Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Pogledajte prilog 195900

Pogledajte prilog 195901

U BIG-u opšti pičvajz sParkingom, parkira se po sred trake za saobraćaj. Pod hitno uvesti naplatu, ovo je zagušujuće + nebezbedno!

Ovaj parking vapi za rampom i ograničenjem vremena. Ja uopšte više i ne parkiram na njemu nego idem gore na spoljni kod BIG-a pa se prošetam.

Imao sam par puta opasnu situaciju na ovom parkingu upravo jer vozila parkirana na kolovozu smanjuju vidljivost, a neki vozači voze kroz parking brže nego što bi smeli.
 
@vucko
Sve više sam ubeđen da je na baš dosta mesta po gradu neophodno da se postave stubići u cilju vraćanja trotoara i zelenih površina pešacima. Ovo drugo nije toliko kritično, kao za trotoare. Plus što bi trebalo sve pešačke staze unutar blokovskih jedinica ograditi stubićima i naravno, povećati aktivnost parking servisa.

@banjanin @sutraw @direktor @stex_pb
Potrebno je i parking da bude u sistemu naplate po sistemu kao što je u Lidlu, plus što je potrebno i okolne ulice zonirati, jer jedino tako bi naplata parkinga u sklopu BIG - a imala smislenog efekta. Takođe, da li je moguće da jedan deo ljudi koji koristi parking zbog toga što mu je Lidl na 5 minuta odatle, a ide tamo da kupuje?​
 
Prema mom iskustvu, i kad je Lidlov parking slobodan, ovaj je pun, tako da mislim da nema veze sa Lidlom.

Moj neki osećaj je da se dosta ljudi koji žive u blizini (ulicama gore ka Marijane Gregoran) parkira na ovom parkingu jer je besplatan. Međutim, to onda obesmišljava isti, jer je po mom mišljenju on prvenstveno namenjen za kupce, a ne kao javni parking za stanare okolnih ulica.
 
Pa ako se u Lidlu naplaćuje parking, a kod BIG - a ne, zašto misliš da ne postoje ljudi koji koriste parking BIG - a da bi obavili kupovinu u Lidlu?
 
Pa ne naplaćuje se parking u Lidlu koliko ja znam? Osim ako to nešto skoro nije počelo....
 
U Braće Jerković 7 dana stoji slupano vozilo, pola na parkingu pola na ulici..kako je udareno tako ostavljeno. Samo zakačili na retrovizor fluo prsluk da ga markiraju.

Za toliko dana u prometnoj ulici da ni jedna patrola nije reagovala toliko dana.

Sad sam prijavio
 
Šta smo beše rekli, kome da pišem mail za prijave oko parkiranja, postalo je sada nesnosno.

Večeras smo zvali saobraćajnu policiju, tako se parkiraju sada da bez trunke blama blokiraju raskrsnicu u potpunosti i ostave kola.

Više nema ni "sva četiri" i da je neko u kolima, samo ih ostave tako...

Ovih dana sam slikao razne varijante "parkiranja", pa bih to sve spakovao u mail i poslao kao prilog žalbi..
 
IMG_9927.jpeg


Da dočaram situaciju, prvi sivi desno je parkiran, nije auto u prolazu, na sred ulice/raskrsnice čovek..
 

Prilozi

  • IMG_9931.jpeg
    IMG_9931.jpeg
    157 KB · Pregleda: 51
Šta smo beše rekli, kome da pišem mail za prijave oko parkiranja, postalo je sada nesnosno.

Večeras smo zvali saobraćajnu policiju, tako se parkiraju sada da bez trunke blama blokiraju raskrsnicu u potpunosti i ostave kola.

Više nema ni "sva četiri" i da je neko u kolima, samo ih ostave tako...

Ovih dana sam slikao razne varijante "parkiranja", pa bih to sve spakovao u mail i poslao kao prilog žalbi..
Ja sam se preko Twitera povezao sa Prijavi problem i samo slikam i šaljem. Super stvar je kada tako verifikuješ nalog moraju da ti jave epilog, tako da svaki put dobijem odgovor šta se desilo.
 
Ja sam se preko Twitera povezao sa Prijavi problem i samo slikam i šaljem. Super stvar je kada tako verifikuješ nalog moraju da ti jave epilog, tako da svaki put dobijem odgovor šta se desilo.

Hvala puno na ovome!

Naravno, opet ne radi to kako treba jer ne mogu da im pošaljem DM pošto me ne prate, osim ako ne platim X premium... 🤦‍♂️
 
samo napisi post i taguj ih, onda ce oni da ti traze podatke ako zelis da saznas sta je rezultat prijave
 
Hvala puno na ovome!

Naravno, opet ne radi to kako treba jer ne mogu da im pošaljem DM pošto me ne prate, osim ako ne platim X premium... 🤦‍♂️
Ako su ti poslali poruku da ukoliko želite obaveštenje morate da se verifikujete, odgovori im na taj twit da te zaprate, ti obavezno zaprati njih i onda radi DM i dalje sve preko njega.
 
@avatar_one
Najefikasnije je kada preko twittera šalješ pojedinačne prijave za vozila. Možeš da pošalješ do 4 fotografije po tvitu. Ja sam napravio nalog tamo samo radi prijavljivanja problema. Iako nisam verifikovao svoj nalog, jer se traži da se ostavi i broj telefona, video sam da su neki od njih rešeni, dok se za neke druge ganjam sa njima duže vreme.

@direktor
Kako li su uspeli da uđu kada su kapije parka zatvorene?​
 
Poslednja izmena:
Vrh