Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Zašto uopšte pišu kazne, odmah pauk, bez obaveštenja. Pa nek piše ceduljicu
Pauk nema pravo da nosi auto po nalogu komunalne policije već isključivo saobraćajne (ko se seća one scene kada su u bnv onoj tamari zamalo odneli auto jer je parkirala na invalidsko mesto, a ona ga samo preparkirala na trotoar). Svakako je ova kazna u rangu pauka, 12500din za parkiranje na zelenoj površini ako se plati u roku od 8 dana, dok je pauk oko 9-13000. Mislim da nije moguće primeniti dve kazne za isti prekršaj pogotovo iz druge nadležnosti tako da mora ili jedno ili drugo.
 
Pauk nema pravo da nosi auto po nalogu komunalne policije već isključivo saobraćajne (ko se seća one scene kada su u bnv onoj tamari zamalo odneli auto jer je parkirala na invalidsko mesto, a ona ga samo preparkirala na trotoar). Svakako je ova kazna u rangu pauka, 12500din za parkiranje na zelenoj površini ako se plati u roku od 8 dana, dok je pauk oko 9-13000. Mislim da nije moguće primeniti dve kazne za isti prekršaj pogotovo iz druge nadležnosti tako da mora ili jedno ili drugo.
9-12k je samo "usluga" pauka, na to ide i pripadajuca kazna
 
ovakvih ima nekoliko dnevno u j.g.

ezgif-4-37a641449d.gif
 
Snimak nije validan dokaz jer lice nije uhvaćeno u vršenju nedozvoljene radnje od strane organa zaduženih za javni red i mir. :grand:
 
Нови Сад. Госпођа вози своју крнтију посред пешачког и бициклистичке стазе. Изгледа да јој се журило.
Тада су били радови, па је ова појава дошла још више до изражаја, али тај део бици стазе и тротоара и још мало иза тог семафора је прилично често или паркинг или трака за избегавање семафора.
 
Poslednja izmena:
Ispred gigatrona kod Београдске арене jedan je danima parkirao na krivini i blokirao celu traku. Posle nedelju dana vidim da je dobio giter blok po sred soferke, ako nista ima u blizini glas servis
 
Poslao sam komunalnoj prijavu za parkirane automobile ispred Komande vazduhoplovstva u Zemunu i javili mi da nije bilo nepropisno parkiranih kad su bili.
Laz i spektakl. Tu u svakom trenutku ima 10 nepropisno parkiranih automobila.
 
To im je praksa. Mislim na taj odgovor. Jednostavno neće da rade svoj posao i ne znam šta bi ih nateralo da to urade. Jedino da se nađe neko sa RTS-a da isprati celu situaciju. Eto, može tu, a može i vikendom iza Sajma kod splavova.
 
Svim murijama i komunalcima treba lepo staviti kamere na uniforme i GPS u sva patrolna vozila čiji će logovi biti dostupni za javni uvid na zahtev.

To sve za početak...

Onda nastaviti sa dugim i bolnim procesom čišćenja tih službi od parazita i kriminalaca.

Naravno, o svemu tome nema govora dokle god je ovde bratska partokratija na snazi. Samo kažem da je sve to u praksi rešivo.

Šačica bitangi nas u 2024. pravi boodalama, te prošlo je vozilo, te nije ništa zateklo, te nije primio mito, te nema dokaza...Igramo se žmurke tu, ajde bre...
 
Ti sistemi su toliko ogrezli u korupciju i kriminal da bi bukvalno bila potrebna revolucija da se to izmeni. Pogledaj samo Crnu Goru. Milo je skinut ali kompletan državni aparat na čelu sa policijom i dalje ne mogu da razvale.
 
Poslao sam komunalnoj prijavu za parkirane automobile ispred Komande vazduhoplovstva u Zemunu i javili mi da nije bilo nepropisno parkiranih kad su bili.
Laz i spektakl. Tu u svakom trenutku ima 10 nepropisno parkiranih automobila.​
To im je praksa. Mislim na taj odgovor. Jednostavno neće da rade svoj posao i ne znam šta bi ih nateralo da to urade. Jedino da se nađe neko sa RTS-a da isprati celu situaciju. Eto, može tu, a može i vikendom iza Sajma kod splavova.​
Kada bi se pojavio neko i bukvalno na svakom nepropisno parkiranom vozilu izbušio gume, odmah bi se digle sve moguće i nemoguće službe da nađu počinioca, novinari bi se utrkivali da pišu o ovome, "gorele" bi društvene mreže... :D
 


Mislim da je ovo drugi slučaj ove nedelje da je majka sa detetom oborena na pešačkom. Ovaj put bilmez bez vocačke drogiran
 


Mislim da je ovo drugi slučaj ove nedelje da je majka sa detetom oborena na pešačkom. Ovaj put bilmez bez vocačke drogiran

ja bih ga pretvorio u invalida
 
IMG-20240619-WA0002.jpeg

Tramvaj izgubio ciklus.
Stao nece da skrene. U nemanjinu blokira zadrto bu****.
Kad bi se ovakve pojave kaznjavale onda bi tramvajaki saobracaj bolje funkcionisao.
 
Vrh