuda da se jasnije vidi ko je kriv.
 
Jos malo crvenog svetla :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wgavggs91-A[/youtube]
 
Na kruznom putu od pere zdere pa dole do poste u kumodraskoj nema pesackog, a 100% ima po 100 metara levo i desno. Bas na ulazu u Stepu nema pesacki a tu je polovina
 
direktor":21zou1dy je napisao(la):

Једна мала дигресија на овај чланак из Блица "Za dva dana na Ceraku dva automobila ostala bez točkova".
Тачно да су на Цераку скинули точкове са два аутомобила, а зашто је Блиц објавио слику ове Мазде 6, не знам, можда им читалац није послао ту другу слику или већ шта. Њој јесу исто скинути точкови, али прошле године у новембру исто на Цераку, а код основне школе "УН". На жалост нису били уграђени сигурносни завртњеви, као и код ове горе Хонде Сивик.



Најчешће скидање (крађа) точкова се дешава током зимског периода кад је обавезно стављање зимских пнеуматика, а на жалост краду се "по наруџбини" и ткз. спортски алуминијумски и магнезијумски наплаци. Зато осигурајте колико толико точкове одговарајућим сигурносним завртњевима.
Знам неки ће рећи да се сигурносни завртњеви могу разбушити, тачно могу, али лопови не иду баш у крађу са бушилицом, него претходно обилазе типоване аутомобиле и добро прегледају да ли неко од њих има те завртњеве или не. Ове и прошле зиме је било доста краћа точкова са аутомобила у Београду.

Са овим сам хтео само да скренем пажњу члановима, који су слабије упућени у оваква дешавања, а возачи су. Извињавам се ако сам био наметљив.
 
Bahatost u odnosu prema svemu sto je javno dobro i drustvena imovina je pojava koju smo stekli u socijalizmu, ali zapravo pokazuje kako sami sebe ne volimo i ne postujemo, i to ne samo kao narod, vec individualno.
Isto vazi i za besramni sebicluk koji je postao deo folklora, gde nam je samo sopstveno dupe bitno i na taj nacin bezodgovorno vaspitamo i svoju decu.
Psihologija za predskolski uzrast lepo kaze da ako ne postujes sebe ne mozes ni druge, ali i obrnuto.

U Srbiji je pored svih realnih i imaginarnih neprijatelja na listi drzava bila i ostala neprijatelj broj jedan.
 
Е Астродуле, а пре неки дан овај босански Џемс Бонд је био "паркиран", ни мање ни више, него на зеленом појасу између трака Булевара Авноја, баш у нивоу те кафане коју наводиш !!!!!!!!!!!!!!!!!! Шта рећи.
Нисам имао при себи апарат да га оверим, а видео сам га из 74-ке.
 
Vrh