Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ne znam da li oni drže i taj bord... ovaj mislim klub Kabinet tu što se vidi.
Prošao sam milijardu puta pored njega ali nikad nisam ulazio. Ne volim takve rupetine gde ne može čovek da čuje ni sam sebe.
 
Jbm li ga, Kabinet, zvuči kao mesto gde bi Šljivica poželeo da provede mirnu starost...
 
e3b43c908712505d7195353578f8374c.jpg

eee488bee51799b9ee9c615c9bf26aab.jpg

kako je moguce da neki pajser potpise dozvolu za ova dva parking mesta koja prekidaju bici stazu...i onda se oko ta dva mesta nakupi jos 8...i to sve pored garaze hotela...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristiću tehniku koju koriste novinari u pojedinim situacijama. Dakle samo ću da iznesem neosporive činjenice koje se mogu proveriti:

Square Nine je hotel u centru Beograda. Maison Boho je ime jednog kluba u centru Beograda.
U novinama je pre par nedelja odjeknula vest o velikoj žurki u jednom klubu za vreme striktnih mera i još za vreme trodnevne žalosti zbog smrti Patrijarha.
Simon de Karić je odbornik u Skupštini grada Beograda. Milutin Folić je nekadašnji gradski arhitekta Beograda. Ilija Bozoljac je srpski teniser.

Mislim da sam bio dovoljno jasan.

P.S.
A da, još nešto... Patrijarh Irinej je svojevremeno venčao Simona Karića.
P.P.S.
Pozdrav za ekipu iz Grada i njegovih službi koji čitaju sve ovo. Cmok.
 
Postavljene betonske barijere na Trgu Nikole Pašića kako bi se sprečilo bahato parkiranje na trgu i Bezistanu.
Imate kod Vesića na FB slike.
 
U pitanju su džersi barijere da ne bude zabune. Odvratno izgleda, a kad smo već kod odvratnosti, evo celog njegovog posta gde otvoreno priznaje (iako nigde nije rekao) da Komunalna policija ne radi svoj posao u samom centru grada.

Не знам има ли веће бахатости од непрописног паркирања на Тргу Николе Пашића који је пешачка зона? Никада нећу моћи да разумем људе којима падне на памет да паркирају аутомобил на пешачком тргу. А само пар стотина метара даље налази се јавна гаража.
Постављали смо механичке стубиће и веровали или не, током ноћи били су уништавани. Да би Безистан током ноћи и Трг Николе Пашића током дана били паркиралиште.
Зато сам наложио да се јутрос поставе бетонске препреке тешке више тона. На Тргу Николе Пашића нема места за бахате возаче. Тако ће бити док не почне реконструкција Трга Николе Пашића и Безистана када ће овај проблем бити решен.
Поздрав од Весића за бахате возаче који малтретирају грађане. Као и са Оком соколовим, не сумњам да ће се наћи неки политички ид**** да ме и због овога што не дам бахатима да се паркирају како хоће тужи суду. Али ја никада не одустајем. У Београду ће се знати ред и бахати неће малтретирати обичне грађане.
 
Fenomenalno, rešio čovek problem betonskim barijerama koje se koriste na autoputevima. Al naš Vesara ne misli tako. Kakve veze ima što je centar grada.

I to je uradio zato što nadležni ne rade svoj posao... I to tačno prekoputa gradske skupštine. Pitam se šta je sledeće? Betonski zidovi duž svih trotoara... Možda mu padne na pamet da stavi betonske barijere ispred skupštine, taman da spreči uletanje kola, kao pre par dana...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Problem je staviti jednu kameru i onog ko uništi stubice kazniti vesaretina ocigledno nije upoznat da mu se penju i voze trotarom od igumanove palate pored meka pa u bezistan....
 
Problem je što ne mogu da zaustave neki problem tik ispred vrata gradske skupštine. Šta onda čovek da očekuje sve u Lazarevcu.
 
Nije da branim slepčinu, ali rečeno je da je ovo privremeno rešenje dok ne krene rekonstrukcija Pašićevog trga...
 
A da privremeno Komunalna radi svoj posao.

Imam teoriju da nigde ne treba onemogućavati bahato parkiranje. Treba dozvoliti svakome da lagano parkira tamo gde ne sme i onda ih lagano odrati od kazni. Ne treba povećavati kazne, već samo treba redovno kontrolisati i puniti gradski budžet.

Ove barijere su priznavanje poraza i dokaz da imamo nesposobne službe koje treba da kontrolišu nepropisno parkiranje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806608#p806608:2sr5zprm je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 24, 2020 9:46 am[/url]":2sr5zprm]A da privremeno Komunalna radi svoj posao.

Imam teoriju da nigde ne treba onemogućavati bahato parkiranje. Treba dozvoliti svakome da lagano parkira tamo gde ne sme i onda ih lagano odrati od kazni. Ne treba povećavati kazne, već samo treba redovno kontrolisati i puniti gradski budžet.

I onda se jave "pravni stručnjaci" koji kažu da komunalna nema pravo da piše kazne za parkiranje,da to nije po ustavu,zakonu,bibliji ili čemu već.

Pogledaj šta je bilo za oko sokolovo.
Prve rekacije su bile ovo gore što sam napisao.

I posle toga očekujete da se bore protiv bahatog parkiranja kaznama.
 
Pokazuje se da ma koliko vlast pokazuje da je jaka i vamotamo, da je zapravo skup kukavica koje su potkupljene i ucenjene i da ne mogu šačici kriminalaca da zabrane da se bahato parkiraju. Tamo u Bezistanu su se parkirali uglavnom kriminalci.
 
Овде се слажем са Дулетом, зашто би неко други плаћао реновирање ове подлоге уместо нобеловаца који возе овуда...
И стварно - срамота да се бранимо бетонским баријерама у центру града уместо да шаљемо дивљаке да праве стубиће и знакове у Падињаку...
 
Kako će sada vatrogasci da pristupaju trgu, bio je prošle godine na proleće neki požar gde su vatrogasci ušli upravo na ovaj ulaz .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807043#p807043:tet395ul je napisao(la):
Biciklistkinja » Pet Dec 25, 2020 12:52 pm[/url]":tet395ul]Kako će sada vatrogasci da pristupaju trgu, bio je prošle godine na proleće neki požar gde su vatrogasci ušli upravo na ovaj ulaz .

Valjda neće biti požara pre te rekonstrukcije... :violina:
 
:vops:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807043#p807043:3duykfg8 je napisao(la):
Biciklistkinja » 25 Dec 2020 11:52 am[/url]":3duykfg8]Kako će sada vatrogasci da pristupaju trgu, bio je prošle godine na proleće neki požar gde su vatrogasci ušli upravo na ovaj ulaz .

Vjerovatno niste bili na trgu skoro postoji ulaz na trg iz Dečanske potajuci stubici ....
Ali najlakše je lupiti ...
 
Koliko treba vremena da se potapajući stubići spuste?

Pretpostavljam da postoji koordinacija vatrogasaca i službe koja "pritiska dugmiće".
 
Vrabca detektuju pri samom prelasku i spuštaju se on prolazi poslije prolaska se automacki dižu ....npr ...
 
Ne znam da li ostala vozila imaju automatski sistem ali viđao sam da kad god dođe neko vozilo komunalnih ili hitnih službi, da se stubići odmah spuštaju i posle podignu. Verovatno to radi operater preko onih kamera. Uostalom, i ima logike jer Beokom radi 24/7, a čak i noću kad u njemu dežuraju samo Komunalci (to jest minimum oni, možda ima još neko ali ne za telefonom, ko zna...) tih par osoba iz Kol centra lako mogu da nadziru i služe kao ''portiri'' za te punktove, pošto ih nema toliko mnogo i pošto je noću ionako manje prometno tu.
 
Vrh